ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

گشادی یا پس زدن خون از دریچه ی های قلبی یا نارسایی قلبی از جمله مواردی است که در اکوکاردیوگرافی انجام شده از تعداد زیادی از بیماران توسط متخصص قلب گزارش می شود. دریچه میترال قلب میان دهلیز چپ و بطن چپ قرار گرفته‌ و شامل دو لت است. این دریچه به صورت مادرزادی و یا در اثر وارد شدن آسیب به ساختار آن دچار اختلالاتی از جمله: افتادگی (پرولاپس) دریچه میترال قلب، تنگی دریچه میترال قلب، شلی دریچه میترال و یا دیگر بیماری های دریچه شود. در ادامه متن سوالات بیماران عزیز پیرامون دریچه میترال و پاسخ دکتر اورده درج شده.

گشادی دریچه ی قلب چیست؟

در واقع عبارت صحیح در مورد این بیماری نارسایی دریچه است. اتفاقی که در بیماری نارسایی دریچه ای می افتد این است که دریچه های قلبی به علت ضعف ساختاری، دچار شلی می شوند و توانایی هدایت جریان خون به طور مناسب و سالم را از دست می دهند. در نتیجه ی این اتفاق جریان خونی که باید رو به جلو باشد، دچار بازگشت به عقب و پس زدگی می شود (البته نه همه ی جریان خون بلکه تنها بخشی از آن). به چنین حالتی به طور کل نارسایی دریچه ای گفته می شود که در زبان ساده تر و عامیانه نیز از اصطلاحاتی نظیر گشادی، شلی و پس زدگی خون نیز استفاده می شود. 

علائم گشادی دریچه قلب

شدت گشادی دریچه قلب

بیماری نارسایی دریچه ای در تمامی ۴ دریچه ی قلبی (دریچه های میترال، آئورت، تری کاسپید یا سه لتی، پولمونری یا ریوی) قابل رویت است. شدت این بیماری بر اساس میزان جریان خونی که برخلاف مسیر طبیعی خود به عقب پس زده می شود تعیین می گردد. سه درجه بندی شدت این بیماری شامل خفیف و متوسط و شدید می باشد. ارزیابی وجود یا عدم وجود نارسایی و هم چنین ارزیابی شدت این بیماری بر اساس نتایج اکوکاردیوگرافی انجام شده از دریچه های قلبی صورت می گیرد.

ایا گشادی دریچه قلب خطرناک است؟

به طور کل خطرناک بودن یا نبودن این بیماری بستگی به شدت آن دارد. موارد خفیف این بیماری در دریچه های میترال و سه لتی بسیار شایع بوده و تقریبا هیچ خطری ندارند و تنها در موارد بسیار اندکی به سمت موارد شدیدتر پیش رفت می کنند. موارد متوسط و شدید اما نیازمند مراقبت های نزدیک تر و دقیق تر هستند. 

در موارد متوسط نیز تنها معاینات دوره ای با اکوکاردیوگرافی کفایت می کند و در برخی موارد می توان برای بهبود علایم ناشی از بیماری (نظیر تنگی نفس) از درمان های دارویی استفاده کرد. در موارد شدیدتر معمولا نیاز به بررسی خیلی دقیق وضعیت دریچه می باشد که عموما با کمک روش هایی نظیر اکوکاردیوگرافی از طریق مری صورت می گیرد.

درمان دارویی گشادی دریچه قلب ( نارسایی)

همان طور که گفتیم درمان این بیماری به طور کلی بستگی به شدت بروز بیماری دارد.

 • موارد خفیف: چکاپ های دوره ای در فواصل هر ۲ تا ۳ سال 
 • موارد متوسط: درمان دارویی 
 • موارد شدیدتر: ممکن است نیاز به استفاده از روش هایی نظیر عمل قلب باز باشد.

در موارد متوسط بیماری از مهم ترین علایمی که بسیاری از بیماران را رنج می دهد علایم مربوط به تنگی نفس های فعالیتی و یا تنگی نفس های در حالت درازکش است. برای درمان این دسته از بیماران معمولا توصیه به استفاده از برخی داروها می شود. از مهم ترین داروهایی که می تواند به بهبود علایم این بیماران کمک کند داروهای مدر و ادرار آور نظیر:

 • هیدروکلروتیازید  
 • فورزوماید (لازیکس) 

در این بیماران این داروها با کاهش فشار ریوی می توانند به بهبود علایم بیماران کمک کنند. هم چنین در برخی موارد که بیماران دچار علایمی نظیر تپش قلب شده اند نیز داروهای کاهنده ی ضربان قلب می تواند در تخفیف علایم کمک کننده باشد. نظیر:

 • متورال
 • پروپرانولول 
 • بیزوپرولول 
 • آتنولول 

در موارد شدید نارسایی نیز ممکن است در قدم اول پزشک درمانی نظیر داروهای ذکرشده در پاراگراف قبل را تجویز کند ولی در برخی موارد بیماری به خاطر اینکه بیماری قادر به آسیب زدن به قلب است بهتر است درمان جراحی باز و تعویض دریچه زودتر صورت بگیرد. معمولا به تعویق انداختن درمان جراحی به طور کل توصیه نمی شود زیرا قلب از جایی به بعد تحمل میزان شدید نارسایی را ندارد و ممکن است با عقب انداختن جراحی تنها آسیب وارد شده به حالت غیرقابل برگشت تبدیل شود.

درمان گشادی دریچه قلب

گشادی دریچه میترال قلب

باعرض سلام و خسته نباشید. پسری ۲۱ ساله هستم که از بچگی یه مقدار که استرس بهم وارد می شد، تپش قلب شدیدی می گرفتم. چند وقت پیش اکو از قلبم گرفتم معلوم شد که پرولاپس قلبم مادرزادی گشاد بوده و دچار گشادی دریچه میترال قلب هستم. دکتر قلب گفت که این مشکل شما تا آخر عمر باقی هست. پزشک قلب پرانول تجویز کرد وگفت به مدت سه الی چهار ماه روزی دو بار مصرف کن. آقای دکتر نجفی من به خاطر این تپش قلب اعتماد به نفسم رو تو زندگی از دست دادم چون یه ذره که استرس بهم وارد میشه تپش قلب می گیرم. آیا تپش قلب من قابل درمان است؟ اگه من این پرانول ها رو مصرف کنم بعد سه چهار ماه خوب میشم؟ خواهش می کنم راهنماییم کنید چون خیلی دارم اذیت میشم ضمنا وزنم ۵۳کیلو هستش و قدم ۱۷۰ آزمایش چکاپ کامل دادم هیچ مشکلی نداشتم. با تشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق:

با سلام. نگران نباشید .مایلم اکوی شما را ببینم بخصوص تصاویر را برای من ارسال فرمایید تا میزان گشادی دریچه میترال قلب را مشاهده کنم.  توصیه می کنم فعلا مداوما پروپرانولول بیست م. گ. صبح و شب میل بفرمایید که هم در کنترل تپش و هم اضطراب شما موثر است. پرولاپس دریچه میترال قلب اغلب پیش آگهی خوبی دارد و بخوبی با ورزش و دارو می توان علایم آن را کنترل کرد.

توصیه های پزشکی در بیماران گشادی دریچه میترال قلب

با سلام خدمت دکتر قلب عزیز. خانمی هستم ۲۱ ساله حدود سه ماه قبل درد قفسه سینه ام شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد می کند. این دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است. بعضی وقت ها هم نفسم تنگ می شود و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس می کنم که ناخوشایند است. بعد از مراجعه به پزشک قلب و انجام اکوکاردیوگرافی گشاد شدن دریچه میترال قلب و سه لتی را در بنده تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف می کنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر قلب گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست. نوار قلبم خوب است. لطفا اگه می شه توضیح بدید. با تشکر فراوان

✅پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد. در مورد ضربان های شدید به احتمال زیاد ضربان های نابجا با منشا بطنی هستند برای درمان اول اینکه:

– از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
– مصرف چای با قهوه را محدود کنید.
– میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدهید.
– در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.

نارسایی دریچه میترال قلب

با سلام و خدا قوت جناب آقای دکتر نجفی مادرم ۶۲ ساله دارای نارسایی دریچه میترال قلب می باشند و باید جراحی شوند و دریچه فلزی بگذارند. خانه ما ۳ طبقه است و آسانسور هم نداریم. آیا ایشان بعد از ترخیص از بیمارستان می توانند آهسته آهسته از پله ها بالا و پایین روند؟ با توجه به اینکه باید یک روز درمیان پی تی خون ایشان تعیین شود. با تشکر فراوان

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

با سلام. بله می توانند فعالیت معمول زندگی را داشته باشند. حتی میزان فعالیت بیستری نسبت به قبل عمل، بدون ایجاد تنگی نفس خواهند داشت.
چک روزانه ای ان ار لازم نیست در ابتدا به صورت هفته ای یکبار این کار انجام شود پس از رسیدن به محدوده نرمال ماهی یکبار کافی است. برخی ازمایشگاه ها پرسنل خود را برای گرفتن نمونه به منزل می فرستند.

افتادگی دریچه میترال قلب و تپش قلب

با سلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه میترال قلب دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی دریچه میترال قلب ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

با سلام. با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد، تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه می شود.
از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلی گرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید. سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش قلب شدید، دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید.
آگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها می تواند باعث تشدید تپش قلب گردد.

مشکلات دریچه میترال قلب

خسته نباشید. مدتی پیش برای مشکل قلبی که داشتم به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کردم. اول فکر می کردم که دچار رماتیسم قلبی هستم ولی بعد از تشخیص گفتن مشکل دریچه میترال داری و جای نگرانی نیست و باید از فعالیت های سنگین دوری کنی و ۲ عدد قرص تجویز کردن یکی پروپرانولول بود. معمولا بعد از خواب دچار تپش قلب میشم و یا بعد از مدتی راه رفتن یا دویدن بدنم یه سرعت عرق میکنه و بعضی وقت ها در سمت چپ قفسه سینه درد احساس میکنم، میخواستم بدونم با وجود مشکل دریچه میترال قلب، درصد احتمال ایست قلبی هستش؟ و یا اینکه حتما باید مراجعه حضوری به پزشک قلب داشته باشم؟
بعضی مواقع یه حالت پریدگی رو در جاهای مختلف بدنم احساس میکنم این واسه چیه؟ آیا این بیماری مشکل آفرین هست یا نه؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. مشکلات دریچه ای متنوع هستند در صورت امکان تصاویر و گزارش اکوکاردیوگرافی را برای من ارسال فرمایید.

اگر کبودی رخ می دهد یک آزمایش خون بدهید. اگر رنگ پریدگی است، اهمیت ندارد.

اکوی قلب در پرولاپس دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. من ۲۲ سالمه وبعضی اوقات دچار تپش قلب می شدم وبعضی اوقات هم درد قفسه سینه داشتم که به دکتر قلب مراجعه کردم وبد از اکو گفتند پرولاپس دریچه میترال قلب داری. باشدت ۲ و نارسایی دریچه هم نداشتم. الان حدودا ۲ماه از زمان اکو می گذره میخواستم بدونم با توجه به این که تو این مدت عملکرد خوبی نداشتم و توصیه های پزشک قلب رو گوش نکردم و با استرس وعصبانیت وفشار عصبی زندگی کردم که در برخی موارد با درد و تپش قلب هم همراه بوده، ممکنه تو این مدت شدتش بالا رفته باشه ونیاز باشه دوباره به این زودی برم اکو؟ یا این که همون سالی یک بار که دکتر قلب گفته بود رو اکو بدم؟

پاسخ نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. نیاز به اکو مجدد نیست. اگر همکاران دارو داده اند همان را مصرف نمایید. سالی یکبار برای اکو کافی است.

عمل دریچه قلب خطرناک است؟

باسلام. پدر من الان در بیمارستان شهید رجایی تهران حدود هفت روز است که تعویض دریچه میترال شده است. من چون ایران نیستم خیلی نگران عوارض بعد عمل هستم. تو اکثر سایت ها خطر سکته مغزی نوشته شده است. این خطر برای همیشه است یا فقط به دوران عمل مربوطه؟ اگه اینجا یا تلگرامتون راهنماییم کنین ممنون میشم. پدرم متولد ١٣۴٢ هستش و الان هم احساس رضایت از عملش داره.

البته تا حالا هیچ علایمی نداشت از یک چکاب ساده متوجه تب رماتیسمی شدیم که دکتر قلب ترجیح داد عمل بشن. خیلی ممنون از وقت با ارزشتون.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. در صورت مصرف منظم و صحیح وارفارین خطری وجود ندارد.

انتقال بیمار پس از تعویض دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی گرامی. برای انتقال بیماری که تعویض دریچه میترال شده از تهران به ارومیه چه باید کرد؟ هواپیما یا آمبولانس یا ماشین شخصی کدوم میتونه گزینه مناسبی باشه؟
با تشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

هیچ منعی از نظر سفر چه با هواپیما یا سایر وسایل نقلیه وجود ندارد.

آندوسکوپی و افتادگی دریچه میترال قلب

سلام دکتر نجفی خسته نباشید. دکتر گوارش برام آندوسکوپی تجویز کرده من به ایشون در مورد افتادگی دریچه میترال قلبم گفتم و ایشون گفتن هیچ مشکلی نداره میخواستم مطمئن بشم آیا اگر مشکلات قلبی داشته باشم آندوسکوپی می تونه تاثیر بدی بذاره و آیا انجامش برام خطر داره؟ ممنون

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. انجام آندوسکوپی مانعی ندارد.

افتادگی دریچه میترال و ورزش

سلام. چند روز پیش تست ورزش دادم و دکتر قلب گفت تست خوبه.
بعضی مواقع دست چپ من سرد میشه و یه گرفتگی خفیف و بی حسی کمی داره. می خواستم بدونم که به خاطر پرولاپس دریچه میترال قلب است یا نه؟
واسه قلبم از پروپرانول۲۰وملوکسیکام ۱۵ونورتریپتیلین۱۰استفاده میکنم. واسه میکروب معده هم ازتاوانکس، آموکسی سیلین۵۰۰ولانزو۳۰استفاده میکنم.
آیا مصرف قرص های معده همزمان با قرص های قلب اشکالی نداره و آیا پرولاپس دریچه میترال قلب رژیم غذایی و ورزشی خاصی داره؟ ضمنا گرفتگی خفیف دست چپ و احساس سردی طبیعی هست یا نه و برنامه غذایی واسه پرولاپس وجود داره یا نه؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. مصرف همزمان این قرص ها مشکلی ایجاد نمی کند. برنامه غذایی خاصی وجود ندارد ولی توصیه اکید برای همه افراد مصرف محدود نمک و غذای سرخ شده است. ورزش های هوازی مثل پیاده روی برای پرولاپس قابل سفارش است.

مصرف دارو در نارسایی دریچه میترال قلب

سلام دکتر قلب عزیز. مادرم برای نارسایی دریچه میترال قلب نصف قرص فروزماید ۴۰ را هر روز صبح می خورد. چند روز است که عضلات کمرشان دچار گرفتگی و اسپاسم شده آیا باید مصرف قرص را قطع کرد؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. خیر فورزماید را قطع نکنید دچار تشدید تنگی نفس خواهند شد. احتمالا علت اسپاسم ها کم شدن پتاسیم خون است. در ابتدا از میوه جات حاوی پتاسیم بیشتر استفاده نمایند مانند موز و گوجه فرنگی، اگر بهبود حاصل نشد برخی داروهای مدرن هستند که با افزایش جذب پتاسیم نیز می توانند عارضه فوق را درمان نمایند(مثل تریامترتن و امیلورایدو اپلرنون و اسپیرونولاکتون)

در نهایت بهتر است برای تغییر دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

 

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

لطفا امتیاز دهید

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ایناز پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  باسلام دخترم هشت سالشه و چندروزه قلبش تیر میکشه و اکو گرفتن فهمیدیم گشادی دریچه میترال ومادرزادیچون سنش کمه گفتن دارو نمیدن بعد خیلی استرس دارم چون پدرشون توسن سی وشش سالگی با مشکل کلودیومیوپاتی ازدنیا رفت حالا ک این موضوعرو فهنیدم خیلی دچار شوک شدم دکترشون هم فقط ی اکوکردن و گفتن برید سال اینده بیاید درصورتیکه دخترم هرز گاهی قلبش تیر میکشه میخام بدونم دراینده مشکلی پیش نمیاد بااین شرایط لطفن هرچیزی هست راهنمایی کنیدباتشکر از زحماتتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   اگر بررسی فعلی سالم بوده خطری ندارد ولی برای اینکه سابقه ی فامیلی دارند هر یک تا دوسال زیر نظر باشند نیاز به نگرانی خاصی به طور کلی نیست
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  آقای دکتر پسر پسر خاله ام ۱۲سال داشته به خاطر عوارضی از جمله سرفه،و ضنش ۴۸ کیلو بود که ۴۴کیلو شده بود طی یک ماه،عرق میکرد ولی غذای آن خوب بود زیاد می خورد،....با این علائم پدرش برد پیش دکتر ریه اصفهان دکتر گفته بود ببره پیش دکتر قلب وقتی آنجا میبره میگه اکو ببرش جواب اکو این بوده که دریچه قلبش گشاده قرص میده میگه ببرش یک ماه دیگه بیارش بعد از غذا قرص میخوره مرتب تا روز دهم شب تو خواب نفسش میگیره بلندش میکنند چشماش بر میگرده النفس انگاری نمیتوانست بکشه بعد از چند ثانیه استفراغ میکنه و....غش بعد ۲۰ دقیقه یا۳۰ دقیقه میبرند اورژانس هرچه کمک نفس میدند فایده نداشته واو فوت میکند.....جناب خواهش من این است که علت مرگش چی بوده مادر و پدر رضایت به کالبد شکافی ندادند....سپاس فراوان اگر جوابم را بدهد.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   ببینید این طور اظهار نظر کردن بدون رویت مدارک تقریبا غیرممکن است ولی احتمال دارد بیماری های مادرزادی ریوی یا قلبی مطرح باشند
 • تصویر کاربر هادی جمعه ۱۸ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید.امروز برای درد قفسه سینه رفتم دکتر،اکو گرفتن گفتن دریچه ی قلب گشاد شده.برای مواقع درد هم قرص بیزوپرولول تجویز کرد.عکس اکو هم براتون پیوست کردم.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۸ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   مورد خطرناکی نیست خفیف است همین دارو را ادامه بدهید
 • تصویر کاربر علیرضا سه شنبه ۱۵ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام برادرم ۱۴ سالشه حرفه های فوتبال بازی میکنه و برای مسابقات باید میبردیم تست قلب ک گفتن مادرزادی دریچه قلبش گشاده و نباید دیگه حرفه ای بازی کنه و درمانی هم نداره...دکتر یعنی دیگه نمیتونه هیچ وقت بازی کنه؟؟!! و در اینده میتونه خطرناک باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۳ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   باید اگو و مدارکشان را ببینیم همینجا بفرستید
  2. تصویر کاربر علیرضا دوشنبه ۱۴ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   نوار قلب هس اگه احتیاج بود بگید بفرستم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۵ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   گزارش اکو را بفرستید عکسش را نه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام پسری 2۳ساله هستم چند وقتیه که احساس درد در قفسه سینه همراه با تنگی نفس داشتم . که حدود یک ماهه این درد شدیدتر شده...رفتم متخصص قلب ازم اکو گرفت و تشخیص داد ک دریچه سمت چپ دچار گشادی شده و دارو تجویز کرد الان بیست روزی شده ک دارو مصرف میکنم ولی فایده ای نداره داروهایی که تجوز کرده(مدکسیب۱۰۰@گاباپنتین۱۰۰@ویتامین ب۱۰۰@متورال ۵۰@)
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۹ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   این علایم به قلب ربطی ندارد گشادی دریچه هم مورد خطرناکی نیست اصلا نگرانش نباشید
 • تصویر کاربر روژا دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام من خانمی ۳۲ ساله متاهل هستم در مهر ۹۹ کرونا گرفتم همون موقع در قفسه سینه م درد داشتم ولی چون زیاد نبود پیگیر نشدم بعداز بهبودی از کرونا علائم تهوع و استفراغ و تب و گلو درد و گوش درد از بین رفت . دو هفته بعدش دچار تپش قلب شدید و خستگی از فعالیت روز مره شدم دکتر مراجعه کردم که بهم دارو داد و گفتند دریچه سمت چپ قلب تون بزرگ شدن . و بعداز یک ماه و نیم حالم بهتر شد . بعداز ۶ ماه دیشب دچار درد در قلب و پشت دقیقا همون جا و مورچه مورچه کردن چانه داشتم آیا امکان داره ربطی به دریچه قلب م داشته باشه برای درد چکار کنم .فشار خون ۱۴/۹ و ضربان قلبم ۱۱۱و اکسیژن ۹۸.دکتر عمومی اورژانس بیمارستان بهم قرض پرانول داده چطور مصرفش کنم و چکار کنم ؟ آیا این درد و این بیماری برای من خطری ایجاد می کنه ؟ مدام العمر باهام هس۰ت یا نه ؟ میتونم باردار بشم یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   نه به دریچه ی قلبتان ربطی ندارد پرانول را صبح و شب بخورید هیچ مشکلی هم برای بارداری ندارید
 • تصویر کاربر ثامر شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب خدمت جناب دکترنجفی
  خانمم ۵۰سالشه. بعدازآنژیوپلاست ونصب فنراوائل حالش تقریباخوب شدولی کم کم همون علائم قبل ازعمل دوباره برگشتن وحالاکه ۷ماه ازعملش میگذره دکترش میگه نارسائی دریچه داره.وخانمم بااین حرف دکترش کاملاروحیشوباخت.اگه ممکنه لطفاراهنمائی بفرمایین این نظردکترمون چنددرصدمیتونه صحت داشته باشه.واگه واقعامشکل دریچه داره چکاربایدکنم؟یکدنیاممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   اکویشان را بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر ثامر پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   سلام دکترجان
   لطفابفرمائیددریچه اش تنگه یاگشاده؟
   وکدوم دریچه اش مشکل داره؟
   وزندگی درمنطقه گرم یاسرد تاثیری دربهبودش داره؟
  3. تصویر کاربر ثامر پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   این روزهاهم دردش بیشترشده
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   گشادی خفیف است که خطری ندارد به محل زندگی هم خیلی مربوط نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر بتول سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  خانمی ۳۸ساله
  نزدیک ۱ ماهه دچار درد شدید قفسه سینه و پشت کمر و دو دست که نوار قلب مشکل نداشت ولی اکو به گفته دکتر ۳تا از دریچه ها قلب گشادن حالا تکلیف چیه؟آیا نیاز به جراحی دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   بستگی به شدت گشادی دارد اگر شدید باشد عمل می خواهد اگر خفیف باشد هیچ کاری نمی خواهد یگ عکس از گزارش اکو بفرستید
 • تصویر کاربر فاطمه سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر من پسر ۱۶ساله دارم،که از دوسال پیش علائمی مثل سوزن سوزن شدن درسینه ودرد وهمچنین بعضی وقتها درد در دست چپ داره بطوری که وقتی درد میگیره دستش رو قدرت نداره مشت کنه.اولین بار که بردم دکتر گفتن که مساله مهمی نیست وجزئی هست وگشادی دریچه میترال مادرزادی داره.قرص پروپرانول ۱۰ دادندو گفتند فقط موقع درد مصرف کنه.اما چند وقتی میشه درد وسوزن سوزن شدن سینه ش با قرص هم برطرف نمیشد. امروز بردم پیش متخصص قلب اکو ونوار قلب برداشت وگفت نسبت به قبل کمی افتادگی دریچه بیشتر شده قرص بیزوپرولول ۵ میلی گرم روزی دو باردادند و گفتند با ورزش بهتر میشه.ولی من خیلی نگران هستم واسترس دارم از شما خواهش میکنم شما هم یه بررسی بکنید عکس نوار قلب و اکو را برای شما میفرستم.ممنون شما میشم اگه من رو از نگرانی در بیارید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   اینها مورد خطرناکی ندارند و توصیه هایی که شده درست هستند هیچ خطری ندارد و به ورزش ادامه دهند
 • تصویر کاربر ارش سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت شما جناب دکتر نجفی از پارسال یکباره پرخواب دچار استرس شدم و گهگاهی هم تپش قلب بعدازمدتی تپش قلبم زیاد شد به دکتر مراجعه کردم که نوار واکو گرفتم گفتن استرس زیادی به قلب وارد شده.دوتا قرص بهم داد که استرس وتپش را کنترل کرد الان مدتی است استرس ندارم اما وقتی دربعدظهرازخواب بیدار می شم تپش دارم ودرطول روز گهگاهی هم سوزش دارم میشه راهنمایی بفرمایید ای از پاسخگویی شما درضمن سی پنج ساله هستم وازنظر جسمی هم مشکلی ندارم سپاس از شما.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 6 ماه پیش)
   این علایم بیش تر علایم اضطرابی هستند و در کل جای نگرانی وجود ندارد پروپرانولول 10 بخورید
درحال دریافت اطلاعات
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر