درمان درد پا در هنگام راه رفتن

درمان درد پا در هنگام راه رفتن

درمان درد پا در هنگام راه رفتن

لَنگی یا درد پا هنگام راه رفتن دردیست که در اثر کاهش شدید جریان خون در طی مدت ورزش رخ میدهد. گاهی اوقات بعنوان لنگی متناوب نیز نامیده می شود.در این مقاله به روشهای درمان درد پا خواهیم پرداخت.

لنگی چیست

لنگی یا درد پا هنگام راه رفتن وضعیتی است که عموما رگهای خونی پا را تحت تاثیر قرار میدهد البته بازوی دست نیز میتواند از این وضعیت متاثر شود.

ابتدا ممکن است این درد فقط در هنگام راه رفتن پدیدار گردد ولی رفته رفته که وضعیت تشدید می شود درد حتی در هنگام استراحت نیز به سراغ فرد می آید.

علت درد پا

اگرچه این وضعیت غالبا یک بیماری در نظر گرفته میشود ولی اگر بطور تخصصی به این مسئله توجه کنیم لنگی یا درد پا هنگام راه رفتن علامتی از یک بیماری میباشد. اغلب لنگی علامتی از بیماری و مشکلات سرخرگهای محیطی می باشد که یک مشکل اساسی می باشداما درمان درد پا ممکن میباشد.در این مشکل سرخرگ خون رسان به پا و بازو باریک میشود.

 درمان گرفتگی عروق پا

خوشبختانه با درمان درد پا فرد میتواند سبک زندگی پر جنب و جوشی بدون درد را داشته باشد.

علائم درد پا

علائم این وضعیت شامل موارد زیر میباشد:

درد داشتن حین مدت ورزش

این عارضه میتواند سبب ایجاد درد در پا، عضله ی پشت ساق پا، ران، کشاله ی ران یا باسن شود، که محل درد بستگی به سرخرگ باریک شده یا آسیب دیده دارد. لنگی در بازوها و دستها نیز رخ میدهد اگرچه این وضعیت بسیار نادر میباشد.

درد متناوب پا

زمانی که فعالیت های سبک انجام میدهید ممکن است دردهای گذاریی به سراغتان بیایند.

درد پا در زمان استراحت

همزمان با پیشرفت بیماری احساس درد در زمان نشستن و یا دراز کشیدن نیز به سراغتان خواهد آمد.

پوست رنگ پریده و زخم شده پا

اگر جریان خون بشدت کاهش یابد، انگشتان دست و پایتان کبود شده و زمانیکه لمسشان میکنید سرد هستند. ممکن است درد به کف پا، ساق پاف بازوها و انگشتان دست و پا گسترش یابد.

 گرفتگی عضلات ساق پاعلائم احتمالی دیگر

# احساس سوزش

# گرگرفتگی

# احساس

# ضعف

در زمان مراجعه به پزشک برای درمان درد پا چه مسائلی مطرح شود؟

اگر در زمان ورزش در ناحیه ی پا و دست احساس درد میکنید با پزشک خود در میان بگذارید. اگر بدون درمان درد پا از کنار این موضوع رد شوید بیماری های سرخرگ محیطی و لنگی کیفیت زندگی شما را در سطح نامطلوبی قرار خواهند داد و سبب ایجاد عوارضی میشوند که زندگی شمارا به مخاطره می اندازند.

این عارضه سبب ایجاد محدودیت در انجام فعالیت های گروهی و فعالیت هایی که دراوقات فراغت انجام میدهید میشود وسبب ایجاد خلل در انجام مسئولیت های شغلی و ورزشی نیز خواهد بود.

دلایل لنگی یا درد پا هنگام راه رفتن

این عارضه اغلب نشانه ای از بیماری سرخرگ محیطی می باشد. در این بیماری رگ خون رسان به اعضای بدن دچار آسیب میشود که یکی از عوارض آترواسکلروزیس است. آترواسکلروزیس میتواند هر رگی را متاثر سازد و به خصوص رگهای قلب را متاثر میکند. زمانیکه این آسیب ها در رگهای دست ها و پاها باشند به آن بیماری سرخرگهای محیطی میگویند.

آترواسکلروزیسآترواسکلروزیس رگها را باریک تر و شکننده تر میکند. این حالت ها در نتیجه ی انسداد رگ با توده ای از چربی، کلسترول و سایر عوامل که پلاک های آترواسکلروتیک هستند، ایجاد میشوند.

این پلاک ها رگها رابقدری باریک میکنند که سبب کاهش شدید جریان خون در رگها میشوند. احساس درد نیز بدلیل عدم رسیدن خون کافی سرشار از اکسیژن به ماهیچه ی پا میباشد. اکسیژن بعنوان سوخت مورد نیاز برای انقباضات عضله ی پا میباشد.

آترواسکلروزیس تنها دلیل ممکن برای علائم لنگی نمیباشد. بیماریهای دیگری که علائم مشابه این وضعیت را دارند میتوانند سبب ساز بروز این مشکل شوند که از جمله ی آنها میتوان موارد زیر را نام برد: گرفتگی مجرای ستون فقرات، نوروپاتی محیطی، شرایط ویژه ای در ماهیچه های اسکلتی و ترمبوز شدید رگها.

فاکتورهای خطر آفرین

ریسک فاکتورهای لنگی پا همانهایی هستند که در پیشرفته شدن آترواسکلروزیس موثرند، شامل:

 • سیگار کشیدن
 • کلسترول بالای خون
 • فشار خون بالا
 • چاقی ( بالاتر از ۳۰ بودن شاخص حجم بدن)
 • دیابت
 • سن بالای ۷۰
 • سن بالای ۵۰ درصورتیکه فرد دیابت داشته باشد یا سیگار بکشد
 • سابقه ی خانوادگی برای بیماریهای آترواسکلروزیس، بیماری سرخرگ محیطی یا لنگی

آزمایشات در درمان درد پا

این عارضه ممکن است تشخیص داده نشود زیرا افراد اغلب فکر میکنند که این شرایط یکی از علائم نا خوشایند ولی اجتناب ناپذیر افزایش سن میباشد، و برخی افراد تنها سعی میکنند که فعالیت های خود را کاهش دهند تا درد ایجاد نشودبر خی از رایج ترین روشهای تشخیص به شرح زیر میباشد:

– کنترل نبض در پا

– شاخص مچ پا و بازو: از این شاخص برای مقایسه ی فشار خون در مچ پا با فشار خون در بازوها استفاده میشود.

– سونوگرافی رنگی: این روش جریان خون در نواحی آسیب دیده را مشخص میکند.

– تصویر برداری رزونانس مغناطیسی (MRI) یا توموگرافی کامپیوتری شده ( CT) و آنژیوگرافی برای مشخص کردن رگهایی که در اثر پلاک مسدود و باریک شده اند.

 درمان دارویی درد پا

درد پاها میتواند بعلت شرایطی مانند مشکلات ستون مهره ها، مفاصل، یا ماهیچه ها ایجاد شود. پزشک براساس علائم و سوابق پزشکی،معاینات فیزیکی و تست های آماده سازی تشخیص را انجام میدهد.

پیشگیری

بهترین راه برای پیشگیری از لنگی دست و پا داشتن یک سبک زندگی سالم میباشد. که بدین معنیست:

 • اگر سیگاری هستید استعمال دخانیات را ترک کنید.
 • اگر دیابت دارید قند خونتان را کنترل کنید.
 • بطور منظم ورزش کنید.
 • در صورت نیاز سطح کلسترول و قند خونتان را کاهش دهید.
 • غذاهایی که اسید چرب اشباع ارند کمتر مصرف کنید.
 • وزن متعادلی از نظر سلامت داشته باشید.

درمان درد پا

درمان درد پا یا لنگی و بیماریهای سرخرگ محیطی میتواند از بدتر شدن بیماری جلوگیری کرده و علائم را تسکین دهد. تغییرات سبک زندگی و ترک مصرف سیگار و ورزش منظم از اولین اقدامات برای درمان درد پا بشمار می روند.

اگر علائم لنگی شما بعد از اینکه خودتان را با یک سبک زندگی سالم انطباق دادید تغییر نکردند و بهبود نیافتند پزشک راه حل های دیگری برای درمان درد پا به شما پیشنهاد خواهد کرد از جمله:

-دارو برای درمان درد پا

برای کاهش لخته ی خون مصرف آسپرین به شما پیشنهاد خواهد شد. همچنین داروهایی برای جلوگیری از لخته ی خون نیز به شما پیشنهاد میشود مانند clopidogrel(plavix), dipyridamole(persantine) و ticlopidine. همچنین داروی cilostazal(pletal) در بهبود جریان خون و کاهش علائم موثر میباشد. اگر شما نتوانستید این دارو را مصرف کنید و یا مصرف این دارو علائم شما را کاهش نداد میتوانید از داروی pentoxifylline (trental) استفاده کنید. درصورت ضرورت پزشک داروی کاهنده ی کلسترول (استاتین) راتجویز خواهد کرد.

-آنژیوپلاستی

آنژیوپلاستی زمانیکه شرایط فرد بطور جدی و نگران کننده باشدمورد استفاده قرار میگیرد. این درمان درد پا طی پروسه ای انجام میشود که در آن رگ آسیب دیده گشاد میشود که از طریق یک لوله ی باریک که از میان رگ عبور میکند و در انتهای آن بالنی وجود دارد انجام میشود، استفاده از این وسیله به جریان خون کمک میکند. زمانیکه رگ گشادتر شد پزشک یک وسیله ی لوله مانند فلزی یا پلاستیکی را در رگ قرار میدهد تا همیشه باز بماند.

آنژیوپلاستی

-جراحی رگ

پزشک ممکن است به شما پیشنهاد جراحی رگ را بدهد که در این جراحی یک رگ سالم را جایگزین قسمت آسیب دیده میکند. این جراحی این امکان را میدهد که خون در ناحیه ای که رگ آن مسدود شده بود به جریان بیفتد.

این امکان نیز وجود دارد که فرد ترکیبی از درمانها شامل دارو برای درمان درد پا و آنژیوپلاستی را تجربه کند.

-سبک زندگی و درمان درد پا با روشهای خانگی

پلاک هایی که رگهای فرد را دچار آسیب میکنند در نتیجه ی عادتهای غلطی است که فرد در زندگی دارد. بنابراین یکی از راههای درمان درد پا کنار گذاشتن عادتهای نادرست و تطبیق یافتن با سبک زندگی سالم میباشد.

 درمان گیاهی گرفتگی عروق پا

اگر دچار این عارضه هستید باید موارد زیر را مد نظر بگیرید:

– سیگار نکشید

سیگار از مهمترین عوامل خطرساز وتشدید کننده بیماری های سرخرگ محیطی میباشد. استعمال دخانیات سبب افزایش احتمال مرگ و یا قطع یکی از عضوهای بدن میشود. از دود سیگار که از طریق هم نشینی با افراد سیگاری وارد بدن شما میشود نیز اجتناب کنید.

-ورزش

شما ممکن است از خودتان بپرسید که چگونه ورزش میتواند در درمان درد پا موثر و کمک کننده باشد درحالیکه موجب درد پا در هنگام را رفتن میشود.در واقع ورزش به بهبود شرایط ماهیچه های شما کمک میکند و ماهیچه ها از اکسیژن به نحو کار آمدتری استفاده میکنند. بنابراین حتی اگر اکسیژن کافی به ماهیچه ها نرسد آنها سعی میکنند از همین مقدار کم به نحو موثرتری بهره ببرند. دراینصورت حتی در اثر ورزش های سخت درد کمتری مشاهده خواهد شد.تیم مراقبتی شما میتواند برنامه ی ورزشی حرفه ای را تدارک ببیند که به شما کمک کند تا به آرامی مسافتی را که در پیاده روی بدون درد طی میکنید و فعالیت های کلیتان را افزایش دهید.

– سطح کلسترول خونتان را بدانید و آن را کنترل کنید.

اگر سطح کلسترول خونتان در سطح متعادلی نیست پزشک به شما داروهای متعادل کننده سطح کلسترول را تجویز خواهد کرد. برنامه ی غذایی که در ان از غذاهای کم چرب، بخصوص سبزیجات، میوه ها،غلات و حبوبات نیز میتوانند در کاهش میزان کلسترول و در تعادل بودن سطح آن کمک کننده باشند. ورزش بهمراه رژیم غذایی سالم میتوانند در کاهش فشار خون و تنظیم سطح کلسترول خون که هر دو عوامل دخیل در ایجاد آترواسکلروز هستند، موثر میباشند.

– از داروهای خاص پرهیز کنید.

از داروهای منقبض کننده رگها استفاده نکنید. داروهای عفونت سینوسی و سرماخوردگی که بدون تجویز فروخته میشوند حاوی پزودوفدرین هستند که بعنوان منقبض کننده عروق شناخته میشوند. در مورد سایر داروها که نتایج مشابهی دارند ازطریق پزشکتان مطلع شوید.

– از ایجاد جراحت روی پاها اجتناب کنید.

کاهش جریان خون سبب افزایش عوارض ناشی از جراحات میشود. از کفش های مناسب استفاده کنید تا از بروز صدمه در هنگام ورزش یا انجام فعالیت هایی که احتمال بروز صدمات را افزایش میدهند، جلوگیری کنند.

– در هنگام خواب پاهایتان را پایینتراز قلب قرار دهید.

این امر سبب میشود تا جریان خون در پاهای شما بهترشود برای اینکه جریان و گردش خون در پاها بهبود یابد بهتر است بالش خود را ۴ تا۶ اینچ بالاتر از سایر قسمت های بدن تنظیم کنید.

-داروهای جایگزین برای درمان درد پا

هیچ داروی جایگزینی که برای درمان درد پا وجود ندارد.

برخی از درمانها نتایج ترکیبی داشتند که مفید بودنشان در برخی مطالعات ثابت شده است اما بعدها در سایر افراد نتایج مورد انتظار حاصل نشد. این درمانها شامل موارد زیرهستند: درخت ژینکگو Ginkgo، پروپیونیل ال کارنی تین.

از سایر درمانها میتوان ال آرژنین را نام برد که برای تسکین علائم این عارضه بکار میروند.ویتامین E و اسیدچرب امگا ۳ نیز بعنوان درمان درد پا پبشنهاد شده اند اما در طی مطالعات بالینی نشان داده شد که این موارد نقشی در کاهش و تسکین علائم ندارند.

-کنار آمدن با بیماری و آشنایی با گروههای حمایت کننده

اگر فرد بداند که بیماری او در اثر گرفتگی رگهایش میباشد ممکن است دچار ترس و استرس شود. اگر در مورد علت ایجاد گرفتگی رگ، فرد موارد لازم را آموزش ببیند بهتر میتواند شرایط خود را درک کرده و خود را کنترل کند حتی بهتر میتواند تشخیص دهد که چه مراحلی برای کاهش درد نیاز دارد.

اغلب افراد مبتلا تصور دارند ارتباط با افرادیکه شرایط آنها را تجربه کرده اند برایشان مفید خواهد بود. گروههای حمایتی به فرد مبتلا پندهای لازم، تشویق ها و حتی همراهانی برای ورزش به او پیشنهاد میکنند. از پزشک خود درباره وجود چنین گروههای حمایتی در منطقه ی زندگیتان پرس و جو کنید.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و قلب و عروق و متخصص عروق پا در تهران

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شهبازی یکشنبه ۶ تیر ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  پدر بنده دیابت دارند و از ساق پا به پایین بی حس می باشد و قرص برای دیابت استفاده میکندد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۶ تیر ۰( 1 ماه پیش)
   یک بار نبض پایشان را پزشک معاینه کند ولی اینها ناشی از اسیب های به اعصاب بخاطر دیابت است
 • تصویر کاربر مرتضی دوشنبه ۳۱ خرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  باسلام من چند سال ماهیچه پشت ساق پام درد میکنه طب سوزنی طب ورزش فزیو تراپی رژیم غذایی خلاصه هر کاری تونستم کردم حتی ام آر ای کمر هم گرفتم اگه امکان داره راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۳۱ خرداد ۰( 1 ماه پیش)
   یک بار سونوگرافی از نظر باز بودن عروق پا انجام بدهید قرص مگنیفورت هم تهیه کنید و استفاده بفرمایید
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام وعرض ادب واحترام عرض شودخدمتتون ۵۰ ساله مردهستم الان ۵ روزاست وقتی بلند میشوم فشاربلندشدن وحرکت چنان دردشدیدی ازرانم میگیری ومیزنه به ساق پام و روی پام که ساق و روی پام از شدت دردمیخوادمنفجربشه چکارکنم آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   یک بار نبص پایتان را پزشک معاینه کند ولی احتمالا درد عضلانی و استخوانی است
 • تصویر کاربر محمدرضا یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  باسلام..۵۰ساله هستم وهرموقع حداقل بمدت ۵دقیقه وشایدکمترپیاده روی میکنم ازقوزک پای راستم شروع به دردکردن نیکندبطوریکه بشدت می لنگم وتا حدودیک دقیقه وکمترساکن نباشم وننشینم دردم کم ویا قطع نمیشود وهروقت ادامه میدهم مجددشروع میشود..ضمنا گاهی درخالت عادی یابیدارشدن از خواب هنگام صبح پایم ازهمان قسمت درد میگیرد..ممنونم راهنمایی نمایید..سیگارمصرف می نمایم وفعلا شش ماهه ترک موادمخدرسنتی داشته ام..بااشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   بک بار نبض پایتان را پزشک معاینه کند
 • تصویر کاربر مجید یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  با سلام.. دو سال است که در کف پا، مچ ورم و درد احساس کردم که بعد از مدتی خوب می شد..اکنون مدت 10 روز است که مچ پای چپ (در کف و بالای آن ) تورم و درد احساس می کنم که این مرتبه درد و ورم به ماهیچه پشت ساق و پشت زانو( طرف داخل)رسیده حس میکنم درد در امتداد یک رگی که از کف و بالای مچ شروع و به پشت ماهیچه ساق عبور کرده و به پشت زانو می رسد هستش. .با لمس جاهای درد احساس می کنم مقداری سفت شدگی وجود دارد. بعد این مدت از ورم ساق پا کاسته شده ولی ورم مچ پا همچنان دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   یک سونوگرافی از عروق پا بکنید
 • تصویر کاربر مصطفی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  باسلا خدمت دکترمحترم من 56 سالمه الان حدود 4 ساله بطورمقطعی گاهی دائم زیرقوزک پای چپم بشدت درد میگیره نه لکه نه تورم میلینم درناحیه ولی تا میخوام پیاده روی کنم انگاری همون لحظه پای من پیچ خورده وقادربه حرکت نیستم سیگارنمیکشم وهروز بمدت 2ساعت پیاده روی میکنم لطفا کمک کنید ممنونتون میشم که ازاین دردمنو خلاص کنید بسیا لنگ میزنم درراه رفتن باتشکراززحمتتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۶ دی ۹۹( 6 ماه پیش)
   یک بار یک متخصص قلب نبضهای پایتان را معاینه کند و یک سونوگرافی داپلر از عروق اندام بکنید
 • تصویر کاربر ستایش سه شنبه ۹ دی ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  ببخشید آقای دکتر مدتی هست پاهام خیلی سرد میشوند دکتر هم رفتم بهم قرص آهن و کلسیم دادند اثری نداره چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۹ دی ۹۹( 7 ماه پیش)
   معمولن در خانمها این حالات پیش میاید و خیلی جای نگرانی نیست عمومت هم ناشی از کمخونی است داروی خوبی تجویز شده استفاده کنید و نگران نباشید
 • تصویر کاربر احمد چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  باسلام چند وقت ماهیچه پاک پشت ساق دچار کوفتگی شده و در طی استفاده کم زود خسته و کوفته میشود حتی ایستادن و با استراحت خوب میش ولی بعد دوبار سریع کوفته میشود مشکل خاستم ببینم چیست با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   احتمالا علتش گرفتگی های عضلانی است ولی اگر به خصوص احساس سردی در پاها دارید یک متخصص ببینن و نبضهای پایتان را معاینه کند
 • تصویر کاربر محمدجوادی چهارشنبه ۷ آبان ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام حدود۳ساله گوش راستم سوت میکشه تقریبا از همانموقع تیروییدم کم کارشد دارومیخورم واریس دارم قرص آسپرین۸۰ هرشب یکی میخورم ۵یا۶ساله ۵۰سالمه اضافه وزن دارم آیا وز وز گوشم مشکل عروقیه چون گاهی نخ سیگار بکشم وز وز گوشم شدیدمیشه ببخشیدسوالم طولانی شدممنونم عاقبتتونبخیر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۷ آبان ۹۹( 9 ماه پیش)
   وزوز گوش عاامت مهمی است و میتواند نشانه ی عارضه ی اسپرین باشد. حتا نزد متخصص گوش و حلق و بینی برای بررسی وزوز ویزیت شوید، اگر علتی پیدا نشد شاید لازم به قطع اسپرین باشد
  2. تصویر کاربر محمدجوادی چهارشنبه ۷ آبان ۹۹( 9 ماه پیش)
   خوب آقای دکتراتفاقا گوش حلق وبینی ویزیت شدم ولی جواب نگرفتم ''از نظر شما چندسال هرشب یه دونه آسپرین۸۰ میخورم اشکالی نداره یکمرتبه بزارم کنار'سن ۵۰ ساله عیالم بیماره تحت معالجه مدتیه استرسم زیادشده کمی غلظت خون دارم لطفا راهنماییم کنید قبلا هم ارتباط وز وزوآسپرین شنیده بودم سپاسگزارم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۷ آبان ۹۹( 9 ماه پیش)
   اگر سابقه ی گرفتگی عروقی قبل از این نداشته اید اسپرین را حذف کنید، توصیه ی من این است اگر اخیرا تست ورزش نکرده اید یک بار هم این تست را انجام دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر معصومه سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام دكتر مدتى هست كه كف پاهام بشدت درد ميكنه وايستادن برام سخته جديدا درد به ساق پام هم رسيده وقتى از جام بلند ميشم لنگان لنگان راه ميرم چند قدم اول رو واقعا كار خونه برام سخت شده البته من ديسك ٤و٥هم مشكل داره و فكر كنم پارگى داده قبلا روى صندلى نشستن برام سخته چون پاهام اويزون ميشن و همش دوست دارم پاهامو جمع كنم ضمنا به تازگى پاهام ورم هم ميكنن فشارخون كنترل شده چربى خون كنترله كراتين هم كنترل هست نميدونم علتش چيه بعضي وقتها از شدت درد احساس سوزش دارم لطفا راهنمايي بفرماييد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام علا درد و خشكي احتمالا فشار روي عصب ساتيك است،راجع به ورم پا يك اكوي فوق تخصصي ميخواهم ، كه اختلالات قلب مسخص بشه
درحال دریافت اطلاعات
آنچه که برای یک شخص ممکن است استرس‌آور باشد، در دیگری ممکن است تاثیری نداشته باشد. قابل ذکر است که استرس فقط برای اتفاقات…
قرص لووکسین یا لووتیروکسین از شایع ترین داروهایی است که توسط متخصصین غدد تجویز می شود. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید استفاده…
اگر خود شما یا یکی از اطرافیانتان تا به حال به هر علتی به پزشک قلب مراجعه کرده باشید و یا دچار بیماری قلبی…
دارای مشکلات قلبی هستید و پزشک برای شما ازمایش اکوی قلب تجویز کرده است؟ نمی توانید به دلایل مختلف از جمله ویروس کرونا از…
آنچه که برای یک شخص ممکن است استرس‌آور باشد، در دیگری ممکن است تاثیری نداشته باشد. قابل ذکر است که استرس فقط برای اتفاقات…
قرص لووکسین یا لووتیروکسین از شایع ترین داروهایی است که توسط متخصصین غدد تجویز می شود. این دارو برای درمان کم کاری تیروئید استفاده…
اگر خود شما یا یکی از اطرافیانتان تا به حال به هر علتی به پزشک قلب مراجعه کرده باشید و یا دچار بیماری قلبی…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر