چه موقع درد پشت کتف چپ خطرناک است؟

چه موقع درد پشت کتف چپ خطرناک است؟

چه موقع درد پشت کتف چپ خطرناک است؟

بسیاری از بیماران در مورد درد در ناحیه پشت کتف سمت چپ نگران هستند. در این ویدیو دکتر محمد حسین نجفی فوق تخصص قلب و عروق به شما خواهند گفت که چه موقع درد پشت کتف چپ می تواند نشان دهنده ی بیماری قلبی باشد؟

درد ناحیه کتف معمولا می تواند پیچیده و گمراه کننده باشد چرا که علت بروز آن همیشه مشخص و ثابت نیست. این علامت می تواند نشانه یک مشکل پیچیده و حساس نظیر حمله قلبی ، سرطان ریه و یا یک موضوع ساده نظیر بد خوابیدن و یا حالت بد بدن در حین کار کردن باشد.

علل احتمالی دیگری نیز برای این موضوع وجود دارند که از جمله آن ها می توان به بیماری دیسک دژنراتیو، آرتروز، بیماری کیسه صفرا و یا حتی شینگلز اشاره کرد.

درد پشت کتف چپ

قبل از این که بخواهیم در مورد علائم صحبت کنیم، بسیار مهم است که محل دقیق درد را حتما مشخص کنیم. استخوان شانه که به آن کتف نیز می گویند (scapulae)، استخوان هایی مثلث شکل در ناحیه بالای کمر شما هستند و زمانی که آرنج خود را به سمت پشت می کشید، بهتر دیده می شوند.

این استخوان ها دارای کارکردی متنوع و مهم هستند که یکی از مهمترین آن ها، پشتیبانی حرکات چرخشی در شانه ها است.

درد در ناحیه کتف می تواند علل مختلفی داشته باشد. ممکن است درد به خاطر یک التهاب در همین ناحیه کتف باشد و یا یک مشکل در ناحیه دیگری از بدن که منجر به بروز آن شده است.

این که کدام استخوان شانه (کتف) تحت تاثیر قرار گرفته است، بسیار مهم است؛ چرا که برخی از مشکلات، بیشتر بر روی کتف سمت چپ تاثیر می گذارند؛ در حالی که برخی دیگر کتف سمت راست را با درد همراه خواهند کرد.

علل درد ناحیه کتف چیست؟

درد در ناحیه استخوان کتف می تواند مربوط به التهاب و یا آسیبی باشد که در ناحیه شانه اتفاق افتاده است و شاید مربوط به درد در دیگر نواحی بدن نظیر قفسه سینه و شکم باشد. بنابراین درد در این ناحیه می تواند به سادگی یک درد عادی عضلانی باشد و یا نشانه یک اتفاق خطرناک نظیر حمله قلبی و یا سرطان ریه به حساب بیاید.

درد پشت کتف چپبرخی از مشکلات معمولا استخوان کتف یک سمت خاص – راست یا چپ – را تحت تاثیر قرار می دهند. به عنوان مثال بیماری کیسه صفرا می تواند درد را در شانه راست به وجود آورد در حالی که درد در استخوان کتف سمت چپ می تواند مربوط به مشکلات قلبی باشد.
برای تشخیص اینکه مشکلات قلبی ناشی از گرفتگی عروق قلب است، پزشک احتمالا آنژیوگرافی را برای بیمار توصیه نماید. پس از اینکه مشخص شد رگ های قلب دچار گرفتگی هستند، ممکن است پزشک متخصص قلب و عروق، آنژیوپلاستی را از یکی از راه های دست و یا پا بعنوان بهترین راه درمان معرفی نماید.

دکتر نجفی پیشنهاد می دهد همه چیز را درباره آنژیوپلاستی عروق کرونر بدانید. برای خواندن مطلب، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

آنژیوپلاستی عروق کرونر

۱- علل اسکلتی عضلانی

 استفاده بیش از حد و کوتاه مدت از دست ها و ناحیه بالای کمر می تواند علتی بر این موضوع باشد. این درد می تواند همراه با تجربه درد در گروه های عضلانی دیگر نظیر شانه و یا کمر باشد و البته فقط در ناحیه کتف حس شود. حتی چیزی ساده مثل بد خوابیدن ( به خصوص خوابیدن طولانی مدت بر روی یک طرف از بدن) می تواند عامل بروز درد شما باشد.

در حالت عمومی کشش عضلانی معمولا حس کشیده شدن آن به سمت بیرون را به شما می دهد و اگر اخیرا یک برنامه تمرینی خاصی را آغاز کرده باشید، بیشتر برایتان اتفاق می افتد. بلند کردن اجسامی که به آن عادت ندارید و یا خوابیدن بر روی یک تخت جدید نیز از جمله موارد دیگر هستند. درد طولانی مدت در این ناحیه می تواند مرتبط با مشکلاتی نظیر  فیبرومیالژیا یا سندرم درد مزمن باشد.

درد قفسه سینه چگونه است؟

مورد دوم بیشتر با علائمی نظیر شکستگی و ترک خوردن و بیرون زدگی ناحیه داخلی استخوان کتف شناخته می شود.

بیشتر افرادی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند، معمولا علاوه بر درد در شانه، دارای مشکل عدم تعادل در این ناحیه هستند.

برای اطلاع از خدمات کلینیک دکتر محمد حسین نجفی و ساعات حضور پزشکان، روی دکمه زیر کلیک کنید.

کلینیک قلب و عروق دکتر محمد حسین نجفی

مشکلات استخوانی نظیر اصطکاک و کشیدگی معمولا در ناحیه کتف رایج نیستند؛ چرا که استخوان کتف به عنوان یکی از محکم ترین بخش های ساختار بدن شناخته می شود. احتمال این که شما مشکل شکستگی کتف داشته باشید، بدون این که بدانید چه زمانی و در اثر چه حادثه ای رخ داده است خیلی کم خواهد بود.

از جمله علل بروز این مشکل می توان به تصادفات رانندگی اشاره کرد. در صورت داشتن تاریخچه بیماری سرطان، ممکن است بخش استخوانی کتف شما بدون هیچ حادثه ای تحت تاثیر قرار گرفته باشد.

مشکل پوکی استخوان ممکن است بر روی ناحیه کتف در شانه، شانه ها یا گردن تاثیر بگذارد و در نتیجه آن در ناحیه کتف احساس درد کنید.

آرتروز شانهآرتروز می تواند از چندین روش مختلف در ناحیه استخوان کتف شما درد به وجود آورد. ممکن است استخوان کتف مستقیما در متن این مشکل قرار داشته باشد و یا ممکن است درد کتف شما ناشی از آرتروز در دیگر ارگان ها نظیر قفسه سینه، ستون فقرات، شانه و دنده ها باشد. در نهایت فشردگی اعصاب در گردن بر اثر دیسک های شکسته شده و یا در رفته و یا تنگی کانال نخاع ممکن است از عوامل بروز درد در ناحیه کتف باشند.

در زمینه بیماری دیسک، شما ممکن است در ناحیه گردن احساس بی حسی کنید و یا حس سوزش و مور مور شدن خاصی را در دست های خود داشته باشید. موقعیت دقیق درد در ناحیه استخوان کتف مربوط به دیسک گردن در حال حاضر مورد تحقیق قرار دارد تا بتواند به پزشکان در تشخیص محل فشردگی اعصاب که به جراحی نیاز دارد کمک کند.

۲- درد پشت کتف با منشا قلب و عروق

مشکلاتی نظیر پریکاردیت (التهاب بخش بیرونی عضله قلب) یا تجزیه آئورت، معمولا درد را تنها به استخوان کتف سمت چپ افراد منتقل می کنند.

اگر در مورد علت درد ناحیه کتف خود مشکوک هستید و فاکتور ریسکی مربوط به بیماری قلبی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

۳- شش ها

بخش قابل توجهی از افراد با سرطان مزوتلیوما، درد را در شانه یا استخوان کتف خود احساس می کنند. تومورهای Pancoast یک نوع از سرطان ریه هستند که در بالای ریه ها شکل می گیرند و به جای علائم عادی سرطان، معمولا در شانه، کتف، و دست ها درد را به وجود می آورند.

آمبولی ریهمشکلات ریوی نظیر امبولی پالموناری (لخته های خون در پا ها که به ریه ها می رسند) یا پنوموتوراکس (ریه از کار افتاده) نیز می تواند از علل دیگر باشند.

۴- درد قفسه سینه ( بافت های پوستی و نرم)

شینگلز، یک عفونت به وجود آمده توسط ویروس مشابه آبله مرغان، می تواند علت درد کتف باشد. این درد معمولا حس سوزش و مور مور را دارد. در حالی که در شینگلز معمولا شاهد زخم و قرمزی در ناحیه تحت تاثیر هستیم، درد چند روز جلوتر خود را نشان می دهد و به همین دلیل تشخیص سخت است.

پیشنهاد دکتر محمد حسین نجفی برای مطالعه: انواع درد قفسه سینه چیست؟ برای آگاهی بیشتر بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

انواع درد قفسه سینه

۵- علل مربوط به شکم و لگن

مشکلات بطنی یا حتی لگنی می توانند منجر به بروز درد ناحیه کتف شوند و این کاملا رایج است. آسیب رشته های اعصاب که از ناحیه مفصلی که حفره سینه را از حفره شکم جدا می کند، می تواند درد را در ناحیه شانه یا کتف به وجود آورد. حتی ممکن است پس از عمل جراحی نیز مردم در مورد درد کتف یا شانه خود حرف بزنند. هنگامی که گاز در حین جراحی لاپراسکوپی به حفره بطنی تزریق می شود، معمولا مشکل ناراحتی اعصاب آن ناحیه به وجود می آید.

از جمله برخی دیگر از مشکلات که می توانند منجر به بروز درد کتف شوند می توان به سنگ صفراوی، بیماری زخم معده، ریفلاکس اسید و بیماری کبد اشاره کرد. در این مشکلات، درد انتقالی معمولا کتف سمت راست را تحت تاثیر قرار می دهد. پانکراس بخشی از سیستم گوارشی است، اما مشکل پانکراتیتیس معمولا در ناحیه کتف سمت چپ درد را به وجود می آورد.

در چه مواردی سکته ی قلبی شدید رخ می دهد؟

۶- سرطان (تومور های بدخیم)

علاوه بر سرطان ریه، دیگر تومور ها در سینه نظیر لیمفوماس یا سرطان ناحیه بطنی نظیر سرطان مری، سرطان شکم، کبد و یا پانکراس نیز می توانند منجر به بروز درد ناحیه کتف شوند. جابجایی استخوانی در ناحیه کتف ممکن است در اثر سرطان سینه، ریه، مری یا مقعد رخ دهد.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق 

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر متین پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید... پسری 20 ساله هستش و حدودا 2 ماهی هستش که به شدت فرد استرسی شدم و یکبار هم در اوایل حمله پانیک بهم دست داد و رفتم متخصص قلب و اکو و تست ورزش انجام دادم و هر دو رو گفتن که سالمه و مشکلی نیست ولی به خاطر استرس و تنظیم فشار خونم ( چون گاهی بالا هستش) بهم قرص بیزوپرولول 5 دادند...( قبلا قرص انالاپریل 5 مصرف میکردم)
  ولی اخیرا، گاهی شب از درد تقریبا نقطه ای در قفسه سینه‌م ( گاهی سمت چپ و گاهی هم سمت راست قفسه سینه) از خواب پامیشم و یکی دو بار هم این اتفاق برام افتاد که، وقتی دراز کشیده بود یک دردی مثل گرفتگی دقیقا در ناحیه سمت چپ قفسه سینه م می‌گرفت که انگار ربطی به عضلات نداشت چون با تغییر حالتم ویا حرکات کششی تغییری در دردم احساس نکردم و درد هم بعد از حدود 2 دقیقه رفع شد ولی خب بعدش، احساس سر درد و لرزش و یخ کردن دست و پا رو داشتم و فشارم رو هم گرفتم تقریبا 14 رو 9 بودش و یه نیم ساعتی تقریبا ثابت بود و پائین نمیومد...
  میخواستم بدونم چنین درد هایی با توجه به اینکه تست ورزش و اکو‌ سالم بوده، بازهم میتونه منشأ قلبی داشته باشه، چون وقتی چنین درد هایی پیش میاد، خیلی فکرم درگیر میشه که مثلا نکنه رگ های قلبم گرفته و نکنه الان قلبم بگیره و سکته کنم و.... و البته بگم که این اواخر که آزمایش دادم چربی خونم(LDL)و قند و... تقریبا به طور کل هیچیم نرمال بودش ولی هلیکوباکتری‌م خیلی بالا بودش و از بچگی هم مشکلات معده مثل رفلاکس هم داشتم....
  ممنون میشم که راهنماییم کنید که چکار کنم...
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۰( 1 هفته پیش)
   نه نگران نباشید وقتی تست ورزش سالم بوده یعنی قلبتان سالم بوده اینها علایم اضطرابی است و با یک روانپزشک مشورت کتید
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۴ روز میشه که دست چپم درد میکنه انگار خسته دستم بعد الان دردش زده به کتفم ویه کم پاین تر از شانم بالای سینه سمت چپم درد دارم من آدم استرسی ومشگل پنیک دارم حالا به نظرتون من چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش)
   احتمالا مسایل اضطرابی است اگر ادامه دار شد یک نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر مجید سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام
  وقت بخیر آقای دکتر
  مادرم ۴۹ سال دارند و پشت شانه چپشون احساس درد میکردن .
  نوار قلب و اکو و تست ورزش گرفته شد گفتند چیز خاصی دیده نشده باید اسکن قلب انجام بدی.
  متاسفانه همان روز درد شدید شد و دکتر گفتند آنژیو انجام بدند .
  بعد از آنژیو دکتر گفت که گرفتگی نداشته قلب و خوب بوده .
  اما هنوز درد رو داره متاسفانه

  لطفا راهنمایی کنید چه کاری انجام بدیم ؟
  پیش چه دکتری بریم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 3 هفته پیش)
   ممکن است دردهای عضلانی یا گوارشی باشد با یک متخصص داخلی مشورت کنید
 • تصویر کاربر نازی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  من 5 روزیه، پشت کتف چپم تا مچ دستم، تیر میکشه و درد زیادی دارم، مخصوصا درد در ناحیه دستم زیاده، دکتر هم نرفتم
  البته یه ناراحتی برام پیش اومد ازون موقع درد دارم
  ممنون میشم راهنمایی کنید، با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 3 هفته پیش)
   باید یک بار نوارقلب بگیرید و نظر متخصص قلب ویزیت شوید
 • تصویر کاربر ابوالفضل جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام دكتر وقت بخير
  خانم من ٣٦ساله هستند و يك پسر ٢٢ماهه داريم كه از شير مادر تغذيه مي كنه
  همسر من دو ماه پيش و دو روز قبل عادت ماهانه افزايش فشار خون داشت كه با تماس با اورژانس و استفاده از قرص زير زباني و بعد از اينك استفراغ كردن كم كم فشار به حالت نرمال برگشت
  اين ماه هم در روز دوم عادت ماهانه مجدد اين اتفاق افتاد و مجدد با اورژانس تماس گرفتيم و مراجعه كردن
  الان ٥روز از اين ماجرا ميگذره و از ناحيه پشت سمت چپ درد ناگهاني دارن و پشتش تير مي كشه و يكدفعه داد ميزنه كه البته دو روز هست اين حالت تكرار ميشه و حدود ٢٠ روز پيش هم اين حالت رو داشتن
  و مورد ديگه اينكه گاهاً پاي راست از مچ به پايين دچار بي حسي و سنگيني پا ميشه
  حالا خواستم راهنمايي بگيرم كه بايد چكار كنيم با توجه به وضعيت كرونا و با داشتن بچه كوچك هم از رفتن به بيمارستان و دكتر سر باز ميزنن
  روزي كه فشارشون بالا ميره معمولاً از ظهر سردرد شروع ميشه و كم كم تا آخر شب بسيار زياد ميشه و فشار رو كه ميگيريم ١٥/٥روي ١٠ هست و ميگه سرم خيلي درد مي كنه و حس مي كنم سرم بزرگ شده و رگهاي سرم داره پاره ميشه و حالت تهوع و سر گيجه شديد دارم
  دو ما پيش هم يك آزمايش چكاپ كامل انجام دادن كه همه چيز نرمال بود و ظاهراً مشكلي نداشت.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 ماه پیش)
   یک بار نوارقلب و اکو بگیرید ولی با این علایم نیاز به درمان دارویی برای فشارخون بالا دارید و باید یک متخصص قلب حتمن شما را ویزیت کنید
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام پسری دارم 27 ساله 4 سال پیش متوجه درد تو قفسه سینه اش شد اکو و تست و ورزش انجام شد که گفتن شلی دریچه ی میترال داره ...مشکل الان ایشون 5 ماهه درد تو قفسه سینه داره و سینه سنگین هست و بیشتر توی خواب این سنگینی رو حس میکنه سطح اکسیژن نرمال داره و ضربان قلب 55 نکته اینکه فوق العاده بچه ی حساس و خود خوری هست پراز استرس و دلشوره
  1. تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 1 ماه پیش)
   سلام پسری دارم 27 ساله 4 سال پیش درد واحساس سنگینی در قفسه سینه داشت که بعد اکو وتست ورزش گفتن پرولاپس داره الان 4ماه همون سنگینی رو داره با سطح اکسیژن 97وضربان 55 بفرمایید چه کنم
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۰ فروردین ۰( 1 ماه پیش)
   اینها علایم قلبی نیستند اکو و تست ورزش هم که سالم بوده پس جای نگرانی نیست اینها ممکن است دردهای عصبی یا عضلانی باشد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رز دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر خسته نباشید من دختر ۲۰ساله هستم که حدود ۳ سالی میشه درد دقیقا پشت سر پایین بین دو کتف دارم این درد گاهی به سمت راست و قفسه سینه میکشید گاهی چپ یک سال پیش دچار حمله پانیک شدم الان کنترلش کردم بشدت دختر استرسی هستم و تپش قلب بهم دست میده حالا چند روزیه مادام دقیقا بین دو کتفم درد میگیره و مسوزه تا گردن زیر بغل وتا ساعد و رو قفسه سینه سمت چپ و حس میکنم قلبم حالت گرفتگی و تیر کشیدن دارم و ناگفته نماند رفلاکس معده هم هر چند وقت یک بار هم دارم حالا این درد واقعا اذیت می‌کنه ممنون میشم راهنمایی کنید لطفا بجز گفتن گرفتن نوار قلب و اکو و از این قبیل بفرمایید با توجه به مراجعات و تجربه هایی که دارید ممکنه مشکلی قلبی داشته باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 1 ماه پیش)
   اگر اکو و نوارقلب گرفته اید و مشکلی نشان نداده است یعنی مورد خطرناکی نیست. در کل در سن شما احتمال بیماری های قلبی بسیار کم است و معمولن این دردها بیشتر منشا اضطرابی دارد
 • تصویر کاربر سوسن پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام وقت به خیر الان چندروز هست که درقسمت کتف جپ وگردنم درد دارم قرص متوکاربامول خوردم کم شد نمیدونم این درد مال ارتروز گردن هست یا مربوط به قلبم می باشد چه جوری میتونم بفهمم قبلا سابقه دست درد شدید داشتم که خوب شده ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   یک نوارقلب باید بگیرید
 • تصویر کاربر ماهور پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  در ناحیه پشت ،سمت چپ درد شدید دارم ، گاهی وقتا درد شدید دست چپ و گردن دارم ، این دردها ممکنه قلبی باشه؟ لطفا توضیح میدید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   بله یک نوارقلب و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  با سلام .من ۲۶ سالمه نزدیک یک سال هست ک حالت انقباضی تو کتفهام دارم جوری ک خودم دوست دارم منقبض یا قفلشون کنم.چند مدته ک احساس درد زیر کتفم دارم جوری ک درد مربوط به استخوان کتفم نیس.کاهی اوقات احساس درد تو قلبم و قفسه سینه احساس میکنم.جوری که انگار تو قلبم سوزن میزنن.ممنون میشم جواب بدید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 2 ماه پیش)
   یک نوارقلب و اکو بگیرید ولی احتمال بسیار زیاد این دردها منشا عضلانی دارند
درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر