دکتر محمد حسین نجفی

هزینه آنژیوگرافی قلب در سال ۱۴۰۳  چقدر است؟

عمل آنژیو قلب سال ۱۴۰۳ در یک بیمارستان خصوصی در فردی که هیچکدام از بیمه های پایه را ندارد حدود ۲۰ میلیون تومان و هزینه آنژیوپلاستی ( قیمت بالون قلب ) اگر فقط روی یک رگ با استنت داروئی انجام گیرد حدود ۳۵ میلیون تومان خواهد بود. اگر بیمه تکمیلی داشته باشید به عنوان نمونه بیمه ی آتیه سازان، هزینه آنژیوگرافی قلب حدود ۷ میلیون و هزینه ی آنژیوپلاستی ۱۵ میلیون خواهد بود. توجه داشته باشید که بیمه های تکمیلی ۷۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه را تقبل می کنند.

هزینه آنژیوگرافی قلب

هزینه آنژیوگرافی با بیمه سلامت

در طیف دیگر اگر طرح سلامت فعلی ادامه یابد در بیمارستان های دولتی مانند حضرت رسول، مدرس، مرکز قلب تهران امیر آباد کارگر شمالی و بیمارستان قلب شهید رجائی هزینه ی آنژیوگرافی حدود ۲ تا ۳ میلیون تومان و هزینه آنژیوپلاستی یا همان هزینه بالن قلب بطور متوسط ۵ تا ۶ میلیون تومان می باشد. در بیمارستان شهید مصطفی خمینی نیز آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی تحت پوشش بیمه انجام می گیرد که در صورت داشتن بیمه تکمیلی هزینه آنژیوگرافی و نیز هزینه آنژیوپلاستی برای بیمار کاملا رایگان خواهد بود.

هزینه آنژیوگرافی قلب با بیمه تامین اجتماعی

بیماران تامین اجتماعی می توانند با مراجعه به بیمارستان میلاد یا شهید لواسانی بطور رایگان تحت آنژیوگرافی قلب قرار گیرند، این بیماران چنانچه لازم باشد که تحت آنژیوپلاستی قرار گیرند در شورای استنت مطرح شده و در صورت پذیرش بطور رایگان آنژیوپلاستی انجام خواهد گرفت.

قیمت استنت قلب در ایران

تا قبل از اجرای طرح سلامت، هزینه استنت های دارویی در ایران حدود ۶ میلیون تومان بود که به این قیمت، هزینه های تعبیه فنر نیز افزوده می شد. ولی طی سالهای اخیر قیمت استنت قلب بطور یکسان در سیستم دولتی و خصوصی حدود ۳ تا ۴ میلیون تومان تعریف شده است.آنژیوگرافی و آنژیو پلاستی هر دو در کت لب انجام می شوند.

هزینه سی تی آنژیوگرافی قلب چقدر است؟

یکی از راه های تشخیص سلامت و یا گرفتگی عروق قلب، سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر است. در مجموع از سی تی آنژیوگرافی جهت رویت تمام عروق بدن از جمله پاها، دست ها، عروق کلیه، عروق مغزی و غیره استفاده می شود. در سی تی آنژیو عروق کرونری بر اساس پروتکل های موجود یک ماده خاص به داخل ورید تزریق شده و از عروق (شریان) عضو هدف تصویربرداری می شود.

بر اساس مصوبات و دستورالعمل بیمه های پایه کشور، بیمه ها تعهدی برای پرداخت هزینه سیتی آنژیوگرافی قلب متقبل نمی شوند. حدود هزینه انجام یک سی تی آنژیوگرافی عروق کرونر به عنوان نمونه در بیمارستان رجایی سه میلیون تومان می باشد که بر اساس مکان انجام آن گاهی تا بیست درصد بالاتر و یا پایین تر خواهد بود.

 

۳.۳/۵ - (۲۷ امتیاز)
Picture of دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید
میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟
dr amir rasooli
ویزیت آنلاین
از طریق ویزیت آنلاین سوال خود را بپرسید.

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟