دکتر محمد حسین نجفی

برای درد قفسه سينه چه قرصی بخوریم؟

درد قفسه سینه بسته به شرایط جسمانی بیماران متفاوت است، درد قلبی اغلب یک درد فشارنده در پشت قفسه سینه و بین دو کتف است که به بازوها انتقال پیدا می کند و معمولا همراه با تنگی نفس می باشد. در ادامه سوالات رایج بیماران عزیز پیرامون درد قفسه سینه آورده شده است.

درمان درد قفسه سینه با پروپرانول

سلام من یک سری درد قفسه سینه دارم که جدیدا به سمت وسط سینه و سمت راست هم کشیده میشه. گاهی تو هر دو فک بالا و پایین و پشت گردن (سمت چپ) هم احساس درد دارم. گاهی هم احساس خفگی و تنگی نفس دارم. فشار خونم هم نسبت به سال گذشته یه مقدار کم بالاتر هست و گاهی به ۱۳ روی ۹ میرسه. دکتر قلب رفتم تشخیص افتادگی دریچه میترال همراه با نارسایی متوسط دادن. تصویر گزارش اکوکاردیو گرافی رو ضمیمه کردم

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

میزان نارسایی دریچه بسیار خفیف است. توصیه به مصرف پروپرانول بطور موقت به هنگام درد و با دوره های تنگی نفس می نمایم. سعی کنید روزانه ورزش نمایید. در کنترل درد و تنگی نفس موثر خواهد بود.

تنگی نفس و درد قفسه سینه در کودکان

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. ببخشید من یک دختر هشت ساله دارم. دو سال پیش به خاطر اینکه مدام می گفت موقع بازی نفس کم میارم و خودم هم متوجه دردهای خفیف توی قفسه سینه اش شدم، دخترم رو پیش متخصص قلب و عروق کودکان بردم ایشون تشخیص دادن که او پرولاپس خفیف داره وباید قرص پروپرانول ۱ مصرف کنه. به خاطر حساسیت همسرم چند ماه بعد باز اونو پیش دو تا دکتر قلب کودکان بردیم اما پزشکان متخصص قلب جدید تشخیص دادند که دخترم کوچکترین مشکلی نداره و پرولاپس هم نیست. اما حالا باز هم دخترم مواقعی که فعالیت و بازی های تحرکی انجام می ده میبینم که نفس کم میاره و دایم دستش رو قلبشه میگه قلبم خیلی بلند میزنه. به نظرتون چیکار کنم؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق:

سلام. تنگی نفس و درد سینه در کودکان با توجه به اینکه دو نفر از همکاران عزیز که دکتر قلب بوده اند، تاکید فرمودن که مشکلی وجود ندارد، پس خیالتان راحت باشد. اغلب در پس دردهای سینه ای اطفال، اضطراب و یا رقابت وجود دارد و با در خانواده فردی مبتلا به بیماری قلبی وجود دارد و کودک برای جلب توجه از این راه استفاده می کند. اگر فرزندتان با داروی پروپرانولول که گهگاه به او می دهید کمتر شکایت دارد اینکار را بکنید اثر بخشی بیستر از طریق تلقین است.
البته این پاسخ صرفا مربوط به فرزند عزیز شماست زیرا با توجه به فرموده شما نسبت به سالم بودن قلبش اطمینان دارم. اگر رقابت با اطرافیان دارد هم گاهی آلپرازولام با دوز بر اساس وزن کودک کمک کننده است.

درد قفسه سینه ناشی از استرس و اضطراب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. الان چند وقته گاهی درد قفسه سینه تا گردنم تیر می کشه و به خصوص وقتی اضطراب یا استرس دارم و یا وقتی ناراحت میشم شروع میشه یا بیشتر میشه. این ماه که به دکتر قلب رفتم گفت که قلبم مقداری گشادی دارد در ضمن برایم قرص پروتد که اگه اسمش رو اشتباه نکردم تجویز کرد قرص پروتد همون پروپرانولوله؟ در ضمن گشادیش گفت خیلی کوچیکه امکان داره بیشتر شه و درچه صورت؟
ممنون میشم اگه زودتر پاسخ بدین. با تشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. گشادی قلب نمی تواند عاملی برای درد سینه باشد.
دردهای هنگام استرس و اضطراب اغلب و در صورت سالم بودن رگهای قلبی بی اهمیت تلقی می شود. گشادی دریچه های قلب بر اساس علت و عامل ایجاد کننده سیر متفاوتی دارند. سالی یک بار به متخصص قلب جهت ویزیت مراجعه نمایید.

درد قفسه سینه ناشی از مصرف دارو

تداخل دارویی یکی از دلایل پایین نیامدن فشار خون با قرص

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. آیا در صورتی که دوز داروی لووتیروکسین زیاد یا کم باشد می تواند باعث ناراحتی و درد قفسه سینه شود یا خیر؟ و آیا این دارو با داروهای قلبی نظیر اتورواستاتین یا آسپرین تداخل دارد؟ با تشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. کم یا زیاد بودن دوز مصرفی لووتیروکسین در کوتاه مدت اثر درد قلبی ندارد ولی عدم کنترل مناسب عملکرد غده تیرویید در دراز مدت می تواند باعث ایجاد تصلب شرایین و گرفتگی عروق قلبی شود.

درد قفسه سینه و دست چپ

جناب دکتر قلب سلام. من در تیرماه امسال با توجه به عارضه درد قفسه سینه و دست چپ به پزشک قلب در اراک مراجعه کردم که با فشار ۱۹ به سی سی یو منتقل شدم ولیکن درد داشتم که گاها درد چند دقیقه طول می کشید. در نهایت با توجه به نظر پزشک قلب آنژیوگرافی شدم ولی گرفتگی رویت نشد و گفتند رگ حالت بالون شده که حرکت خون کند است وبا دارو دیلتیازم و آسپرین و چربی البته تری گلیسیرینم ۴۷۰ و قند هم ۱۱۵ بود و پری دیابت هستم. بعد مدتی احساس درد داشته و به دکتر قلب دیگری مراجعه کردم. ایشان پس از اسکن هسته ای و تست ورزش گفتند گرفتگی رویت نشده و ناشی از استرس هست. ولی مدتی هست که همچنان درد امانم را بریده است. گاها هم فشارم بالا می رود و اخیرا قرص سراتین هم بهم دادند که فکر مریضی از پا نندازم. خواهشمندم توصیه لازم را به من بفرمایید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. به این حالت عروق قلب و رگ ها آنوریسنال می گویند که نوعی از تظاهر تصلب شرایین است.
فشار خون خود را به خوبی کنترل کنید و روزانه یک ساعت پیاده روی نمایید. اگر با راه رفتن دچار درد قفسه سینه می شوید با افزودن دارو می توان درد قلب را کاهش داد.
با ورزش روزانه هم فشار، قند و تری گلیسرید شما بهتر کنترل خواهد شد. در صورت تشریف آوردن به تهران هم می توانم در مطب ویزیتتان کنم.

درد قفسه سینه در زنان

بیماری قلبی در زنان

سلام بر دکتر قلب . خانمی ۳۶ ساله هستم. حدود ۳ ماه پیش بعد از کار روزانه دراز کشیده بودم که درد شدیدی در سمت چپ سینم احساس کردم شدت درد فوق العاده زیاد بود طوری که قادر نبودم سرمو بچرخونم،۵ دقیقه درد قفسه سینه ادامه داشت بعد از اون تا چند روز بازوی چپم، پشت سینه ام و انگشتای دستم درد داشت. به چند دکتر قلب مراجعه کردم و هر کدام نظرات متفاوتی داشتند. لازم به ذکره از ۳ ماه پیش که این درد را داشتم، مرتب چند بار در طول روز درد خفیف قلبی دارم و گاهی کتفم مورمور میکنه و بازوی و انگشتام درد میگیرد. با تشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. اگر سابقه بیماری قلب و عروق در خانواده دارید و یا دچار فشار خون بالا، قند بالا یا چربی بالا هستید در اسرع وقت به پزشک قلب مراجعه نمایید. در غیر اینصورت برای تست بصورت غیر اورژانس توسط متخصص قلب و عروق ویزیت شوید.

درد قلبی به همراه تنگی نفس

سلام بر دکتر قلب گرامی. من ۲۷ سالمه چند ساله دچار درد قفسه سینه، درد قلبی و درد دست چپ هستم و گاهی هم دچار تنگی نفس می شوم که این علایم با استرس و فعالیت بیشتر می شود. چندبار دکتر رفتم ولی جواب درستی نگرفتم. دو بار اکو مری انجام دادم که بار اول دکتر قلب وجود یک سوراخ ۷ میلی متری را بین دو دهلیز قلبم را تشخیص داد و گفت احتمالا دوتا از رگ های قلبت جابه جا شده اند. پس از مراجعه به پزشک قلب از من خواسته شد برای قطعییت در مورد مشکل دوم دوباره اکوی مری انجام دهم. بار دوم که توسط پزشک قلب دیگری اکومری انجام دادم گفت که مشکلی نداری حالا من موندم با این دردها و تشخیص های متفاوت چیکار کنم؟ لطفا کمک کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. این تفاوت در تشخیص کمی بی مفهوم است. در صورت امکان یا مدارک رو ارسال فرمایید و یا حضورا شما را ویزیت نمایم تصمیم گیری راحت تر خواهد بود.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

3.8/5 - (26 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سوسن سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام.چندروزه قفسه سینم دردمیکنه جوری که به پشت زده کتف چپ وراستم دردمیکنه دکترهم رفتم نوارقلب گرفت گفت قلبم مشکلی نداره چون معدم هم کمی سوزش داشت قرص فاموتیدین دادالان چندروزه ولی خوب نشدم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۴ شهریور ۲( 3 هفته پیش)
   ویزیت قلب و عروق
 • تصویر کاربر موسی چهارشنبه ۸ شهریور ۲( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  حدوددوسالی میشه درددرسمت چپ قلبم هست چندباری هم به دکتر مراجعه کردم بعدازگرفتن نوار قلب اکووتست ورزش دکترگفت مشکلی نداری بعضی مواقع سرگیچه دارم میشه راهنمایی کنید ۴۲ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ شهریور ۲( 4 هفته پیش)
   احتمال زیاد علائم اضطرابی است
 • تصویر کاربر پرستو چهارشنبه ۱ شهریور ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  بنده حدود سه ماه درد ی که یکباره وسط قفسه سینه میگیره و با تغییر حالت کم میشه و دردی که درست پشت کتف چپم تقریبا همیشه هست خانم ۴۲ ساله هستم و دیابت ندارم همیشه فشارم ۷روی ۱۱ اینا بود ولی چند وقته مثلا میشه ۹روی ۱۳ این درد یه درد تقریبا دایمی شده پدرم هم سابقه بیماری قلبی و عمل قلب داشتن دکترنوار گرفت وگفت چیزی نیس زمینه عصبی و ماهیچه ای داره و گاباپنتن داد و ب سیصد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱ شهریور ۲( 1 ماه پیش)
   با توجه به سابقه خانوادگی توصیه به بررسی های بیشتر همچون تست ورزش...
 • تصویر کاربر سجاد یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام من چندروز درد قفسه سینه وبی حسی دست چب دارم نوار قلب وآزامایش خون واسه قلب انجام دادم مشکلی نداشت
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۲ مرداد ۲( 1 ماه پیش)
   با سلام..‌بسته به سن و شرایط زمینه ای ممکن است نیاز به اقدامات بیشتری باشد
 • تصویر کاربر سجاد جمعه ۳ شهریور ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام من چندروز درد قفسه سینه وبی حسی دست چب دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۳ شهریور ۲( 1 ماه پیش)
   ویزیت قلب توصیه می شود
 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۸ بهمن ۱( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من از صبح که بیدار شدم پشت قفسه سینه ام (متمایل به چپ) موقع نفس کشیدن درد بدی میگیره
  چه علتی داره
  مشکل قلبی هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ بهمن ۱( 7 ماه پیش)
   یک بار برای بررسی نوارقلب بگیرید و اکو بکنید
 • تصویر کاربر کوهپایه سه شنبه ۳ آبان ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  با سلام وقت بخیر آقای دکتر مادرم درد قفسه سینه دارن و میگن سوزش و تیر کشیدگی داره که به دست چپشون هم میزنه، بیمارستان مراجعه کردیم نوار قلب چیزی نشون نداد اکو دادن جوابش رو براتون ارسال میکنم ممنون میشم لطف بفرمایید ببینید مشکلی هست؟
  1. تصویر کاربر کوهپایه یکشنبه ۱۰ مهر ۱( 11 ماه پیش)
   این جواب اکو هست آقای دکتر که براتون ارسال کردم
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳ آبان ۱( 11 ماه پیش)
   این اکو که به نظر سالم و بدون مشکل است
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر نازنین پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 166 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من امروز 21 روز از کرونا ک گرفتم می گذره. روز 10 ک کرونا داشتم تست ریه دادم چون اکسیژن خونم پایین بود ولی منفی شد هیچ مشکلی نداشتم اما الان 2 روزه ک قفسه سینم جناغ سینم میسوزه. یه وقتایی هم درد می گیره. اکسیژن خونمم خوبه پایین نیس. سرفه هم دارم خیلی کم نیاز به تست ریه هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   تست ریه نیاز نیست ولی یک نوارقلب و اکو بگیرید تا بررسی شود که آیا قلبتان مشکلی دارد یا خیر
 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۱۳ مهر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام.
  آقای دکتر در طول ماه گذشته همسر بنده سه الی چهار بار دچار درد شدید قفسه سینه به همراه گرفتگی و درد در ناحیه فک شدند.
  توسط متخصص قلب و عروق هم چک شدند(اکوی قلب و تست ورزش) و مشکلی دیده نشده. ولی این درد قفسه سینه من رو خیلی می ترسونه. چون خود بنده سابقه سکته قلبی داشتم کاملا کیفیت درد تو این ناحیه درک می کنم.
  همسر ۳۸ سالشه و در خانواده اشون هم سابقه مشکلات قلب و عروق وجود نداره.
  لطفا راهنمایی کنید. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ مهر ۰( 1 سال پیش)
   اگر خیلی این علایم شدید است یک بار سی تی انژیوگرافی بکنید
 • تصویر کاربر رحمت چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید
  سوالم اینه که من تقریباً یک هفته هس تپش قلب بصورت لحظه ای دارم ینی یک ساعت چن تا تپش در قلبم احساس میکنم وبعداز چن دقیقه تپشم ازبین میره وتا چن ساعت دیگه مجدداً تپش عود میکنه وهنگام فعالیت و ورزش کردن سینه ام میسوزه وتاحدودی دچار نفس تنگی میشم گویی که در یک دو ماراتن شرکت کرده باشم اما دردی درقفسه سینه وکتف قلبم وحتی پشت قفسه سینه احساس نکردم یک بار آزمایش دادم در آزمایش هام آنزیم کبد داشتم وچربی ام کمی بالا بود دیروزم نوار قلب گرفتم دکتر گفت نوار قلب سالمه مشکلی ندارین گفتم سوزش سینه دارم گفتن باید اکو بگیریم اکو گرفت میگه زیاد چیزی مشاهده نکردم اما اگه به مرکز استان یا استانی همجوار برید یک آنژوگرافی کنید بهتر وبا تاکید گفت حتما این کار رو انجام بدید در حالی که من استرس واضطراب شدیدم دارم قبلا قرص های اعصاب زیاد مصرف کردم ناراحتی معده ام شدیده درضمن حساسیت فصلی در فصل گرده افشانی دارم در کل سینه ام بادود خیلی حساسه وبیشترین سوزش سینه ام از دودی هس که در هرکجا به مشامم برسه تنگی نفس وسوزش سینه می گیرم وخودم اهل دود ومود نیستم اما این نکته که دکتر قلب شهرستانم میگه حتما باید آنژو بشی بدجوری توی این چن روز ذهنم رومشغول کرده وتپش قلبم بیشتر شده بنظر شما آیا واقعا مشکلم قلبی هس؟ یا مربوط به شش ها یاکبد؟ ویا معده واعصاب؟ لطفا بنده حقیر رواز منطقه محروم ودور افتاده از تهران راهنمایی کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   ببینید نیازی به انژیو در این مرحله نیست ولی بهتر است یک بار اکو و تست ورزش انجام بدهید که اگر مشکل قلبی مهمی وجود دارد تشخیص داده بشود
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر