فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

فیبریلاسیون دهلیزی همان ضربان نامنظم قلب و اغلب سریع می باشد که می تواند خطر سکته مغزی، نارسایی قلبی و سایر عوارض مربوط به قلب را افزایش دهد.

فیبریلاسیون دهلیزیدر طول فیبریلاسیون دهلیزی، دو حفره فوقانی قلب (دهلیز) ضربان نامنظم و آشفته – خارج از هماهنگی با دو حفره پایینی (بطن) از قلب دارند. علائم فیبریلاسیون دهلیزی اغلب شامل تپش قلب، تنگی نفس و ضعف است.

دوره های فیبریلاسیون دهلیزی می تواند گهگاه رخ دهد ، و یا شما ممکن است به فیبریلاسیون دهلیزی توسعه یافته که برطرف نمی شود و ممکن است به درمان نیاز داشته باشد مبتلا باشید. اگر چه فیبریلاسیون دهلیزی به خودی خود تهدید کننده زندگی نیست، این یک وضعیت پزشکی جدی است که گاهی اوقات نیاز به درمان اورژانسی دارد که ممکن است به عوارضی منجر شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند به لخته شدن خون در قلب منجر شود که ممکن است به اندام های دیگر گردش کرده و باعث انسداد جریان خون (ایسکمی) شود.

درمان برای فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است شامل داروها و دیگر مداخلات گردد که در تلاش برای تغییر سیستم الکتریکی قلب میباشد.

علائم فیبریلاسیون دهلیزی

برخی از افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی بدون علائم بوده و از وضعیت خود آگاهی ندارند تا آن که در طول یک معاینه فیزیکی پیدا میشود. افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است علائم و نشانه هایی داشته باشند ، از قبیل :

– تپش قلب، که احساس یک ضربان قلب نامنظم ، ناراحت کننده، با سرعت بالا یا یک ریزش دل در قفسه سینه تان میباشد

– ضعف

– توانایی کاهش یافته برای فعالیت

– خستگی

– سبکی سر

– سرگیجه

– گیجی

– تنگی نفس

– درد قفسه سینه

فیبریلاسیون دهلیزی ممکن است:

۱- گاه به گاه باشد.

در این مورد فیبریلاسیون حمله ای دهلیزی نامیده می شود. ممکن است نشانه های آن گهگاه رخ دهند ، به مدت چند دقیقه تا چند ساعت و سپس بطور خود به خودی متوقف گردد .

۲- مداوم باشد.

با این نوع از فیبریلاسیون دهلیزی، ریتم قلب شما به حالت عادی خود باز نمی گردد . اگر شما به فیبریلاسیون دهلیزی مداوم مبتلا هستید، شما به درمان هایی مانند شوک الکتریکی یا داروهایی به منظور بازگرداندن ریتم قلب شما به حالت عادی نیاز خواهید داشت .

۳- مداوم برای مدت طولانی باشد.

این نوع از فیبریلاسیون دهلیزی پیوسته است و بیش از ۱۲ ماه طول می کشد.

۴- دائم باشد.

در این نوع از فیبریلاسیون دهلیزی، ریتم غیر طبیعی قلب را نمی توان اصلاح کرد . شما فیبریلاسیون دهلیزی به طور دائمی دارید، و اغلب به دارو برای کنترل ضربان قلب خود نیاز خواهید داشت.
عوارض فیبریلاسیون دهلیزی چیست؟

گاهی اوقات فیبریلاسیون دهلیزی می تواند به عوارض زیر منجر شود:

— سکته مغزی

در فیبریلاسیون دهلیزی ریتم آشفته ممکن است علت ریزش خون به حفره بالایی قلب شما (دهلیز) و شکل گیری لخته باشد . اگر لخته خون، بتواند از قلب شما به بیرون رانده شود و به مغز شما حرکت کند . این امکان وجود دارد که جریان خون را مسدود و باعث سکته مغزی گردد .

خطر ابتلا به سکته مغزی در فیبریلاسیون دهلیزی به سن شما (از لحاظ سنی شما در معرض خطر بالاتری قرار داشته باشید ) و در مورد اینکه آیا شما دچار فشار خون بالا، دیابت، سابقه نارسایی قلبی یا سکته مغزی قبلی، و عوامل دیگر باشید بستگی دارد . برخی داروها، مانند رقیق کننده خون، تا حد زیادی می تواند خطر سکته مغزی یا آسیب به اندام های دیگر که ناشی از لخته شدن خون است را کاهش دهد.

— نارسایی قلبی

فیبریلاسیون دهلیزی، به خصوص اگر کنترل نشود، ممکن است قلب را ضعیف و منجر به نارسایی قلبی گردد – وضعیتی که در آن قلب شما نمی تواند خون کافی را برای رفع نیازهای بدن شما به گردش درآورد .

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

اگر شما هر گونه علائم فیبریلاسیون دهلیزی دارید، یک وقت ویزیت با پزشک خود تنظیم کنید. پزشک شما ممکن است یک نوار قلبی به منظور تعیین اینکه آیا نشانه های شما به فیبریلاسیون دهلیزی یا یکی دیگر از اختلالات ریتم قلبی (آریتمی) مربوط می شود از شما بخواهد.

اگر شما درد قفسه سینه دارید، بلافاصله از اورژانس پزشکی کمک بخواهید. درد قفسه سینه می تواند سیگنالی باشد از اینکه که شما یک حمله قلبی دارید.

درمان فیبریلاسیون دهلیزی

کنترل  فیبریلاسیون دهلیزی

شما ممکن است به ایجاد تغییرات در شیوه زندگی برای بهبود سلامت کلی قلب تان، به ویژه برای جلوگیری و یا درمان بیماری هایی مانند فشار خون بالا و بیماری های قلبی نیاز داشته باشید. پزشکتان ممکن است چند راهکار برای تغییر در شیوه زندگی، به شما نشان دهد ، از جمله:

– غذاهای سالم قلبی بخورید: یک رژیم غذایی سالم که در نمک و چربیهای جامد کم و در میوه ها، سبزیجات و غلات سبوس دار غنی میباشد .

– به طور منظم ورزش کنید: بصورت روزانه ورزش کرده و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید .

– سیگارنکشید: اگر سیگار می کشید و نمی توانید خودتان آن را ترک کنید ، با پزشک خود در مورد استراتژی یا برنامه ای بتواند به شما کمک کند تا عادت سیگار کشیدن را ترک کنید صحبت نمایید .

– یک وزن سالم حفظ داشته باشید: داشتن اضافه وزن خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

– سطح فشار خون و کلسترول خود را تحت کنترل نگه دارید: تغییرات شیوه زندگی و مصرف دارو مواردی هستند که برای اصلاح فشار خون بالا (هایپرتانسیون) و یا کلسترول بالا تجویز میشوند .

– برنامه مراقبت خودی را پیگیری کنید: داروهای خود را به صورتی که تجویز شده مصرف کنید و قرار ویزیت خود را با پزشک تان بصورت منظم پیگیری کنید . بدتر شدن علایمتان را با پزشک خود مطرح کنید .

پیشگیری از فیبریلاسیون دهلیزی

برای پیشگیری از فیبریلاسیون دهلیزی، این مهم است که یک شیوه زندگی قلب سالم برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی داشته باشید . یک شیوه زندگی سالم ممکن است شامل:

 • یک رژیم غذایی سالم برای سلامت قلب خود انتخاب کنید.
 • فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.
 • از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 • یک وزن مناسب حفظ کنید.
 • مصرف کافئین و الکل را محدود و یا ترک کنید.
 • استرس، استرس شدید و خشم می تواند باعث مشکلات ریتم قلبی شود.
 • استفاده خودسرانه دارو را با احتیاط انجام دهید، همچنین برخی از داروهای سرماخوردگی و ضد سرفه حاوی محرک هایی هستند که سبب ضربان سریع قلب شوند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی در تهران

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کورش جمعه ۷ خرداد ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  اقای دکتر تو رو خدا کمکم کنید
  همه چی برمیگرده به ۴ سال قبل یک متخصص گفت ضربان قلبت تند بهم متورال داد
  منم هیچ مشکلی نداشتم فقط موقع هیجان اینا ضربانم میرفت بالا
  متورال میخوردم کوبش و لرزش قلب میگرفتم با اینکه ریتم نرمال بود و نوار نرمال یک دفعه تمام بدنم سوزش می‌گرفت و اون لرزش و کوبش میرفت
  خب بعد دوماه به سختی و با هزار مکافات دارو رو قطع کردم
  الان ۴ سال از اون موقع گذشته
  با حرکات ناگهانی دچار ضعف توی قلبم میشم و تمام بدنم میسوزه با اینکه هیچ دارویی نمیخورم
  و دقیقا همون نقطه که متوراا میخوردم قلبم میلرزید همونجا اذیت میکنه
  آقای دکتر من اصلا نمیتونم فعالیت کنم از حالت نشسته یک دفعه بلند میشم حس فشار روی قلبم میکنم و تمام بدنم سوزش میگیره
  هولتر ریتم و نوار نرمال بوده
  باید چیکار کنم
  اولین بار با خوردن متورال لرزش قلب و این حس تو قلبم میومد و با یک سوزش تو تمام بدن و فشردگی قفسه سینه ابن حس میرفت الان ۴ سال گذشته و ابن علایم بدون دارو برگشته باید چیکار کنم
  یک قسمت قلبم ۲۴ ساعته میلرزه با خوردن متورال و پروپرانول اون لرزش تشدید میشه و با حرکات ناگهانی همه بدنم میسوزه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 3 هفته پیش)
   اکو و تست ورزش داده اید؟
  2. تصویر کاربر کورش پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 3 هفته پیش)
   اکو ۳ ماه قبل که ابن علایم تازه داشت شروع می‌شد دادم
   البته خیلی علایم خفیف تر بود
   هولتر ریتم و نوار تازه دادم آقای دکتر
   تست ورزش ندادم
   ۲۴ سالمه
  3. تصویر کاربر کورش پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 3 هفته پیش)
   تمام مشکلات از زمانی شروع شد که من متورال خوردم
   دچار لرزش قلب میشدم و بعد دوساعت ضربانم نقطه ای میشد و حس ضعف تو قلبم میگرفتم و بعد یک گرگرفتگی و سوزش توی تمام بدنم اون حالت میرفت و قلبم طبیعی میشد اما قفسه سینم تا ۲ ساعت سنگین بود
   یه چندماهی دارو مصرف کردم وضع این بود
   الان ۴ سال از اون اتفاقات گذشته
   بدون مصرف دارو با حرکات ناگهانی و فعالیت با سرعت بالا این مشکل برام پیش میاد
   توی هولتر ریتم و نوار چیزی نشون نداد
   یعنی متورال روی چی تاثیر گذاشته آقای دکتر
   مطمئنم کار دارو بوده چون همین الان متورال یا پروپرانول میخورم این حالت تشدید میشه
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۷ خرداد ۰( 3 هفته پیش)
   نه مربوط نیست اینها علایم اضطرابی است بیشتر یک بار تست ورزش بدهید اگر سالم بود دیگر پیگیری قلبی نکتید اصلا
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر،بالای نانفم ضربان شدید می زنه به طوری که اگه دستمو بزارم روش شدت ضربان احساس می کنم ، در موقع غذا خوردن نفس کم می اورم، کمی فعالیت میکنم نفس کم می اورم ، وزنم هم ۴تا ۵ کیلو کم شده ،اندوسکوپی کردم و ۸ساله مدام پرهیز میکنم ولی همچنان مشکل بر طرف نشده ،زندگیم مختل شده ،می خواستم نظر شما را بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 1 ماه پیش)
   یک سونوگرافی شکمی کنید اگر سالم بود منشا اضطرابی دارد و بحاطر لاغربودن است که بیشتر حس می شود و جای نگرانی ندارد
 • تصویر کاربر احمدی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر خدمت پزشک محترم.من در سال 88دچار سکته قلبی شده و به تعداد دو بار عمل باز قلب انجام داده ام عمل بنتال سال 93 و عمل تعویض دریچه ی آِیورت سال 95 بیمارستان رجایی جمعه شب دچار حمله قلبی شده به مدت 10دقیقهبه حالت بیهوش که نبض به سختی حس می شد و نسبت به صدا هیچ گونه واکنشی وجود نداشت و سفیدی چشمها نمایان شده و زبان به سقف دهان چسبیده وروز بعد به پزشک مراجعه کرده و تشخیص ایشان رسوب دریچه بوده چون سایزرگ تعویضی با سایز دریچه تعویضی مطابقت نداشته این تصاویر هم نتایج ازمایش و اکو جدید می باشد لطف بفرمایید تشخیص خود را بفرمایید سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   ببینید این اکو مورد خطرناکی نشان نمی دهد ولی پیشنهاد من این است که با توجه به این حملات یک بار به طور کامل اکوی فوق تخصصی بشوید اگر باز هم مورد خطرناکی پیدا نشد یک متخصص مغز و اعصاب هم ببیند
 • تصویر کاربر نیکا چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۱۶ سالمه
  گاهی اوقات احساس می‌کنم ضربانم قلبم بی دلیل بالا میره الان چند روزی میشه که مدام ضربان قلبم رو کنترل میکنم اصلا از ۸۵ پایین نیومده و عمدتا بین ۹۰ تا ۱۱۰ هست وقتی هم که تپش قلب دارم تا ۱۲۰ میرسه تقریبا. چند بار هم احساس کردم قلبم یا می‌لرزه یا اینکه می‌کوبیده میشه انگار که می‌خواد از قفسه سینم بیاد بیرون به این صورت که اول چندین با کوبیده شد توی سینم با چند ثانیه فاصله بعد چند لحظه قلبم نمی‌زد بعد از اون یهو شروع کرد تند تند زدن و تپش قلبم شروع شد حدودا تا فردا بعد از ظهرش تپش قلبم بالا بود. الان چند ماهی میشه که این مشکلات رو دارم و اینکه همه اینها در زمان استراحت رخ میدن گاهی مه موقع تپش قلب فعالیت معمولی انجام میدم که بیشتر هم میشه.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   یک ازمایش تیرویید و کم خونی بدهید و یک بار نوارقلب هم بگیرید
 • تصویر کاربر Mahsa پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید ، برادرم طی ۶ ماه دوبار دچار تپش قلب شد که تشخیص آن فیبریلاسیون دهلیزی بود و باید ابلیشن انجام بده، خواستم بپرسم ایا خطر و عوارض داره این عمل؟ و اینکه بین روش کرایو و کوتر ایا فرقی هست؟کدام بهتره؟ ممنونم
  مدارکش رو هم براتون فرستادم اگر ببینید ممنون میشم🌸🌸
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 3 ماه پیش)
   گزینه ی مناسبی برای ایشان انتخاب شده است هیچ عملی بی خطر نیست ولی اگر پزشکشان این را انتخاب کرده اند انجام بدهند بهتر است فایده اش از ضررش بیش تر خواهد بود
 • تصویر کاربر عاطفه چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب.من پارسال وقتی کمی راه میرفتم و یا یهویی، قلبم حالت کوبش نامنظم داشت رفتم اکو و نوار قلب، سالم بود.امسال بعد یه سال مجددا همین حالت بهم دست داده ، جوری که نبضم رو میگیرم قلبم که این حالت یکی میریزع نبضم قطع میشه دوباره میزنه. حدود یک و نیم ماهه، نوارقلب دادم موردی نبود گفتن استرسه، گرچه در زمان نوار قلب، قلبم اون مدلی نشده بود، ضربان‌قلبم بین ۶۰ تا ۸۰ متغییره، رفتم روانپزشک، قرص آسنترا داده با آلپروزلام و پروپونالول ۱۰. چون استرس و اضطراب داشتم همش.
  ولی این دارو ها هم اون حس تپش رو ازبین نبرده، مثلا شب وقتی دراز میکشم خوبم بعد چند دقیقه شروع میشه تا زمانیکه خوابم ببره، صبحا هم از خواب بیدار میشم این حالت هست تا از رختخواب بیام بیرون رفع بشه، حتی بعد خم شدن و جارو کشیدن هم میشه این حالت.خانمی ۳۰ ساله هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام هولتر ریتم انجام بشه و ببینم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر بنده اسکویی از دانشگاه تبریز هستم 45 ساله متاهل از تبریز قد 175 ووزن 104 میزان قند خون و گلسترول و تری گلیسرید تقریبا در حد نرمال هست ولی انزیم کبدی کمی بالا هست یک ایتم ان حدود 10 تا از حد نرمال و گرید 1-2 هستم . فشار خونی اکثرا 8 روی 12.5 هست و قرض های متورال 50روزی 1 عدد و سرترالین 100 روز 1 عدد و داروی های ضد چربی خون گیاهی و شیمیایی و دمنوش های گیاهی مرسوم را یک درمیان مصرف می کنم و البته اضطراب هم کمی دارم سوال بنده این هست که برخی از اوقات بدون فعالیت دردی در وسط سینه و برخی از اوقات سمت چپ احساس درد و فشار می کنم و ودرد به پشت و بازوی سمت چپ را هم درگیر می کنه و در برخی از اوقات هم هنگام فعالیت فیزیکی سنگین و یا زمان های پر استرس این حالت ها را دارم ولی هنگام ورزش کردن و بالا رفتن از پله و فعالیت روزمره این درد ها را ندارم . و به متخصص قلب مراجعه کردم و این دارو ها را نوشته سال های قبل اسکن قلب و سی تی انژیو گرفتم و در این بازه یک سال اخیرتا بحال 3بار تست ورزش و 6بارنوار قلبی و یک اکو گرفتم و گفتند مشکل خاصی نیست. با توجه به اینکه در خانوداه ما مشکل قلبی ودیابت دارند ایا این درد های من منشا قلبی دارد و در ضمن ازکجا بفهم نوع درد قلبی هست ببخشید اگر طولانی شد. کار معلمی پرحرفی هست. با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   اگر سی تی انژیو و تست ورزش ها سالم بوده نگران نباشید مشکل قلبی ندارید این دردها دردهای عضلانی و اضطرایی است
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما آقای دکتر من حودوداسه هفته ی است که وسط دو کتفم درد میکنهواز یک هفته پیش دردش بیشتر شده است ونوار قلبم گرفتم موردی نداره ودردش داره میریزه به دو دستام می خواستم بپرسم علتش چیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   اگر نوارقلبتان سالم بوده احتمالن بیشتر دردهای عضلانی است ولی اگر با مسکن و کیسه ی اب گرم بهتر نشد یک اکو هم بکنید
 • تصویر کاربر مططفایی شنبه ۶ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید آقای دکتر خانم 28ساله هستم که 3سال از زایماینم میگذرد اما در شکمم احساس میکنم یک چیزی تکان میخورد همراه با درد اول فکر میکردم کبدم باسد اما بعداز آزمایش مشخص شد که کبدم سالم است مشکل من چه میتواند باشد باتشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۶ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   بعید است مورد مهمی باشد احتمالن علایم اضطرابی است نهایتن یک سونو بکنید اگر خوب بود یعنی مشکلی نیست
 • تصویر کاربر هلیا یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده 36سال سن دارم ،برای مشکل خواب با تجویز دکتر بعداز مصرف یک هفته قرص آسنتراوترازودون بعداز مصرف قرص ها پشت کتف چپ وبازوم داغ میشه وقتی گردنم وگاها بازوی راست سوزن سوزن میشه،تری گلیسرید جدیدروی265بودوتاحالابالانبوده.وقبل ازاین موضوع ارسال‌های قبل بعداز پیاده روی پایین کتف چپم کمی سوزن سوزن میشد .ممنون میشم از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   بعید است مشکل مهمی باشد برای چربی فعلن سه ماه وررش و رژیم غذایی داشته باشید و سه ماه بعد مجدد چک ازمایش کنید برای این دردها هم محض اطمینان یک نوارقلب بگیرید
  2. تصویر کاربر هلیا شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   ممنونم
  3. تصویر کاربر هلیا شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   آقای دکترنوارقلبم گرفتم دیروز گفتن مشکل ندارم الان میترسم داروهای رومصرف کنم .گردنم وکتفم خیلی بد درد میگیره پس این درد مال چیه
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   نوع دردتان بیشتر به دردهای عضلانی شباهت دارد، داروها را استفاده کنید و نگران نباشید، اگر دردها بهتر نشدند یک متخصص داخلی ببینند
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم در مورد داروی آمیودارون شنیده باشید، در این مقاله قصد داریم ببینم دارو برای چه بیماری هایی مصرف داشته و عوارض…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
مشکلات قلبی یکی از رایج ترین عارضه ها در افراد (خصوصا افراد سالمند) به شمار می آید. بنابراین اهمیت فراوان رسیدگی به این مشکلات…
شاید شما هم در مورد داروی آمیودارون شنیده باشید، در این مقاله قصد داریم ببینم دارو برای چه بیماری هایی مصرف داشته و عوارض…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر