آیا درد قفسه سینه من خطرناک است؟(معرفی ۲۴ علت)

با شروع درد قفسه سینه اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند این است که نکند این احساس سنگینی روی قفسه سینه یا سوزش قلب نشان دهنده حمله قلبی باشد! قطعا علت درد قفسه سینه چیزی نیست که نادیده گرفته شود و می تواند یک نوع هشدار از طرف بدن برای شما محسوب شود که ناشی از مشکلات مختلف می‌تواند باشد از جمله نفخ معده و درد قفسه سینه و یا درد قفسه سینه ناشی از معده. در این مطلب درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس را نیز بررسی خواهیم کرد.

درد قفسه سینه چگونه است

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه همیشه نشان دهنده ی بیماری قلبی نیست؛ چرا که عوامل متعددی می توانند سبب تیرکشیدن قلب شوند. داشتن درد شدید در قسمت پایین سمت چپ قفسه سینه می تواند یک تجربه ترسناک را با خود به همراه داشته باشد.

گاهی اوقات این درد تهدید کننده حیات نمی باشد ولی در برخی مواقع نیاز به اقدامات پزشکی دارد. شما ممکن است درد قفسه سینه را در هر جایی از گردن خود گرفته تا بالای شکمتان احساس کنید. در ادامه برخی از علل شایع تر درد قفسه سینه آورده شده است.

– درد قفسه سینه وسط

درد قفسه سینه وسط ممکن است نشان دهنده حمله قلبی باشد. این علامت در مورد درد قفسه سینه سمت چپ نیز صدق می کند. این درد کمی بیشتر از زمان آنژین است. ضعف شدید، این درد می تواند همراه با عرق کردن، تنگی نفس، حالت تهوع و خستگی باشد.

– درد قفسه سینه سمت راست

درد در سمت راست قفسه سینه می تواند ناشی از صدمات مستقیم یا التهاب برخی از ساختارها یا دردهای بازگشتی باشد. علت درد قفسه سینه سمت راست می تواند استرس، درد ماهیچه های قفسه سینه، ضربه، شکستگی دنده، ذات الریه و … باشد.

انسداد در عروق خونی قلب باعث کاهش جریان خون و اکسیژن به ماهیچه های قلب می گردد. این مورد می تواند به علت درد شناخته شده ای با عنوان آنژین باشدکه علی رغم وارد نکردن آسیب دائمی به قلب، نشاندهنده این است که شاید شما کاندیدی برای حمله قلبی در آینده هستید.

– بیماری عروق کرونر یا CAD

درد قفسه سینه ممکن است به بازو، شانه، فک یا حتی در پشت کتف شما گسترش یابد. در این حالت شما یک فشار یا احساس سنگینی روی قفسه سینه خود دارید. آنژین قلبی می تواند با ورزش، هیجان یا ناراحتی عاطفی شروع، و با استراحت برطرف شود.

حمله قلبی در زنان

انفارکتوس قلبی یا حمله قلبی 

کاهش در جریان خون منتقل شده از طریق رگ های خونی قلب باعث مرگ سلول های عضلانی قلب می شود. هر چند مشابه درد قفسه سینه ناشی از آنژین صدری است، ولی حمله قلبی معمولا شدید تر است.

درد خرد کننده معمولا در مرکز و یا سمت چپ قفسه سینه بوده و با استراحت برطرف نمی شود. عرق کردن، تهوع، تنگی نفس، یا خستگی بیش از حد ممکن است با این درد همراه باشد.

– میوکاردیت

علاوه بر درد قفسه سینه، التهاب عضله قلب ممکن است تب، خستگی، تپش قلب و مشکل تنفسی ایجاد کند. اگر چه هیچ انسدادی وجود ندارد، علائم میوکاردیت می تواند مشابه با حمله قلبی باشد.

-پریکاردیت

پریکاردیت در واقع التهاب یا عفونت پرده اطراف قلب است. علت این درد می تواند شبیه به علت ایجاد کننده آنژین باشد. با این حال، اغلب باعث درد شدید مداوم در امتداد گردن و عضلات بالای شانه می شود. گاهی اوقات این درد در هنگام تنفس، بلع غذا و یا هنگام دراز کشیدن به پشت، بدتر می شود.

– کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

کاردیومیوپاتی یک بیماری ژنتیکی است که باعث رشد غیر طبیعی عضله قلب و ضخیم شدن آن می گردد. درد قفسه سینه و تنگی نفس اغلب با ورزش رخ می دهد.

با گذشت زمان، هنگامی که عضله قلب بسیار ضخیم می شود، نارسایی قلبی ممکن است رخ دهد. همراه با درد قفسه سینه ، این نوع از کاردیومیوپاتی ممکن است با سرگیجه، احساس سبکی، غش و سایر علایم همراه باشد.

افتادگی دریچه میترال

– پرولاپس دریچه میترال

پرولاپس دریچه میترال یک بیماری قلبی است که در آن یک دریچه در قلب نمی تواند به درستی بسته شود. انواع علائمی که با پرولاپس دریچه میترال همراه است شامل درد قفسه سینه ،تپش قلب و سرگیجه است. این بیماری می تواند بدون علامت باشد، به خصوص اگر پرولاپس خفیف باشد.

– دایسکشن یا پارگی عروق کرونر

عوامل گوناگونی می توانند علت این وضعیت نادر اما کشنده باشند. در دایسکشن در نتیجه پارگی، درد عروق کرونر گسترش می یابد. این حالت ممکن است یک درد شدید ناگهانی با پاره شدن و یا احساس پارگی باشد که به گردن، پشت و یا شکم منتقل می شود.

درد قفسه سینه ناشی از مشکلات گوارشی

گاهی علت درد قفسه سینه ناشی از معده می‌تواند بنا بر یکی از دلایل زیر باشد:

– نفخ معده و درد قفسه سینه

معده شما در سمت چپ شکمتان قرار دارد و می تواند وقتی که عمل بلع را انجام می دهید با گاز پر شود. این گازهای به دام افتاده می توانند درد عصبی در معده ایجاد نموده و آغازگر یک درد شدید باشند که می تواند به سمت قلب شما پیش رفته و سبب درد قفسه سینه شود. بنابراین نفخ معده و درد قفسه سینه کاملاً مرتبط هستند.

– بیماری ریفلاکس معده (GERD)

سوزش سر دل یک علت شایع درد قفسه سینه می باشد که در زیر سمت چپ قفسه سینه شایعتر است. سوزش سردل به عنوان رفلکس اسید نیز شناخته می شود. این حالت زمانی رخ می دهد که محتویات معده رو به عقب به سمت گلو بر می گردند که ممکن است باعث مزه ترشی در دهان و احساس سوزش در قفسه سینه یا گلو شود.

سوزش سردلعواملی که ممکن است باعث رفلکس اسید معده شوند شامل: چاقی، سیگار کشیدن، بارداری و خوردن غذاهای ادویه دار و چرب است. علائم درد قفسه سینه ناشی از قلب و سوزش سر دل ناشی از رفلکس اسید معده تا حدودی مشابه هستند؛ چرا که به یکدیگر بسیار نزدیکند.

– فتق هیاتال

درد قفسه سینه ناشی از معده می‌تواند ناشی از فتق هپاتال باشد. این مشکل زمانی رخ می دهد که یک حفره در دیافراگم اجازه می دهد تا محتویات روده و معده به سمت قفسه سینه حرکت کنند که اغلب باعث تجربه درد قفسه سینه از جمله سوزش سر دل و یا احساس نفخ بعد از غذا خوردن و یا مشکل تنفسی می گردد. این درد زمانی که شما دراز بکشید، بدتر می شود.

مصرف قرص آسپرین

– زخم های گوارشی

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات معده می‌تواند ناشی از زخم معده باشد. یک ناراحتی مبهم تکرار شونده ممکن است در نتیجه این زخم های دردناک در دیواره معده یا بخش اول روده کوچک باشد. این حالت بیشتر در افراد سیگاری، نوشیدن مقدار زیادی الکل و یا مسکن هایی مانند آسپیرین شایعتر است. درد اغلب زمانی که شما آنتی اسید مصرف می کنید، بهتر می شود.

– درد قفسه سینه سمت چپ

گاستریت در واقع التهاب دیواره معده می باشد که می تواند با نوشیدن آب یا خوردن غذای آلوده عفونت را در شما ایجاد کند. از آنجا که معده در سمت چپ بدن است، التهاب دیواره معده می تواند به عنوان درد قفسه سینه سمت چپ در زنان بروز گردد. سایر علائم شامل تهوع، سوء هاضمه، استفراغ و نفخ می باشد.

– پانکراتیت

اگر شما درد در پایین قفسه سینه دارید که اغلب زمانی که شما صاف دراز می کشید، بدتر می شود و هنگامی که شما به جلو خم می شوید، بهتر می گردد، احتمالا شما مبتلا به پانکراتیت هستید.

– مشکلات کیسه صفرا

پس از خوردن یک وعده غذایی چرب، آیا شما احساس پری یا درد در ناحیه سمت راست و پایین قفسه سینه خود و یا در سمت راست فوقانی شکم دارید؟ اگر چنین است، درد قفسه سینه شما ممکن است به علت مشکل کیسه صفرا باشد.

درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس

درد ناشی از شکستگی دنده ها، با تنفس عمیق یا سرفه بدتر می شود. درد قفسه سینه هنگام تنفس اغلب به یک منطقه محدود می گردد و ممکن است احساس درد زمانی که شما بر روی آن فشار دهید، بیشتر شود. منطقه ای که دنده ها به استخوان های سینه متصل می شوند نیز ممکن است ملتهب شوند.

درد قفسه سینه هنگام تنفس

فشار عضلانی

حتی سخت سرفه کردن نیز واقعا می تواند آسیب یا التهاب عضلات و تاندون ها بین دنده ها و درد قفسه سینه را ایجاد کنند. درد قفسه سینه ناشی از فشار عضلانی، مداوم است و با فعالیت بدتر می شود.

درد قفسه سینه هنگام خواب

بیدار شدن از خواب با درد قفسه سینه ممکن است ناشی از یک مشکل جدی باشد. این مشکل می تواند سوء هاضمه، استرس، حمله قلبی و یا آمبولی ریوی باشد. در هر صورت علائم این اختلال هر چه زودتر باید با پزشک در میان گذاشته شود تا بتوان بهترین روش درمان را برای آن اتخاذ نمود.

درد قفسه سینه ناشی از مشکلات ریوی

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات ریوی می‌تواند یکی از موراد زیر باشد:

– سندرم گرفتن قلب (PCS)

این حالت یک نوع شدید از درد قفسه سینه است که معمولا در سمت چپ اتفاق می افتد و زمانی بدتر می شود که شما یک نفس عمیق بکشید و فقط چند ثانیه آن را نگه دارید. درد ناشی از این بیماری می تواند در طی یک دوره حدود ۳۰ دقیقه ای تکرار شود.

بروز این بیماری در افراد، بصورت احساس وجود یک حباب در قفسه سینه می باشد. هنگامی که حباب بالا می آید، درد تسکین می یابد. این اینحات می تواند مکرر رخ دهد، از چند بار در روز تا هر چند سال یکبار!

– پلوریت

همچنین به عنوان پلوریسی شناخته می شود. این شرایط یک التهاب یا التهاب پوشش داخلی ریه ها و قفسه سینه است. شما به احتمال زیاد احساس درد شدید در هنگام تنفس، سرفه، یا عطسه می کنید. شایع ترین علل درد قفسه سینه پلورتیک، عفونت باکتریایی یا ویروسی، آمبولی ریه و پنوموتوراکس است.

– ذات الریه یا آبسه ریه

ذات الریهاین عفونت ریه می تواند ناشی از پلوریسی و سایر انواع درد قفسه سینه مانند درد قفسه سینه عمیق باشد. پنومونی اغلب ناگهانی است و باعث تب، لرز، سرفه و خلط چرکی دستگاه تنفسی می شود.

– پنوموتوراکس

اغلب به وسیله یک آسیب به قفسه سینه ایجاد می شود، پنوموتوراکس زمانی رخ می دهد که بخشی از ریه روی هم افتاده و یا به اصطلاح کلابه شود و هوای آزاد را به داخل حفره قفسه سینه وارد نماید.

– آمبولی ریوی

وقتی لخته خونی از طریق جریان خون حرکت کرده و به آلوئول های ریوی می رسد، می تواند باعث پلوریت حاد، مشکل در تنفس و یک ضربان قلب سریع شود. همچنین ممکن است منجر به تب و شوک گردد. آمبولی ریوی به احتمال زیاد به دنبال ترومبوز وریدهای عمقی و یا پس از بی حرکت ماندن برای چند روز بعد از عمل جراحی و یا به عنوان یک عارضه ناشی از سرطان باشد.

– فشار خون بالای ریوی

فشار خون بالای ریوی همراه با درد قفسه سینه شبیه به آنژین صدری است. این فشار خون بالا در شریان ریوی باعث می شود که سمت راست قلب کار بسیار سخت تری داشته باشد.

– آسم

علت درد قفسه سینه و تنگی نفس می‌تواند ناشی از آسم باشد. باعث تنگی نفس، خس خس، سرفه و گاهی اوقات درد قفسه سینه می شود. آسم یک اختلال التهابی راههای هوایی است.

سایر علل بالقوه درد قفسه سینه

یک علت بالقوه دیگر درد قفسه سینه حملات پانیک و وحشت است که شامل لحظات هراس شدید می باشد. برخی از علائم مرتبط می تواند شامل: سرگیجه، احساس تنگی نفس، تنفس سریع، تپش قلب، احساس سوزن سوزن شدن، لرزش و تعریق شدید باشد.

قلب درد عصبی

قلب درد عصبی

علاوه بر این بسیاری از مردم این نوع درد را زمانی که تحت استرس زیادی قرار می گیرند، تجربه می کنند. در واقیت هیچ مشکلی در بدن وجود ندارد؛ اما استرس باعث التهاب عصب می گردد. علائم قلب درد عصبی ناشی از استرس معمولا حالت تیزی دارد و می تواند بسیار دردناک باشد. هنگامی که شما استراحت می کنید، درد معمولا از بین می رود.

از کجا بدانم که درد قلبی دارم یا درد معده؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

[avg] ([per]) [total] رای[s]

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر من یه چند روزی هست درد قفسه سینه دارم بیشتر‌هم موقعی هست ک میام خونه وقتی ک بیرونم حتی ماسک هم دارم ۱وبعضا ۲تا متوجه درد نمیشم خیلی ولی خونه ک میام درد میگیره قفسه سینم و من ۲۲سالمه اقا هستم و احساس میکنم داخل سینم سنگ ریزه هست پارسال هم همینجوری بودم منتها با تب و لرز ولی امسال تب و لرز ندارم تست کرونا هم دادم منفی بود. ضربان قلبمم میزونه مشکلی‌ندارم .ممکنه واس اضطراب یا ترس باشه ...
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   ممکن است استرس و اضطراب باشد توصیه می کنیم یک بار حتما نوارقلب و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر اکبرقاسمی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر5ساله که درد قفسه سینه دارم یک سال پیش خدمت شما رسیدم تا مطمئن باشم مشکل قلبی نیست و جنابعالی با اکو قلب و تست ورزش فرمودید که مشکل قلبی نیست ولی درد همیشه بامن هست البته 6 ماهی بود که خوب شده بودم ولی دوباره درد شروع شده لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   منشا قلبی ندارد باید مسایل گوارشی و اضطرابی را بررسی کنید
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  آقای دکتر من مبتلا به کرونام ریه درگیری ۱۵ درصدی داشتم ولی چون فقط هفته اول تب داشتم و بعد از اون دیگه نه تبی داشتم نه سرفه اکسیژن خونمم خوب بود برای همین دکتر برام پردنیزولون نوشتن با ضد انعقاد خون به جای تجویز رمدسیویر من حدود ۱۷ روز مصرف کردم درکل ( بک هفته قبل از دادن سیتی اسکن و ۱۰ روز بعد از سیتی) به تازگی ۳ روزه دچار نفخ شدید شدم و بعد از ان دو تا شانه و دستام و قفسه سینم درد گرفت اونم به صورت کلی و تا زیر بغلم ادامه داره.دوبارم دچار رفلاکس معده شدم.نوار قلب و آنزیم پروترومبین دادم و تست دی دایمر همه مشکلی نداشت امروز کمی معده درد هم داشتم میخواستم ببینم از عوارض کورتون و مال معدس این درد؟! چون تنگی نفس هم ندارم .۲۵ سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   بله احتمالا مشکل معده ناشی از عوارض دارویی است پنتاپرازول ۴۰ ناشتا بخورید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  اقای دکتر من درد یه هفته ای وسط قفسه سینم دارم و اینم بگم قبل محرم هرشب مشروب میخوردم دکترم رفتم عکس از ریه و نوار قلب دادم گفتن خوبه چیزی نیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   اگز نوار سالم بوده که جای نگرانی نیست فقط سر فرصت یک بار اکو کنید
 • تصویر کاربر مجتبی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر عزیز .ببخشید من یک ماه پیش کرونا گرفتم و خوب شدم از چند سال پیش مشکل گوارش دارم و قرص امپرازول و کیلیدینیوم سی مصرف میکردم که نکردم دیگه هر از گاهی مشکل تنگی نفس خیلی محدود بعد از صرف غذاهای سنگین داشتم نزدیک دو سال هست هرروز یک ساعت پیاده روی میکنم اهل خوردن غذاهای مضر نیستم بعد از کرونا چند روزی درد در وسط قفسه سینه داشتم ولی اصلا مشکل تنفسی ندارم کمی گاهی با استرس تپش قلب میگیرم پهلو درد و کمر درد گاهی دارم بیشتر موقع خواب چند سال پیش هم سنگ کلیه داشتم دوروز پیش صبح زنجفیل مصرف کردم و دمنوش بادرنجبویه و در وعده ی شام غذای کمی شور خوردم نزدیک های صبح با لرز و عرق زیاد از خواب پاشدم تپش قلب شدید داشتم فشارمو گرفتم 18 بود کمی خیار و سماغ خوردم اومد پایین و دوباره رفت بالا دکتر رفتم عمومی امپول داد فشارم اومد پایین نوار قلب گرفت خداروشکر خوب بود رفتم سونوگرافی همه چی خوب بود فقط دوتا سنگ 3 م م دارم ازمایش هم دادم جوابشو نگرفتم هنوز و اینکه دیشب هم رفتم پیاده روی یک ساعت و هیچ مشکل تنفسی و چیز دیگه ای نداشتم فقط امروز بالای کمرم بین دوتا شانه درد میکنه و بیشتر درد عضلانی هست که با اوردن دست ها به داخل بیشتر میشه بازوی سمت راستم هم کمی درد داره چند وقت پیش سرم زدم به همون دست راست چند وقت پیش کمی هم گرفتگی گردن داشتم دکتر مزاج شناسی هم رفتم که طبع خیلی سردی دارم و بلغم بدنم زیاده 32 سال سن دارم ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   یک بار نوارقلب و اکو کنید که هم درد شانه بررسی شود و هم وضعیت فشارخون که اگر لازم بود درمان مناسب صورت بگیرد
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  عرض سلام خدمت شما جناب دکتر.
  بنده 28 سال سن دارم ، دارای سابقه نرمی دریچه میترال . از دو روز پیش دچار درد قفسه سینه شدم در مرکز قفسه سینه و دو طرف بالا . به طوری که حس میکنم استخوان های قفسه سینه ام درد میکند و دچار کوفتگی هستند . احساس سنگینی ، تنگی نفس ، سوزش و ... ندارم . وقتی بدنم را کش میدهم و بادگلو میکنم کمی احساس درد تسکین پیدا میکند و این درد به طور دائمی نیست .
  ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید . با تشکر از شما .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۷ مرداد ۰( 1 ماه پیش)
   اینها ربطی به مشکل میترال ندارد ولی محض اطمینان یک بار تست ورزش کنید هرچند احتمالا از استرس است و نه مشکلات قلبی
 • تصویر کاربر یاسمن دوشنبه ۱۱ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام. آقای دکتر، من یک خانم 39 ساله هستم بدون سابقه بیماری قلبی. سه هفته قبل دچار کرونا شدم و الان تقریبا بهبود پیدا کردم. (درگیری ریه در حد یک لکه کوچک دو سه درصدی داشتم) الان فقط مقداری ضعف بدنی و گاهگاهی احساس تیرکشیدن در سمت چپ قفسه سینه در قسمت جلو و پشت دارم. سؤالم این هست که: اولا آیا ضروری است که الان چکاپ قلبی بشوم؟ ثانیا آیا بعد از بهبودی از کرونا نیازی به مصرف آسپرین هست یا خیر؟ پیشاپیش سپاس از پاسخگویی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۱ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   یک اکو بکنید و تا سه ماه اسپرین بخورید
 • تصویر کاربر ا.اردانی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام
  مدتی است درد قفسه سینه چپ دارم که به پشت کمرم میزنه ووقتی شدت دار میشه پستان سمت چپم داغ میشه و میسوزه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   یک بار اکو و تست ورزش کنید
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۵ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  در ادامه پاسخ سوال شماره Zm9y8103283
  فشارشون عموما ۱۴ الی ۱۵ روی ۸.۵ الی ۹.۵ هست ( البته هیجان زده که بشوند فشار تا ۱۷ هم میرود) و ی خورده هم عدم همکاری دارند تو گرفتن فشار، از لحاظ ریه هم به نظر وضعیتشون خوبه تنفسشون ۱۴ بار در دقیقه، فعال هستند پیاده روی یک ساعته بردمشون، اما پای راستشون دچار سندروم بعد از دی وی تی شده ی لکه های قرمزی ایجاد شده. در به خاطر بحث روان ناشی از ترومای مغز قرص به هیچ وجه نمیخورند. دکتر جان چطور باید عکس های نوار قلب رو بفرستم ۱۲ عکس هست، در ضمن در خصوص واکسن هم زحمت بکشید راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   فشارشون رو الان گرفتم ۱۴ روی ۹.۵ بود.
  2. تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   این هم کل نوار قلبشون
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   واکسن را که حتما بزنند در مورد فشار با توجه به اینکه خودشان هم خیلی همکاری نمی کنند بهتر است خیلی وسواس به خرج ندهید در همین حاد کافی است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فواد یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  حدودا سه ماه پیش در ناحیه قلب یه سنگینی احساس کردم که رفتم نوار قلب، اکو و آزمایش خون دادم گفتن هیچ مشکلی نداره قلبت و ممکنه از معدت باشه

  بعد رفتم پیش متخصص گوارش گفتن بیا برای آندوسکوپی و فرداش که رفتم با اینکه از شب قبلش چیزی نخورده بودم داخل معدم چیزی بود و گفتن امروز از ساعت ۸ شب چیزی نخور و فرداش رفتم دوباره آندو شدم و گفتن هیچ مشکلی معدت نداره و همش استرسه، فقط معدت گویا سریع غذارو رد نمیکنه و این حرفا که متوجه نشدم این یه بیماری هست یا خیر!
  دو داروی دومپریدون و رابپرازول دادن ولی بعد یه ماه یه ذره هم بهتر نشدم که هیچ بدتر شدم.

  تا الانم حدود دوماه می‌گذره که گفتم اگه از استرس باشه احتمالا خودش خوب میشه ولی هیچ تغییری نداشتم

  درد قفسه سینم بیشتر شده متاسفانه، با اینکه تا حالا یک بارم غذا برنگشته توی دهنم یا سوزشی نداشتم تو ناحیه مری ولی احساس می‌کنم رفلکس دارم

  من ترکیه هستم و درمان ها تا اینجا در ترکیه انجام شده.

  بعد به صورت آنلاین با متخصص گوارش ایرانی ارتباط برقرار کردم و ایشون داروهای نورتریپتیلین 10، باکلوفن 10 و فاموتیدین 40 به بنده تجویز کردن که بعد از گذشت یک ماه استفاده هنوز هیچ بهبودی حاصل نشده

  موقع چرخیدن به سمت چپ و راست مخصوصا به سمت راست، ناحیه جناق و سمت چپ به اندازه یک مشت درد میگیره، مهره کمرم دقیقا پشت معدم موقعی که خم میشم به سمت جلو درد میگیره و این دردها امونم رو بریده نزدیک به 5 ماهه و هیچ آزمایش و دارویی روم تاثیر نداره :( حسابی خسته شدم از این اوضاع
  30 ساله هستم، مصرف مشروب و سیگار ندارم، موقع ورزش مشکل تنفسی و درد در ناحیه قلب ندارم، مشکل اسهال یا یبوست ندارم، خیلی کم گاهی بعد از خوردن غذا یه حس خفیف از حالت تهوع دارم که سریع برطرف میشه، از حد معمول بیشتر آروغ میزنم بعد از هر وعده غذا

  آزمایشات پیوست شد.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید، پیشاپیش ممنونم و عذرخواهی می کنم بابت طولانی شدن، اگر راه ارتباطی هست با پرداخت هزینه برای مشاوره بیشتر بفرمایید تماس بگیرم، با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   تا به حال اکو و تست ورزش داده اید؟
  2. تصویر کاربر فواد پنجشنبه ۳۱ تیر ۰( 2 ماه پیش)
   اکو بله اول شرح حالم نوشتم فقط گفتن پرده پریکاردت کمی ملتهب هست که رو به بهبوده، تست ورزش خیر، دکتر گفتن (با توجه به نتیجه آزمایش خون) اگه هنگام ورزش دردی ندارم نیازی به تست ورزش نیست، موارد جزیی تر رو هم گویا توی آزمایش خون نوشته بودن برای گرفتگی رگ ها و...

   آیا تست ورزش ممکنه چیز خاصی نشون بده چون هزینش خیلی زیاد میشه اینجا، اگر پاسخ بله هست تست ورزش دقیقا چه مواردی رو میتونه نشون بده که اگر حیاطی هست یه کاریش بکنم.
   و اینکه مشکلات کبد، لوزالمعده، صفرا و... آیا توی آزمایش خونم مشخصه؟ آیا مشکلی از این بابتا نیست احتمالا؟
   با تشکر و آرزوی سلامتی
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۵ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   در ازمایش خون مشکل مهمی نشان نداده است از نظر من نیاز به کار خاصی نیست و این علایم منشا قلبی ندارند اگر توانستید تست ورزش بدهید بهتر است ولی واجب نیست و احتمالا نتیجه ی آن هم خوب خواهد بود یک متخصص گوارش ببیند بهتر است
  4. تصویر کاربر فواد سه شنبه ۵ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   ممنون از شما
   متخصص گوارش تنها کاری که می کنن سونو و آندو میکنن که مشکلی در آندو مشاهده نشد. به غیر از اینا چی می تونه باشه در بدترین حالت؟
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۰ مرداد ۰( 2 ماه پیش)
   نهایتا مشکلات اضطرابی است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
دیابت، یک مشکل جدی است که بر اثر کاهش ترشح هورمون انسولین از پانکراس و مقاوم شدن سلولهای عضلانی در برابر انسولین ایجاد می…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر