آریتمی قلبی چگونه درمان می شود؟

آریتمی قلبی چگونه درمان می شود؟

آریتمی قلبی چگونه درمان می شود؟

درمان آریتمی قلبی به نوع و شدت آریتمی بستگی دارد. در برخی از موارد، هیچ درمان ضروری نیاز نیست. گزینه های درمان آریتمی شامل داروها، تغییر در شیوه زندگی یا درمان آریتمی قلبی به کمک طب سنتی ، درمان آریتمی به کمک دستگاه های الکتریکی و یا جراحی است.

آریتمی های قلبیدرمان آریتمی قلبی به کمک دارو

داروهای ضد آریتمی داروهای مورد استفاده برای تبدیل آریتمی به ریتم طبیعی سینوسی و یا برای جلوگیری از آریتمی می باشند. داروهای دیگر درمان آریتمی قلبی ممکن است شامل داروهای کنترل کننده سرعت ضربان قلب و داروهای ضد انعقاد یا ضد پلاکتی مانند وارفارین (یک “رقیق کننده خون”) و یا آسپرین است که خطر سکته مغزی و یا تشکیل لخته ها کاهش میدهد.

این مهم است که شما اسامی داروهای درمان آریتمی قلبی خود، نحوه مصرف آنها  عوارض جانبی داروها را بدانید.

درمان آریتمی قلبی با تغییر در شیوه زندگی

آریتمی قلبی ممکن است با عوامل خاص سبک زندگی هم ارتباط داشته باشد . نکات زیر می تواند به کاهش خطر ابتلا کمک کند:

– اگر سیگار می کشید، آن را متوقف کنید.

– مصرف الکل را قطع کنید.

– استفاده از کافئین را محدود و یا متوقف کنید. برخی افراد حساس به کافئین هستند و ممکن است علائم آریتمی قلبی در زمان استفاده از محصولات کافئین دار مانند چای، قهوه، کولا و برخی از داروهای بدون نسخه بیشتر شود.

– استفاده از محرک ها را محدود کنید. آگاه باشید که برخی از محرک ها در داروهای سرفه و سرماخوردگی و مکمل های گیاهی و یا تغذیه ای استفاده شده است. برخی از این مواد حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که باعث ریتم نامنظم قلب می گردند. بنابراین حتما برچسب دارویی را بخوانید و یا از پزشک یا داروساز خود بخواهید تا دارویی که برای شما بهتر است را تجویز نماید.

– سطح قند خود را کنترل کنید.

دیابت-بیماری- قلبی

– اگر شما چاق و یا اضافه وزن دارید، لاغر شوید تا احتمال آریتمی قلبی از قبیل فیبریلاسیون دهلیزی در شما کاهش یابد.

آپنه خواب ( توقف تنفس در خواب ) درمان کنید. درمان ممکن است احتمال آریتمی قلبی در شما را کاهش دهد.

– خانواده شما همچنین ممکن است بخواهند در مراقبت از شما با یادگیری، تشخیص علائم آریتمی قلبی و چگونگی شروع CPR ( احیای قلبی ) در صورت نیاز نقش داشته باشد.

– اگر متوجه شدید که ریتم قلب نامنظم شما با فعالیت های خاصی بیشتر رخ می دهد، شما باید از آنها اجتناب کنید.

درمان تهاجمی آریتمی قلبی

شوک قلبی و کاتتر فرسایشی درمان های تهاجمی هستند که برای درمان و یا از بین بردن ریتم نامنظم قلب مورد استفاده قرار می گیرند. دکتر قلب شما بهترین درمان آریتمی قلبی را برای شما تعیین و در مورد مزایا و خطرات این درمان ها با شما صحبت خواهند کرد.

۱- شوک کاردیوورژن

بیماران قلبی با آریتمی های مداوم، مثل فیبریلاسیون دهلیزی، ممکن است به تنهایی با دارو درمانی قادر به رسیدن به یک ریتم طبیعی قلب نباشند. شوک کاردیوورژن یک شوک الکتریکی است که به دیواره قفسه سینه شما وارد می شود، که همزمان به قلب اجازه می دهد تا ریتم طبیعی خود را مجددا آغاز کند. این روش پس از دریافت یک بیهوشی کوتاه اثر انجام می شود.

شوک قلبی۲- کاتتر فرسایشی ( ابلیشن )

در فرسایش، انرژی از طریق یک کاتتر به مناطق کوچکی از عضله قلب وارد می شود. این انرژی هم می تواند مسیر ریتم غیر طبیعی را متوقف کرده و هم از پالس های غیر طبیعی جلوگیری و هدایت نرمال پالس ها را تقویت و یا مسیرهای الکتریکی بین دهلیز و بطن را قطع کند.

ابلیشن می تواند برای درمان بیشتر تاکی کاردی های فوق بطنی یا SVT ها، فلاتر دهلیزی و برخی تاکی کاردی های دهلیزی و بطنی مورد استفاده قرار گیرد. ابلیشن همچنین می تواند برای دستیابی به یکه نتیجه مطلوب با روش های دیگر ترکیب گردد.

۳- جداسازی ورید ریوی

در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی حمله ای مکرر، یا مداوم، وریدهای ریوی ایزوله می شوند که در این روش با استفاده از یک کاتتر ویژه، رشته های بافت رگ درآورده می شود، بعلت اینکه تصور می شود فیبریلاسیون دهلیزی، ناکارآمد است. هدف از ایزوله کردن به جای برداشتن، تمرکز بر روی مسئول تحریکات فیبریلاسیون دهلیزی از طریق مسدود کردن انتقال محیطی است.

۴- دستگاه های الکتریکی

۴-۱- ضربان ساز دائمی

دستگاهی است که پالس های الکتریکی کوچکی به عضله قلب برای حفظ ضربان طبیعی قلب می فرستد. ضربان ساز دارای یک تولید کننده پالس (که باتری خانگی و یک کامپیوتر کوچک) و لیدها (سیم) است که پالس ها را از مولد پالس به عضله قلب شما ارسال می کند و بدین گونه فعالیت الکتریکی قلب را حس می کنید.

عمل پیس میکرضربان ساز قلب عمدتا برای جلوگیری از ضربان خیلی آرام قلب مورد استفاده قرار می گیرد . ضربان سازهای جدید قلبی با بسیاری از ویژگی های پیچیده طراحی شده اند که به مدیریت آریتمی قلبی ، بهینه سازی ریتم قلبی مرتبط با فعالیت و بهبود هماهنگی کمک می کنند.

۴-۲- کاشت دفیبریلاتور قلبی (ICD)

در ICD نظارت بر ریتم قلب به طور مداوم صورت می گیرد. هنگامی که دفیبریلاتور یک ریتم غیر طبیعی قلب بسیار سریعی را تشخیص دهد، به عضله قلب انرژی وارد می کند تا قلب به ریتم طبیعی ضربان خود باز گردد.

راه های مختلفی وجود دارد که  ICD می تواند قلب را به ریتم طبیعی خود بازگرداند:

– ضد سرعت گرفتن تاکی کاردی (ATP)

هنگامی که ضربان قلب بیش از حد سریع است، یک سری از پالس های الکتریکی کوچک به عضله قلب وارد میشود تا ضربان قلب به سرعت و ریتم نرمال بازگردد.

– کاردیوورژن

یک شوک کم انرژی در همان زمان به عنوان ضربان قلب برای بازگرداندن ریتم طبیعی قلب وارد می شود.

– دفیبریلاتور

هنگامی که ضربان قلب به طور خطرناکی سریع یا نامنظم است ، یک شوک انرژی بالاتر برای بازگرداندن ریتم طبیعی به عضله قلب وارد می آید .

– سرعت گرفتن برادی کاردی

بسیاری از ICD ها یک سرعت حمایتی، برای جلوگیری از ریتم خیلی آهسته قلب به آن وارد می کنند.

– ضربان سازها و دفیبریلاتورهای دو طرفه قلب (B-V)

ضربان ساز دو طرفه و دفیبریلاتورها در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی که همچنین شواهدی از یک انقباض ناهماهنگ یا ناهمزمان بطن چپ در آنها وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها به همگام سازی انقباض بطن چپ کمک میکنند. علاوه بر این یک یا دو لید برای ضربان سازهای سنتی استفاده شده و دفیبریلاتورها در بطن راست و دهلیز راست قرار می گرفتند.

دستگاه های دو بطنی از یک لید اضافی واقع شده در پشت و یا سمت چپ بطن چپ استفاده می کنند. برای رسیدن به این منطقه، لید اضافی معمولا از طریق سینوس کرونری، رگ کوچک در پشت قلب هدایت می شود.

۵- عمل قلب

عمل جراحی قلب بازجراحی قلب ممکن است برای اصلاح هر گونه آریتمی قلبی که نمی توانند با دارو و یا روش های درمانی غیر جراحی آریتمی قلبی کنترل شوند، لازم باشد. اگر شما به اعمال جراحی، مانند جراحی دریچه یا بای پس، برای اصلاح اشکال دیگری از بیماری های قلبی نیاز داشته باشید، ممکن است جراحی آریتمی قلبی توصیه شود.

روش Maze و روش تغییر شکل یافته Maze دو عمل جراحی هستند که برای اصلاح فیبریلاسیون دهلیزی مورد استفاده قرار می گیرند.

ویزیت منظم توسط متخصص قلب

شما به پیگیری منظم ویزیت پزشکی نیاز خواهید داشت :

 • برای اطمینان یافتن از اینکه آریتمی قلبی شما کنترل شده
 • داروهای شما به درستی تنظیم گردیده
 • ارزیابی عملکرد هر دستگاه به کار رفته
 • اطمینان یافتن از وضعیت سلامتی شما و اینکه سایر مشکلات پزشکی را نداشته باشید

پزشکتان به شما خواهد گفت که زمان ویزیت شما هر چند وقت یکبار خواهد بود. در بین زمان های ویزیت اگر علایم در شما مکرر یا شدید شدند حتما به متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوگرافی 

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۲۷ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر 60 ساله هستم گاها" در گرفتن نبض متوجه خالی کردن یه نبض میشم بعضی وقتها تکرارش در دقیقه به دو سه مرتبه و بعضی وقتها تا چند ساعت و یا چندروزی هیچ موردی احساس نمیکنم هیچگونه درد و علایمی ندارم .سیگار میکشم و احساس میکنم با کشیدن سیگار تشدید میشه .عزم بر ترک اون دارم.الان این خالی کردن نبض و توقف کوتاه رو چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   یک بار نوارقلب و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر آفتابی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام از صبح که بیدار شدم بعد از نماز خوندنم کتف سمت چپ از پشت درد میکنه جوری که نمیتونم نفس عمیق بکشم یا نمیتونم دولا بشم لطفاً راهنماییم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   یک نوارقلب بگیرید ولی احتمالن ببشتر دردهای عضلانی است
 • تصویر کاربر قاسمی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شمادکترمحترم من برای اولین بارسال ۸۸باگرفتن آزمایش متوجه شدم که تری گلسیریدم بالاست و۳۲۰بودوآنزیم های کبدم هم مقداری بالابودوبعدازآن باورزش روزانه ومرتب وهمراه بارژیم غذای بازهم بین ۲۰۰تا۳۰۰هست دراین چندسال همین مقدارهست ورزش که میکنم ورژیم مزی کنم ووزنم هم پایین هست دراین چندسال آنزیم های م خوب هستندولی تری گلیرسیدم بالای ۲۰۰هست چکارکنم درضمن کلسترولم زیر۲۰۰بودوهمیشه نرمال هست ولی HDLهمیشه هم بین ۳۰تا۳۸هست ولی LDLهم همیشه نرماله بین ۱۰۰تا۱۵۰هست.لطفاراهنمایی کنید.آیانیازبه داروهست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   دارو چه میخورید
  2. تصویر کاربر قاسمی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   داروی چربی هیچ دارویی نمی خورم فقط داروی های رودهدتحریک پذیرومقداری التهاب روده که دارم کلوفک ۱۳۵وشیاف آساکول که پزشک فوق تخصص گوارش تجویزکرده مصرف میکنم البته یه مقداری هم استرس که دارم پراپرانلول نصف روزونصف شب میخورم پیش فشارداشتم سال گذشته بهم دادپزشک گفت بخاطراسترس هست البته آدم زیاداسترسی هم هستم البته یکبارپزشک برای یه دوره فنوفیبرات بهم دادیه مقداری جزیی تا۱۸۰پایین اومدالبته باپیاده روی هم همراه بودولی بازهم که ورزش می کنم ورژیم میگیرم بازهم بین ۲۰۰تا۳۵۰هست .اگه داروی ورژیم خاصی نیازهست عنایت بفرمایید.
  3. تصویر کاربر قاسمی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   کلوفک وآساکول برای روده.
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۹ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   اتورواستاتین 20 را سه ماه استفاده کنید و سه ماه بعد مجدد تست چربی بدهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر parisaf پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر شبتون بخیر همسر من باید عمل قلب باز بشن ولی به دلایلی هنوز موفق به انجامش نشدیم
  امشب چهار بار استفراغ کردن و میگن سرشون احساس سنگینی داره میخواستم بدونم ارتباطی با قلبشون داره خیلی نگرانم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   بله امکانش هست حتمن فشارشان را چک کنید و یک نوارقلب هم بگیرید که بهتر است
 • تصویر کاربر قاسم شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر من ۶۰ سالمه چند ماهی هستش دچار اریتم قلبی هستم نوار قلب ورود سالم بود تست ورزش اریتم را ثبت کرده سه ماهه دارو منورها ۵۰ میخورم هنوز مشکل رفع نشده لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   هولتر ضربان کرده اید؟ بهترین روش تشخیص و درمان اریتمی است
  2. تصویر کاربر قاسم پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   خیر فقط اکو و تست ورزش و نوار
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   پس برای بررسی علت دقیق اریتمی یک هولتر ضربان هم بکنید همچنین یک متخصص روانپزشکی هم ببیند چون علایم منشا اضطرابی هم دارند
  4. تصویر کاربر قاسم جمعه ۱۴ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   دکتر آیا خطری داره،من قرص فشار بازارتان اچ ۵۰ شبی یکی میخورم
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   نه به نظر که مورد خطرناکی نیست دارویتان را استفاده کنید و سر فرصت هولتر هم بکنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر شاپور پنجشنبه ۶ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام دکتر . من برادر دکتر فرزامپور هستم که یک بار در بیمارستان چمران چند سال قبل خدمتتون رسیدم . بنده همچنان همان مشکل هدی قبلی را دارم ولی اخیرا گاهی دلم فرو میریزه که با پالس اکسیمتر کاملا ضربان را که چک میکنم متوجه میشه همون موقع یک پالس حذف میشه و در حالت دمر این امر خیلی بیشتر هم میشه یعنی پوزیشن در ایجاد آن تاثیر داره . من چکار باید بکنم .راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   اگر اینطور می شود اول یک نوارقلب بگیرید احتمالن pvc است اگر pvc بودد برای مشخص شدن تعدادش یک هولتر بکنید
 • تصویر کاربر ابراهیم شنبه ۱ آذر ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام سمت چپ سینه کنار و زیر قلبم تیر میکشه از وقتی که علکی منو انژیو کردن این اتفاق واسم میوفته دکتر قلب دیگه هم رفتم ولی قرص معده قرص روان پریشی میدن ولی خوب نشده اطلاعاتی که گرفتم شبیه اریتمی هستش شما راهنمای کنین لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   برای تشخیص اریتمی باید هولتر نصب کنید ولی اریتمی درد سینه نمی دهد، اگر انژیوتان سالم بوده یعنی مشکل از قلبتان نیست و باید زیر نظر روانپزشک ادامه ی درمان بدهید
  2. تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام من زیر قلبم سیخ میکشه روانپزشک میتونه حلش کنه چطوری
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   ببینید اگر منشا این درد قلبی بود در انژیوگرافی مشخص می شد وقتی تنگی جدی نداشته اید یعنی منشا این درد قلبی نیست
  4. تصویر کاربر ابراهیم جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   احتمال داره بخاطر انژیو ریتم ضربان قلب بهم خورده باشه یا همون اریتمی چون قبل انژیو اینجوری نمیشده اصلا ممنون از لطف شما ببخشید واسه مزاحمتمون
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱ آذر ۹۹( 8 ماه پیش)
   نه انژیو باعث اریتمی نمی شود، علتهای گوارشی را هم بررسی کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر راحیل دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر خدمت شما
  ممنون از اینکه وقت گرانبهاتون رو در اختیار ما گذاشتین

  جناب دکتر من بیمار خودتون هستم فشارخون بالا دارم.
  لوزارتان اچ 50 و کاردیلول برام تجویز کردین
  بدلیل این وضعیت و بیماری کرونا نتونستم خدمت شما برسم.
  اینجا اکو و تست ورزش و آزمایشات انجام دادم
  ممنون میشم ملاحظه بفرمایید. دکتر اصلا توان بالا رفتن از پله رو ندارم و به سرفه میوفتم
  شب ها خیلی اذیت میشم و با سرفه از خواب بیدار میشم و دیگه نمی تونم بخوابم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   مدارکتان را ضمیمه کنید چیزی برای مشاهده کردن نیست
  2. تصویر کاربر راحیل یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   با سلام عذر میخوام از حضورتون
  3. تصویر کاربر راحیل یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   آزمایشات
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   از کی این علایم را دارید؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر جواد جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  با سلام
  دکتر بنده ۳۹ سالمه حدود یک سال قبل فهمیدم بیماری پنیک دارم بهمراه تپش قلب سه ماه اسنترا و دو ماه پارکسیتین مصرف کردم خوب شدم ولی تپش قلبم هنوز قطع نشده حدود یکماهه دارم صبح و عصر پرانول ۱۰ مصرف میکنم ولی اثر دارو که از بین میره تپش قلبم شروع میشه در ضمن به چند تا متخصص قلبم مراجعه کردم اکو و تست ورزشم دادم گفتن مشکلی نداری دلیل تپش قلب چیه اگه روش درمان دیگه ای داره ممنون میشم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   تا بحال هولتر ضربان بسته اید؟ ازمایش تیرویبد داده اید؟
  2. تصویر کاربر جواد پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   خیر
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   ببینید علت اصلی این طپش ها به احتمال بسیار زیاد همان مساله استرس است چون اکو و تست ورزش شما سالم بوده نگرانی قلبی نداریم ولی شما سه کار کنید یکی پیگیری درمان استرس و پنیک یک ازمایش تیرویید و کمخونی چون تیرویید پرکار منشا طپش می شود و یک هولتر ضربان 24 ساعته چون ممکن است احتمال اریتمی هم باشد
  4. تصویر کاربر جواد پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   لاغری هم میتونه دلیل تیرویید پر کار باشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   بله ان هم از علایم تیرویید پرکار است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن شنبه ۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر ، بنده ۴۱ سالم هست(مرد).
  گاهی اوقات شبها دلشوره شدید میگیرم بطوری که تو خواب احساس خفگی میکنم و بیدار میشم، وقتی بیدار میشم تو خونه هم احساس خفگی میکنم و میخوام برم پشت بام داد بزنم! دکتر قلب رفتم نوار قلب سالم بود و دکتر گفت از قلب نیست و بخاطر اعصاب هست! الحمدالله مشکل عصبی یا مشکلی که ذهنم را درگیر کند هم ندارم. ضمنا وقتی قرص پروپرانول میخورم بهترم.
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام یک امو انجام شود اکر نرمال بود شانس حملات پانیک وجود دارد ، دارویی مانند تری فلوپرازین ممکنه کمک کنه
درحال دریافت اطلاعات
آنچه که برای یک شخص ممکن است استرس‌آور باشد، در دیگری ممکن است تاثیری نداشته باشد. قابل ذکر است که استرس فقط برای اتفاقات…
قرص لووکسین یا لووتیروکسین از شایع ترین داروهایی است که توسط متخصصین غدد تجویز می شود. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید استفاده…
اگر خود شما یا یکی از اطرافیانتان تا به حال به هر علتی به پزشک قلب مراجعه کرده باشید و یا دچار بیماری قلبی…
دارای مشکلات قلبی هستید و پزشک برای شما ازمایش اکوی قلب تجویز کرده است؟ نمی توانید به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا از…
آنچه که برای یک شخص ممکن است استرس‌آور باشد، در دیگری ممکن است تاثیری نداشته باشد. قابل ذکر است که استرس فقط برای اتفاقات…
قرص لووکسین یا لووتیروکسین از شایع ترین داروهایی است که توسط متخصصین غدد تجویز می شود. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید استفاده…
اگر خود شما یا یکی از اطرافیانتان تا به حال به هر علتی به پزشک قلب مراجعه کرده باشید و یا دچار بیماری قلبی…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر