پرسش از دکتر

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه از دﮐﺘﺮ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. – پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. – پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد. – از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.

مصرف قرص متورال ۵۰ بجای آتنولول ۵۰ – پرسش ۹۳۸

 • تصویر کاربر ابوالفضل یکشنبه ۲۴ تیر ۹۷( ۴ سال پیش) تعداد بازدید: ۳۳۸۳ فشار خون
  با سلام و احترام من ۴۹ سال سن دارم و بر اساس اکوی انجام شده دارای پرولاپس خفیف میترال میباشم ودارای فشار خون که قرص لوزار ۲۵ و آتنولول ۵۰ مصرف میکنم . قبلا یک پزشک داخلی و یک پزشک متخصص قلب پس از انجام تست ورزش که نتیجه آن منفی بود قرص متورال ۵۰ داد پس از مصرف قرص متورال ضربان من تا ۵۵ می رسید ولی مشکل خاصی نداشتم لذا به یک دکتر متخصص قلب مراجعه کردم و با مصرف قرص آتنولول ۵۰ و لوزار ۲۵ هولتر فشار را انجام دادم و نتیجه هولتر نرمال بود و اکو نیز کردم که نتیجه آن پرولاپس خفیف میترال بود و مشکل دیگه ای نداشت با توجه به مصرف قرص های متورال و آتنولول ، قرص متورال تاثیر بهتری در من دارد ( با مصرف آتنولول گاهی فشارم کنترل نمیشه و گاهی شبها نیز پشت سرم درد میگیره که به محض مصرف یک چهارم تا نصف متورال هم فشارم کنترل میشه و هم پشت سرم آرام میشه ) سوال این است که با توجه به اینکه در هر دو قرص ضربانم تا ۵۵ بعد از مصرف میرسه وبعد بالاتر می رود آیا به جای مصرف آتنولول می توانم متورال را که قبلا مصرف کرده ام مصرف کنم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۶( ۵ سال پیش)
   سلام بله به راحتی می توانید از قرص متورال به جای آتنولول استفاده کنید و هیچ مشکلی هم پیش نخواهد آمد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرص متورال می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.
   https://drhsnajafi.com/6991
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۴ تیر ۹۷( ۴ سال پیش)
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفا امتیاز دهید

برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

مشاوره تلفنی

با پر کردن فرم، درخواست مشاوره تلفنی بدهید.

رزرو آنلاین وقت

بصورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.