نتیجه اکوکاردیوگرافی شما خوب است یا بد؟

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب یک روش گسترده و غیر تهاجمی است که در آن با استفاده از امواج صوتی بی ضرر برای انسان، تصویر اجزاء قلب و میزان سرعت جریان خون تعیین می‌شود.

دستگاه اکوکاردیوگرافی

در دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب با استفاده از امواج اولتراسوند، تصاویر متحرکی از قلب تهیه می‌شود که جزئیات بیشتری را نسبت به عکس ساده رادیولوژی نشان می‌دهد. این تصاویر متحرک، ساختار و عملکرد قلب را نشان داده و علاوه بر آن ، بیمار را در خطر مواجه با اشعه ایکس قرار نمی‌دهد.

تفسیر اکوکاردیوگرافی قلبدر اکوکاردیوگرافی به وسیله دستگاه اکوکاردیوگراف اجزاء متفاوت قلب از جمله دریچه های قلبی، حرکت ماهیچه قلب، اندازه حفره ها و اختلالات ساختاری قلب مشخص خواهد شد.

تفاوت اکو و نوار قلب

 به کمک نوار قلب می توان ضربان قلب غیر معمول سریع یا تاکی کاردی، ضربان قلب کندتر از معمول یا برادی کاردی و بی نظمی های دیگر ریتم قلب یا آریتمی های قلبی را شناسایی کرد.  چنانچه پزشک در تفسیر نوار قلب به مورد مشکوکی برخورد کند جهت بررسی بیشتر، حتما برای شما یک اکوکاردیوگرافی تجویز می نماید. با استفاده از اکوکاردیوگرافی می‌توان نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگ های بزرگ را بدست آورد.

انواع اکوی قلب

قلب و دریافت پژواک آن توسط گیرنده خاصی می باشد. امواج صوتی ساده برای تصویر برداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و هیچگونه اشعه یا موج خطرناکی به فرد انتقال پیدا نمی‌کند.

۱- اکوی دو بعدی

در اکوی دو بعدی تصویر دقیقی از آناتومی قلب ایجاد می‌ شود. این نوع اکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) بیشتر برای اندازه‌گیری اندازه قلب و اجزا و میزان کارایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر قدرت عضلانی قلب و بویژه توانایی بطن چپ در بیرون راندن خون از قلب توسط اکوی قلبی قابل ارزیابی می‌ باشد.

۲- اکوی داپلر

اکوی داپلر برای تشخیص جهت و اندازه‌گیری سرعت جریان خون در داخل قلب و عروق بزرگ استفاده می شود، در اکو داپلر رنگی، تصاویر رنگی (قرمز و آبی) ایجاد می‌شود که روش دقیقی در ارزیابی ناهنجاری های مادرزادی قلبی و اختلالات دریچه‌ای از جمله پرولاپس میترال یا تنگی و گشادی آن می باشد.

۳- اکوکاردیوگرافی از راه مری یا TEE

اکو مریاکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) از طریق مری روش دیگری است که برای تشخیص دقیق مشکلات قلبی به کار می رود. بعضی مواقع اکو از طریق مری انجام می‌ شود که با توجه به مجاورت مری و قلب، تصاویر شفافی از قلب بدست می‌آید که بخصوص در تشخیص اختلالات آئورت، اختلال عملکرد دریچه‌ های مصنوعی ، توده‌های دهلیز چپ و غیره مفید است.

امکان تصویربرداری دو بعدی و داپلر قلب از طریق مری با بلع یک گاستروسکوپ دارای کریستال فراصوت در نوک آن توسط بیمار امکان‌پذیر می‌ شود.

۴- اکوکاردیوگرافی تنشی یا اکو استرس

این نوع از اکوی قلب جزئی از تست استرس قلب (Cardiac Stress Test) محسوب می شود. در این تست، بیمار با مصرف دارو و یا ورزش زیر نظر پزشک ،ضربان قلب خود را افزایش می‌ شود و سپس به کمک دستگاه از قلب وی تصویربرداری می شود. بعضی از ناهنجاری‌ های قلبی مثل بیماری عروقی قلب در صورت افزایش ضربان قلب آسانتر تشخیص داده می‌شوند.

انجام تست ورزش بشار رسن بازیکن عراقی پرسپولیس با حضور در مطب دکتر محمد حسین نجفی

بشار رسن۵- اکوکاردیوگرافی قلب جنین

در این اکو قلب جنین امکان تشخیص نارسایی های قلب در مراحل اولیه رشد جنین فراهم می شود و به دنبال آن می توان اقدامات درمانی را سریعتر آغاز کرد. این روش معمولا برای بررسی بیماری های مادرزادی قلب و آریتمی های قلب جنین استفاده می شود. اکوکاردیوگرافی که اغلب از هفته شانزدهم بارداری به بعد انجام می شود ، برای جنین و مادر خطر و عارضه ای ندارد و انجام آن برای تمام جنین ها لازم نیست.

خواندن جواب اکو قلب

 • LVEF

کسر تخلیه‌اى بطن چپ است که میزان خون خارج شده از بطن چپ در هر ضربه را نشان می دهد.

حد نرمال این معیار ۵۵% به بالا است. مقادیر کمتر از ۴۵% نیاز به توجه ویژه دارد.

 • EF

کسر تخلیه‌اى که معمولا در آن همان LVEF مد نظر است.

 • MR

نارسایی دریچه میترال است که معمولا بصورت علامت مثبت (+ + ++ = خفیف، +++= متوسط و + = شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • MS

MS تنگی دریچه میترال می باشد و معمولا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe بیان می شود.

تفسیر اکوی قلب

 • AR

نارسایی دریچه ائورت: معمولا با علامت مثبت (++++ = خفیف، +++= متوسط و += شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • AS

تنگی دریچه ائورت است که با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • TR

مخفف دریچه تریکوسپید است.

 • PAP‌

فشار پولمونر (ریوی) را نشان می دهد.

 • RWMA

اختلال حرکت دیواره ای: ناشی از سکته قبلی یا ایسکمی قلبی است.

 • LVH

هیپرتروفی عظله قلبی که ناشی از اضافه بار فشاری ناشی از فشار خون یا ناشی از نارسایی هیپرتروفیک قلبی می تواند باشد.

 • CHF

نارسائى احتقانى قلب

 • CAD

بیمارى شریان کرونر

تفسیر جواب اکو و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

اصطلاحات اکو— نتیجه اکوی طبیعی

نتیجه طبیعی حاصل از این تست زمانی است که حفره های قلب و دریچه ها طبیعی به نظر رسیده و و درست عمل می کنند. به طور خاص، این بدان معنی است که:

# هیچ لخته خونی قابل مشاهده و یا تومور در قلب شما وجود ندارد.

# دریچه های قلب شما به درستی باز و بسته می شوند. نشتی خون در آنها وجود ندارد و یا نشانه هایی از عفونت مشاهده نمی گردد. اندازه گیری مقدار پمپاژی قلبی می تواند نشان دهد که آیا قلب می تواند خون کافی را برای اندام ها تامین نماید چرا در غیر اینصورت احتمال نارسایی قلبی بالا خواهد رفت.

# دیواره قلب و حفره ها در اندازه طبیعی می باشند و عضلات دیواره قلب به درستی حرکت می کنند.

# پوشش قلب دارای ضخامت نرمالی بوده و حاوی مایعات اضافی نمی باشد.

# کسر تخلیه ای بطن چپ درصدی از خون که در طول یک ضربان قلبی از قلب خارج می شود. کسر تخلیه بطن چپ ۶۰٪ طبیعی در نظر گرفته می شود.

# برون ده قلبی حجمی از خون است که قلب در هر دقیقه پمپاژ می کند. در حالت استراحت قلب بزرگسالان به طور متوسط ۴٫۸-۶٫۴ لیتر خون در دقیقه پمپ می کند.

شرایط دیگری که می توانند علائم مشابه ایجاد نموده و نیاز به یک اکوکاردیوگرام، در وهله اول تقویت نمایند. به عنوان مثال، کم خونی می تواند باعث شنیدن صداهای قلبی گردد، و حملات هراس می تواند باعث درد قفسه سینه شود.

اگر اکوی شما طبیعی است، پزشکتان ممکن است آزمایش های اضافی به منظور کمک به کشف منبع علائم تان درخواست نماید. پزشکتان ممکن است خواستار انجام مجدد اکو چند ماه بعد از شما گردد که برای دیدن اندازه قلب و ساختار آن در صورت ایجاد تغییر می باشد.همچنین برای مشاهده نقایص مادرزادی قلب هم می توان از تست اکوکاردیوگرام بهره برد.

— نتیجه اکوی غیر طبیعی

یک یافته غیر طبیعی در اندازه و یا ساختار قلب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

# لخته شدن خون در یکی از حفره های قلب اغلب به دلیل فیبریلاسیون دهلیزی می باشد.

# یک یا چند دریچه قلبی به درستی باز و بسته نشوند. این ممکن است نشانه ای از بیماری های دریچه قلب باشد، که می تواند به عضله قلب آسیب برساند.

# دیواره قلبی بیش از حد نازک و یا ضخیم و یا حفره های قلب بیش از حد بزرگ. این ممکن است نشان دهنده کاهش جریان خون به قلب، و یا یک برآمدگی در دیواره قلب باشد. بطور مثال، پزشک شما قادر خواهد بود که ضخامت دیواره بطن چپ شما را اندازه بگیرد و در صورتی که اندازه آن بیش از ۱٫۵ سانت باشد غیر طبیعی تلقی خواهد شد. ضخامت این دیواره یا سایر دیواره های قلبی می تواند نشان دهنده برخی علایم از قبیل، فشار خون بالا، ضعیف شدن دریچه های قلبی، دریچه های آسیب دیده باشد.

# پریکارد افیوژن تجمع مایع در پریکارد در کیسه اطراف قلب است که این حالت فشار اضافی بر روی قلب وارد می کند، که مانع از پمپاژ طبیعی آن می شود.

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب چه چیزی را نشان می دهد؟

– صداهای غیرطبیعی قلب
– دریچه‌ های مصنوعی قلب
– عملکرد پمپاژ خون توسط قلب در افراد دچار نارسایی قلبی
– آسیب عضلات قلب در بیمارانی که سابقه حمله قلبی داشته‌اند
– عفونت پرده اطراف قلب
– عفونت دریچه‌ های قلب

لخته شدن خون
– وجود لخته خون یا آمبولی ریوی پس از سکته
– بیماری‌ های قلبی مادرزادی
– فیبریلاسیون دهلیزی
– افزایش فشار ریوی

 هزینه اکوی قلب چقدر است؟

بسته به اینکه شخص بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی دارد یا خیر؟ و حتی اینکه اکوی قلب در مراکز دولتی یا خصوصی انجام می گیرد، هزینه اکوی قلب متغیر خواهد بود. اگر فردی دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا ارتش را داشته باشد در مراکز دولتی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان از آنها دریافت می شود. در همان مراکز اگر فردی بیمه نداشته باشد هزینه اکوی قلب ۱۴۰ هزار تومان خواهد بود.

در سیستم خصوصی هزینه اکوی قلب حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزارتومان تعرفه اکوی قلب بدون بیمه خواهد بود. اما اگر فرد به بیمارستان خصوصی که با بیمه او قرارداد دارد، مراجعه نماید، می بایست از کل هزینه اکوی قلب ۱۵۰ هزار تومان را پرداخت کند و مابقی به عهده بیمه خواهد بود.

در مورد اکوهایی که از طریق مری انجام می شود بالتبع هزینه ها بیشتر خواهد بود.

در این مرکز جهت راحتی خانم های محترم، اکوکاردیوگرافی توسط سرکار خانم دکتر اسماعیلی پزشک متخصص قلب و عروق فدراسیون ورزشی فیفا انجام خواهد شد.

اکوی قلب جنین نیز توسط خانم دکتر نیکوفر در کلینیک قلب و عروق دکتر نجفی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش انجام اکوی قلب جنین از طریق مادر و اطلاعات تماس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://drhsnajafi.com/8401

 

 

[avg] ([per]) [total] رای[s]

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر توسکا پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام...۲۲ساله ام.چندوقتی تفس تنگی وسنگینی قفسه سینه بویژه درخواب دارم.بنظر دچارحمله پانیک شده ام..اکورا میفرستم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   پزشک توصیه به انجام mri کرده اگر میتوانید انجام بدهید اگر نه داروهای تجویزی را استفاده کنید و سه ماه بعد مجدد اکو انجام بدهید
 • تصویر کاربر سمانه جمعه ۴ تیر ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ۲۹ سالم هست.من مواقعی دچار تنگی نفس میشم و چندین بار فشارم بالا رفته .از چندین سال پیش افتادگی دریچه میترال بهم گفته بودن دکتر .متورال ۵۰ ،نصف میخوردم که .دچار افت فشار میشدم و گاهی هم فشارم روی ۱۳ میرفت .با اکوی اخر دکتر گفت چیزی نیس و فقط همون افتادگی میتراله .اللن دکتر دارومو عوض کردن به بیزوپرولول ۲.۵ فشار خونم دیگه بالا نرفته ولی تنگی نفس م حین ورزش خیلی شدیده .میخواستم از شما راهنمایی بگیرم .ممنون
  1. تصویر کاربر سمانه پنجشنبه ۳ تیر ۰( 4 ماه پیش)
   اکوی اخر در پیوست ارسال میکنم
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۴ تیر ۰( 4 ماه پیش)
   ببینیو اکو سالم است و مشکلی را نشان نمی دهد و بعید است این علایم منشا قلبی داشته باشد توصیه می شود داروها را ادامه بدهید و یک تست وررش هم بدهید متخصص ریه هم ببیند
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر عظیمی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر می خواستم ببینم این اکو همسر من جوابش خوبه یا نه ، ۳۶ سال سن دارند و قلب درد و قفسه سینه شون سنگین میشه تا چند دقیقه هم طول می کشه,تست ورزش شون ولی خوب بود دکتر گفت مشکلی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش)
   نوارقلبشان که مشکلی را نشان نمی دهد ولی تصویر اکویی ارسال نشده است
 • تصویر کاربر امیرحسین پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  قلب اکو من در چه وضعیتی تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش)
   خوب است و مورد نگران کننده ای ندارد
 • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  سلام مادرم دوماه پیش سکته خفیف کردن بعداون تب دارن ازداخل بدنشون دکترقلب بردم گفتن نارسایی قلبی دارن نوارقلب واکوگرفتن اماجواب اکوشون روخوب توصیح ندادن فقط گفتن دریچه میترالشون تنگه باچندمورددیگه منم نگرانم بخاطرتنگی نفسشون وتبشون ولخته هم داشتن اگه بشه عکس اکوردبراتون بفرستم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   عکس اکو را بفرستید
 • تصویر کاربر قاسم یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 116 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۶۹ سالمه میشه لطفا نظرتونو راجع به اکوی بنده بفرمایید. وضعیت قلبم چطوره ؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   این اکو سالم است
  2. تصویر کاربر قاسم شنبه ۲۷ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   آقای دکتر تو سی تی آنژیو به من گفتن عروقم کلیسیفیکاسیون داره ظاهرا بالای هزاره البته من تنگی نفس یا درد قفسه سینه ندارم به نظرتون اگه تست ورزش برم مشخص میشه که گرفتگی عروق دارم یا نه؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   بله مشخص می شود
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رحیمی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام ۵۴سال سن دارم سال۶۷عمل asdوpsانجام دادم سال۸۹و۹۰دوباربدلیل فلتردهلیزی ابلیشن شدم الان هم پزشکم میگه سایزدهلیزچپ شما۴۸است چکارباید
  انجام دهم ممنون میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   بخاطر مسایل قلبیتان زیاد شده است سایز دهلیز
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۸ آبان ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر 28سال دارم دو هفته پیش برای اولین بار فشار خونم بالا بود روی 140روی 85 که رفتم دکتر قلب و اکو دادم گفتند مشکلی نداره نوار قلب هم نرمال بود فقط ضربان قلب بالا بود که فکر میکنم بخاطر سرما خوردگی که پیش اومده بود برام فشار بالا رفت و تپش قلب هم دکتر میبنیم تپش میگیرم حالا یکی دوسال هست ضعفم میزنم و سرگیجه میگیرم و حتی افت قند هم پیدا میکنم آیا میشه اینها جنبه مشکل قلبی داشتنی باشه که این ضعف و سرگیجه ها پیش میاد برام یا ضعف بدنی هست چون چند سال بخاطر مشکل معده رژیم شدید داشتم البته خود سر نه زیر نظر پزشک یک دوره شش ماه افسردگی گزراندم که دارو الان شش سال هست نمی‌خورم جواب اکو را گذاشتم ممنون میشم راهنمایی بکنید آخرین بار که چکاپ کامل شدم هیچ مشکلی نداشتم از کم خونی تیرویید و غیره نوار مغز هم ام از ای شدم مشکلی نداشتم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۸ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   اکوی شما که مشکلی را نشان نمی دهد، در مورد ضعف و بیحالی ممکن است ناشی از فشارخون بالا باشد، فشارهایتان معمولا چند است؟
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۸ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   فشار هام معمولا میگیرم 110یا همان یازده هست

   بعضاً هم زیر ده میاد

   سابقه ارثی فشار خون هم نداریم که فشارم بالا بره


   ولی آدم استرسی و عصبی هستم

   بعضی مواقع که ضعف وبی حال میشم قندم میاد روی 97 قند یا چیزی شیرین میخورم درست میشم اگر فشار خون بالا بود باید با شیرینی خوردن بدتر بشم درسته؟

   بیشتر ضعفم قبل از ظهر و قبل از غروب هست یکساعت که میگذره درست میشم حتی اگر چیزی نخورم   ولی مطب که فشار خون گرفتم روی 13بود میشه ناشی از اضطراب باشه ؟که نسبت به دکتر دارم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۸ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   نه مصرف مواد قندی ربطی به فشارخون ندارد، این فشارها در این حد که می گویید نباید باعث ضعف و بیحالی شود، قند 97 هم ضعف و بیحالی و افت محسوب نمی شود، به نظرم نقش استرس در بروز علایم شما پررنگ تر است، پیشنهاد من از جهت بررسی فشارخون نهایتا یک هولتر فشارخون است که اثرات استرس را می تواند شناسایی کند و در تشخیص خیلی کمک کننده است، اگر هم حس می کنید خیلی استرس دارید بد نیست با یک متخصص روانپزشکی مشورت کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدحسن شنبه ۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام،30 سالمه تپش قلب دارم بعضی وقتا ،باتوجه به نوار قلب و اکو ممنون میشم کمک کنین،بنظرتون احتیاج به دارو هست یانه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   تصاویر اکو را نفرستبد گزارشش را بفرستید نوارتان که خوب است ازمایش تیرویید و کمخونی هم بدهید
  2. تصویر کاربر محمدحسن جمعه ۲ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   چکابم واست فرستادم،
   زینک پلاس و امپول نروبین هفته یدونه میزدم،بخاطرهمین فکر کنم ب 12 بالارفته
  3. تصویر کاربر محمدحسن جمعه ۲ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   چکابم واست فرستادم،
   زینک پلاس و امپول نروبین هفته یدونه میزدم،بخاطرهمین فکر کنم ب 12 بالارفته
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   اکویتان که کاملا سالم است و جای نگرانی از نظر قلبی ندارد، فقط کمبود ویتامین د دارید که توصیه می شود قرص ویتامین 50000 را هر هفته یک عدد به مدت هشت هفته استفاده کنید از این طپشها هم نگران نباشید بیشتر مسایل اضطرابی است تمام بررسی هایتان سالم بوده
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر باران سه شنبه ۲۹ مهر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید اکوی قلب مربوط به زن 44ساله بی زحمت تفسیر کنیدخیلی نگرانم دکتر توصیحی نداد گفت باید تست ورزش هم بدهید مشکلم فشار خون تپش ودرد قلبی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۹ مهر ۹۹( 1 سال پیش)
   این اکو مشکل جدی را نشان نمی دهد که جای نگرانی داشته باشد ولی اگر پزشکتان بر اساس شرح حال و معاینه صلاح دانسته تست ورزش بدهید انجام دهید تا خیالتان راحت شود
درحال دریافت اطلاعات
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر