درد قفسه سینه نشانه چیست؟

درد قفسه سینه نشانه چیست؟

درد قفسه سینه نشانه چیست؟

اولین چیزی که بعد از ابتلا به درد قفسه سینه ممکن است درباره آن فکر کنید، حمله قلبی است. قطعا درد قفسه سینه چیزی نیست که نادیده گرفته شود. اما شما باید بدانید که بسیاری از علل احتمالی برای آن وجود دارد.

درد قفسه سینه ممکن است بعلت برخی از مشکلات در شما به عنوان مثال در ریه، مری، عضلات، دنده ها، یا اعصاب ایجاد شود. برخی از این شرایط جدی و تهدید کننده زندگی می باشند. برخی دیگر نه. اگر شما درد قفسه سینه غیر قابل توضیحی دارید، تنها راه برای شناسایی علت آن این است که توسط یک پزشک ارزیابی گردید. شما ممکن است درد قفسه سینه را در هر جایی از گردن خود گرفته تا بالای شکمتان احساس کنید. بسته به علت آن، درد قفسه سینه ممکن است:

• تیز
• کسل کننده
• سوزشی
• درد
• فرو کردن چاقو
• احساس تنگی، فشردن، و یا خرد کردن

در اینجا برخی از علل شایع تر درد قفسه سینه آورده شده است.

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات ریوی

۱- آمبولی ریوی

وقتی لخته خونی از طریق جریان خون حرکت کرده و به آلوئول های ریوی می رسد، می تواند باعث پلوریت حاد، مشکل در تنفس، و یک ضربان قلب سریع شود. همچنین ممکن است منجر به تب و شوک گردد. آمبولی ریوی به احتمال زیاد به دنبال ترومبوز وریدهای عمقی و یا پس از بی حرکت برای چند روز بعد از عمل جراحی و یا به عنوان یک عارضه ناشی از سرطان باشد.

۲- پنوموتوراکس

اغلب به وسیله یک آسیب به قفسه سینه ایجاد می شود، پنوموتوراکس زمانی رخ می دهد که بخشی از ریه روی هم فرو ریخته و یا به اصطلاح کلابه شده، و هوای آزاد را به داخل حفره قفسه سینه وارد می کند. این هم می تواند باعث درد شود که در هنگام تنفس و همچنین نشانه های دیگری، مانند فشار خون پایین بدتر می شود.

۳- درد پلورتیک قفسه سینه

این شرایط یک التهاب یا التهاب پوشش داخلی ریه ها و قفسه سینه است. شما به احتمال زیاد احساس درد شدید در هنگام تنفس، سرفه، یا عطسه می کنید. شایع ترین علل درد قفسه سینه پلورتیک عفونت باکتریایی یا ویروسی، آمبولی ریه، و پنوموتوراکس است. دیگر علل با شیوع کمتر عبارتند از آرتریت روماتوئید، لوپوس و سرطان.

اگر نگران این درد هستید، همین حالا با دکتر به صورت مستقیم صحبت کنید: مشاوره با دکتر نجفی

۴- فشار خون بالای ریوی

با درد قفسه سینه شبیه به آنژین صدری است، این فشار خون بالا در شریان ریوی باعث می شود که سمت راست قلبی کار خیلی سخت تری داشته باشد.

۵- آسم

باعث تنگی نفس، خس خس، سرفه، و گاهی اوقات درد قفسه سینه می شود، آسم یک اختلال التهابی راههای هوایی است.

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات قلبی

۱- بیماری عروق کرونر و یا CAD

انسداد در عروق خونی قلب که بنابراین جریان خون و اکسیژن به ماهیچه های قلب کاهش می یابد. این می تواند علت درد شناخته شده ای با عنوان آنژین باشد. این نشانه ای از بیماری های قلبی است اما به طور معمول باعث ایجاد آسیب دائمی به قلب نمی شود. اگر چه اینحالت می تواند نشاندهنده این باشد که شما کاندیدی برای حملات قلبی در آینده هستید.

درد قفسه سینه ممکن است به بازو، شانه، فک، یا پشت شما گسترش یابد. ممکن است مانند یک فشار یا احساس فشردگی در شما ایجاد کند. آنژین می تواند با ورزش، هیجان، یا ناراحتی عاطفی شروع گردیده و با استراحت برطرف شود.

۲- انفارکتوس قلبی (حمله قلبی)

کاهش در جریان خون منتقله از طریق رگ های خونی قلب باعث مرگ سلول های عضلانی قلب می شود. هر چند مشابه درد قفسه سینه ناشی از آنژین صدری است، ولی حمله قلبی معمولا شدید تر است، درد خرد کننده معمولا در مرکز و یا سمت چپ قفسه سینه است و با استراحت برطرف نمی شود. عرق کردن، تهوع، تنگی نفس، یا خستگی بیش از حد ممکن است با این درد همراه باشد.

۳- میوکاردیت

علاوه بر درد قفسه سینه، این التهاب عضله قلب ممکن است تب، خستگی، تپش قلب، و مشکل تنفسی ایجاد کند. اگر چه هیچ انسدادی وجود ندارد، علائم میوکاردیت می تواند مشابه با حمله قلبی باشد.

۴- پریکاردیت

التهاب یا عفونت پرده اطراف قلب است. علت این درد می تواند شبیه به علت ایجاد کننده آنژین باشد. با این حال، اغلب باعث، درد شدید مداوم در امتداد گردن و عضلات بالای شانه می شود. گاهی اوقات آن در هنگام تنفس، بلع غذا، و یا درهنگام دراز کشیدن به پشت، بدتر می شود.

۵- کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

این بیماری ژنتیکی باعث رشد غیر طبیعی عضله قلب و ضخیم شدن آن می گردد. گاهی اوقات این منجر به مشکلات خروج جریان خون از قلب می شود. درد قفسه سینه و تنگی نفس اغلب با ورزش رخ می دهد. با گذشت زمان، هنگامی که عضله قلب بسیار ضخیم می شود، نارسایی قلبی ممکن است رخ دهد. این باعث می شود قلب برای پمپ کردن خون سخت تر کار کند. همراه با درد قفسه سینه، این نوع از کاردیومیوپاتی ممکن است با سرگیجه، احساس سبکی، غش، و سایر علایم همراه باشد.

افتادگی دریچه میترال۶- پرولاپس دریچه میترال

پرولاپس دریچه میترال یک بیماری است که در آن یک دریچه در قلب نتواند به درستی بسته شود. انواع علائمی که با پرولاپس دریچه میترال همراه است شامل، درد قفسه سینه، تپش قلب و سرگیجه، اگر چه این بیماری می تواند بدون علامت باشد، به خصوص اگر پرولاپس خفیف باشد.

۷- دایسکشن یا پارگی عروق کرونر

عوامل گوناگونی می توانند علت این وضعیت نادر اما کشنده باشند، که در نتیجه زمان پارگی این درد عروق کرونر گسترش می یابد. این حالت ممکن است یک درد شدید ناگهانی با پاره شدن و یا احساس پارگی باشد که به گردن، پشت، یا شکم منتقل می شود.

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات گوارشی

۱- بیماری ریفلاکس معده (GERD)

بیماری ریفلاکس معدههمچنین به عنوان رفلکس اسید شناخته می شود، این حالت زمانی رخ می دهد که محتویات معده رو به عقب به سمت گلو بر می گردند که ممکن است باعث مزه ترشی در دهان و احساس سوزش در قفسه سینه یا گلو شود، که با عنوان سوزش سر دل شناخته می شود.

عواملی که ممکن است باعث رفلکس اسید شوند شامل چاقی، سیگار کشیدن، بارداری، و غذاهای ادویه دار و چربی است. درد قلبی و سوزش سر دل ناشی از رفلکس اسید تا حدودی احساس مشابه دارند که به دلیل نزدیک یکدیگر قرار گرفتن قلب و مری و به اشتراک گذاری شبکه های عصبی می باشد.

۲- اختلالات انقباض مری

انقباضات ناهماهنگ عضلات (اسپاسم) و انقباضات با فشار بالا مشکلاتی در مری هستند که می توانند درد قفسه سینه ایجاد کنند.

۳- حساسیت مری

این حالت زمانی اتفاق می افتد که کوچکترین تغییر در فشار و یا قرار گرفتن در معرض اسید مری را به شدت دردناک می سازد. علت این حساسیت ناشناخته است.

درد قفسه سینه هنگام تنفس۴- پارگی یا سوراخ شدگی مری

درد شدید و ناگهانی قفسه سینه به دنبال استفراغ یا پس از یک پروسه درگیری مری ممکن است نشانه ای از یک پارگی در مری باشد.

۵- زخم های گوارشی

یک ناراحتی مبهم تکرار شونده ممکن است در نتیجه این زخم های دردناک در دیواره معده یا بخش اول روده کوچک باشد. اینحالت بیشتر در افراد سیگاری، نوشیدن مقدار زیادی از الکل، و یا مسکن های درد مانند آسپیرین یا NSAIDشایعتر است، درد اغلب زمانی که شما آنتی اسید مصرف می کنید، بهتر می شود.

۶- فتق هیاتال

این مشکل زمانی رخ می دهد که بالای معده، قفسه سینه را بعد از غذا خوردن به پایین هل می دهد. که اغلب باعث علایم ریفلاکس، از جمله سوزش سر دل یا درد قفسه سینه می گردد. این درد زمانی که شما دراز بکشید بدتر می شود.

۷- پانکراتیت

اگر شما درد در پایین قفسه سینه دارید که اغلب زمانی که شما صاف دراز می کشید بدتر می شود و هنگامی که شما به جلو خم می شوید، بهتر می گردد، احتمالا شما مبتلا به پانکراتیت هستید.

۸- مشکلات کیسه صفرا

پس از خوردن یک وعده غذایی چرب، آیا شما احساس پری یا درد در ناحیه سمت راست و پایین قفسه سینه خود و یا در سمت راست فوقانی شکم دارید؟ اگر چنین است، درد قفسه سینه شما ممکن است به علت مشکل کیسه صفرا باشد.

علت درد قفسه سینه: مشکلات استخوان، عضله، و یا عصب

۱- مشکلات دنده

درد ناشی از شکستگی دنده ها، با تنفس عمیق یا سرفه بدتر می شود. این حالت که اغلب به یک منطقه محدود می گردد و ممکن است احساس درد زمانی که شما بر روی آن فشار دهید بیشتر شود. منطقه ای که دنده ها به استخوان های سینه متصل می شوند نیز ممکن است ملتهب شود.

بررسی علت درد قفسه سینه۲- فشار عضلانی

حتی سخت سرفه کردن نیز واقعا می تواند آسیب یا التهاب عضلات و تاندونها بین دنده ها و درد قفسه سینه را ایجاد کند. درد مداوم است و با فعالیت بدتر می شود.

۳- زونا

ناشی از ویروس واریسلا زوستر، زونا ممکن است، درد تیز مانند، قبل از ظاهر شدن بثورات چند روز بعد خبر از رخ دادن این بیماری می دهند.

یک علت بالقوه دیگر درد

سایر علل بالقوه درد قفسه سینه

قفسه سینه حملات اضطراب و وحشت است. برخی از علائم مرتبط می تواند شامل سرگیجه، احساس تنگی نفس، تپش قلب، احساس سوزن سوزن شدن، و لرزش است.

مراجعه به متخصص قلب و عروق:

هنگامی که در علت ایجاد این درد تردید دارید، با پزشک خود در مورد درد قفسه سینه تان صحبت کنید، خصوصا زمانیکه این درد به طور ناگهانی ایجاد شده و یا به وسیله داروهای ضد التهاب و یا دیگر مراحل خود مراقبتی، مانند تغییر در رژیم غذایی این درد تسکین نمی یابد.

اگر هر یک از این علایم همراه با درد قفسه سینه ایجاد شدند فورا با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید:

⛔ احساس ناگهانی فشار، فشردگی، سنگینی و خرد کردن در زیر قفسه سینه

⛔ درد قفسه سینه که به آرواره و فک، دست چپ، و یا پشت شما گسترش می یابد.

⛔ درد قفسه سینه شدید ناگهانی همراه با تنگی نفس، به خصوص پس از یک دوره طولانی عدم فعالیت

⛔ تهوع، سرگیجه، ضربان قلب سریع یا تنفس سریع، گیجی، کبودی، و یا تعریق بیش از حد

⛔ فشار خون بسیار پایین و یا ضربان قلب بسیار پایین

اگر هر یک از این علایم را دارید با پزشک خود تماس بگیرید:

🚫 تب، لرز، یا سرفه همراه با خلط زرد، سبز

🚫مشکلات بلع

🚫درد قفسه سینه شدید که برطرف نمی شود.

شرح حال یک بیمار مبتلا به درد قفسه سینه

درد قفسه سینه علت اصلی مراجعه آقایی ۶٧ ساله به اورژانس بیمارستان بود. تنها سابقه ای از فشار خون بمدت ١٠ سال را می دهد که تحت درمان بوده است. بیمار با درد قفسه سینه سابقه مصرف سیگار ندارد. همچنین ایشان قند و چربی بالا هم ندارند. از بیمار با درد قفسه سینه هر یک ساعت نوار قلب گرفته شد و آنزیم های قلبی نیز به آزمایشگاه فرستاده شد. تغییر محسوسی در نوار قلب مشاهده نشد و آنزیم های قلبی نیز افزایش نداشتند. بیمار سابقه انجام اسکن هسته از قلب یک سال قبل را میداد. از همراهان خواستم که اسکن را بیاورند. اسکن شواهد گرفتگی رگ های قلبی را نشان نمی داد.

با توجه به معاینه، نوار قلب، آنزیم قلبی و اسکن قلب، بیمار با اطمینان از اینکه مساله حادی قلب را تهدید نمیکند و با دارو مرخص شد. ویزیت بعدی بیمار به صورت سرپایی هفته آینده تعیین گردید. نتیجه: در مراجعه به مطب یا اورژانس حتما مدارک پاراکلینیکی و داروهای خود را همراه داشته باشید. اسکن هسته ای قلب از روش های رایج پاراکلینیک بوده که در تشخیص یا رد بیماری های قلبی بخوبی کمک کننده است.

شما نیز می توانید از طریق قسمت پرسش از دکتر سوالات خود را مطرح نمایید.

برای تعیین وقت بر روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید.

دکتر قلب محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در تهران و فوق تخصص آنژیوپلاستی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمود پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید بنده در اوایل مهر ماه بیماری کرونای خفیف گرفتم و بعد از دو هفته خوب شدم از آن به بعد گاهی وقتها احساس می کنم طرف چپ سینه ام تا حدی درد می کند برای احتیاط نوار قلبی گرفتم از شما خواهش داشتم اگر مشکل یا موردی بود بنده را در جریان قرار دهید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 1 ماه پیش)
   نوارقلب که علی الظاهر مشکل عمده ای ندارد ولی یک بار اکو بعد تعطیلات انجام بدهید
 • تصویر کاربر رستمی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید دختر 5 ساله ای دارم نارس به دنیا اومده اما چون وزن مناسبی داشت داخل دستگاه نبوده
  الان چند روزی هست بعد از اینکه فعالیت زیاد انجام میده میگه قلبم درد میکنه حتی نفس عمیق نمیتونه بشه میگه قلبم درد میگیره
  آیا مشکلی هست مبتونه خطرناک باشه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   یک بار حداقل متخصص قلب ببیند مورد اورژانسی نیست ولی با توجه به سابقه ی نارسی بررسی بشود بهتر است
 • تصویر کاربر مهدی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من۳۸سالمه چندساله که بعضی غذاهارانیخورم زیرقفسه سینم سمت چپ اندازه یه دایره کوچک معدم درد میگیره اکثر اوقات استخونای قفسه سینم هم درد میکنه وحتی صدام احساس میکنم تعقیر میکنه حتی اگر ان قسمت معده هم اگه درد نداشته باشم یبوست هم دارم کم وبیش چکار باید بکنم درضمن فشار درد قفسه سینم شب بیشتره موقعی که دراز میکشم به پشتی دیواری تکیه میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   احتمالن اینها مسایل گوارشی هستند نزد یک متخصص گوارش ویزیت بشوید محض اطمینان یک نوارقلب هم بگیریث
 • تصویر کاربر NH چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام‌ خسته نباشید، من یک شب موقع خواب احساس سنگینی شدید در سمت چپ سینه کردم قبل از اینکه بخوابم کاملا خوب بودم، الان هم احساس سنگینی در سمت چپ سینه دارم و احساس میکنم خود سینه ام هم سنگین شده علاوه بر قفسه سینه، شب هم‌به مدت تقریبا ۳۰ ثانیه قلبم‌ ضربانش شدید میشه و بعد آروم میگیره،پروپرانولول ۱۰ میخورم یک مقدار سنگینی کمتر میشه، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید، تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   احتمال اینکه مشکل قلبی باشد بر اساس شرح حال زیاد نیست ولی یک نوارقلب و اکو محض اطمینان بکنید
 • تصویر کاربر وحید دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر . جناب دکتر، 25 سالمه، از یک ماه و نیم خستگی ، درد ملایم قفسه سینه و تنگی نفس پیدا کردم، در حالی که اکسیژن خونم روی 98 بودش، فشارم عادی 110/60 و در تست ورزش 130/80 چندین بار تپش قلب پیدا کردم طوری که ضربان قلب به 160 یا 188 هم میرسید، معمولا بعد غذای سنگین و فعالیتی که ملایم باشه.
  تیروئید کم کار هم دارم با TSH 20 که تازه ازمایش دادم
  اینها رو قبلا نداشتم، الان پیاده روی و فعالیت برام سخت تر و خسته کننده شده.
  اکو نرمال بود، تست ورزش خوب ولی نه عالی، مشکلاتی داخل اون نشون داده شد و نوار قلب هم که عادی مشکلی نداشت اما هنگام تپش قلب شدید تاکی کاردی سینوسی و Abnormal T wave رو نشون میداد. خواستم نگاهی به تست ورزش من بندازید و آیا سی تی انژیو لازمه یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   اکویتان که سالم است ولی در تست ورزش تغییراتی مشکوک دیده شده که بخاطر همین سی تی انژیو خواسته اندبا توجه به اینکه به خصوص می گویید اخیرا فعالیت برایتان سخت شده به نظرم سی تی انژیو بدهید بهتر است، برای اینکه دقیق تر بشود اظهارنظر کرد
  2. تصویر کاربر وحید یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   ممنون از پاسگویی شما جناب دکتر نجفی عزیز
   من هیچکدوم از ریسک فکتور های بیماری قلبی رو ندارم. نه اضافه وزن نه، نه اعتیاد، نه سابقه خانوادگی قلبی یا هیچ چیز دیگه ای.
   احتمال فیبریلاسیون دهلیزی و یا PSVT رو چقدر میدونید؟
   تغییرات مشکوک تست ورزش از نظر شما چقدر جدی است؟ نظر تخصصی شما چی میگه؟

   ببخشید اینقدر سوال میکنم ، چون با وضیعت کرونا، منم باید برم شهر دیگه چون نزدیکم سی تی انژیو نیستش و بیماری قلبی و کرونا دیگه خیلی خطرناک میشه.
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   در این مدارک که چیزی به نفع af یا psvt وجود ندارد ولی با توجه به اینکه می گویید موقع فعالیت خسته می شوید و تغییرات تست ورزش سی تی انژیو بدهید بهتر است، فوری نیست ولی برنامه ریزی کنید ظرف همین دو سه هفته انجامش دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسینی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  جناب آقای دکتر، بنده در فروردین ماه دچار دندان درد های شدید شدم ک ریشه ی دندانی نداشت و با هیچ دارویی درد دندانم خوب نشد، تا بعد از ۱۰روز کم کم خود ب خود از بین رفت و در اردیبهشت ماه دچار تپش قلب و درد قفسه سینه سمت چپ و شانه و گردن شدم، حال تهوع داشتم، با متخصص قلب صحبت کردم فرمودن اضطراب هست و بهم قرص پرانول دادن اما من قبل از مصرف متوجه شدم باردار هستم و مصرف نکردم، جنین دچار هماتوم شد و در هفته ۸ایست قلبی کرد، هفته ی یازدهم بصورت طبیعی سقط شد اما بنده دچار کم خونی شدید شدم بطوریکه یکماه صدای ضربات چکش در سرم میشنیدم و تحت درمان کم خونی قرار گرفتم، در همین حین دچار عفونت رحم و عفونت گوش چپ شدم و چون ضمائم بارداری ازبین نرفته بود، ۵مرداد براساس خونریزی زیاد، کورتاژ اورژانسی داشتم، بعد از عمل دچار عفونت رحم و تخمدان چپ بودم، ک مدام ب دکتر مراجعه میکردم، حس عفونت شدید داشتم، اما داروها هیچ تاثیری نداشتن تا اینکه درد در قفسه سینه سمت چپ مجدد سراغم اومد، قلبم درد میگرفت تیر میکشید تا گردنم و پشتم و سرگیجه و حال تهوع خفیف و لرز کم، حتی مغزم در سرم خواب میرفت و حس گیجی و مرگ داشتم، رفتم سی تی ریه دادم اما کرونا منفی بود، اندازه ی قلب و شش هم طبیعی و سالم گزارش شد، ولی دکتر متخصص عمومی تشخیص عفونت قدیمی دادند و آمپول جنتامایسین ۸عدد دوبار در روز تجویز کردند و آزیترومایسین ۵۰۰ روزی یک عدد، دردها و علائم تا زمان تزریقات کاهش پیدا کردند، اما درد قلب کمی ادامه دار بود، نیمه شبها از شدت درد بیدار میشم، در مغزم احساس سوزش دارم، چند روز پیش هم بی دلیل فشارم بالا رفته بود، تست قند دادم، قندم نرمال بود، نوار قلب نرمال بود، در قلبم احساس درد و سوزش دارم، سرگیجه و حال تهوع دارم، بشدت در خواب و در حین فعالیت تعریق دارم و دردم زیاد میشه، توی خواب مغزم و بدنم خواب میره، مدت چند شب هم هست ک چشمانم تار میشه و تا ب چیزی خیره نشم واضح نمیبینم، مدت یکسال هم هست بی دلیل صبح ک از خواب بیدار میشم سوزش شدید سر دل دارم، امروز هم با درد شدید قلب و قفسه سینه بیدار شدم، شدیدا سوزش شدید سردل پیدا کردم و درد در گردن و دست چپم پیچیدو یکساعت هم ادامه داشت همراه با سرگیجه وحال تهوع و درد شدید قلب و قفسه سینه، تا اینکه نشستم ب شما پیام بدم، کمی درد کمتر شده..نمیدونم مشکلم چیه؟تقاصا دارم بنده رو راهنمایی بفرمایید!من همش فکر میکنم دارم سکته قلبی میکنم، بینهایت سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   اول اینکه نگرام نباشید اینها علایم بیماری قلبی جدی نیست ولی احتمال زیادی وجود دارد که منشا تمام اینها اضطراب و استرس و نگرانی باشد، به هر حال شما دوره ی سختی را در چندماه اخیر گذرانده اید و اینها باعث می شود احساس کنید خطر مهمی وجود دارد. احتمال بیماری قلبی زیاد نیست ولی برای اطمینان و اینکه خیالتان راحت شود یک نوارقلب و اکو بدهید. کمترین مشکلی وجود داشته باشد با این تستها مشخص می شود
 • تصویر کاربر لاله شنبه ۳ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  قفسه سینه ی من یک دفعه درد میگیره انگار فشار میدن و نفسم میگیره فرق نداره کار انجام بدم یا نه این حالت هست و زمانیکه دراز میکشم تک سرفه هم دارم ،هنگام دم درد هم دارم ، به دلیل کرونا امکان مراجعه به پزشک ندارم از منزل خارج نشدم مگر 3مورد ، حتی 8ماهه سرکار هم نمیرم ،. اگه امکان داره راهنمایی کنید علت چی هست و مراجعه به پزشک ضرورت دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   ببینید این نوع دردها خیلی مشخصاتش به درد قلبی نمیخورد ولی تا زمانی که اکو و نوارقلب نگرفته باشید هیچ اظهارنظری صحیح و دقیق نیست، به نظرم سعی کنید یک نوارقلب بگیرید حداقل بر اساس ان تصمیم گرفته شود که بررسی بیشتری میخواهد یا نه
 • تصویر کاربر افرا شنبه ۳ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر. من اول مهر مبتلا ب کرونا شدم حالم خوب شد ولی در ناحیه کتف احساس سنگینی و تنگی نفس داشتم اکو و عکس قفسه سینه رو خدمتتون فرستادم فرمودید نرماله،برای اطمینان از عدم آسیب ب ریه اسکن انجام دادم میگن ریه یمقدار درگیره ک ممکنه برای تیر ماه باشه ک باز کرونا گرفته بودم، چون تشخیص شما برای من سنده گفتم این اسکنو خدمت شما هم بفرستم،ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🌸
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   من در این اسکن درگیری واضح ریوی نمیبینم که یا نشانه ای این است که ریه اصلا درگیر نیست یا این اینکه شدت درگیری اش خیلی کم است اگر گزارش این اسکن را هم دارید بفرستید
 • تصویر کاربر قدسی شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده چند روز هست زیر سینه ی راستم در یک ناحیه کوچیک درد شدیدی احساس میکنم که جا ب جا شدن و حرکت و خوابیدن را برایم سخت کرده همچنین در هنگام نفس عمیق کشیدن و خندیدن شدیدن درد میگیرد و اذیت میکند ایا این یک مشکل عضلانی و گرفتگی عضله است یا میتواند یک مشکل جدی باشد؟ چه رمانی باید به دکتر مراجعه کنم مخصوصا تو این دوران کرونا ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۸ تیر ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام مشكل عضلاني است و اهميت ندارد
 • تصویر کاربر مصطفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام . من 29 سالمه.تیرویید پرکار دارم.جدا از ترس کرونا تپش قلب میگیرم گاها.و قلبم سوزن وار خیلی کم اما در روز تیر میزنه.مثل سوزن.خیلی کم البته. امروزم متوجه درد خفیف انتهای جناغ شدم که با تنفس عمیق دم یا فشار دستم دردش تشدید میشه زیاد نیست اما درد میگیره.در حالت عادی تنفسم حسش نمیکنم.و گاها هم هم چپ هم راست قفسه سینم هر چند ساعت یه بار یه نقطه متفاوت یا گز گز میکنه با یه سوزن وار درد میگیره خیلی مویرگی البته.پرانول 20 و متی مازول 5 مصرف میکنم.حدودا یک ماه و نیمه و تایم تعویض داروهام و ازمایش مجدد تیروییدمه.شبام بیشتر روی شکم میخوابم.آیا تاثیر داره در این درد ها؟؟؟مرسی بخاطر داروی پرانول سرگیجه و ضربان دارم . ضربانم کم شده خیلی اما با کوچیکترین فشار روحی با فکر تشدید میشه.مخصوصا شبها که گاها تیرویید گلوم اذیتم میکنه تپش میگیرم حس میکنم فشارم داره میره بالا و ضربانممم همینطور . و بعضا قلبم یا سمت راست سینه یا قسمت پهلویی سمت چپ قلبم تیر میکشه خیلی خفیف و کم.هیچوقت اینطور نبودم و 12 سال سالم ورزش حرفه ای کردم.از زمان تیروییدم اینطور شدم.و یا مثل الان یه درد خفیف روی قلبم حس میکنم که اار در سه ثانیه از کم به زیاد میرسه و قطع میشه.در طول روز شاید پنج بار این اتفاق بیفتع
  جناغ سینم نزدیک قسمتی که دلدرد رو حس میکنیم هم درد خفیف دارم که عرض کردم در متن اول
  ببخشید طولانی شد..ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام علائم ناشی از اضطراب است پروپرانولول ۱۰ و کلردیازپوکساید ۵ هر ۱۲ ساعت استفاده کنید و به روانپزشک مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
امروزه با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های رفت و آمد و نیز خطرات ناشی از حضور فیزیکی شما در مطب، ویزیت در…
یکی از داروهایی که در سراسر دنیا بیش ترین استفاده را دارد داروی آسپرین است که احتمالا یا خودتان از این دارو استفاده می…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
امروزه با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های رفت و آمد و نیز خطرات ناشی از حضور فیزیکی شما در مطب، ویزیت در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر