درد قلبی چگونه است؟

درد قلبی چگونه است؟

[vc_row][vc_column][vc_tta_tabs color=”sky” gap=”1″ alignment=”right” active_section=”1″][vc_tta_section i_icon_fontawesome=”fa fa-mixcloud” title=”تعریف درد قلبی” tab_id=”1474619050933-1fef31d5-ede09750-e2b1″ add_icon=”true”][vc_column_text]

درد قلبی در افراد متفاوت بسته به شرایط جسمانی، بیماری های همراه مثل دیابت و آستانه تحمل درد متفاوت است، اما در اغلب افراد درد فشارنده در پشت قفسه سینه و بین دو کتف است که به بازوها انتشار پیدا می کند و اغلب همراه با احساس تنگی نفس است.

درد قلبی اغلب حین فعالیت فیزیکی ایجاد می شود و با استراحت کاهش می یابد. این درد ممکن است به فک تحتانی یا بالای شکم نیز انتشار پیدا کند. درد قلبی ممکن است بعد از غذاخوردن، در هوای سرد یا حین استرس های جسمی و روحی ایجاد یا تشدید شود. توجه داشته باشید اغب درد قلبی پس از استراحت بهتر و یا برطرف می شود و این نکته گاهی باعث نادیده گرفتن درد و عدم پیگیری به موقع می شود.

دردهای تیرکشنده، سوزشی یا انقباضی ممکن است منشا غیر قلبی داشته باشد اما توجه داشته باشید هر درد در ناحیه بین فک تحتانی تا بالای شکم که با فعالیت ایجاد یا بدتر شود، در یک فرد بالای ۴۰ سال حتما نیاز به بررسی دارد.

علت درد قلبی

درد قلبی یا آنژین صدری زمانی ایجاد می شود که خون رسانی به عضله قلب کم شود. کاهش خون رسانی به عضله قلب یا همان درد قلبی به دو دلیل ممکن است ایجاد شود.

۱-اسپاسم یا انقباض رگ ( تنگ شدن موقتی شریان ­ ی کرونر).

۲-تنگی عروق کرونر در اثر رسوب چربی در دیواره عروق که به ان بیماری شریان کرونر یا CAD می گویند.

روند تنگ شدن عروق اغلب بدون علامت است و ممکن است شما هیچ احساس ناراحتی و دردی نداشته باشید. وقتی تنگی به حدود ۷۰-۶۰ درصد برسد عمولا شما حین فعالیت دچار درد یا انژین خواهید شد. اگر علائم مختصر و مدت آن کمتر از ۵ تا ۱۰ دقیقه باشد و سپس با استراحت بطور کامل از بین برود، این درد را آنژین صدری می نامند. اگر درد بیش از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد ممکن است در اثر اختلال خون رسانی طولانی مدت، بخشی از عضلات قلب دچار آسیب شود که به این حالت سکته قلبی می گویند.

علت های ایجاد درد قلبی فراوان هستند. از شایع ترین علل درد قلبی می توان به بیماری های قلبی، گوارشی، ریوی و حمله پانیک اشاره کرد.

علل قلبی درد قفسه سینه

۱- حمله قلبی

حمله قلبی در اثر ایجاد لخته و انسداد شریان تغذیه کننده عضلات قلب رخ می دهد.

۲- آنژین صدری

در آنژین صدری به علت رسوب تدریجی ذرات کلسترول و کلسیم داخل جدارعروق تغذیه کننده قلب، خون کافی به خصوص به هنگام فعالیت به عضله قلب نرسیده و درد قلبی ایجاد می شود.

۳- دایسکشن آئورت

این بیماری مهلک اغلب رگ بزرگ آئورت را درگیر می کند. اگر دولایه آئورت از هم جدا شوند، خون به داخل این فضا نفوذ کرده و حتی موجب پاره شدن آئورت می شود.

۴- پریکاردیت

به مفهوم التهاب پرده در برگیرنده قلب است و باعث درد قلبی به خصوص در هنگام درازکش بودن بیمار می شود.

علل گوارشی درد قفسه سینه

۱- سوزش سر دل

سوزش سر دل هنگامی رخ می دهد که اسید معده وارد مری شود. مری لوله ایست که دهان را به معده وصل می نماید.

۲ -اختلالات بلع

اختلالات در مری می تواند باعث اشکال در بلع و ایجاد درد قلبی شود.

۳- مشکلات کیسه صفرا و پانکراس

سنگ کیسه صفرا و یا التهاب کیسه صفرا و یا پانکراس می تواند ایجاد دردی نماید که به قفسه سینه کشیده می شود.

۴- علل عضلانی  و استخوانی درد قفسه سینه

گاهی به علت ضربه وارده به عضله یا اختلال ساختاری درد قلبی ایجاد می شود و مثال های آن عبارتند از:

۵- کوستوکندریت

به علت التهاب غضروف متصل کننده دو استخوان درد سینه ایجاد می نماید.

۶- درد عضلانی

بیمارهای مزمن مانند فیرومیالژی می تواند باعث ایجاد درد قلبی به صورت مداوم شود.

۷- آسیب به دنده

هر نوع صدمه و یا شکستگی دنده می تواند درد سینه ایجاد نماید.

علل ریوی درد قفسه سینه

ممکن است منشاء درد های سینه ای از ریه باشد. از جمله عوامل مرتبط با علل ریوی درد سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف- آمبولی ریوی

آمبولی ریوی به علت رها شدن لخته خون به داخل ریه ها درد قفسه سینه رخ می دهد که ناشی از عدم خون رسانی مناسب به ریه است.

ب- پلورزی

اگر پرده ای که اطراف قلب را می پوشاند دچار التهاب شود، درد قفسه سینه رخ می دهد، این درد با تنفس شدید و یا سرفه بیشتر می شود.

سایر علل درد قلبی

– حمله پانیک

اگر شما دچار حملات ترس هستید که با تپش قلب، تنگی نفس، تعریق مستمر، تهوع و سرگیجه همراه است، ممکن است دچار حملات پانیک باشید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”انواع درد قلبی” tab_id=”1475696929854-373c1898-9ee69750-e2b1″][vc_column_text]

ممکن است شما چندین انتخاب برای درمان درد قلبی شما داشته باشید: آنژیوپلاستی و گذاشتن stent، داروها یا تغییرات سبک زندگی، مزایا و معایب هر درمانی را پیدا کنید. پزشک شما میگوید در قفسه سینه شما (آنژین) بر اثر انسداد در شریانهای قلبتان ایجاد شده و لازم است که مراقب این انسدادها باشید انتخاب های شما چیست؟

ابتدا تعیین نوع درد قلبی که دارید حائز اهمیت است. انواع مختلف آنژین ممکن است به درمانهای متفاوتی نیاز داشته باشند انواع رایج آنژین عبارتند از:

– آنژین پایدار مزمن

نوعی از آنژین که وقتی قلبتان به شدت کار میکند اتفاق می افتد.

– آنژین ناپایدار

آنژین ناپایدار که در قفسه سینه به تازگی ایجاد شده یا درد قفسه سینه که شدت آن بدتر از قبل شده است، می باشند.

– آنژین پرینزمتال

آنژین پرینزمتال یک نوع نادر آنژین که بر اثر اسپاسم در شریانهای کرونری ایجاد شده است.

– آنژین مرتبط با عروق کوچک

این نوع درد قلبی می تواند علامتی از بیماری در عروق خونی شریان های کوچک کرونری باشد.

آنژین ناپایدار وضعیت خطرناکی است و به درمان اورژانسی نیاز دارد. درمان برای آنژین ناپایدار شامل بستری کردن بیمار و شروع دارو برای پایدار کردن وضعیتتان است. برخی از مردم با آنژین ناپایدار ممکن است نیازمند اقدامی به نام آنژیوپلاستی (که به عنوان مداخله کرونری از راه پوست نیز شناخته شده است) که معمولاً با قرار دادن یک فنر فلزی کوچک به عنوان stent در داخل عروق قلب همراه است .

به طور کلی ممکن است شما آنژین پایداری دارید که با داروها کنترل شده وبه درمانهای بیشتری نیاز نداشته باشید. اگر علائم آنژین مزمن را حتی بعد از مصرف داروها و یا تغییرات سبک زندگی تجربه میکنید، یا اگر در خطر بیشتری برای بیماری خطرناک قلبی دارید، ممکن است پزشک شما آنژوپلاستی یا جراحی bypass کرونری را توصیه کند. تصمیم گیری درباره چگونگی درمان آنژین شما میتواند دشوار باشد اما ممکن است دانستن مزایا و خطرات stentها و داروها در تصمیم گیری به شما کمک کند.

چرا درمان های مختلفی برای هر درد قلبی یا نوع آنژین وجود دارد؟

درد قلبی احساس درد، ناراحتی یا فشار در قفسه سینه است و معمولاً پزشکان آن را با عنوان آنژین پایدار مزمن یا آنژین ناپایدار توصیف می کنند. آنژین پایدار مزمن شکلی از درد قفسه سینه است که وقتی قلبتان به شدت کار میکند و اکسیژن بیشتری نیاز دارد، مثلاً در حین ورزش، اتفاق میافتد. وقتی استراحت میکنید درد از بین میرود. در آنژین پایدار مزمن، الگوی درد قفسه سینه معلوم بوده و پایدار است تا آن جا که چه مقدار تقلای فیزیکی آن را تشدید میکند. شریانهای باریک شده شما میتواند علت این شکل از آنژین باشد.

اگر شما آنژین پایدار مزمن دارید، ممکن است برای درمان به آنژوپلاستی با گذاشتن stent یا دارو نیاز داشته باشید. اگر انسدادی که منجر به آنژین پایدار مزمن شده است شدید باشد، ممکن است پزشکتان جراحی bypass کرونری را توصیه کند. در این اقدام، شریانهای مسدود شده با عروق خونی که از بخش دیگری از بدنتان پیوند شدند، جایگزین می شوند.

آنژین پایدار خطرناک و علامت هشدار برای یک حمله قلبی است. اگر آنژین شما ناپایدار است، به دنبال مراقبت پزشکی فوری باشید. ممکن است شما نیازمند بستری شدن، تنظیم داروها، آنژیوپلاستی با stentها یا جراحی by pass کرونری باشید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”درمان درد قلبی” tab_id=”1482338913280-89d89a4f-ec2a”][vc_column_text]

اگر درد قلبی یا آنژین پایدار دارید، ممکن است فقط با داروها و تغییرات سبک زندگی آن را درمان کنید و ممکن است نیاز به آنژیوپلاستی با گذاشتن stent نداشته باشید. چندین دارو میتواند علائم درد قلبی را بهبود بخشد.

داروها شامل:

– آسپرین

آسپرین شانس لخته شدن خون را کاهش میدهد و جریان خون در شریانهای باریک شده قلب را تسهیل میکند. جلوگیری از ایجاد لخته شدن خون ممکن است خطر حمله قلبی را کاهش دهد.

– نیترات ها

نیتراتها در درمان درد قلبی مزمن و ناپایدار استفاده میشوند. نیتراتها عروق خونیتان را شل و متسع میکند تا اجازه دهد خون بیشتری به سمت عضلاتتان جریان یابد.

از این داروها برای پیشگیری از درد قلبی پیش از فعالیت فیزیکی نیز استفاده میشود. رایجترین شکل مورد استفاده نیترات برای درمان آنژین، قرصهای زیر زبانی نیتروگلیسیرین است که استفاده میشود.

– B-بتابلوکرها

بتابلوکرها با ممانعت از اثر هورمون اپی نفرین که به عنوان آدرنالین نیز شناخته شده اند، کار میکند. در نتیجه قلبتان آهسته تر و با نیروی کمتری میتپد، فشار خون و فشار کار بر قلبتان کاهش مییابد. بتابلوکرها همچنین به شل شدن و باز ماندن عروق خونی برای بهبود جریان خون کمک میکنند که منجر به کاهش یا جلوگیری از آنژین میشود.

– استاتین ها

استاتین ها داروهایی هستند که برای کاهش کلسترول خون استفاده میشوند. عملکرد آنها از طریق بلاک ماده مورد نیاز برای ساخت کلسترول در بدنتان است. همچنین ممکن است در بازجذب کلسترولی که برای ساخت چربیها (پلاک) در دیواره شریانها تجمع کرده اند، و در جلوگیری از انسداد بیشتر عروق خونی به بدن کمک کنند.

– بلاکرهای کانال کلسیمی

بلاکرهای کانال کلسیمی که آنتاگونیست کلسیم هم نامیده میشوند، از طریق اثر بر سلولهای عضلانی در دیواره های شریانی، عروق خونی را شل و متسع میکنند. این (اتساع عروق خونی) جریان خون در قلبتان را افزایش میدهد، آنژین را کاهش داده یا از آن جلوگیری میکند، بلاکرهای کانال کلسیمی همچنین ضربان قلب را آهسته کرده و بارکاری روی قلب را کاهش میدهد.

– رانولیزین

یک داروی ضدآنژین است که ممکن است با داروهای ضدآنژین دیگر مثل تبابلاکرها تجویز شود. همچنین اگر نمیتوانید از بتابلاکرها استفاده کنید میتوانند به عنوان جایگزین استفاده شوند.

– مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین

این داروها به شل شدن عروق خونی کمک میکنند. مهار کننده های ACE مانع آنزیم تولید کننده آنژیوتانسین II در بدنتان میشوند، ماده ای در بدن که سیستم قلبی عروقی را از راههای بسیاری شامل باریک کردن عروق خونی تحت تأثیر قرار میدهد. این باریک شدن میتواند منجر به فشار خون بالا و فشار بر قلب برای سخت تر کار کردن شود. این داروها ممکن است به بیماران با فشار خون بالا و دیابت کمک کند.

اگر شما درمان دارویی و تغییرات سبک زندگی را امتحان کردید و هنوز علائمی دارید که شما را محدود میکند، ممکن است یک آنژیوپلاستی با گذاشتن stent یا جراحی bypass کرونری با توجه به شرایط و دلیل آنژین شما برایتان یک انتخاب باشد.

آنژیوپلاستی

در طی آنژیوپلاستی پزشک شما از طریق یک لوله تو خالی که در شریان ران و یا مچ شما قرار داده شده است، یک بالن کوچک را وارد شریان باریک شده میکند. پزشک بالن را پر کرده تا شریان باز شود و ممکن است یک داربست (stent) کوچک فلزی را برای باز نگه داشتن شریان وارد کنند بعضی stentها آغشته به دارو نیستند و اصطلاحا عریان نامیده میشوند و برخی در سطح خود دارو دارند که بتدریج آزاد میشود (stentها آزاد کننده دارو).

آنژیوپلاستی و گذاشتن stent خطراتی دارد. این (خطرات) شامل خطر تنگی مجدد پس از کاشتن (گذاشتن) یک stent، خطر شکل گیری لخته خون در stent، همچنین خطراندک حمله قلبی، سکته یا خونریزی تهدید کننده زندگی در ضمن یا پس از آنژیوپلاستی است.

 درمان پیشرفته counterpulstaion خارجی (EECP)

ممکن است درمان EECP برای برخی افراد با آنژین توصیه شود. در طی این درمان، پزشک کاف هایی را روی پاهایتان قرار میدهد و هماهنگ با ضربان قلب فشار هوا را به عروق پا وارد میکند. ممکن است این درمان به بهبود جریان خون به قلب کمک کرده و آنژین را بهبود بخشد.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”تغییر سبک زندگی” tab_id=”1482339081995-afed0f45-b2f1″][vc_column_text]

درد قلبی در هنگام فعالیت، پس از غذا خوردن، در هنگام استرس های فیزیکی مثل گرما و سرمای شدید و استرس های روحی بیشتر می شود. توصیه می شود از فعالیت های فیزیکی و ورزش های سنگین اجتناب کرده و یک فعالیت فیزیکی سبک ( مثل پیاده روی) و مرتب داشته باشید. پس از غذا خوردن استراحت کنید و از مصرف غذاهای سنگین و چرب پرهیز کرده و سعی کنید دفعات غذا خوردن خود را زیاد و حجم آن را کم کنید.

از فعالیت های فیزیکی سنگین مثل هل دادن و بلند کردن اشیا سنگین، بالا رفتن از سراشیبی و پله و ورزش های سنگین اجتناب کنید.

کشف و کنترل عوامل خطر، تشخیص زودهنگام درد قلبی ، درمان به موقع، مصرف منظم و مرتب داروها و مراجعات دوره ای مرتب به پزشک معالج شش کلید موثر برای کاهش عوارض ناشی از ابتلا به بیماری های قلبی می باشد.

بخشی از همه درمان ها علیرغم اینکه شما چه درمان درد قلبی را انتخاب میکنید، پزشکتان به شما توصیه خواهد کرد که تغییرات سبک زندگی سالم را ایجاد کنید. چون بیماری قلبی اغلب دلیل اساسی اکثر شکلهای آنژین است، شما میتوانید با کار کردن بر کاهش فاکتورهای خطر بیماری قلب و ایجاد تغییرات سبک زندگی سالم آنژین را کاهش داده یا از آن جلوگیری کنید. این فاکتورهای خطر ممکن است شامل: سیگار کشیدن باشد به شما توصیه میشود اگر سیگار میکشید آن را متوقف کنید (ترک کنید).

– رژیم غذایی نامناسب

غذای سالم با مقدار محدود چربی اشباع، چربی ترانس و نمک بخورید. شامل انواعی از میوه ها و سبزیجات، همه حبوبات، گوشتهای بدون چربی و محصولات لبنی کم چرب در رژیم غذایی توصیه می شود.

– کلسترول بالا

اعداد کلسترولتان را بدانید و از پزشک بپرسید که آیا آنها را به حد توصیه شده بهینه کرده اید؟
فقدان فعالیت فیزیکی: درباره شروع یک برنامه ورزشی ایمن با پزشکتان صحبت کنید چون اغلب آنژین با فعالیت ادامه می یابد، پیاده روی آهسته و وقفه های استراحت میتواند برایتان مفید باشد.

– وزن اضافی

اگر اضافه وزن دارید، درباره انتخابهای کاهش وزن با پزشکتان صحبت کنید.

سایر شرایط مرتبط با درمان درد قلبی

برای بیماریها یا شرایطی که میتواند خطر آنژین را افزایش دهد مثل دیابت، فشار خون بالا وکلسترول بالای خون تحت درمان قرار گیرید.

– استرس

توصیه به دوری از استرس آسانتر از انجام آن است اما سعی کنید راههایی برای آرامش بیابید. با پزشکتان درباره تکنیکهای کاهش استرس صحبت کنید.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر : دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چهارده سالمه یک ماه پیش زیر دنده های سمت چپم درد گرفت فکر کردم شاید به خاطر نشستن زیاد روی صندلی باشه (زیاد روی صندلی می نشینم)بعد ادامه دار شد تا ده روز پیش رفتم پیش دکتر یه نوار قلب گرفت گفت تپش قلب داری و از تحریک کننده ها مثل نمک_فلفل مصرف نکن ، دو بسته قرص متوپرولول نوشت.الان هم دیگه مستقیم قلبم درد می کنه. در ضمن روی صندلی می نشینم بعد یک دقیقه قلب و زیر دنده های چپم درد میگیرد گفتم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 هفته پیش)
   اگر نوارقلب گرفتید و مشکلی نداشته است یعنی جای نگرانی وجود ندارد و بهتر است به درمان های دارویی فعلی ادامه دهید سن شما سن بیماری قلبی نیست و دردها بیش تر منشا اضطرابی دارند
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. ۳۶ سال سن دارم و ۱۵۰ کیلو وزن و ۱۶۵ سانت قدم
  حدودا یکی دو هفته است خود قلبم و گاهی زیر قلب و کتف چپم درد میکنه. و اکثر اوقات با خوردن قرص پنتوپرازول۴۰ برای معده خوب میشم. به پلهو چپ و روی شکم هم موع درد بخوابم دردش بیشتر میشه. مشکل قلبز هم تا بحال نداشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰( 2 هفته پیش)
   یک بار نوارقلب و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر .. یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر دکتر من چند روزی هست که قلبم و پشت شانه ام درد میکند بعضی ها میگویند که درد معدته خواستم بگم که اگه شما میدونید درد مربوط به معده ام میگه لطفا جوابشو بهم بدید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 2 ماه پیش)
   یک نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳۱ سالمه تپش قلب دائمی دارم حتی موقع استراحت و موقع دراز کشیدن تپش قلب دارم سال قبل رفتم نوار و اکو گرفتم مشکلی نداشتم ولی الان دو سال میشه خیلی استرسی هستم و دچار حملات پانیک میشم خواستم بدونم به خاطر استرس و اظطراب تپش قلب دارم یا مشکل دیگه ای دارم مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   این علایم قلبی نیستند و بیشتر منشا اضطرابی دارند
 • تصویر کاربر Gilda سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  من به تازگی دو نفر از خانوادم را ازدست دادم وقتی استرس میگیرم و یا فکر میکنم تپش قلب و در بعضی موارد بدنم هم یه حالی میشه انگار تن آدم بلرزه و هم چنین قفسه سینه و سمت چپ سینه ام هم در بعضی مواقع درد میگیره ولی وقتی خواستم پرت میشه و یا فکر نمیکنم بهتر میشه البته موقع هوایی که سردم هم هست همین طوره
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   یک نوارقلب و اکو بگیرید ولی عمومن اینها نشانه ی علایم اضطرابی است
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام زیر سینه سمت چپ احساس درد میکنم این درد و موقع تنفس هم احساس میکنم فقط میدونم خیلی عصبی میشم دیشب هم عصبی شدم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   یک نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر مقدم سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من حدود ۶ ماه پیش به علت درد قفسه سینه به دکتر قلب مراجعه کردم و نوارقلب و اکو و تست ورزشم گفتن همه خوبه. فقط گفتن گشادی دریچه دارم که عادی هست و همه خانوم ها دارند! این گذشت تا اینکه الان حدود یک ماه هست قفسه سینه ام درد حس میکنم البته نه مداوم. گاهی مخصوصا شب ها. که گاهی به گردن و کتف و پشتم هم میزنه. سمت چپِ سینه ی چپم درد میکنه و گاهی احساس سوزن سوزن شدن در وسط سینه ام حس میکنم. و یا گاهی حس میکنم قلبم در حد چند صدم ثانیه انگار از کار میفته. نمیدونم چجوری اون حالتو توصیف کنم. سوالم اینه که با توجه به این علائم آیا مشکلی در قلبم وجود داره؟ و باید چکار کنم؟ با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر تست ورزش ساام بوده نگران نباشید این دردها دردهای قلبی نیستند و بیشتر منشا اضطرابی دارند
 • تصویر کاربر وحید پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام. من 33سالمه و مدتی قسمت چپ سینه و دست چپ م درد میکنه. رفتم اکو دادم . اگه لطف کنید نتیجه رو برام توضیح بدید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   اکو سالم است و مشکل مهمی ندارد برای بررسی درد سینه سی تی انژیوگرافی خواسته شده اسن
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  آقای دکتر ۳ تا سوال داشتم که اگر بزرگواری کنید و جواب هر ۳ سوال منو بدین واقعا ممنونتون میشم.


  سوال اول اینکه آیا آنژیوگرافی به تنهایی می‌تونه گرفتگی های خفیف رو برطرف کنه و اگر میتونه معمولا تا چند درصد گرفتی رو می‌تونه باز کنه؟ منظورم بدون استنت گذاشتنه.

  سوال دوم اینکه اگر جواب سی تی آنژیو منفی بود دیگه مطمئن باشیم که رگهامون بازه یا درصد خطا هم داره. اصلا شما سی تی آنژیو رو برای جوانهایی که می‌خوان از سلامت قلبشون مطمئن بشن قبول دارید؟

  سوال سوم و آخرم اینه که تیر کشیدن قفسه سینه ای که به صورت نقطه ای هستش و برخی مواقع در جاهای مختلف قفسه سینه جابجا میشه و بعضی اوقات در حالت رانندگی یا پشت میز نشستن خودش رو نشون میده ولی در زمان فعالیتهای ورزشی سنگین مثل ۱ ساعت دویدن مداوم، اصلا خودش رو‌نشون نمیده ممکنه قلبی باشه یا معمولا مربوط به عضلات بدن میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳۰ آذر ۹۹( 3 ماه پیش)
   انژیوپلاست گرفتگی های بیش از هفتاددرصد را باز می کند و کمتر از این نیاز به دارو دارد دقت سی تی انژیو بسیار بالا ست و اگر تنگی گزارش نکند تا پنج سال تضمین سلامت عروق قلب است نوع دردهایی هم که می گویید بیشتر عضلانی است تا قلبی
 • تصویر کاربر نادیا دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.من ۲۱سالمه.سابقه ی بیماری قلبی درخانواده نداریم.یه هفته هست که سمت چپ سینم متمایل به زیربغل تیرمیکشه.بعضی وقت ها به شانه،کتف،دست وانگشت دست چپم میزنه.مخصوصا موقع خواب اذیتم میکنه.اوایل شدیدا رفلاکس داشتم که پزشک عمومی فاموتیدین ولنزوپرازول دادن.بااین حال این دردها هنوزهستند که منونگران میکنه.اولین بارکه این دردهارو داشتم سوم دبیرستان بودم که همه میگفتند بخاطراسترسه.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   بعید است در سن شما این دردها منشا قلبی داشته بیشتر مسایل اضطرابی و گوارشی مطرح است اگر نوارقلب گرفته اید و سالم بوده جای نگرانی نیست
درحال دریافت اطلاعات
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
امروزه با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های رفت و آمد و نیز خطرات ناشی از حضور فیزیکی شما در مطب، ویزیت در…
یکی از داروهایی که در سراسر دنیا بیش ترین استفاده را دارد داروی آسپرین است که احتمالا یا خودتان از این دارو استفاده می…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
امروزه با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های رفت و آمد و نیز خطرات ناشی از حضور فیزیکی شما در مطب، ویزیت در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر