دکتر محمد حسین نجفی

مراقبت های بعد از آنژیوپلاستی چیست؟

بیشتر بیماران آنژیوپلاستی برای یک شب در بیمارستان می مانند (معمولا در بخش مراقبت های ویژه قلب و یا بخش ویژه برای بیمارانی که تحت کاتتریزاسیون قلبی و آنژیوپلاستی قرار گرفته اند) و بعد از آن مرخص می شوند. مراقبتهای بعد از فنر گذاشتن قلب ( آنژیوپلاستی ) چیست؟

معمولا به منظور مراقبت بعد از فنر زدن قلب ، بیماران باید با یک نفر جهت همراهی از بیمارستان تا منزل هماهنگ کنند. بعد از انجام فرآیند، غلاف یا غلاف ها کنار گذاشته می شوند و فشار در محل عمل برای ۱۵-۵ دقیقه اعمال می شود تا حفراتی که در شریان ها به دلیل الحاق غلاف ها ایجاد شدند، بسته شوند.

پوششی از گاز در محل قرار میگیرد و بیمار ۶-۴ ساعت به پشت می خوابد تا انعقاد طبیعی خون، حفرات شریان ها را ببندد.

متناوبا حفراتی که در شریان فمورال ایجاد شده اند، می توانند بلافاصله بعد از کاتتریزاسیون به وسیله ی بخیه بسته شوند یا توسط کلاژن پر شوند. اگر هر کدام از این مسیرها استفاده بشوند بیمار می تواند در عرض یک ساعت پس از آنژیوپلاستی بنشیند و  چند ساعت بعد شروع به راه رفتن کند.

بعد از آنژیوپلاستی

در طول این مدت بیماران از نظر بازگشت درد قفسه سینه تحت نظر هستند. چرا که درد قفسه سینه بعد از آنژیوپلاستی گاهی می تواند نشانگر انسداد مجدد شریان تحت جراحی قرار گرفته، باشد.

قبل از ترک بیمارستان، بیماران اطلاعاتی در مورد درمان طولانی مدت که ممکن است به پیشگیری از بیماری های عروق کرونری در آینده کمک کنند و همچنین آموزش هایی راجع به اینکه آن ها چه موقع و به چه وسعت می توانند بعد از آنژیوپلاستی فعالیت طبیعی خود را از سر گیرند، دریافت می کنند.

باید از بلند کردن بار سنگین و فعالیت های شدید برای چند روز بعد از آنژیوپلاستی اجتناب شود تا مطمئن شویم که شریان ها به طور مناسب التیام یافته اند.

اگر می خواهید همه چیز را درباره آنژیوپلاستی عروق کرونر بدانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

آنژیوپلاستی عروق کرونر

سایر توصیه ها به میزان موفقیت فرآیند بالن زدن قلب و وجود انسدادهای دیگر بستگی دارد. بیمارانی که تحت آنژیوپلاستی قرار گرفته اند به دلیل درد قفسه سینه بعد از آنژیوپلاستی درمان را با آسپیرین یا سایر داروهای ضد انعقاد به طور نامحدود بعد از انجام فرآیند ادامه می دهند. در مورد نحوه مصرف آسپیرین با پزشک خود مشورت کنید، چرا که آسپیرین و فشار خون مرتبط با هم است.

تعداد داروهایی که بیمار بعد از کاتتریزاسیون قلبی باید استفاده کند، خصوصا داروهایی که قبلا جهت درمان درد قفسه سینه ناشی از انسداد استفاده میشد، معمولا کاهش می یابد.

مطالعات نشان می دهد که برخی بیماران به اثرات درمان با آسپرین مقاوم هستند. از مراقبت بعد از استنت گذاری قلب ، آزمایشات خونی منظم میباشد که باید برای سنجش پاسخ بیمار انجام شود. نتیجه این تست ها می توانند جهت تنظیم دوز آسپیرین یا تغییر داروها استفاده شوند.

مصرف قرص آسپرین

مراقبتهای بعد از فنر گذاشتن قلب

مراقبت بعد از آنژیوپلاستی یا همان فنر گذاشتن قلب که به آن مراقبت بعد از استنت گذاری قلب نیز گویند، اینگونه است که معمولا بیمار را به مدت ۲۴ ساعت در سی سی یو، نگه می دارند تا اگر اتفاقی برای فنر یا قلب رخ داده باشد، مورد ارزیابی قرار گیرد. اگر آنژیوگرافی از طریق دست انجام شده باشد، معمولا طی ۵ تا ۶ ساعت، مچ بند یا کاف به تدریج بادش خالی می شود تا خونریزی شریان متوقف شود.

اگر این کاف، خیلی سفت باشد و دست دچار خونمردگی یا کبودی شود، حتما می بایست بیمار به پرستار اطلاع دهد بالعکس این مساله نیز وجود دارد یعنی اگر این مچ بند شل بسته شده باشد طوری که از زیر آن خونریزی مشاهده شود، نیز می بایست به مراقب اطلاع دهد.

بعد از اینکه بیمار از بیمارستان مرخص شد، افرادی که از طریق دست آنژیوپلاستی شده اند به مدت ۳-۴ روز بسته های بیشتر از ده کیلوگرم را جا به جا نکنند، رانندگی نکنند و معمولا دو روز بعد می توانند دست را شستشو داده و حمام روند.

اگر یک استنت جاگذاری شده باشد، معمولا پلاویکس روزی یکبار برای دو تا چهار هفته تجویز می شود. پلاویکس دارویی قوی شبیه آسپبرین است که ریسک پیشرفت تشکیل لخته خون داخل استنت را در طول هفته های اول بعد از جاگذاری فنر، کم می کند .به این دلیل که پلاویکس شدیدا در جلوگیری از عوارض جانبی بالقوه تهدید کننده زندگی مهم است. بیماران باید این دارو را بعد از ترک بیمارستان به عنوان یک نسخه دریافت کنند.

مصرف پلاویکس بعد از آنژیوپلاستی بسیار مهم است. بارها دیده شده بیماران فراموش کرده اند یا به علت گرانی آن را خریداری نکرده اند؛ توجه داشته باشید که عدم مصرف پلاویکس بعد از آنژیوپلاستی می تواند بسیار خطرناک باشد و سبب ایجاد لخته درون استنت شود. اگر چنین اتفاقی بیافتد علاوه بر بی نتیجه بدون آنژیو، جان بیمار نیز ممکن است به خطر بی افتد.

درد بعد از گذاشتن فنر در قلب

هر گونه درد بعد از آنژیوپلاستی مخصوصا دردی که با فعالیت تشدید می شود، دردی که با تعریق سرد همراه است باید جدی گرفته شود و بیمار سریعا به مراکز درمانی مراجعه کند؛ چرا که با وجود مصرف دارو، ممکن است مجددا لخته ایجاد شود.

علاوه بر ایجاد لخته، عوارض دیگری نیز ممکن است در اثر استنت گذاری ایجاد شود که خود را به صورت تنگی نفس و یا درد نشان دهد. در حالت کلی تا ۶ ماه اول پس از آنژیوپلاستی مراقب هر گونه درد و یا تعریق سرد باشید و در صورت مشاهده به پزشک مراجعه کنید.

در جولای ۲۰۰۹ انجمن غذا و دارو آمریکا قرص پراشوگرل را برای کاهش ریسک لخته خون در بیماران آنژیوپلاستی تآیید کرد. این دارو می تواند ریسک حمله قلبی یا سکته را در طول آنژیوپلاستی کاهش دهد.

پراشوگرل در بسته بندی سیاه رنگ هشداری، نشانگر آن است که دارو میتواند خونریزی های جدی و گاهی مرگ آور به بار بیاورد که نباید در بیماران با سابقه سکته و حمله ایسکمی گذرا یا خونریزی غیر قابل کنترل استفاده بشود.

برای چند هفته بعد از آنژیوپلاستی بیماران ممکن است کبودی کوچک و نسبتا بی درد یا توده در محل جاگذاری غلاف ها داشته باشند. اگر احساس درد یا حساسیت پیشرفت کند، پزشک باید سریعا در جریان قرار گیرد. این ممکن است نشانه ای از عفونت یا خونریزی در محل باشد؛ چراکه عروق به طور مناسب بسته نشده اند. سایر موارد که پیگیری سریع پزشکی می خواهد شامل موارد زیر است:

 • سرد شدن
 • تب
 • درد یا بی رنگی در پا
 • لرزش

عوارض آنژیوپلاستی چیست؟

اگرچه آنژیوپلاستی نسبتا بی خطر است، عوارضی مانند موارد زیر ممکن است رخ دهد از جمله:

حمله قلبی

 • عوارض حساسیتی نسبت به رنگ با پایه ید
 • آریتمی
 • خونریزی در محل ورود
 • حمله قلبی –سکته
 • عفونت در محل ورود
 • نارسایی کلیه
 • پارگی شریان

واکنش های حساسیتی به رنگ با پایه ید، از کهیر گرفته تا شوک آنافیلاکسی ممکن است اتفاق افتد که می تواند شامل جوش، ادم ریوی، انسداد عروقی، شوک و مشکلات تنفسی باشد.

شوک انافیلاکسی تهدید کننده حیات است و به رسیدگی سریع متخصص قلب و عروق نیاز دارد. بیماران با دیابت یا سابقه بیماری های کلیه نیز رنگ با پایه ید را تحمل نمی کنند و در معرض آسیب یا نارسایی کلیه هستند.

به ندرت بالون باد شده آنژیوپلاستی می تواند دیواره رگ را پاره کند که اگر اتفاق بیفتد، عمل جراحی بای پس به صورت اورژانسی انجام می شود.

و در نهایت ریسک مرگ در طول آنژیوگرافی به فاکتورهایی از جمله: محل انسداد در شریان کرونری، میزان سختی انسداد، سابقه حملات قلبی بیمار و میزان کارکرد مناسب قلب بستگی دارد.

اقدامات قبل از آنژیوپلاستی

قبل از استنت گذاری قلبی، متخصص قلب و عروق سابقه ی پزشکیتان را مرور کرده و یک معاینه بالینی انجام می دهد. قبل از آنژیوپلاستی یا استنت گذاری قلبی، یک آزمایش تصویربرداری به نام آنژیوگرافی کرونری خواهید داشت تا مشخص شود که آیا گرفتگی های شما با استنت گذاری قلبی قابل درمان است یا خیر؟ آنژیوگرام کرونری به پزشکان کمک می کند تا مشخص کند آیا شریان هایی که به قلب شما می روند تنگ یا مسدود هستند یا خیر؟

ماده حاجب از طریق کاتتر (یک لوله ی بلند نازک) که از طریق یک شریان در کشاله ی ران، بازو یا مچ به شریان های قلب شما فرستاده می شود، و ماده حاجب به شریان هایی که به قلب شما میروند، تزریق می شود. به محض اینکه ماده ی حاجب شریان های شما را پر کرد، آنها در اشعه x و فیلم قابل مشاهده می شوند.

بنابراین پزشک شما می تواند ببیند چه قسمتی از شریان شما مسدود شده است. اگر پزشک شما در آنژیوگرام کرونری شما انسدادی پیدا کند، ممکن است  تصمیم بگیرد که بلافاصله بعد از  آنژیوگرام زمانیکه هنوز قلب شما کاتتر گذاری شده است، آنژیوپلاستی و استنت گذاری قلبی را انجام دهد.

شما دستورالعمل هایی در رابطه با خوردن و آشامیدن قبل از آنژیوپلاسنی دریافت خواهید کرد. برای نمونه شما باید ۸-۶ ساعت قبل از عمل زمانبندی شده خوردن و نوشیدن را متوقف کنید. اگر قبل از انجام عمل در بیمارستان بستری بوده اید، آماده سازی شما ممکن است متفاوت باشد.

چه استنت گذاری قلبی از قبل برنامه ریزی شده باشد یا به صورت اورژانسی انجام شود، ابتدا شما  آزمایشهای روتین خواهید داشت شامل: عکس از قفسه سینه، الکتروکاردیوگرام ( نوار قلب ) و آزمایش خون.

آمادگی قبل از سی تی آنژیو یا استنت گذاری قلبی

– دستورالعمل های پزشک خود درباره ی تنظیم کردن داروهای متداول خود قبل از استنت گذاری قلبی را دنبال کنید. پزشک شما ممکن است به شما دستور قطع داروهای مشخصی را قبل از آنژیوپلاستی بدهد مثل داروهای ضد دیابت.

– همه ی داروهایی که استفاده می کنید را برای آوردن به بیمارستان جمع آوری کنید و با خود همراه بیاورید.

– داروهای تجویز شده را تنها با کمی جرعه آب مصرف کنید.

– استنت گذاری قلبی به طور معمول نیاز به بستری یک شب کامل در بیمارستان دارد و روز بعد قادر خواهید بود تا خانه رانندگی کنید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق

4.3/5 - (33 امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهرناز پنجشنبه ۷ مهر ۱( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام وقت بخیر
  همسرم ۱۰ روز هست بالن زدن و ۲ تا استنت براشون گذاشتن ، اولین سوالم این هست که قرص نیتروکانتین ۶/۴ میخورن صبح و شب که براشون سر درد شدید میاره آیا خطرناک نیست؟ با اینکه سابقه فشار خون هم داشتن الان فشارشون بین ۹/۵ تا ۱۱ متغیره دیگه پیش نیمد بالای ۱۲ باشه ، مشکلی وجود نداره با این فشار؟ ضربان ۸۰-۸۵ هم دارن ...با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۹ شهریور ۱( 6 ماه پیش)
   نه از عوارض نیتروکانتین همین سردرد است به مرور بدن عادت میکند
  2. تصویر کاربر مهرناز سه شنبه ۲۹ شهریور ۱( 6 ماه پیش)
   ممنونم
   جناب دکتر چندتا سوال دیگم هست میخوام استفاده کنم از تجرب شما...
   ۱- ایشون صرفا برای چکاپ و بدون علامت بالن زدن از بعد عمل تنگی نفس های آنی در زمان استراحت دارن و رفع میشه ، این میتونه از عوارض قرص تیکورا باشه؟
   ۲- آیا تنگی نفس در دستگاه پالس اکسیمتر قابل مشاهده است؟
   ۳- قند ایشون با روزی یک قرص در محدوده ۱۳۰تا ۱۴۰ هست ، آیا از دید شما قابل قبوله برای جلوگیری از گرفتی استنت ؟ ( ۵ ساله دیابت دارن)
   ۴- و سوال اخرم اینکه استنت دارویی از مدل abbott vascular xience alpine براشون گذاشتن ایا مورد تایید شماست؟
   بسیار ممنونم از تحولی که در بخش اطلاع رسانی و اموزش ایجاد کردید در فضای مجازی 🌹
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۷ مهر ۱( 5 ماه پیش)
   تیکورا تنگی نفس می دهد که به مرور رفع می گردد. نشانه ای هم روی پالس اکسی متر ندارد.برای قند باید ازمایش قند سه ماهه یا hba1c زیر ۷ باشد. استنت گذاشته شده هم خوب است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر جلال شنبه ۳۰ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  از همکاران شما هستم درساوه دوسال پیش آنژیوپلاستی یک عروق قلب توسط جنابعالی انجام شده یک هفته بعداز مبتلا به اومیکرون یه مقدارچست پین دارم قلبم سوزش داره در فعالیت وراه رفتن تشدید نمیشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳۰ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   یک بار اکو بکنید حتما، بعد کرونا ممکن است در درصد کمی از افراد آسیب قلبی اتفاق بیفند
 • تصویر کاربر mah پنجشنبه ۲۳ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر .من طی یکماه دوبار آنژیو شدم یه بار آنژیو گرافی ویالون که رگم باز نشد .بار دوم آنژیو سیتی توسط دکتر دیگری .ایشان دکتر بسیار حاذقی هستند وبقول معروف سینی کارن .حدود هفده روز از عمل استند گزاری در سرخرگ کرونری میگذره .وقتی خم میشم یا فعالیت کمی انجام میدم احساس درد در قفسه سینه دارم که با استراحت برطرف میشه .اگر ساعتی ایستاده باشم مثل زمانی که مشغول پختن غذا هستم سرم درد میگیره واحساس میکنم هوا درون گوشهام می پیچه وکمی احساس ضعف میکنم حتی صدام موقع صحبت کردنم ضعیف میشه .ضد انعقاد زیلت بعد صبحانه وآسپرین عصرها یعنی دو ساعت بعد ناهار میخورم متورال سه نوبت نصف قرص وداروهای دیابت زیپمت ودیابزید ورزوستا تین ونیترو گلیسرین پیوسته رهش روزی دو بارهر دوازده ساعت .دوروزه لکه های قرمز در دستهایم بیشتر دست راست نمایان شده انگار که پوست رویی کنده شده وزیر پوست دیده میشه وبعد مثل خشکه زدن پوست زیر میشه .ممنون میشم اگر در مورد درد قفسه سینه وسردردوظاهر شدن لکه ها در انگشتان دست وکف دست نظرتون را بفرمایید .سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۳ دی ۰( 1 سال پیش)
   لکه های پوستی که حساسیت دارویی است و یک متخصص پوست ببیند شاید داروی خاصی بدهد ولی در مورد دردها نگرانی ندارد اگر استنت گذاری خوب انجام شده باشد این دردها خطری ندارند و بعد انژیوپلاستی طبیعی هستند
 • تصویر کاربر مسعود پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  من تیر ماه ۹۸ انژیوپلاستی کردم و تا هم اکنون دارم پلاویکس مصرف می کنم ، چند ماه قبل که در مورد تغییر قرص فشار خون با جناب دکتر مشاوره تلفنی داشتم ، راجع به اینکه به مصرف پلاویکس ادامه بدهم یا نه ، فرمودند مصرف کن تا زمانیکه من CD انژیوی شما را ببینم ، با توجه به اینکه من ساکن آبادان هستم و فعلا هم از مسافرت رفتن پرهیز می کنم ، می خواستم بپرسم چگونه می توانم فایل مربوطه را بدست آقای دکتر برسانم ، آیا امکان آپلود آن در بخش دریافت مشاوره تلفنی وجود دارد یا خیر؟ سپاسگزار می شوم پاسخ بفرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۱ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   اگر اشنایی در تهران دارید سی دی را برای ایشان بفرستید که بیاورند مطب
 • تصویر کاربر تاج دوشنبه ۲۱ تیر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  مادر من حدودا٧٢سال سن دارند و هفته گذشته به دليل گرفتي دو تا از رگها آنژيو شدن و فنر گذاشتن.دكتر تا دو هفته مصرف پلاويكس صبح و شب تجويز كردن.ايشون خيلي ضعف دارن.علت چي ميتونه باشه و نياز هست به دكتر مراجعه كنند؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۱ تیر ۰( 1 سال پیش)
   فشار و ضربان قلبشان باید چک شود
 • تصویر کاربر صحرایی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام درد بعدقفسه سینه بعداز چهل روز ازاستنت گذاشتن طبیعی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   باید نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر جلال شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 267 مشاهده پرسش
  سلام موسوی هستم ازهمکاران شما درساوه سه شنبه دربیمارستان عرفان آنژپلاستی یک رگ شدم
  قبل از آنژیو نیتروکانتین 2/6 روزی اعددشروع کردید بعداز آنژیو بازم بخورم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۷ تیر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بله ادامه بدین
 • تصویر کاربر جلیل یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر بنده در آبان ماه 1398در رگ اصلی قلبم یک استنت ودر دیماه 1398در یکی از رگهای قلبم یک استنت دیگری گذاشتند وضمنا یک رگم هم فعلا نارس هستش از نوع آمریکائی /وداروئی /وخودم کارمندم و47سال سن دارم متاسفانه از خونه تا اداره که را ه میروم یک کمی خیلی خفیف احساس میکنم ضمنا دکترجان بنده خدمتان عارضم چندتا سوال دارم
  1-آیا استنت گذاری برای قلب چندسال دوام دارد وطول عمرش چقدر است
  2-آیا استنت گذاری قلب را ضعیف می نمایدیا اینکه قلب را بهبود می نمایند
  3-ایا فشار خون بالا به گرفتگی رگ منجر میگردد
  4-آیا احساس دردخفیف از چی میتونه باشه
  5-آیا ورزش با وزنه سبک تا 3کیلو ضرری برای استنت نمی نماید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
   hgvg
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  6. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  7. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  8. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  9. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)
  10. نمایش سایر 8 پاسخ
 • تصویر کاربر هاشمی شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 301 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  پدرم 4 روز است که دو فنر گذاشتن و عمل بالن انجام دادن
  در بعضی مواقع روز که بیرون میرن قفسه سینه مایل به راست کمی احساس درد میکند
  میخوام بدونم خطرناکه یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 2 سال پیش)
   اگر با راه رفتن درد بيشتر ميشه بررسي لازمه
 • تصویر کاربر Vahid پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 277 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید:
  مادر بنده دو هفته ای هست که یکی از رگهاش رو فنر گذاشتن حالا ۴ الی ۵ روز هست که میگن ۲۴ ساعته چه خواب چه بیداری بزاق در دهانش که آبکیه( درست مثل وقتی که حالت تهوع به آدم دست میده) مرتب پر میشه و مجبور میشه تخلیه کنه و اگر قورت بده صد در صد گلاب به روتون بالا میاره، هر وقت هم آب دهان رو تخلیه میکنه احساس گرسنگی میکنه و اینکه درست وسط پشت کمرش درد شدیدی داره.
  لطفا راهنمایی بفرمایید(تشکر فراوان)
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   ممکنه ریفلاکس معده باشه

   پنتوپرازول ۲۰ ناشتا استفاده کنند

درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر