دکتر محمد حسین نجفی

اکوی قلب در منزل

دارای مشکلات قلبی هستید و پزشک برای شما ازمایش اکوی قلب تجویز کرده است؟ نمی توانید به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا از خانه خارج شوید؟ آیا می دانستید می توانید به راحتی در خانه مانده و از خدمات اکوی قلب در منزل بهره مند شوید؟!

با گسترش ویروس کرونا در جهان، افراد مجبور شدند بسیاری از فعالیت های روزانه خود را در داخل خانه انجام دهند. به همین خاطر مجموعه های ارائه دهنده خدمات درمانی نیز تلاش کردند تا با خدمت رسانی به افراد در منزل خودشان، شرایط خانه ماندن را برای آن ها راحت تر کنند. انجام آزمایش اکوی قلب در منزل نیز یکی دیگر از خدماتی است که می توان در خانه انجام داد. در ادامه بیشتر درباره اکوی قلب در منزل توضیح می دهیم.

اکوی قلب چیست؟

اکوی قلب یا اکوکاردیوگرام آزمایشی است که در آن می توان با کمک امواج با فرکانس بالا تصویر قلب را بر روی صفحه نمایشگر به نمایش درآورد. بنابراین بسیاری از بخش های قلب مانند فضای درونی قلب، دریچه ها، دیواره و رگ های این عضو حیاتی قابل رویت می شود. این آزمایش به سونوگرافی قلب نیز معروف است. چنانچه نتایج به دست آمده از نوار قلب نتواند به خوبی وضعیت سلامتی قلب بیمار را مشخص کند، پزشک متخصص انجام آزمایش اکوی قلب را تجویز می نماید.

انجام اکو قلب در منزل

آیا می توان اکوی قلب را در منزل انجام داد؟

با همه گیری کرونا، بهترین کار ماندن در خانه و حفظ فاصله اجتماعی می باشد. هر چند ماندن در خانه برای مدت زیادی در سال ممکن نیست و افراد می توانند با حفظ پروتکل های بهداشتی از خانه خارج شوند و به امورات خود بپردازند. اما ماندن در خانه و دور بودن از شرایطی که در آن احتمال ابتلا به ویروس وجود دارد، برای سالمندان و افراد با بیماری زمینه ای واجب است. 

افراد با بیماری و مشکلات قلبی نیز به واسطه داشتن قلبی ضعیف که مشکلات تنفسی را ممکن است به همراه داشته باشد، باید کاملا از ویروس مصون بمانند. به همین خاطر است که مجموعه انواع خدمات درمانی را مانند اکوی قلب در منزل ارائه می دهد. شما می توانید با مجموعه تماس بگیرید و پس از شرح وضعیت و دادن اطلاعات خود، آزمایش اکوی قلب را با کارشناسان این حوزه در منزل انجام دهید.

خدمات اکوی قلب در منزل چگونه است؟

پس از تماس با مجموعه و مشخص کردن یک زمان معین برای انجام اکو، در روز موعود کارشناسان به منزل شما می آیند و اقدامات لازم را انجام می دهند. برای این کار بیمار باید بر روی یک سطح صاف دراز بکشد. سپس نیروی متخصص پروب دستگاه را آغشته به ژل کرده و فرآیند تصویربرداری آغار میشود. حرکات قلب بر روی نمایشگر به تصویر در می اید. این فرآیند بدون درد و عوارض است.

دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

لطفا امتیاز دهید
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر