دکتر محمد حسین نجفی

درمان تپش قلب یعنی شناسایی علت اولیه ایجاد ضربان سریع قلب و سپس برطرف کردن و یا بهبود آن. تپش قلب به معنای آگاهی از ضربان قلب خود است! اما آیا می‌دانید مهم‌ترین علت تپش قلب چیست؟گاهی ممکن اس بیماران پس از انجام عمل آنژیو قلب  دچار پش قلب بشوند.

حس كردن ضربان قلب

علی رغم تپش و فعالیت مداوم و بی‌وقفه‌ قلب، این فعالیت نباید توسط خود فرد احساس ‌شود. به عبارت دیگر انسان اصلاً نباید متوجه ضربان قلب در بدن خود ‌باشد. پس هرگاه فرد احساس بکند که قلب درون قفسه ‌سینه در حال تپش می‌باشد، دچار تپش قلب شده است و ربطی به تعداد ضربان قلب ندارد.

ضربان قلب به صورت های گوناگون نظیر کوبیدن، لرزیدن، تپیدن و … احساس می‌شود. این حالت در افراد ممکن است با رخ ‌دادن ضربانی غیر عادی اغلب در قفسه سینه، گردن یا گلو نیز همراه باشد. برخی ذکر می‌کنند که قلبشان هُری می‌ریزد یا بعضی می‌گویند که قلبشان چند دقیقه تاپ‌تاپ می‌زند و دوباره به حالت عادی بر می‌گردد.

در برخی نیز تپش قلب به صورت دائم احساس می‌شود. این احساس همیشه به معنی سرعت بالای ضربان قلب (تاکی کاردی) نیست بطوریکه در سرعت ضربان خیلی پایین (برادی کاردی) هم ممکن است احساس تپش قلب وجود داشته باشد. ضربان بالای قلب ممکن است بیانگر یک بیماری جدی باشد یا اهمیت چندانی نداشته باشد.

تپش قلب در مردان

تپش قلب در اکثر موارد نشانه بیماری خاصی نمی‌باشد و جای نگرانی چندانی ندارد. ولی برای بیمار ممکن است این نشانه خیلی خطرناک به نظر برسد. زیرا تصور می‌کند که به دنبال تپش قلب ممکن است ایست قلبی اتفاق بیفتد و قلب از کار بیفتد. همین نگرانی و استرس باعث تحریک قلب شده و تپش قلب فرد تشدید پیدا می‌کند.

یکی از علت های تپش قلب در آقایان حالتهایی هستند که به طور طبیعی باعث تپش قلب می‌شوند. ورزش و فعالیت بدنی شدید می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب برای مدت چند دقیقه شود. فردی‌ که‌ بیماری‌ قلبی‌ ندارد ممکن‌ است‌ با ورزش‌ ضربان‌ قلب‌ اش به‌ ۱۶۰ بار دقیقه‌ یا بیشتر برسد که‌ طبیعی‌ است‌. استرس، هیجان و اضطراب نیز از عوامل شناخته شده تپش قلب به شمار می‌روند.

از سوی دیگر برخی ماد غذایی نیز می توانند سبب ایجاد تپش قلب شوند. چای غلیظ، قهوه تلخ و برخی سیگارها ممکن است در فرد تپش قلب ایجاد نمایند. بنابراین تپش قلب در آقایان بعد از غذا می تواند گاهی طبیعی باشد.

برخی آریتمی ها مانند: فیبریلاسیون‌ دهلیزی‌، انقباضات پیش‌رس دهلیزی یا بطنی تاکیکاردی یا تند ضربانی‌ فوق‌ بطنی‌ و بطنی و ‌تند ضربانی‌ سینوسی نیز می توانند سبب تپش قلب شوند. ضربانها در تاکیکاردی یا تند ضربانی‌ فوق‌ بطنی‌ و بطنی و ‌تند ضربانی‌ سینوسی، سریع و منظم، در فیبریلاسیون دهلیزی سریع و نامنظم و در انقباضات پیش‌رس دهلیزی یا بطنی، بصورت “یک در میان” مشاهده می‌شوند.

در بعضی مواقع تپش قلب به صورت نابجا و نابهنگام بروز پیدا می‌کند که فرد احساس می‌کند قلبش هری می‌ریزد یا یک ضربه محکم به دیواره سینه او اصابت می‌کند. اگر فرد در این حالت نبض خود را گرفته باشد متوجه می‌شود که یک نبض خالی زده است. این نوع تپش قلب در اکثر موارد نشانه یکی از شایعترین آریتمی‌های قلبی به نام انقباض پیش‌رس یا زودهنگام بطنی است که اگر تعداد آن از حدی بیشتر شود ممکن است خطرات جدی برای فرد به همراه داشته باشد.

شاید شما در معرض ابتلا به تپش باشید اگر:

دیگر علت های تپش قلب

تپش قلب بسته به علائم و شواهد میتواند برگرفته از دلایل مختلفی باشد. مانند:

1_ علت تپش قلب در جوانان

گاهی بویژه در جوانان و بیماران مبتلا به اضطراب، بیماران از احساس تپش قلب شکایت دارند و به دنبال علت تپش قلب هستند که اغلب در بررسی های اختلال ریتمی (مثل نوار قلب و هولتر ۲۴ ساعته) علت تپش قلب در جوانان ناشی از هیچ مشکل خاصی نبوده است.

2_ علل روحی و روانی

علت تپش قلب بسیار متفاوت می باشند. تپش قلب در اکثر موارد نشانه بیماری خاصی نیست و جای نگرانی چندانی ندارد، اما گاها ممکن است نشانه از وجود بیماری خیلی مهمی باشد. تپش قلب به تنهایی نشان دهنده هیچ گروه خاصی از اختلالات نیست و اغلب در واقع اختلال فیزیکی اولیه نبوده، بلکه مشکلی روانی است.

3- علت تپش قلب در زنان

باید بدانیم که علت تپش قلب در زنان و مردان به طور کل یکسان است، اما برخی شرایط، که عامل بروز تپش قلب هستند، در زنان شیوع بیش تری دارد. مثلا کم خونی بخاطر خونریزی های ماهانه در زنان بیش تر از مردان دیده می شود پس بنابراین می تواند عامل شایع تری برای بروز تپش در زنان نسبت به مردان باشد. هم چنین میزان بروز تپش قلب های اضطرابی نیز در زنان نسبت به مردان شایع تر است. 

پرکاری تیروئید بین دو گروه تفاوت زیادی ندارد و شاید حتی در مردان شایع تر باشد. بین انواع آریتمی ها نیز تفاوت خیلی محسوسی از نظر شیوع بین دو جنس وجود ندارد. به طور کل بروز تپش قلب به معنی این است که شما بهتر است توسط یک متخصص قلب ویزیت شوید و حداقل یک بار از شما نوارقلب گرفته شود. در صورت نیاز آزمایشات بیشتری تجویز می شود.

علت تپش قلب در زنان

4_علت فیزیولوژیک یا طبیعی تپش قلب

ورزش و فعالیت بدنی شدید می‌تواند باعث ایجاد تپش قلب برای مدت چند دقیقه در افراد سالم شود. فردی‌ که‌ بیماری‌ قلبی‌ ندارد ممکن‌ است‌ با ورزش‌ ضربان‌ قلب‌ را به‌ ۱۶۰ بار دقیقه‌ یا بیشتر برساند که‌ البته‌ این‌ طبیعی‌ است‌ و مشکلی‌ محسوب‌ نمی‌شود. استرس، هیجان و اضطراب نیز از علل تپش قلب به شمار می روند. از سوی دیگر مصرف چای غلیظ ، قهوه تلخ و برخی سیگارها ممکن است در فرد تپش قلب ایجاد نمایند.

5_آریتمی قلبی یا ضربان قلب نامنظم

توجه به الگوی تپش قلب و همچنین نبض همزمان، تشخیص را آسان می‌کند.در تمام حالتهای دیگر تپش قلب بیشتر به صورت تند زدن و شدید زدن قلب خود را نشان می‌داد و ضربان قلب منظم بود.

نبض نامنظم در حین حمله تپش قلب تقریبا همیشه دال بر آریتمی است. آریتمی‌های شایعی که منجر به تپش قلب می‌شوند، فیبریلاسیون‌ دهلیزی ‌، انقباضات پیش‌رس دهلیزی یا بطنی، تاکیکاردی (تند ضربانی)‌ فوق‌ بطنی‌ و بطنی و گاهی سینوسی ‌می‌باشند.

ضربان‌ها در تاکیکاردی یا تند ضربانی‌ فوق‌ بطنی‌ و بطنی و ‌تند ضربانی‌ سینوسی ‌، “سریع و منظم” ، در فیبریلاسیون دهلیزی ” سریع و نامنظم” و در انقباضات پیش‌رس دهلیزی یا بطنی بصورت “نامنظمی گهگاهی ” مشاهده می‌شوند.

هنگامی  که فرد به تپش قلب مبتلا می شود، احساس می‌کند قلبش می‌ریزد یا یک ضربه محکم به دیواره قفسه سینه اصابت می‌کند. اگر فرد در این حالت نبض خود را گرفته باشد متوجه می‌شود که یک نبض خالی زده است. این نوع تپش قلب در اکثر موارد نشانه یکی از شایعترین آریتمی‌های قلبی به نام “انقباض پیش‌رس یا زودهنگام بطنی” یا (PVC) است که اغلب در افراد سالم دیده شده و مهم نمی باشد اما اگر در فردی با بیماری قلبی شناخته شده تعداد آن از حدی بیشتر شود ممکن است خطرات جدی برای فرد به همراه داشته باشد.

درمان تپش قلب

در مواردی‌ که‌ حمله‌ تند ضربانی‌ تکرار می‌شود، امکان‌ دارد یک‌ یا چند دارو برای‌ کنترل‌ ضربان‌ قلب‌ تجویز شوند. در مواردی که علت تپش قلب، آریتمهای قلبی باشد، داروهایی مانند دیگوکسین، کینیدین‌، مسدودکننده‌های‌ کانال‌ کلسیم، پروکاینامید و داروهای ضد‌ بتا آدرنرژیک‌ تجویز می‌شوند. در آریتمی‌ها اگر ضربان‌ قلب‌ به‌ حالت‌ طبیعی‌ باز گردانده‌ نشود، امکان‌ دارد نارسایی‌ احتقانی‌ قلب، حمله‌ قلبی، یا سکته قلبی، که‌ جان‌ بیمار را به‌ خطر می‌اندازند، رخ‌ دهند.

گاهی نیز لازم می‌شود که برای درمان تپش قلب در بیماران دچار برادی کاردی (ضربان قلب پایین)، دستگاهی به نام ضربانساز قلب (Pace maker) در سینه بیمار جاسازی شود تا در مواقع ضروری ضربان قلب بیمار را تنظیم نماید. ندرتاً استفاده‌ از شوک‌ الکتریکی‌ جهت خاتمه به آریتمی لازم می‌شود.

اصول درمان تپش قلب بر حذف عامل بوجود آورنده (دارو ، تنباکو ، قهوه ، چای و الکل)، تشخیص علت تپش قلب، درمان بیماریهای همراه (پرکاری تیروئید ، افت قند خون ، علائم یائسگی و اضطراب) و  آریتمی های خاص تشخیص داده شده، استوار است. در اکثر موارد با رعایت عادات مناسب زندگی و تغذیه، پرهیز از استرسها و هیجانات و انجام ندادن فعالیتهای ورزشی نامتناسب، علت تپش قلب فرد بهبود می‌یابد.

به منظور خاتمه دادن برخی آریتمی باز چرخشی، گاهی مانورهای واگی متعدد توسط پزشک یا توسط فرد آموزش دیده انجام می‌شود که با تحریک عصب واگ باعث برگشت تپش قلب در بعضی از آریتمی‌ها ‌شوند مثل:

-ماساژ ناحیه‌ کاروتید گردن‌ (البته‌ منوط‌ به‌ اجازه پزشک و این‌ که‌ روش‌ انجام‌ بدون‌ خطر این‌ تکنیک‌ را فرا گرفته‌ باشید.)
-نگاه‌ داشتن‌ نفس‌ به‌طور کوتاه‌مدت‌
-سرفه پی‌در‌پی
-نیشگون‌ گرفتن‌ از پوست‌ بازو به‌ قدری‌ که‌ باعث‌ درد شود.
-زدن‌ آب‌ سرد به‌ صورت ‌، فرو بردن‌ سر در آب‌ سرد به‌ مدت‌ کوتاه‌ ، یا دوش‌ سرد بطوری‌ که‌ آب‌ سرد روی‌ سر بریزد.
-مانور والسالوا: در بینی‌ و دهان‌ خود را بگیرید و سعی‌ کنید در همین حال به‌ هوا را از بینی‌ خارج‌ کنید بطوری‌ که‌ احساس‌ کنید پرده‌های‌ گوش‌ به‌ سمت‌ بیرون‌ حرکت‌ می‌کنند.

درمان دارویی تپش قلب

در مواردی‌ که‌ حمله‌ تند ضربانی‌ تکرار می‌شود، امکان‌ دارد یک‌ یا چند دارو برای‌ کنترل‌ ضربان‌ قلب‌ تجویز شوند. در مواردی که علت تپش قلب، آریتمهای قلبی باشد، داروهایی مانند دیگوکسین، کینیدین‌، مسدودکننده‌های‌ کانال‌ کلسیم، پروکاینامید و داروهای ضد‌بتا آدرنرژیک‌ تجویز می‌شوند. در آریتمی‌ها اگر ضربان‌ قلب‌ به‌ حالت‌ طبیعی‌ باز گردانده‌ نشود، امکان‌ دارد نارسایی‌ احتقانی‌ قلب ، حمله‌ قلبی ‌، یا سکته قلبی، که‌ جان‌ بیمار را به‌ خطر می‌اندازند، رخ‌ دهند.

گاهی نیز لازم می‌شود که برای درمان تپش قلب در بیماران دچار برادی کاردی (ضربان قلب پایین)، دستگاهی به نام ضربانساز قلب (Pace maker) در سینه بیمار جاسازی شود تا در مواقع ضروری ضربان قلب بیمار را تنظیم نماید. ندرتاً استفاده‌ از شوک‌ الکتریکی‌ جهت خاتمه به آریتمی لازم می‌شود.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران

3.2/5 - (19 امتیاز)
Picture of دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید
[hamyar_qa] [hamyar_related_qa]

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پوریا شنبه ۲۵ شهریور ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید ، بنده مدتی هست که از ناحیه قلبم یه شدت نگرانم و علائمی باعث میشه که بنده بیشتر نگران بشم ، ضربان قلب پایین و گاها سریع ولی اغلب اوقات کند و پایین طوری که قبلاً اینطوری نبود و الان اینطوری شده ، حس کردن تپش و کوبش قلب در سینه مخصوصا موقع خواب که باعث بی خوابیم میشه ، بی حالی بی جونی ، فشارم بالا و پایین میشه مثلا یک سری روزها روی ۱۰ هست یه تایم هایی روی ۱۳ طوری که حس گرمای زیاد میکنم و سرم و گوشام انگار میسوزه ، تنگی نفس و تنفس سخت حین پیاده روی بدتر میشه و به نفس کم میارم قبلا اینطوری نبودم و الان اینطوری شده که منو نگران کرده ، اشتهام کم شده و سوزش و درد سر دل هم دارم ، پیش دکتر متخصص قلب رفتم ایشان اکو و نوار انجام دادند گفتند مشکلی نیست ممکنه منشأ اعصاب و روان داشته باشه اما همچنان این علائم آزار دهنده رو من دارم و خوب نشدم و این خیلی روی زندگیم تاثیر گذاشته ، لطفا راهنماییم کنید ممنون سن: ۲۵ سال
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   توصیه به انجام تست ورزش
  2. تصویر کاربر پوریا جمعه ۲۴ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   با سلام آقای دکتر خسته نباشید ، ممنون از پاسختون و توجهتون به پیام من ، آقای دکتر بنده تست ورزش هم انجام دادم ، گفتند مشکلی نیست و مسئله خاصی دیده نمیشه اما همچنان مشکلاتم ادامه داره و گاها فشارم بالا می‌ره و منو میترسونه احساس گیج می‌کنم و احساس فشار زیادی دارم در شکم و سینه ام و یه حالت تهوع و اسهال ..‌. به بیمارستان مراجعه کردم اما دلیل یکهو بالا رفتن فشارم رو توضیح ندادن گفتند دوباره مراجعه کن به دکتر قلبت ، اما خیلی حس بدیه
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   هولتر فشار خون
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۶ شهریور ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید دکتر من از عید تا حالا دچار تپش قلب شدم طوری هست که همیشه دستم رو قلبمه . تپش قلبم وقتی در حال استراحت هستم بین 67 تا 75 الی 80 هست ولی حس میکنم قلبم میکوبه
  دکتر رفتم. نوار قلب و اکو و آزمایش کلی گرفتم گفت مشکلی نیست برا استرسه. . من خیلی استرسی هم هستم. تمام فکر و خیالم شده این. میخواستم ببینم نظر شما چیه ممنون
  18سالمه وزن هم فکر کنم 60 کیلو
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۶ شهریور ۲( 8 ماه پیش)
   علائم اضطرابی است
 • تصویر کاربر ارتیما دوشنبه ۱ اسفند ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 110 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من تقریبا ۳روز زیر شکم قسمت سمت راست مدام تکان میخوره فقط سمت راست شکم علت چیست آیا میتونه علائم بارداری باشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ اسفند ۱( 1 سال پیش)
   نخیر از علایم بارداری نیست اگر ادامه دار شد یک بار سنوگرافی کنید
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام عرض حرمت من چندین ساله توی شکمم بعدس کار سنگین یا ترسیدن جابجایی اجسام اتوی شکمم نزدیک ناف ضربان ایجا میشه و علائمی چون ضعف بی اشتهایی سرگیجه تهوه و شل شدن پاها همراه اس وقتی به روش سنتی بادکش میزارم برای چند مدت علائم برطرف میشه ولی دوباره پیش میاد کیفیت زندگی من را خراب کرده اقای دکتر لطفا کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۸ بهمن ۱( 1 سال پیش)
   یک بار سونوگرافی عروق شکمی از جهت گشاد بودن انها انجام بدهید
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۳ آبان ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما دکتر توانمند
  بنده سال 99 دستگاه ای سی دی کارگزاشتم و شهریور پارسال و امسال (دوبار) ابلیشن کردم توسط دکتر قربانی شریف
  وقتی حالت نشسته هستم و موقع بلند شدند سر گیجه دارم و حس اریتمی بهم دست میده
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳ آبان ۱( 1 سال پیش)
   یک بار باید دستگاه انالیز شود ولی به نظر نمیاید مشکل خیلی مهمی باشد
 • تصویر کاربر Mktr پنجشنبه ۳ شهریور ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام خسته نلاشبد
  ۱۸سالمه و عمل اپاندیس انجام دادم که دکترا گفتن اینقدر قلب اریتمی داشته که ما وسط عمل تصمیم داشتیم که عملو لغو کنیم و اینکع از بعد این عما به شدت تپش قلب دارم حتی برای یه کارساده هم به شدت قلبم تپش دار میشه وتپششو حتی از گلو هم حس میکنم و اینکه شبا دچار تنگی نفس میشم گفتن وزن بالاست ولی من برای کم کردن وزن نیاز به فعاایت دارم که با فعالیت به شدت حالم بد میشه به نظر شما مشکل خاصی هست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۳ شهریور ۱( 1 سال پیش)
   یک بار حتما اکو و تست ورزش انجام بدهید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۹ مرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر.حدود چند سالی هستش از 12سالگی تا ب الان که 29سالمه مشکل قلب دارم اینطور نیست که همیشه هر روز تپش قلب داشته باشم مثلن هر 2یا 3ماه یهو میاد سراغم مثلن فشار استرس یا هوای گرم یا بحثی پیش بیاد قلبم انگار میخاد از سینم بزنه بیرون آنقدر تند میزنه باید آنقدر نفس عمیق بکشم دراز بکشم یکم راه برم تا بعد از 10دقیقه ول می‌کنه الان حدود ی 2سالی هستش که بدتر شده این قضیه.بیشتر شبها 4ساعت خواب دارم و زمانی که میرم سر کار تو محل کار هستم ضربان قلبم طبیعی میزنه مثلن 10تا میزنه یهو یدونه از ضربان قلبم کند میزنه بعد دوباره طبیعی میزنم نمیدونم پیش خودم میگم شاید بخاطر خواب باشه منتها خیلی منو میترسونه پیش ی دکتر متخصص قلب رفتم اکوو دادم گفت قلبت هیچیش نیست نوار قلب هم گفت هیچی نیست به من فقط پرانول 20داد تا 6ماه مصرف کردم تا الان که قطع کردم شایدم بخاطر اینکه قطع کردم نمیدونم.دکتر تورو خدا کمکم کن نمیدونم چرا اینطوری میشم باید چیکار کنم خیلی نگران این قضیه هستم.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱( 1 سال پیش)
   تا به حال هولتر ضربان نصب کرده اید؟
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱( 1 سال پیش)
   خیر دکتر.بنده از شنبه تا چهارشنبه از ساعت۸صب تا ۴عصر سرکار هستم.پنجشنبه از ساعت ۸تا ۲ظهر.میتونم پنجشنبه از سرکار اومدم استفاده کنم؟ و اینکه کجا بایستی تهیه کنم
  3. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱( 1 سال پیش)
   جواب اکوو
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۹ مرداد ۱( 1 سال پیش)
   نزد یک متخصص قلب بروید و یک بار هولتر ۲۴ ساعته ی ضربان بگذارید. اکو هم کاملا سالم است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر نجفی سه شنبه ۲۸ تیر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 177 مشاهده پرسش
  انتخاب فایل‌ها۵ فایل سلام اقای دکتربخاطر پس زدگی خون به قلبم قرص دیلتیازم نصف صبح نصف شب باپرانول ۲۰صبح وشب بخورم باکوانزیم میخاستم بدونم مشکلم حل میکنه بعدمشکلم خیلی نگران کننده نیست چون خیلی استرس دارم اگه میشه ازای استرس منودربیارد
  1. تصویر کاربر نجفی شنبه ۲۵ تیر ۱( 1 سال پیش)
   انتخاب فایل‌ها۵ فایل
   امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجوداینم اکو
  2. تصویر کاربر نجفی شنبه ۲۵ تیر ۱( 1 سال پیش)
   انتخاب فایل‌ها۵ فایل
   امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجوداینم اکو
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۸ تیر ۱( 1 سال پیش)
   بله شدتش خیلی کم است و اصلا نگرانی ندارد همین دارویی که داده اند کافی است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محیا شنبه ۱۱ تیر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام .دکتر من دیشب از شما سوالی پرسیدم که ۲۷ ساله هستم و ۸ ماهه که آریتمی دارم و ایندرال و متورال جواب نداد الان آمیودارون هر ۱۲ ساعت میخورم شما فرمودید جواب هولتر خوبه من چون محدودیت سوال داشتم اینجا مجدد سوال پرسیدم واقعا شرمنده ام🙏🍀. آخه دکترم گفتن که تعداد آریتمی ها بسیار بالاست و قرار ماه دیگه من رو ابلیشن کنن .. و اینکه من در یک دقیقه چندین آریتمی رو احساس میکنم ... خیلی خیلی شرمنده میتونم بپرسم از چه لحاظ هولترم خوبه ؟ شما صلاح میدونید من پزشکم رو عوض کنم؟ من مجدد مدارک رو ارسال میکنم خدمتتون .. بازم ببخشید مجدد سوال پرسیدم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۱ تیر ۱( 1 سال پیش)
   توی این هولتر تعداد اریتمی که کم است شاید هولتر دیگری دیده باشند ولی فقط بر اساس این هولتر من نیاز به ابلیشن نمیبینم
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۲۰ فروردین ۱( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  سلام
  من وقتی به دستشویی رفته بودم یه دفعه دچار تپش قلب شدم در حد ۲۰ثانیه و عرق کردم و بعد هم خوب شد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ فروردین ۱( 2 سال پیش)
   ممکن است یک نوبت اریتمی بوده باشد یک بار اکو بکنید
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر