دکتر محمد حسین نجفی

درمان سریع قلب درد در خانه

درد قلب اصولا با درد قفسه سینه بیان می شود اما نام علمی آن آنژین است. آنژین نوعی درد قفسه سینه است که در اثر کاهش جریان خون به قلب ایجاد می‌شود و یکی از علامت‌های بیماری شریان‌های کرونر است. اما درمان سریع قلب درد چگونه است؟

راه های درمان قلب درد یا آنژین

آنژین را به نام آنژین صدری هم می‌شناسند و معمولا به صورت فشرده شدن، سنگینی، سفتی یا درد در قفسه سینه آن را توصیف می‌کنند. بعضی افراد، علائم آنژین را به صورت احساس سنگینی روی قفسه سینه یا قلب درد بیان می‌کنند. ممکن است آنژین به صورت درد جدیدی باشد که نیاز به معاینه توسط پزشک پیدا کند یا دردی تکرار شونده باشد که با درمان برطرف شود.

گزینه‌های زیادی برای درمان آنژین وجود دارد از جمله تغییر سبک زندگی، داروهای مختلف، آنژیوپلاستی و استنت‌گذاری یا عمل جراحی قلب. هدف از درمان آنژین آن است که میزان تکرار و شدت علائم و خطر حمله‌ی قلبی و مرگ را کاهش دهد.

به هر حال اگر مبتلا به آنژین ناپایدار یا دردی شوید که با دردهای معمول شما متفاوت باشد مثلا در حالت استراحت هم درد داشته باشید لازم است فورا به بیمارستان مراجعه کنید.

در این مقاله به درمان سریع قلب درد در خانه میپردازیم و برای اطلاعات بیشتر راجع به آنژین می توانید مقاله ی زیر را دنبال کنید.

درمان فوری قلب درد در منزل

از آنجا که معمولا دلیل آنژین، بیماری قلبی است، می‌توانید با کاهش عوامل خطر بیماری‌های قلبی میزان قلب درد را کم یا از آن پیشگیری کنید. مهم‌ترین قدم در این راستای درمان قلب درد آن است که سبک زندگی خود را تغییر دهید. 

در کنار تغییر سبک زندگی مصرف برخی مواد غذایی نیز به درمان این عارضه بسیار کمک میکند:

1_ فلفل هندی

به دلیل غلظت بالای کپسایسین (یک عامل ضد التهاب)، درد قفسه سینه را تسکین می دهد. همچنین به عنوان یک تنظیم کننده خون برای بازگرداندن گردش خون به قلب عمل می کند.

2_ ریحان

یک داروی خوب برای درمان درد قلب در خانه ریحان است. ریحان حاوی منیزیم است که با کمک به آرامش قلب و عروق خونی، جریان خون را تقویت می کند. همچنین حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین A است که از تجمع کلسترول در دیواره رگ های خونی جلوگیری می کند.

3_ زغال اخته

این محصول گیاهی می تواند سلامت قلب و عروق را تقویت کرده و از درد قفسه سینه مانند آنژین پیشگیری کند. همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی و محافظ قلبی است که باعث کاهش کلسترول و افزایش جریان خون به قلب می شود.

4_ بادام ها

بادام سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده است و می تواند سطح کلسترول خون را کاهش دهد و سلامت قلب را تقویت کند.

5_ نوشیدنی گرم بنوشید.

یکی از علت های شایع درد قلب گاز است و نوشیدن یک نوشیدنی گرم به فعال شدن سیستم گوارش شما برای کاهش گاز و نفخ کمک می کند.

6_ سرکه سیب برای درمان سریع قلب درد در خانه

یکی از گیاهان برای درمان سریع قلب درد در خانه سرکه سیب است. این نوع سرکه به هضم غذا کمک می کند و از تولید گاز در شکم جلوگیری می کند که به نوبه خود درد قفسه سینه را کاهش می دهد. در صورت درد قفسه سینه به سادگی دو قاشق چایخوری سرکه مصرف کنید.

7_ مقدار زیادی آب بنوشید.

آب سدیم اضافی را که باعث فشار خون و فشار خون بالا می شود، دفع می کند. این علائم می تواند منجر به درد آنژین و بیماری عروق کرونر قلب شود.

درمان درد قلب در خانه ناشی از حمله قلبی

8_ تغییر سبک زندگی 

درمان درد قلب در خانه ناشی از حمله قلبی

9- با 115 یا پزشکی محلی خود تماس بگیرید. بیش از پنج دقیقه علائم حمله قلبی را نادیده نگیرید یا سعی نکنید علائم آن را از بین ببرید. اگر به فوریت های پزشکی دسترسی ندارید، از همسایه یا دوستی بخواهید که شما را به نزدیکترین بیمارستان برساند.


10- یک آسپرین را بجوید و قورت دهید، مگر اینکه به آسپرین حساسیت داشته باشید یا پزشک به شما گفته باشد که هرگز آسپرین مصرف نکنید.


11- در صورت تجویز نیتروگلیسیرین مصرف کنید. اگر فکر می‌کنید که دچار حمله قلبی شده‌اید و پزشکتان قبلاً نیتروگلیسیرین را برای شما تجویز کرده است، آن را طبق دستور مصرف کنید. نیتروگلیسیرین شخص دیگری را مصرف نکنید، زیرا ممکن است شما را در معرض خطر بیشتری قرار دهد.


12- اگر فرد بیهوش است CPR را شروع کنید. اگر با فردی هستید که ممکن است دچار حمله قلبی شده باشد و او بیهوش است، به 115 یا یک متخصص فوریت های پزشکی دیگر بگویید. ممکن است به شما توصیه شود که احیای قلبی ریوی (CPR) را شروع کنید. اگر آموزش CPR را ندیده اید، پزشکان توصیه می کنند که از تنفس دهان به دهان ندهید و فقط فشار قفسه سینه را انجام دهید (حدود 100 بار در دقیقه).


13- اگر دفیبریلاتور خارجی خودکار (AED) در دسترس است و فرد بیهوش است، در حین بازیابی و راه اندازی دستگاه، احیای قلبی ریوی را شروع کنید. دستگاه را وصل کنید و دستورالعمل هایی را که توسط AED پس از ارزیابی وضعیت فرد ارائه می شود، دنبال کنید.

برای اطلاعات بیشتر راجع به درد قلبی که خطرناک است می توانید به مقاله ی زیر مراجعه کنید.

آماده شدن برای ویزیت پزشک

اگر درد سینه ناگهانی (آنژین ناپایدار) پیدا کردید فورا با اورژانس تماس بگیرید.

اگر تنها در زمان فعالیت ممکن است دچار علامت شوید یا گاهی علائم خفیفی دارید یا به دلیل سابقه خانوادگی، نگران خطر آنژین هستید بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. اگر آنژین را زودتر تشخیص بدهید درمان شما نیز ساده‌تر و موثرتر خواهد بود.

با توجه به شرایط فعلی و شیوع بیماری کرونا، در صورتی که علائم حاد و شدیدی ندارید می‌توانید از امکان ویزیت متخصص قلب در منزل استفاده کنید.

درمان آنژین

از آنجا که ممکن است ویزیت شما کوتاه باشد و حرف‌های زیادی برای گفتن به پزشک داشته باشید بهتر است پیش از ویزیت آماده باشید. بعضی مواردی که به آمادگی بیشتر شما کمک می‌کند و مواردی که ممکن است پزشک از شما بخواهد از این قبیل است:

کارهایی که می‌توانید پیش از ویزیت انجام دهید

 • در مورد محدودیت‌های لازم برای ویزیت سوال کنید. وقتی قرار است توسط پزشک ویزیت شوید در مورد کارهایی که باید پیش از آن انجام دهید مثل محدود کردن غذا بپرسید. مثلا ممکن است برای انجام آزمایش چربی خون یا سایر شاخص‌های بیماری‌ قلبی، لازم باشد مدتی قبل از ویزیت و انجام آزمایش ناشتا باشید.
 • هر علامتی که تجربه می‌کنید بنویسید. حتی اگر علائمی را فکر می‌کنید به آنژین مربوط نیست بنویسید.
 • سوابق مهم خود را بنویسید. از جمله هر گونه سابقه آنژین قلبی، درد قفسه سینه، بیماری قلبی، سکته‌ی مغزی، فشارخون بالا یا دیابت و هر استرسی جدی یا تغییری در زندگی که اخیرا تجربه کرده‌اید.
 • فهرستی از تمام داروهای خود را داشته باشید. همین طور ویتامین‌ها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید.
آنژین
 • در صورت امکان بهتر است یکی از اعضای خانواده یا دوستان در زمان ویزیت همراهتان باشد. گاهی ممکن است حین ویزیت، یادآوری تمام اطلاعات مورد نیاز مشکل باشد. ممکن است کسی که همراه شماست مواردی را به خاطر بیاورد که در ذهن شما نیست.
 • در مورد عادت‌های غذایی و فعالیت ورزشی خود آماده گفتگو باشید. اگر هنوز رژیم غذایی و برنامه ورزشی خاصی ندارید آماده باشید درباره چالش‌های احتمالی که برای شروع رژیم و ورزش پیش روی شما است با پزشک صحبت کنید.
 • سوال‌های خود را برای پرسیدن از پزشک بنویسید.

در صورت نیاز به انجام ویزیت تخصصی متخصص قلب و عروق در منزل می‌توانید با شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.

4.4/5 - (8 امتیاز)
آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سمیرا پنجشنبه ۱۶ تیر ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من یه خانم ۳۵ ساله هستم گاهی اوقات قلبم تیر میکشه و درد میگیره دردش میزنه به زیر بغلم و پشت شونم جوری که احساس میکنم الان حمله قلبی بهم دست میده نوار قلب و اکو و تست ورزشم رفتم کمتر از یک ساله دکتر گفتن قلبت هیچ مشکلی نداره ولی این دردها گاهی میاد سراغم و میترسم نکنه حمله قلبی باشه چون دردش به طور خفیف تا نیم ساعت یا کمتر ادامه داره
  خیلی آدم پراسترسی هستم و هرچیزی فکرمو مشغول میکنه و استرسم میره بالا
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۶ تیر ۱( 8 ماه پیش)
   اگر اکو و تست ورزش سالم بوده است یعنی از نظر قلبی مشکلی نداریم و هیچ جای نگرانی نیست خطر سکته هم نیست اینها علایم اضطرابی هستند و جای نگرانی وجود ندارد از کلردیازپوکساید ۵ میتوانید استفاده کنید
 • تصویر کاربر محدثه پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من ۲۰ سالمه دوسال پیش ک دکتر رفتم گفتن ک افتادگی دریچه میترال دارم و بهم قرص پروپرانول۲۰ فقط دادن پارسال ک قلب دردم یکم بیشتر شده بود هم قفسه سینم درد میگرفت هم پشت شونه چپم یهو میسوخت ک دکتر رفتم اکو و تست گرفتن گفتن از استرس و بهم قرص پروپرانول و متورال و تی ان جی دادن ولی الان چند ماه سمت چپ قفسه سینم میسوزه خیلی درد میکنه حتی وقتی نفس میکشم یا غذا میخورم یا اب میخورم درد میگیره و بعضی اوقات دست چپم تیر میکشه و تپش قلب میگیرم یا بعضی اوقات قلبم خیلی کند میزنه ولی محکم میکوبه خیلی بده چون دکتر رفتم گفتن همون قرصارو استفاده کنم ولی بدتر شدم چیکارکنم واقعا موندم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۴ فروردین ۱( 11 ماه پیش)
   ببینید اگر اکو و تست ورزش سالم بوده یعنی در سن شما مشکل قلبی ۱۰۰ درصد سالم است پس جای نگرانی نیست ایناا بیشتر علایم استرسی است اگر می شود یک روانپزشک بییند
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۵ آذر ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر
  بنده ۲۸ سالمه
  نزدیک دو سال میشه درد های نقطه ای و ناراحتی ای توی شانه و دست چپ دارم..و دست چپ و انگشتان دوم و سوم درد میگیره گاهی و احساس داغی داره.. که ماساژ میدم خوب میشن.
  احساس سو هاضمه هم دارم گاهی و معدم میسوزه که به پنتو کم و بیش جواب میده، و وقتی معدم خالی باشه به شدت اذیت میکنه و میسوزه..
  درد ها با استرس و تغییر جهت عضله هم گاهی تغیر میکنن گاهی نه..
  گاه احساس درد جزیی گردن هم دارم و اونم با حرکت کم و زیاد میشه گاها..
  و به طور کلی درد هام نقطه ای و سوزن سوزن شدنیه و با درد های تیپیک قلبی فاصله دارن..
  روزی یکی دو نخ سیگار هم میکشم،
  اما هرچی نوار قبل میگیرم و اکو همش نرمال..
  این درد ها خستم کردن،گاهی احساس نفس نفس زدن بهم میدن در حد ۵ ثانیه و خوب میشم..
  این درد ها وقتی سر کارم هستم اصلا نمود نمیکنن..و درست وقتی فکرم آزاده اذیت میکنن..
  خواهش میکنم کمکم کنید..
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۵ آذر ۰( 1 سال پیش)
   با توصیفات شما احتمال درد قلبی بسیار پایین است توصیه ی من این است یک متخصص گوارش شما را ببیند احتمال خیلی زیاد علایم منشا از سیستم گوارش دارند هم چنین مسایل استرسی هم می توانند عامل بروز این علایم باشند
 • تصویر کاربر سمیرا پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  با سلام بنده ۴۰ ساله و خانم هستم کارمند بدون بیماری زمینه ای یک ماه پیش کرونا داشتم که بهبود یافتم تقریبا ده روز پیش درد مداوم سینه در سمت چپ و سوزش قلب نزدیک زیر بغل و گرفتگی و درگیری دست چپ به همراه درد پشت به ویژه زیر کتف چپ دارم که درد و سوزش معده هم اضافه شده .به اورژانس مراجعه کردم که آنزیم و نوار قلبی نرمال بود و پزشک تشخیص درد عضلانی داد و داروی فاموتیدین و دیکلوفناک داد که هر چند رو به بهبود هستم ولی همچنان طی این ده روز درد و سوزش دارم و خیلی مضطرب هستم و از عاقبت کار میترسم و فقط وقتی پیاده روی می کنم یا مشغول کار میشوم حالم خوب است .لطفا در خصوص درد آزار دهنده قلب و پشت راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 سال پیش)
   این دردها بعید است مشکل مهمی باشند ولی چون کرونا درصدی ممکن است قلب را اسیب بزنند بهتر است که یک باز اکو بکنید و نوار بگیرید تا خیالتان راحت شود
 • تصویر کاربر سامان چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و درود خدمت جناب آقای دکتر نجفی
  آقای دکتر بنده ۳۲سالمه و قبلا سیگاری بودم ولی الان خداروشکر ترک کردم،۱ماهی میشه.سابقه دیابت و فشار خون و چربی و اینام ندارم،لاغرم
  از سال ۹۷ یه دردی توی قفسه سینه من افتاد که تا به الان ادامه داشته،دوسال پیش نوار قلب و اکو‌ و تست ورزش دادم عالی بودم،سال گذشتم مجدد نوار قلب و تست ورزش دادم اوکی بودم،چندباری هم نوار قلب که خداروشکر خوب بودم،حتی اسکن ریه هم دادم خوب بود
  آقای دکتر منشا دردهای من چی هستن؟از صبح ک‌ از خواب بلند میشم هست تا شب ک بخوابم،تنگی نفس ندارم.بیشتر دردها از سمت جلو قسمت چپ،گاهی زیاد گاهی کم،آقای دکتر پوست و عضلات و رگهای سینمو ینی جایی ک درد میگیره رو فشار میدم دردم بیشتر میشه،یا پوست روی دنده هامو فشار میدم درد بیشتر میشه...من چیکار کنم واقعا؟؟خسته و کلافه ام.کمکم کنید تو رو خدا
  ممنون از شما جناب آقای دکتر نجفی گل
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   اگر تمام بررسی های قلبی سالم بوده اند پس احتمالا این دردها منشا قلبی ندارنو ممکن است عضلانی یا استرسی باشد
  2. تصویر کاربر سامان دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   ینی نیازی به مراجعه مجدد نیست آقای دکتر؟این دردهایی ک گفتم قلبی هستن یا نه؟دردهای دائم و از سمت جلو؟تست ورزش تا چقدر اعتبار دارد؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   تست ورزش تا دو سال معتبراست خیلی توجهی نکنید به این دردها و نگرانش نباشید ورزش منظم به بهبود علایمتان کمک می کند
  4. تصویر کاربر سامان سه شنبه ۱۸ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   من اگه بدونم این دردها قلبی نیستن
   ده برابرم باشن برام مهم نیستن آقای دکتر
   خودمم حس میکنم این دردهای دائم و از جلو قابی نیستن ولی دنبال یه تاییدیه برای آسوده خاطر شدن خودم میخوام اونم از یه متخصص زبردستی چون شما
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۹ خرداد ۰( 1 سال پیش)
   مطمین باشید قلبی نیستند
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حمیدرضا جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  عرض سلام و خداقوت به جناب دکتر نجفی
  ۲۸سالمه تقریبا میشه گفت در آخرین روزهاب ماه مبارک رمضان امسال(1399) احساس سوزس در ناحیه قفسه سینه و سمت چپ و در ناحیه قلب پیدا کردم و تاکنون هم ادامه داره...یکبغر پزشک مراجعه کردم نوار قلب گرفتم و از نظر پزشک کاملا طبیعی و نرمال بود لذا این سوزش و حالت داغی رو در ناحیه قفسه سینه و بخصوص سمت چپ احساس میکنم ممنون میشم در این خصوص نظر شما رو بدونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   یک اکو و تست ورزش بگیرید
 • تصویر کاربر هدیه دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 251 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  بنده ۲۶ سالمه
  قلبم و دقیقا پشت قلبم سوزن سوزن و حالت نبض دار میزنه که درد کمی احساس میکنم
  تا حالا دو سه بار نوار قلب رفتم دکتر گفتن نرمال است
  اکوی قلب هم دکتر متخصص قلب واسم انجام دادن گفتن خیلی خوبه
  اما همچنان این درد همراه من است و کمی در نفس عمیق کشیدن به مشکل برمی‌خورم لطفا راهنمایی کنید به چه پزشکی مراجعه کنم
  سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   این دردها با این مشخصات و اکوی ساام قلبی نیستند یک متخصص داخلی ببیند
 • تصویر کاربر سیدرضائی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  سلام بردکتر عزیز وبزرگوار. دوروز قبل درمورد درد پشت کتفها وسینه وسوزش ومراجعه به دکترواینکه باتوجه به اسکن دوماه قبل قلب به نوار مجددنیاز نیست صحبت کردیم وفرمودید مشگل گوارشی یا عضلانی است. از همانر روز درد ،احساس بیحالی شدید ونازک ومویی شدن رگهای دستم را دارم قبلا رگهای دستم برجسته بود اما الان مثل مو نازک شده واحساس بیحالی وضعف ولرزش خیلی خفیف در بدن دارم مثل کسی که تازه از بستر بیماری بلند شده ودردوران نقاهت بسر میبره خیلی ضعف دارم وزود خسته میشم حتی وقتی دراز کشیدم احساس خستگی وسنگینی میکنم .صبحها بیدار میشم سردرد دارم و دردهای ریزی هم در زیر قلب یا بالای قلبم حس میکنم . شب گذشته از کلردیازپوکساید ۵ میلی استفاده کردم اما با اینحال خواب خوبی نداشتم دائم مثل کسیکه نگران هست از خواب بیدار میشم از نظر شماواقعا مشکلی نیست.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   این به علایم قلبی که اصلن شبیه نیست ولی با این ضعف و بیحالی حتمن یک متخصص داخلی ببیند شاید علتش مساله ی دیگری است از نظر قلبی فعلن جای بررسی بیشتری نیست به خصوص اگر اسکن قلبتان سالم بوده
  2. تصویر کاربر سیدرضائی پنجشنبه ۶ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   ممنونم ازتون . ی دونه ای ، نمونه ای????????
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلامت باشید
  4. تصویر کاربر سیدرضائی پنجشنبه ۶ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   اگر تهران بودم ازدستم فرار میکردید. ????
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   .
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 196 مشاهده پرسش
  با سلام عرض خسته نباشید
  ۴۵ سال دارم حدود دو ماه هست که درد بخصوصی در سمت چپ سینه دارم که با شدت و ضعف تقریبا همیشه همراهم هست البته به پشت و دست و شانه منتقل نمیشه پس از مراجعه به پزشک اسکن هسته ای و سیتی انژیو و اکو انجام دادم جواب اکو خوب بود ولی جواب اسکن رو پزشک دقیقا متوجه نشد ربط به درد داره یا خیر توصیه مشاور ریه دادن که جواب مشاوره از ریه مشکلی نبود ضمنا ورزش منظم دارم کوه دوچرخه بدنسازی البته سبک لذا خواهش میکنم مدارک بنده را چک و بفرمائید مورد خواصی مشاهده میشود که نیاز به انژیو و بالون داشته باشد ؟
  با سپاس از لطف شما
  1. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۶ آبان ۹۷( 4 سال پیش)
   ببخشید مدارک ارسال نمیشد مجبور شدن کاهش حجم بدم امیدوارم کیفیت خیلی کم نشده باشه
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   به نظر نرماله
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر گیتا جمعه ۲۲ دی ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر نجفی
  اول تشکر میکنم بابت این سایت و یه سوال داشتم من زیاد تو استرس و مشکلات هستم ۲۳ سالمه و بعد چند تا اتفاق که میشه گفت به بدترین حالت عصبی و افسرده شدم والان یک ماهه ک همزمان با این مشکلات تنگی نفس و دردقفسه سینه درد شانه و در بعضی اوقات
  ات احساس ورم در دست نه به طور مداوم ولی بیشتر اوقات این علایم رو به همراه گاهگداری تپش قلب دارم ایا دچار مشکل قلبی شدم؟ و نظر شما چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۲ دی ۹۶( 5 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۲ دی ۹۶( 5 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر