آیا درد قفسه سینه من خطرناک است؟(معرفی ۲۴ علت)

آیا درد قفسه سینه من خطرناک است؟(معرفی ۲۴ علت)

آیا درد قفسه سینه من خطرناک است؟(معرفی ۲۴ علت)

با شروع درد قفسه سینه اولین چیزی که ذهن شما را درگیر می کند این است که نکند این احساس سنگینی روی قفسه سینه یا سوزش قلب نشان دهنده حمله قلبی باشد! قطعا علت درد قفسه سینه چیزی نیست که نادیده گرفته شود و می تواند یک نوع هشدار از طرف بدن برای شما محسوب شود که ناشی از مشکلات مختلف می‌تواند باشد از جمله نفخ معده و درد قفسه سینه و یا درد قفسه سینه ناشی از معده. در این مطلب درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس را نیز بررسی خواهیم کرد.

درد قفسه سینه چگونه است

درد قفسه سینه

درد قفسه سینه همیشه نشان دهنده ی بیماری قلبی نیست؛ چرا که عوامل متعددی می توانند سبب تیرکشیدن قلب شوند. داشتن درد شدید در قسمت پایین سمت چپ قفسه سینه می تواند یک تجربه ترسناک را با خود به همراه داشته باشد.

گاهی اوقات این درد تهدید کننده حیات نمی باشد ولی در برخی مواقع نیاز به اقدامات پزشکی دارد. شما ممکن است درد قفسه سینه را در هر جایی از گردن خود گرفته تا بالای شکمتان احساس کنید. در ادامه برخی از علل شایع تر درد قفسه سینه آورده شده است.

– درد قفسه سینه وسط

درد قفسه سینه وسط ممکن است نشان دهنده حمله قلبی باشد. این علامت در مورد درد قفسه سینه سمت چپ نیز صدق می کند. این درد کمی بیشتر از زمان آنژین است. ضعف شدید، این درد می تواند همراه با عرق کردن، تنگی نفس، حالت تهوع و خستگی باشد.

– درد قفسه سینه سمت راست

درد در سمت راست قفسه سینه می تواند ناشی از صدمات مستقیم یا التهاب برخی از ساختارها یا دردهای بازگشتی باشد. علت درد قفسه سینه سمت راست می تواند استرس، درد ماهیچه های قفسه سینه، ضربه، شکستگی دنده، ذات الریه و … باشد.

انسداد در عروق خونی قلب باعث کاهش جریان خون و اکسیژن به ماهیچه های قلب می گردد. این مورد می تواند به علت درد شناخته شده ای با عنوان آنژین باشدکه علی رغم وارد نکردن آسیب دائمی به قلب، نشاندهنده این است که شاید شما کاندیدی برای حمله قلبی در آینده هستید.

– بیماری عروق کرونر یا CAD

درد قفسه سینه ممکن است به بازو، شانه، فک یا حتی در پشت کتف شما گسترش یابد. در این حالت شما یک فشار یا احساس سنگینی روی قفسه سینه خود دارید. آنژین قلبی می تواند با ورزش، هیجان یا ناراحتی عاطفی شروع، و با استراحت برطرف شود.

حمله قلبی در زنان

انفارکتوس قلبی یا حمله قلبی 

کاهش در جریان خون منتقل شده از طریق رگ های خونی قلب باعث مرگ سلول های عضلانی قلب می شود. هر چند مشابه درد قفسه سینه ناشی از آنژین صدری است، ولی حمله قلبی معمولا شدید تر است.

درد خرد کننده معمولا در مرکز و یا سمت چپ قفسه سینه بوده و با استراحت برطرف نمی شود. عرق کردن، تهوع، تنگی نفس، یا خستگی بیش از حد ممکن است با این درد همراه باشد.

– میوکاردیت

علاوه بر درد قفسه سینه، التهاب عضله قلب ممکن است تب، خستگی، تپش قلب و مشکل تنفسی ایجاد کند. اگر چه هیچ انسدادی وجود ندارد، علائم میوکاردیت می تواند مشابه با حمله قلبی باشد.

-پریکاردیت

پریکاردیت در واقع التهاب یا عفونت پرده اطراف قلب است. علت این درد می تواند شبیه به علت ایجاد کننده آنژین باشد. با این حال، اغلب باعث درد شدید مداوم در امتداد گردن و عضلات بالای شانه می شود. گاهی اوقات این درد در هنگام تنفس، بلع غذا و یا هنگام دراز کشیدن به پشت، بدتر می شود.

– کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک

کاردیومیوپاتی یک بیماری ژنتیکی است که باعث رشد غیر طبیعی عضله قلب و ضخیم شدن آن می گردد. درد قفسه سینه و تنگی نفس اغلب با ورزش رخ می دهد.

با گذشت زمان، هنگامی که عضله قلب بسیار ضخیم می شود، نارسایی قلبی ممکن است رخ دهد. همراه با درد قفسه سینه ، این نوع از کاردیومیوپاتی ممکن است با سرگیجه، احساس سبکی، غش و سایر علایم همراه باشد.

افتادگی دریچه میترال

– پرولاپس دریچه میترال

پرولاپس دریچه میترال یک بیماری قلبی است که در آن یک دریچه در قلب نمی تواند به درستی بسته شود. انواع علائمی که با پرولاپس دریچه میترال همراه است شامل درد قفسه سینه ،تپش قلب و سرگیجه است. این بیماری می تواند بدون علامت باشد، به خصوص اگر پرولاپس خفیف باشد.

– دایسکشن یا پارگی عروق کرونر

عوامل گوناگونی می توانند علت این وضعیت نادر اما کشنده باشند. در دایسکشن در نتیجه پارگی، درد عروق کرونر گسترش می یابد. این حالت ممکن است یک درد شدید ناگهانی با پاره شدن و یا احساس پارگی باشد که به گردن، پشت و یا شکم منتقل می شود.

درد قفسه سینه ناشی از مشکلات گوارشی

گاهی علت درد قفسه سینه ناشی از معده می‌تواند بنا بر یکی از دلایل زیر باشد:

– نفخ معده و درد قفسه سینه

معده شما در سمت چپ شکمتان قرار دارد و می تواند وقتی که عمل بلع را انجام می دهید با گاز پر شود. این گازهای به دام افتاده می توانند درد عصبی در معده ایجاد نموده و آغازگر یک درد شدید باشند که می تواند به سمت قلب شما پیش رفته و سبب درد قفسه سینه شود. بنابراین نفخ معده و درد قفسه سینه کاملاً مرتبط هستند.

– بیماری ریفلاکس معده (GERD)

سوزش سر دل یک علت شایع درد قفسه سینه می باشد که در زیر سمت چپ قفسه سینه شایعتر است. سوزش سردل به عنوان رفلکس اسید نیز شناخته می شود. این حالت زمانی رخ می دهد که محتویات معده رو به عقب به سمت گلو بر می گردند که ممکن است باعث مزه ترشی در دهان و احساس سوزش در قفسه سینه یا گلو شود.

سوزش سردلعواملی که ممکن است باعث رفلکس اسید معده شوند شامل: چاقی، سیگار کشیدن، بارداری و خوردن غذاهای ادویه دار و چرب است. علائم درد قفسه سینه ناشی از قلب و سوزش سر دل ناشی از رفلکس اسید معده تا حدودی مشابه هستند؛ چرا که به یکدیگر بسیار نزدیکند.

– فتق هیاتال

درد قفسه سینه ناشی از معده می‌تواند ناشی از فتق هپاتال باشد. این مشکل زمانی رخ می دهد که یک حفره در دیافراگم اجازه می دهد تا محتویات روده و معده به سمت قفسه سینه حرکت کنند که اغلب باعث تجربه درد قفسه سینه از جمله سوزش سر دل و یا احساس نفخ بعد از غذا خوردن و یا مشکل تنفسی می گردد. این درد زمانی که شما دراز بکشید، بدتر می شود.

مصرف قرص آسپرین

– زخم های گوارشی

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات معده می‌تواند ناشی از زخم معده باشد. یک ناراحتی مبهم تکرار شونده ممکن است در نتیجه این زخم های دردناک در دیواره معده یا بخش اول روده کوچک باشد. این حالت بیشتر در افراد سیگاری، نوشیدن مقدار زیادی الکل و یا مسکن هایی مانند آسپیرین شایعتر است. درد اغلب زمانی که شما آنتی اسید مصرف می کنید، بهتر می شود.

– درد قفسه سینه سمت چپ

گاستریت در واقع التهاب دیواره معده می باشد که می تواند با نوشیدن آب یا خوردن غذای آلوده عفونت را در شما ایجاد کند. از آنجا که معده در سمت چپ بدن است، التهاب دیواره معده می تواند به عنوان درد قفسه سینه سمت چپ در زنان بروز گردد. سایر علائم شامل تهوع، سوء هاضمه، استفراغ و نفخ می باشد.

– پانکراتیت

اگر شما درد در پایین قفسه سینه دارید که اغلب زمانی که شما صاف دراز می کشید، بدتر می شود و هنگامی که شما به جلو خم می شوید، بهتر می گردد، احتمالا شما مبتلا به پانکراتیت هستید.

– مشکلات کیسه صفرا

پس از خوردن یک وعده غذایی چرب، آیا شما احساس پری یا درد در ناحیه سمت راست و پایین قفسه سینه خود و یا در سمت راست فوقانی شکم دارید؟ اگر چنین است، درد قفسه سینه شما ممکن است به علت مشکل کیسه صفرا باشد.

درد قفسه سینه سمت چپ هنگام تنفس

درد ناشی از شکستگی دنده ها، با تنفس عمیق یا سرفه بدتر می شود. درد قفسه سینه هنگام تنفس اغلب به یک منطقه محدود می گردد و ممکن است احساس درد زمانی که شما بر روی آن فشار دهید، بیشتر شود. منطقه ای که دنده ها به استخوان های سینه متصل می شوند نیز ممکن است ملتهب شوند.

درد قفسه سینه هنگام تنفس

فشار عضلانی

حتی سخت سرفه کردن نیز واقعا می تواند آسیب یا التهاب عضلات و تاندون ها بین دنده ها و درد قفسه سینه را ایجاد کنند. درد قفسه سینه ناشی از فشار عضلانی، مداوم است و با فعالیت بدتر می شود.

درد قفسه سینه هنگام خواب

بیدار شدن از خواب با درد قفسه سینه ممکن است ناشی از یک مشکل جدی باشد. این مشکل می تواند سوء هاضمه، استرس، حمله قلبی و یا آمبولی ریوی باشد. در هر صورت علائم این اختلال هر چه زودتر باید با پزشک در میان گذاشته شود تا بتوان بهترین روش درمان را برای آن اتخاذ نمود.

درد قفسه سینه ناشی از مشکلات ریوی

علت درد قفسه سینه ناشی از مشکلات ریوی می‌تواند یکی از موراد زیر باشد:

– سندرم گرفتن قلب (PCS)

این حالت یک نوع شدید از درد قفسه سینه است که معمولا در سمت چپ اتفاق می افتد و زمانی بدتر می شود که شما یک نفس عمیق بکشید و فقط چند ثانیه آن را نگه دارید. درد ناشی از این بیماری می تواند در طی یک دوره حدود ۳۰ دقیقه ای تکرار شود.

بروز این بیماری در افراد، بصورت احساس وجود یک حباب در قفسه سینه می باشد. هنگامی که حباب بالا می آید، درد تسکین می یابد. این اینحات می تواند مکرر رخ دهد، از چند بار در روز تا هر چند سال یکبار!

– پلوریت

همچنین به عنوان پلوریسی شناخته می شود. این شرایط یک التهاب یا التهاب پوشش داخلی ریه ها و قفسه سینه است. شما به احتمال زیاد احساس درد شدید در هنگام تنفس، سرفه، یا عطسه می کنید. شایع ترین علل درد قفسه سینه پلورتیک، عفونت باکتریایی یا ویروسی، آمبولی ریه و پنوموتوراکس است.

– ذات الریه یا آبسه ریه

ذات الریهاین عفونت ریه می تواند ناشی از پلوریسی و سایر انواع درد قفسه سینه مانند درد قفسه سینه عمیق باشد. پنومونی اغلب ناگهانی است و باعث تب، لرز، سرفه و خلط چرکی دستگاه تنفسی می شود.

– پنوموتوراکس

اغلب به وسیله یک آسیب به قفسه سینه ایجاد می شود، پنوموتوراکس زمانی رخ می دهد که بخشی از ریه روی هم افتاده و یا به اصطلاح کلابه شود و هوای آزاد را به داخل حفره قفسه سینه وارد نماید.

– آمبولی ریوی

وقتی لخته خونی از طریق جریان خون حرکت کرده و به آلوئول های ریوی می رسد، می تواند باعث پلوریت حاد، مشکل در تنفس و یک ضربان قلب سریع شود. همچنین ممکن است منجر به تب و شوک گردد. آمبولی ریوی به احتمال زیاد به دنبال ترومبوز وریدهای عمقی و یا پس از بی حرکت ماندن برای چند روز بعد از عمل جراحی و یا به عنوان یک عارضه ناشی از سرطان باشد.

– فشار خون بالای ریوی

فشار خون بالای ریوی همراه با درد قفسه سینه شبیه به آنژین صدری است. این فشار خون بالا در شریان ریوی باعث می شود که سمت راست قلب کار بسیار سخت تری داشته باشد.

– آسم

علت درد قفسه سینه و تنگی نفس می‌تواند ناشی از آسم باشد. باعث تنگی نفس، خس خس، سرفه و گاهی اوقات درد قفسه سینه می شود. آسم یک اختلال التهابی راههای هوایی است.

سایر علل بالقوه درد قفسه سینه

یک علت بالقوه دیگر درد قفسه سینه حملات پانیک و وحشت است که شامل لحظات هراس شدید می باشد. برخی از علائم مرتبط می تواند شامل: سرگیجه، احساس تنگی نفس، تنفس سریع، تپش قلب، احساس سوزن سوزن شدن، لرزش و تعریق شدید باشد.

قلب درد عصبی

قلب درد عصبی

علاوه بر این بسیاری از مردم این نوع درد را زمانی که تحت استرس زیادی قرار می گیرند، تجربه می کنند. در واقیت هیچ مشکلی در بدن وجود ندارد؛ اما استرس باعث التهاب عصب می گردد. علائم قلب درد عصبی ناشی از استرس معمولا حالت تیزی دارد و می تواند بسیار دردناک باشد. هنگامی که شما استراحت می کنید، درد معمولا از بین می رود.

از کجا بدانم که درد قلبی دارم یا درد معده؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک مشاوره پزشکی کلیک کنید.

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کبری پنجشنبه ۲۴ تیر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام. وعرض ادب خدمت اقای دکتر عزیز. بنده به دلیل درد قفسه سینه سمت چب و درد پستان سمت چب که برای درمان درد پستان سمت چپ به متخصص مراجعه کردم و هیچ نوع مورد مشکوکی پیدا نشد ولی من همچنان دچار درد شدید قفسه سینه هستم. که به بیماری فشار خون و مشکل گشاد بودن دریچه قلب و انقباض عظله قلب دچار هستم و الان تحت درمان هستم. ولی به علت اینکه من هنوز مشکل درد قفسه سینم درگیر هستم و در خوردن اب نیز مشکل دارم و به نوعی ریفلکس معده دارم. حدس می زنم که تمام مشکلات قفسه سینه من بخاطر معده باشد. و خدمت شما مزاحم شدم تا بتوانم علت و درمان را پیدا کنم. با ارزوی سلامتی و سربلندی خدمت شما دکتر عزیز.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۴ تیر ۰( 1 هفته پیش)
   بله اینها علامت معده است داروی فاموتیدین ۴۰ صبح ها بخورید یک متخصص گوارش هم ببیند شاید اندوسکوپی بخواهد
 • تصویر کاربر فرشته دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  باسلام و احترام ...
  آقای دکتر بنده ۴۰ سالم هست و ناراحتی قلبی و افتادگی دریچه میترال و دوتا از دریچه های قلبم هم نارسایی دارد تا اینکه پریروز ساعت شش صبح قفسه سینه ام به شدت درد گرفت و از شدت درد از خواب بلند شدم و یه حالت حمله هم در وجودم حس کردم و احساس فشار در بازوهایم را حس میکنم بازوی چپم کمی بیشتر و این دو ، سه روزه سمت چپ پشتم ، میان کمر و بالای کتفم هم درد می‌کنه و همچنان درد کمی هم در بازوی چپم و هم راستم دارم ، اما بازوی چپم کمی بیشتر علتش چی میتونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   بهتر است یک اکو و تست ورزش انجام بدهید که مورد قلبی مهمی نباشد
 • تصویر کاربر نگار پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید من ی روزه ک قفسه سینم و شونه هام درد گرفتن و حس میکنم ک ته گلوم هم دردی دارم و یکمی هم معدم اذیت میکنه ایا جای نگرانی دارد؟درد قفسه سینم زیاده و دیروز یکم ترسیدم و استرس داشتم ولی الان همچنان هم درد معده و هم درد قفسه سینه دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   یک نوار قلب بگیرید اگر مشکلی نداشت بعد تعطیلات اکو و تست ورزش کنید
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من پسری 18 ساله هستم و به شدت استرسی ام سه روز قبل با یک استرسی که به من وارد شد شروع به درد کرد ویه پنج شش ساعتی طول کشید همون روز نوار قلب هم گرفتم
  این درد بهتر شده ولی وقتی به پشت میخوابم یا خم میشم و به حالت سجده قرار میگیرم دردش شروع میشه سابقه بیماری قلبی هم نداشتم وقتی هم ماساژش میدم بهتر میشه لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۷ اسفند ۹۹( 5 ماه پیش)
   اینها علایم اضطرابی هستند از نظر قلبی نگران نباشید
 • تصویر کاربر مجتبی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من گاهی سمت چپ قفسه سینه روی سینه درد و احساس فشار دارم.احساس توده تو گلو هم گاهی وقتا هست.گاهی وقتا دچار آپنه خواب هم میشم.سمت چپ بدن نمیتونم بخوابم بدتر میشم.آقا هستم ۳۳ساله.چندماه اکوقلب دادم مشکلی نبود.تست خواب هم دادم فقط میگن راه گلو بسته میشه ولی علتشو تشخیص نمیدن.این مشکلات همیشگی نیست.ممنون از راهنمایی تون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   اگر اکو ساام بوده یعنی منشا قلبی ندارد و اینها بیشتر اضظرابی است
 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  به هنگام بلغ غذا قفسه سینه ام درد مگیرد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   یک نوارقلب و اکو بگیرید
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر عرض کنم حدود ۷ساله که درد قفسه سینه بصورت مبهم و و احساس سنگینی در طرف چپ دارم که تاسمت چپ گردن گاهی امتداد دارد و روی قلب و زیر دنده سمت قلب احساس نبض و ضربان ریز رو حس میکنم و انگار یه چیز خیلی ریزی که در حال حرکت یا زوق زوق هست تقریبا تو این مدت ۷ سال نمیتونم به سمت چپ بخوابم و اگه خواب باشم بیدارم می‌کنه.نوار قلب و اکو هم رفتم اوکی بوده گفتن شاید عصبی باشه که دوای دکتر اعصاب هم کار ساز نبود مشکل معده داشتم زیاد رفلاکس داشتم ولی الان با مراعات غذایی بهترم نفخ معده زیاد دارم و سمت معده پایین شکم سمت چپ گاهی انگار از داخل معده رو چیزی مثل اینکه از داخل میخاره حس میکنم که میخارونن در ضمن سیگاری هستم خواهش اگه چیزی بنظرتون میرسه بگین با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   اگر اکو و نوارقلب سالم بوده یعنی از نظر قلبی مشکلی نیست و این علایم منشا دیگری مثل عضلانی و گوارشی دارند
 • تصویر کاربر سارا جمعه ۱۹ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.۱۵ساله هستم با قد و وزن طبیعی.یک روز است که در قسمت سمت چپ قفسه سینه‌ام احساس درد میکنم.درواقع درد در حالت عادی نیست فقط با نفس عمیق و دراز کشیدن به سمت چپ آغاز میشود.و اگر بخواهم به سمت چیزی دستم را بطرفش بکشم خیلی درد میگیرد.ممنون از شما.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   یک نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر وحید جمعه ۱۹ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  با سلام در طول ۱ سال گذشته سه بار انژو کردم و در همون مرحله اول توی گشور المان دوتا فنر در رگهای قلبم کار گذاشتند و یکی از رگها را هم با بالن باز کردن ولی الان دقیقا۱۰ ماه هست سرگیجه و تاری دید و حال تهوع و درد قفسه سینه سمت چپ دارم ایران هم یک دوره ۱۳ روزه بیمارستان کسری بستری بودم و چکاپ کامل کردم ولی فرقی نکرده حالم جناب دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   باید سی دی انژیوتان را ببینیم
 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  مدتی هست که سمت راست و پایین قفسه سینم احساس سوزش و زوق زوق کردن و گاهی اوقات درد خفیف دارم.
  میشه گفت روزایی که غذا بیشتر بخورم این حالت انگار بیشتر میشه
  مثلا یک روز خیلی کم غذا خوردم و این حالت تقریبا اتفاق نیفتاد
  سوزش ودرد گاهی اوقات به سمت پایین و سمت چپ قفسه سینم هم میزنه اما بیشتر سمت راستمه
  زمانی هم که رو تخت دراز میکشم کلا این حالت درد و سوزش از بین میره.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   معمولن این دردها دردهای قلبی نیستند ولی محض اطمینان یک نوارقلب و اکو بگیرید
درحال دریافت اطلاعات
آنچه که برای یک شخص ممکن است استرس‌آور باشد، در دیگری ممکن است تاثیری نداشته باشد. قابل ذکر است که استرس فقط برای اتفاقات…
قرص لووکسین یا لووتیروکسین از شایع ترین داروهایی است که توسط متخصصین غدد تجویز می شود. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید استفاده…
اگر خود شما یا یکی از اطرافیانتان تا به حال به هر علتی به پزشک قلب مراجعه کرده باشید و یا دچار بیماری قلبی…
دارای مشکلات قلبی هستید و پزشک برای شما ازمایش اکوی قلب تجویز کرده است؟ نمی توانید به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا از…
آنچه که برای یک شخص ممکن است استرس‌آور باشد، در دیگری ممکن است تاثیری نداشته باشد. قابل ذکر است که استرس فقط برای اتفاقات…
قرص لووکسین یا لووتیروکسین از شایع ترین داروهایی است که توسط متخصصین غدد تجویز می شود. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید استفاده…
اگر خود شما یا یکی از اطرافیانتان تا به حال به هر علتی به پزشک قلب مراجعه کرده باشید و یا دچار بیماری قلبی…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر