دکتر محمد حسین نجفی

سوالات شایع مشکلات قلبی در خانم های جوان

مشکلات قلبی در خانم های جوان یکی از عوامل مهم در ایجاد تنش های عصبی و روحی این افراد می باشد. بسیاری از مشکلات قلبی از جمله افتادگی دریچه میترال بیماری جدی محسوب نمی شود و با یک داروی ساده قابل درمان است. در ادامه تعدادی از سوالات شایع قلبی در خانم های جوان مطرح شده است.

گرفتگی عروق قلب در خانم های جوان

باسلام خدمت دکتر قلب گرامی. خانمی ۳۶ساله هستم چند روز پیش که روز اول پریودم بود درحال استراحت درد شدیدی همراه باتیر کشیدن در قلبم داشتم که ۵ دقیقه طول کشید. شدت درد قلبی حدی بود که نمی تونستم تکون بخورم. بعد که درد تموم شد، بازوی چپم و نوک انگشتام درد می کرد و تیر می کشید با تکرر ادرار شدید. به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن گرفتگی رگ قلبه. همسرم قبول نداشتن گفتن امکانش نیست تو این سن دچار گرفتگی رگ باشی. رفتم پیش یه پزشک قلب دیگه اونا گفتن از قلب نیست مشکل اعصابه. اما خودم از اونروز تنگی نفس دارم گاهی درد قفسه سینه خفیف دارم و نوک انگشتام تیر میکشه وهنوز تکرر ادرار دارم. خواستم تشخیص شما رو بدونم. باتشکر

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. اینکه گرفتگی عروق قلب و مشکلات قلبی در خانم های جوان غیر ممکن باشد، صحیح نیست. بارها خانم های جوان دچار گرفتگی عروق قلب را ویزیت کرده ام اما این باعث نگرانی شما نشود. اگر نوار قلب نرمال است، توصیه به انجام تست ورزش می کنم. ممکن است از اسکن هسته ای قلب با سی تی آنژیو نیز استفاده کرد. با پزشک محترم قلب و عروق که به وی اطمینان و اعتماد دارید، مشورت کنید و توصیه های ایشان را بخوبی اجرا فرمایید.
به هر حال وظیفه متخصص قلب و عروق اینست که صراحتا به شما بگوید که رگ های قلب سالم است و یا اگر سالم نیست راه حل تشخیصی و درمانی کدام است؟ چرا که اگر دلیل مشکلات قلبی در خانم های جوان مشخص نشود، فقط بر اضطراب آن ها خواهد افزود.

جای قلب در بدن زن

جای قلب در بدن زن

تپش قلب در خانم های باردار

باسلام. من ۳۲ساله و باردار هستم یک ماه پیش دچار تپش قلب شدید شدم. به طوری که یک شب در سی سی یو بستری شدم. دکتر به من متورال ۵۰ هر۱۲ساعت نصف را داد. پیش دکتر قلب دیگه ای رفتم گفت: ممکن است روی جنین تاثیر بذاره، پس مصرفش را ادامه ندادم. بعد یک هفته دوباره دچار تپش قلب شدم دکتر قلب به من گفت قرصت ر و مصرف کن تا بارداریت تموم بشه بعد عمل کنیم. لطفا راهنماییم کنید من باید چیکار کنم؟ قرصم رو بخورم یا نه؟ در ضمن ماه دوم بارداریم هستم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. معمولا در خانم های جوان طی سیزده هفته اول بارداری که انداهای جنین در حال شکل گیری است، معمولا سعی می شود دارویی استفاده نشود.
فعلا متورال را مصرف نمایید ونگران نباشید. البته اتنولول به جهت عزم محلول بودن در چربی و عدم عبور از جفت ارجح است. پس از پایان بارداری این دارو را ادامه دهید چنانچه تپش قلب عود نکرد، نیازی به سوزاندن راه فرعی درون قلب نیست اما اگر این نوع مشکلات قلبی در خانم های جوان تکرار شونده بود، نیم نگاهی به سوزاندن راه فرعی خواهیم داشت.

علت تپش قلب یا تیرکشیدن یا تنگی نفس در دوران پریود 

سلام. اقای دکتر من در زمان پریودی و یا قبل از آن دچار تنگی نفس و یا تپش قلب و گاها تیر کشیدن قلب می شوم. ایا این علائم در دوران قاعدگی نشان دهنده بیماری یا کم خونی در بدن من است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

به طور کل در دوران پریود یا خونریزی ماهانه در خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد شده و به هم خوردن تعادل طبیعی هورمون ها و هم چنین حساس تر شدن گیرنده های درد ممکن است برخی تغییرات در بدن به وجود بیاید. از جمله ی این تغییرات می توان به بروز دردهای قفسه ی سینه یا افزایش شدت طپش قلب و هم چنین بالاتر رفتن فشارخون در افراد مبتلا به این بیماری اشاره کرد. 

به طور کل بهتر است بدانیم بیماری وجود ندارد که فقط در این دوران خودش را نشان دهد ولی بروز هر علامتی در این دوران از جمله طپش و تیرکشیدن قلب و تنگی نفس می تواند نشانه ی مهمی باشد و باید جدی گرفته شود و بهتر است حتما توسط متخصص قلب بررسی گردد.

تپش قلب و درد قلب در پریودی

نفس نفس زدن در دختر خانم های جوان

سلام دختری ۱۹ ساله هستم چند وقتیه احساس میکنم ظرفیت تنفسیم کم شده و سطحی نفس می کشم و سرفه مکرر هم زیاد دارم انگار تو گلوم یه چیزی گیر کرده باشه. تو تمرینای تکواندومم موقع دویدن بعد از چند دقیقه کبود می شم و تند تند و سطحی نفس می کشم و موقع بازدم پشت قفسه سینم تیر می کشه و گاهی در حالت عادی هم حتی موقع خواب انگار قفسه سینم سنگین و سفت شده گاهی به خاطر خوب نفس نکشیدن از خواب می پرم. بیشتر وقتا هم بازو چپم تیر می کشه یا دست چپم سر می شه. البته چند سال پیش که به خاطر گرفتن گواهی سلامت واسه مسابقه شنا رفتم نزد پزشک عمومی گفت که قلبت خیلی نامنظم میزنه، اما بعد چند سال فکر می کنم یکم بدتر هم شده چون گاهی صدای ضربان قلبمو می شنوم. در حالت استراحت الان جوری شده که از چند تا پله هم بالا میرم به شدت عرق میکنم و نفس نفس می زنم و حالت تهوع می گیرم به نظرتون عادیه؟ تا حالا دکتر قلب هم نرفتم. دارم واسه کنکور پزشکی می خونم خیلی هم استرس دارم. لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. بهتر است جهت تشخیص صحیح مشکلات قلبی در خانم های جوان به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید. برای پاسخگویی احتمالا نوار قلب و شاید اکوی قلب لازم باشد. بعید است استرس، تنگی نفس هنگام خواب بوجود آورد.

نفس نفس زدن هنگام فعالیت به همراه تهوع در خانم های جوان عادی نیست. اگرچه ممکن است استرس باعث شرایط فوق بشود.  نامنظم زدن قلب هم علل متفاوت دارد. قبل از وارد شدن در عرصه کنکور تحت ویزیت متخصص قلب قرار گیرید.

نارسایی دریچه میترال در خانم های جوان

با سلام خدمت دکتر قلب و عروق گرامی. دختری ۳۴ ساله هستم. وقتی ۱۸ سال داشتم بخاطر یکسری درد قفسه سینه به متخصص قلب مراجعه کردم و تشخیص افتادگی دریچه قلب رو دادن و گفتن چیز مهمی نیست. تا اینکه سال گذشته به علت فوت ناگهانی پدرم فشار روحی خیلی زیادی رو تحمل کردم و دچار دردهای زیادتر و تپش قلب و تنگی نفس بیشتری شدم که وقتی به متخصص قلب مراجعه کردم بعد اکوکاردیوگرافی گفتند که افتادگی دریچه تبدیل به نارسایی دریچه میترال در حد متوسط شده است. داروی ایندرال روزانه تجویز کردن که البته من بعضی روزها فراموش میکنم که مصرف کنم.

نارسایی قلبی در زنان

الان بعد از گذشت ۷ماه از آخرین ویزیت متخصص قلب حس می کنم خیلی بیشتر اذیت می شم و تقریبا همه روزها احساس درد و سنگینی در سمت چپ قفسه سینه دارم که بعضی روزها شدیدتر میشه و به دست چپ و وحتی پای چپ شانه ها و گردن و زیر فک و گلو انتشار پیدا میکنه و احساس خفگی در گلوم حس میکنم و گاهی هم در گوش ها احساس درد دارم که البته به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کردم. گوش ها و حلق رو سالم تشخیص دادند. جدیدا هم گاهی احساس سرگیجه و سبکی سر دارم و گاهی گوش هام می گیره و زنگ می زنه.حس می کنم فشار خونم هم نسبت به سال گذشته رو به افزایش هست. مثلا من که تا سال گذشته فشار خون ماکزیمم ۱۱ یا ۱۰ ومینیمم ۷ یا ۶ داشتم اما الا ن گاهی به ۱۳ روی ۹ و چند باری هم به ۱۴ روی ۹ رسیده است.

آیا پرولاپس دریچه میترال همراه با نارسایی متوسط اهمیتی داره یا مشکل خاصی نیست؟
آیا اگه قرار باشه من ازدواج کنم باید این موضوع رو به طرف مقابلم بگم یا اینکه اهمیتی نداره؟!

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. باتوجه به نارسایی دریچه میترال که فرمودید، شدت نارسایی برای تصمیم گیری مهم است چرا که برای درمان مشکلات قلبی در خانم های جوان از جمله نارسایی دریچه میترال در حد خفیف، متوسط یا شدید، هر کدام درمان خاصی تجویز می شود. اگر نارسایی میترال متوسط است، سایز بطن چپ اهمیت پیدا می کند.
لطفا گزارش آنژیوگرافی خود را برای من ارسال فرمایید.

تپش قلب در زنان جوان

با سلام. خانمی هستم ۲۸ ساله که پارسال به دلیل تپش قلب و درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد افتادگی خفیف دریچه میترال دارم. پزشک به من داروی متورال تجویز کرد و گفت باید همیشه مصرف کنم و من به خاطر پاره‌ای اعتقادات قصد نداشتم داروی مداوم مصرف کنم و قرص متورال رو استفاده نکردم. ولی اخیرا در چندماه گذشته به خاطر تپش قلب دچار اختلال خواب شدم و بعضی شب ها از احساس اضطراب و تپش قلب بیدار می شم و دیگه خوابم نمی بره. می‌خواستم اگر امکانش هست روش یا دارویی به من معرفی کنید که نیاز نباشه دائم و مداوم مصرف بشه و فقط وقتی دچار تپش قلب شدم بخورم، و عوارض زیادی هم نداشته باشه. درضمن قد و وزنم ۱۶۷ و ۵۰ کیلوگرمه و فشار خون بالا هم ندارم معمولا فشار خونم پایینه. متشکرم.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. در هنگام اضطراب یا تپش قلب می توانید از پرانول ٢٠ میلی گرم روزانه استفاده کرده و پس از بر طرف شدن تپش با کم کردن میزان دارو طی یک هفته آن را قطع نمایید.

بیماری فنومن رینود در خانم های جوان

با سلام و عرض ادب خدمت دکتر قلب و عروق عزیز. خانمی ۳۰ ساله هستم. در حدود ۱۰ سال است که از سردی انگشتان دست و پا به علت فنومن رینود رنج می برم که البته امسال این مشکل برایم حاد تر بود و با دست زدن به یخ خشک با دستکش تمامی سر انگشتانم حالتی شبیه به سوختگی پیدا کرد. چند سال پیش مشکل تپش قلب نیز داشته ام که در نهایت با تنگی نفس رو به متوسط همراه بود.

به متخصص ریه مراجعه کردم، بررسی های اکو کاردیوگرافی جهت PAH منفی بود و همچنین بررسی های HRCT مشکل التهاب در ریه را نشان میداد که تحت درمان قرار گرفتم و مشکل تپش قلب و تنگی نفس برطرف شد. تست های روماتولوژی منفی بود، اما فنومن رینود همچنان پایدار است و متسع شدن مویرگ ها در ناحیه پایین پا کاملا قابل مشاهده می باشد. آیا این مورد نیاز به بررسی های قلبی و عروقی بیشتری دارد؟ ضمنا در حدود ۱۲ سال هاشیموتو دارم و در حال حاضر وضعیت هورمونی با مصرف دارو کاملا پایدار است.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. در مجموع عارصه فنومن رینود بر روی قلب ناشی از درگیری ریوی و بالا رفتن فشار قلب راست است.
چنانچه فشار شریان ریوی نرمال باشد، توصیه می کنم که جهت کنترل و پیشگیری از مشکلات قلبی در خانم های جوان بطور سالیانه تحت ویزیت پزشک قلب و عروق قرار گیرید.

پرولاپس دریچه میترال در خانم های جوان

با سلام خانمی هستم۲۴ ساله حدود ۳ ماه دچار درد و تپش قلب و تنگی نفس شدم، به بیمارستان قلب مراجعه کردم با انجام اکو تشخیص دادن پرولاپس mr moderate دارم. به من گفتن بیماریت در حال پیشرفت هست. با انجام اکو هر شش ماه یک بار وضعیت کنترل میشه، تا وقتی که نارسایی به حدی برسه که عمل جراحی انجام بدیم. من بابت این موضوع خیلی نگرانم خواستم نظر شمارو بدونم آیا نیاز به جراحی هست؟ لازم میدونید به دکتر قلب و عروق دیگری هم مراجعه کنم یا نه؟

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق

سلام. اغلب سیر چنین مشکلات قلبی در خانم های جوان خوش خیم است حتی اگر نارسایی دریچه داشته باشند.
نگران نباشید. بخ یک پزشک متخصص قلب و عروق دیگر نیز مشاوره نمایید.

ضربان نامنظم قلب در خانم های جوان

با سلام دختری ۳۰ ساله هستم . تقریبا ۵ ماهی هست که ( گاه گاهی) احساس ناخوشایندی بهم دست میده یعنی احساس ضربان قلب عجیبی توی گلوم پیش میاد و حالم رو بد می کنه انگار که یکهو همزمان قلبم میریزه … من قبلا تپش قلب رو تجربه کردم ولی این با اون متفاوته (این و هم بگم که مشکل استرس و ترس یه ۳ سالی میشه دارم و یه دوره تحت درمان بودم و الان استرسم کم تر شده. خیلی ولی ترس و گاهی استرس رو دارم. دارو ی پرانول و کلر دیاز پوکساید رو با تعدادی داروی افسردگی خفیف قبلا مصرف کردم ولی الان هیچ دارویی نم یخورم جز گیاهای دارویی مثل گل گاو زبان و سنبل الطیب و بابونه و رازیانه. نبضم رو یکی دو روز پیش که این حالتی که اشاره کردم بهم دست داد، گرفتم متوجه شدم ضربان قلبم در یک دقیقه اکثرش با یک ریتم منظم بود ولی دو سه مرتبه در همون یک دقیقه پیش اومد که انگارضربان یدونه قطع می شد و ضربان بعد از قطع شدن یک ضربان قوی می شد. گفتم شاید این ضربان نامنظم قلب آریتمی قلبی باشه. به شدتتتتتتت میترسم و نگرانم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید من کم خونی مینور هم دارم و مادرم مبتلا به کم کاری تیروئید هست و من هم چند ماه پیش که آزمایش دادم آنتی تی پی او بالایی داشتم ولی دکتر گفت احتمالا در آینده کم کاری تیروئید میگیری. تا حالا مشکل قلبی در خانواده نداشتیم و تا حالا من به دکتر قلب مراجعه نکرده ام.

پاسخ دکتر نجفی متخصص قلب و عروق 

سلام. ضربان نابجا تحت عنوان PVCاحتمالا ایجاد کننده این حالت است. در صورت امکان رژیم غذایی مناسب داشته باشید از جمله: مصرف چای، قهوه، سوسیس وکالباس و مواد محرک را محدود نمایید. در صورت باقیماندن مشکل به پزشک متخصص قلب مراجعه کنید.

تنگی نفس در خانم های جوان

با سلام. چند سال قبل تنگی نفس شدید و تپش قلب داشتم بعد از اکو گفتن پرولاپس خفیفه مشکلم مرتفع نشد. دکتر قلب دیگری گفتن پرولاپس نیست و از قرار مشکلی در ریتم بوده است و پروپرانولول دادن و گفتن اگه باز هم دردسر ساز شد جهت رفع آن مجدد به متخصص قلب و عروق مراجعه کنم. با گذشت سالها دوباره ناگهان دچار تنگی نفس شدید و تپش قلب می شم. حتی با خوردن و حرف زدن هم نفسم می گیره. این حالت چند دقیقه تا چند ساعت می مونه و در سایر اوقات هم نوعی حس تنگی نفس دارم. نمی دونم چکار کنم. در بالارفتن از سربالایی هم به شدت تنگی نفس می گیرم.

پاسخ دکتر نجفی

سلام. آنچه بسیار به تشخیص علت اصلی تنگی نفس و ربط آن با مشکلات قلبی در خانم های جوان کمک می کند گرفتن نوار قلب به هنگام احساس تپش قلب است.

پرسش از دکتر 

نوبت دهی اینترنتی

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

۳.۹/۵ - (۷ امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر طاهری سه شنبه ۱۵ شهریور ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام ووقت بخیرخدمت شما خانومی ۲۶ساله هستم مدتی هست که درناحیه چپ قفسه سینه روبه بالااحساس میکنم تیرمیکشه ودست چپم دردمیگیره.گاهی اوقات موقع خواب تپش قلب دارم واحساس میکنم نفسم بالانمیاد.زمانی هم که عصبی یااسترس میگیرم این حالت هابیشتربهم دست میده ویکی دوبارهم سمت چپم تقریبا۲۰الی ۳۰ثانیه حالت ضربان تیرکشیدودستام یخ کرد چندروز پیش هم اول نفس عمیق کشیدم بعدسمت چپم تیرکشیدوبعدش نزدیک استخوان ترقوه سمت چپم حدوددوساعتی دردمیگرفت وول میکرد(دستامم یخ کردبدنم لرزکردوعرق روپیشونیم نشست).البته اینم بگم تواین دوساعت نزدیک ۱۰الی ۲۰بارخمیازه کشیدم .آقای دکترمن خیلی استرسی هستم وخیلی هم بااسترس زندگی کردم.تاحالادکترنرفتم چون حس میکنم زیادجدی نیس.ممنون میشم کمکم کنیدآیالازم هست برم دکتریانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۵ شهریور ۱( 3 هفته پیش)
   یک بار اکو و تست ورزش بدهید
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت آقای دکتر بنده خانمی ۲۸ ساله هستم گاهی دچار تپش قلب با سرعت بالا میشم طوری ک احساس میکنم قلبم داره ویبره میرهچند ثانیه ای طول میکشه وبعد ضربان قلبم بالا میره ک خیلی بهم استرس وادد میکنه دوسال پیش همین اتفاق برا افتاد رفتم اورژانس ضربان رو پایین آوردن بعد دکتر متخصص رفتم اکو دادم وآزمایش خون وتیروئید ک گفتن مشکلی نداری وقلبت سالمه بهم قرص بیزوپرولول ۵دادن ک گفتن نصفی بخور ک این اواخر یک چهارم هم جواب میداد دیروز دوباره دچار همون حالت شدم رفتم قرص بیزوپرولول ۲/۵خوردم رفتم اورژان اونجاهم پروپرانول ۴۰ دادن خوردم خوب شدم نوار قلب حین تپش رو هم برا تون ارسال میکنم ضربانم۱۶۹ بود لطفا راهنماییم کنید چ کار کنم مشکم چیه خطرناکه...با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   این احتمالا یک نوع اریتمی است که نیاز به ابلیشن دارد که یک عمل خیلی ساده است درمان قطعی اش این است که با یک متخصص الکتروفیزیولوژی مشورت کنید
 • تصویر کاربر لیلی شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من تقریبا یسال پیش آنژیو گرافی شدم و تشخیص پل عضلانی و گرفتگی رگ فرعی، ولی بعد از آنژیو هم درد داشتم و الان بیشتر هم شده فشارم بعضی وقتا بالا میره بعضی وقتا افت فشار دارم فعلا فقط آسپرین 80دارم مصرف میکنم دو شب پیش به اورزانس رفتم و کلی آزمایش خون گرفتن و بعد گفتن به متخصص مراجعه کن خواستم محبت کنین نظر بدین وضعیت من چطوریه و چیکار کنم این درد کلافم کرده
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   این انژیو که سالم است و مشکل مهمی جز پل عضلانی نشان نمی دهد میتوانید برای درد متورال ۵۰ نصف صبح و نصف شب بخورید و اگر فشارها بالا هستند باید برای تنظیم فشارخون دارو مصرف کنید و با متخصص مشورت کنید
  2. تصویر کاربر لیلی پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر همین پل عضلانی باعث دردم نمیشه چون خیلی زیر بغلم و دست چپم درد میکنه همینطور فشار روی قفسه سینم دارم، اصلا این پل عضلانی چی هست و درمانی داره؟ ممنونم از پاسخگوییتون
   راستی شما مطب مشهده یا تهران
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱( 4 ماه پیش)
   پل عضلانی معمولا نه علایمی می دهد و نه درمان خیلی محکمی دارد همان متورال ولی میتواند بهترش کند بخاطر همین تجویز می شود تهران هستیم
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۰ آذر ۰( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  با درود و عرض خسته نباشید جناب آقای دکتر نجفی ،
  من مردی هستم ۶۱ ساله، یه مدتی هست که شبها با صدای ضربان قلبم که در سر من و به صورت گُم گُم شنیده می‌شود و تقریبا با تپش قلب بیدار میشوم البته با سر درد شدید ، بعدازظهر هم اگر بخوابم همین حالت به وجود می‌آید. فشار خون من تقریبا نرمال هست و تری‌گلیسیرید من ۲۴۰ و کلسترول من ۲۰۰ هست . ممنون میشوم اگر داروی درمان این بیماری را برای من تجویز فرمایید . سپاسگزارم از جنابعالی
  محمد متولی 09133531736
  ایمیل techno.m.m@gmail.com
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ آذر ۰( 9 ماه پیش)
   برای چربی روزوواستاتین ۱۰ را استفاده کنید و برای تپش فعلا پرانول ۱۰ کافی است/ سر فرصت یک اکو هم بکنید
 • تصویر کاربر نفیس پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام ، دکتر من ۳۵ سالمه و تقریبا دوسالی هست که از نظر قاعدگی ماهانه کمی سیستمم فرق کرده. یکی از این تفاوت ها ایجاد حالت های ناخوشایند قلبی هست. تقریبا ماهی یک بار این ماجرا برای من پیش میاد که قلبم بیحال میشه همراه کمی تنگی نفس و پاهام دچار خستگی زیاد میشه و تقریبا یک روز کاری نمیتونم انجام بدم. البته اینطوری نیست که ۲۴ ساعت مدام باشه و گاهی خوب هم میشم ولی بعد ۲۴ ساعت رفع میشه کاملا. در این حالت دو حرکت ناخوداگاه انجام میدم یکی فشار دست رو به پهلوی سینه چپ ام. و فشار روی رحمم . یعنی انگار به هم ارتباط دارن. گاهی دست درد هم دارم و گاهی رگ گردنم هم درد میگیره.چندین بار اوایل اورژانس رفتم و بعد نوار قلب گفتن مشکلی نیست. با متخصص قلب هم صحبت کردم، ازمایش انزیم قلب برایم نوشتن و من انجام دادم و گفتن مشکل قلبی نیست و ریشه در اعصاب داره.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   احتمال زیاد همین طور است و این مسایل بیشتر علایم اضطرایی است ولی توصیه می شود حتما یک بار نوارقلب و اکو هم بگیرید
 • تصویر کاربر شقایق پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خانم ۲۴ساله هستم(مشکل معده و سینوزیت و افتادگی دریچه میترال داشته م و به شدت استرس دارم سر کرونا )یک هفته است پا درد و کمر دردو گردن درد (کلا درد و گرفتگی عضلات بدن )و سردرد و گلو درد و معده درد با سوزش وسط قفسه سینه داشتم ولی دو‌روز هست که درد و سوزش به سمت چپ هم سرایت کرده البته گاهی سمت راست قفسه سینه هم اذیت میکنه که به شدت چپ نیست و دست چپم هم انگار اذیت میکنه ولی دردش کم و زیاد میشه ولی از بین نمیره و در حالت استراحت یا فعالیت هم تغییری حاصل نمیشه تا خودش اروم شه فکم هم یه مقدار اذیته ولی خب بخاطر سینوزیت این مورد و قبلا تجربه کرده بودم گاهی تپش قلب هم داشتم
  علته چیست؟ممکنه نشانه حمله قلبی یا مشکلات حاد قلب باشه باید ویزیت حضوری انجام بده؟
  تیت کرونا هم دادم هنوز جوابش نیومده
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   یک بار اگر اکو و نوارقلب بگیرید بهتر است احتمالا این دردها منشا استرسی دارد بیشتر
 • تصویر کاربر اعظمی دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام: وقت بخیر..چند وقتیه ضربان قلبم رو میگیرم کند میزنه بین 50 تا 55 ، البته احساس خاصی ندارم احساس تپش قلب هم ندارم حتی به سختی استتوسکوپ رو میزارم صدای قلبم رو میشنوم ،فشارم معمولا بین 9و10 روی 6و7 هستش ، جدیدا تصمیم گرفتم ورزش کنم ، حین ورزش "طناب میزنم" ضربان تا 130 هم رفته و هیچگونه احساس سنگینی ودردی هم ندارم ، همه چیز خوب به نظر میرسه ولی گاهی که خسته از کار روزانه هستم در حالت نشسته احساس میکنم که یکباره خوابم میبره "چرت کوتاه" میزنم بعد که به خودم میام به شدت دارم نفس میکشم و تند تند نفس میکشم تا اینکه عادی میشم ، حالا ممنون میشم که راهنمایی کنین که مشکلی دارم که نیازمند بررسی باشه یا نه ......سن 40 سالمه و وزن حدود 62 و قد163 ، دیابت ویا بیماری خاص هم نداشتم هیچ دارویی هم مصرف نمیکنم گاهی قهوه و اغلب چای مصرف میکنم الحمدلله مصرف دخانیات و یا مشروبات هم ندارم ، از لحاظ روحیه افسرده نیستم فعالیت کاریم از حدود 10 شب میخوابم ، حدود 3 صبح بیدار میشم تا حدود 8 مطالعه و کارتحقیقاتی انجام میدم از 8 تا حدود 12 کارم بازاریه میرم دنبال کارم ، حدود 2 ظهر تا حدود 4 میخوابم ، دوباره ادامه کار تا 10 شب ،،،،،پیشاپیش ازتون ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۸ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   ببینید معمولا در افراد جوان ورزشکار ضربان می تواند پایین باشد و الزاما به معنی مشکلی نیست اگر دچار سرگیجه یا سیاهی رفتن چشمها میشوید باید یک بار هولتر ضربان کنید
 • تصویر کاربر انصاری دوشنبه ۱۱ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام با توجه به اینکه هولتر تست و اکو نرمال هست چرا سر گیجه عرق درد پشت کتف چپ و روی سینه چپ و بازوی چپ درد تا کشاله گردن سمت چپم درد قفسه سینه ام طوری‌ست که وقتی فشار دنده و بین دنده میدم درد میگیره دردم به خاطر آرتروز نیست چون نقطه ای روی پشت یا جلو سینه فشار میدم درد میگیره اونم شبها زیاد اتفاق می افته عدم تعادل در راه رفتن موقع بروز این مشکل همیشگی نیست شبها تقریبا بیشترش اینجوریه تپش قلب تنگی نفس موردی انگار که گلویم منقبض میشه داغ میشه مرد 47ساله وزن 60کیلو شرایط مالی خوب نیست که برم دوباره پیش دکتر .ممنونم شبها بیشتر اینجوریه شیفت شب دارم زندگی ام‌فلج کرده افسردگی و استرسی هستم .خدا خیرتون بده .دکتر به دادمون برس الان سردرگم هستم که مشکل ریوی دارم یا قلبی اینکه نیاز به سی تی یا آنژیو هست یا خیر کم محلش بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۱ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   ممکن است علایم ناشی از اسنرس و اضطراب زیاد باشد چون بررسی های قلبی سالم بوده جای نگرانی نیست
 • تصویر کاربر باران پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  خانمی ۳۹ ساله هستم از ۴۰ روز پیش تپش قلب گرفتم به طوری که یکی از ضربانهای قلبم جا میموند و نمیزد و تپش قلبم طوری بود که رو لباسم حسش میکردم
  بعد از مکث ضربان ضربه بعدی به تندی میزد
  معمولا بعضی وقتها تو هر دقیقه ۵یا ۶ بار این اتفاق میفتاد و سرفه هم داشتم
  اما الان به این شکل نیست بعد از وقفه یا مکث ضربان
  ضربانم عادی جلو میره و دیگه اون ضربه محکم نیست به جاش احساس میکنم قلبم تکون میخوره
  نوار قلب و اکو انجام دادم
  نوار قلب مشکل نداشت ولی تو اکو پرولاپس دریچه میترال و نارسایی خفیف اون گزارش شد که دکتر گفت چیز خاصی نیست
  ازمایش خون دادم هموگلبینم رو ۹ بود
  و فریتین خونم رو ۲۷
  در ضمن قبل از شروع تپشم در ۴۰ روز پیش قبلش تبخال زدم
  طوری که دقیق ۳۰ روز بعدش دوباره همون تبخال برگشت
  معمولا این تپشها بعد از خوردن غذا بیشتر میشه
  خیلی دارم اذیت میشم از دیروز تا حالا بی وقفه احساس مکث ضربان رو دارم
  ضربان قلبم بالا یا پایین هم نیست ولی مکث ضربان خیلی زیادتر از روزای قبل شده
  میخواستم علتش رو لطف کنین بفرمایین
  ممنون از شما دکتر عزیز و مهربان ????????
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 1 سال پیش)
   هولتر ضربان انجام بدهید ولی در مجموع مورد نگران کننده و خطرناکی نیست و بیشتر اضطرابی است علایم شما
 • تصویر کاربر نیکا یکشنبه ۱۶ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  باسلام.ببخشید آقای دکتر دختری24 ساله هستم که به دلیل ضربان بالا و تپش قلب زیاد پزشک دستور بررسی الکتروفیزیولوژی از طریق رگ کشاله ران دادن.
  میخواستم سوال کنم چون غدد لنفاوی کشاله ران متورمه ممکنه مانعی برای انجام این بررسی باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۶ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   نخیر منعی ندارد
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر