دکتر محمد حسین نجفی

دکتر محمد حسین نجفی

درد انگشت دست چپ و قلب

معمولاً اغلب افراد مشکل کوچکی با دست، مچ یا انگشتان خود دارند! در بیشتر اوقات، این مشکلات کوچک مانع حرکت بدن نمی شود، اما در برخی موارد به دلیل فعالیت های شدید روزمره و یا استفاده ی بیش از حد از مفاصل، شدت علائم بیشتر می باشد. مشکلات مربوط به دست، انگشتان یا مچ ممکن است در نتیجه ی آسیب دیدگی یا افزایش سن نیز رخ دهد. علائم مشکلات مربوط به دست معمولاً شامل سوزش، درد، احساس گرما یا سرما در ناحیه آسیب دیده می شود. در برخی موارد ممکن است دست شما متورم شده و نتوانید آن را به خوبی حرکت دهید. همچنین، شاید دست شما تغییر رنگ داده و قرمز، رنگ پریده یا کبود به نظر برسد. 

حس کردن یا مشاهده ی یک توده یا برآمدگی روی مچ، انگشتان یا دست نیز ممکن است رخ دهد. درمان های خانگی معمولاً برای تسکین علائم پیشنهاد می شوند و برای رفع اساسی مشکل باید به پزشک مراجعه کنید. آیا درد انگشت دست  چپ و قلب باهم ارتباط دارند؟  و میتوان آن را نشانه ای برای مشکل قلبی تلقی کرد؟ برای پاسخ به این سوال ویدیو  زیر را تماشا کنید.

علت درد انگشت وسط دست چپ

اگر شاهد درد در انگشتان دست چپ یا راست خود بودید و این درد بی دلیل بود. ممکن است نشان دهنده ی مشکل قلبی باشد، گاهی درد انگشتان همراه با تورم است که نشان دهنده ی مشکل جدی است و کمبود اکسیژن بدن را نشان می دهد.

درد قلب در کدام قسمت بدن است

درد قلب دقیقا کجاست؟ هر دردی از گوش تا ناف که با استراحت بهتر و با فعالیت تشدید می یابد میتواند نشان دهنده ی مشکل و درد  قلبی باشد. از کنار این علائم ساده عبور نکنید.

مشکلات ناشی از استفاده بیش از حد از دست

مشکلات ناشی از استفاده بیش از حد از دست شامل:

درد انگشت دست چپ و قلب

مشکلات استخوانی، ماهیچه ای یا مفصلی

علت درد انگشت دست چپ

لطفا امتیاز دهید
Picture of دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید
dr amir rasooli
ویزیت آنلاین
از طریق ویزیت آنلاین سوال خود را بپرسید.
میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟