همه چیز درباره ارتباط فشار خون بالا و اختلال نعوظ

همه چیز درباره ارتباط فشار خون بالا و اختلال نعوظ

همه چیز درباره ارتباط فشار خون بالا و اختلال نعوظ

فشار خون بالا چطور می تواند باعث اختلال در نعوظ شود؟ آیا این عارضه قابل درمان است؟ با دانستن پاسخ این سوالات می توان هر چه سریعتر به حل مشکل اختلال یا عدم نعوظ پرداخت و رابطه جنسی ایده آل را تجربه کرد. با ما همراه باشید…

پارگی عروق با فشار خون بالا

فشار خون بالا با آسیب رساندن به عروق خونی می تواند دستیابی به این وضعیت را دشوار تر کند. فشار خون بالا ارتباط نزدیکی با آسیب دیدگی، پارگی یا تنگی عروق خونی دارد. این وضعیت می تواند تاثیری منفی بر جریان خون داشته و حتی خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را نیز افزایش دهد.

پیشنهاد دکتر محمد حسین نجفی برای مطالعه:
همه چیز را درباره آنژیوگرافی سال ۹۸ بدانید. برای مطالعه بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

همه چیز در مورد عمل آنژیوگرافی قلب سال ۹۸

جریان خون در هنگام نعوظ

به صورت طبیعی، عدم انسداد جریان خون، کلید دستیابی به نعوظ های سالم است. در هنگام تحریک جنسی، بدن میزان جریان خون رونده به آلت را افزایش داده، کورپورا کاورنوسا را پر کرده و حالت نعوظ را ایجاد می کند.

جریان خون

نعوظ آلت برای اغلب مردان حالتی طبیعی است که پس از تحریک و برانگیختگی جنسی به وجود می آید. با این حال، فرایند درونی نعوظ آلت بسیار پیچیده تر بوده و نیازمند همکاری بخش های مختلفی از بدن است.

در هنگام احساس برانگیختگی جنسی مغز به بافت درون آلت پیام می فرستد. سپس، بافتی به نام کورپورا کاورنوسا متسع شده و جریان خون به آلت تناسلی وارد می شود. در نتیجه ورود خون، بافت آلت انبساط و گسترش می یابد.

کورپورا کاورنوسا متشکل از دو بافت استوانه ای شکل است که از قاعده تا سر آلت امتداد یافته اند. این فرایند را می توان به پر شدن یک بادکنک به وسیله آب تشبیه کرد. همزمان با ورود جریان خون، فشار درون آلت افزایش یافته و آلت سفت تر می شود.

کورپورا کاورنوسا

علاوه بر این موارد، مغز به بافت اطراف آلت پیام می فرستد تا از خروج خون از بافت جلوگیری شده و نعوظ بدست آمده حفظ شود. پس از اتمام رابطه یا تحریک جنسی، میزان فشار درون ورید های اطراف آلت کاهش یافته، خون خارج شده و نعوظ از بین می رود.

فشار خون بالا هر مرحله از این فرایند را با چالش های بیشتری همراه می کند. در ابتلا به فشار خون بالا، توانایی شریان های خونی آلت در متسع شدن و حفظ جریان مداوم و ثابت خون کاهش می یابد.

آیا فشار خون بالا سبب اختلال در نعوظ می شود؟

هایپرتنشن یا فشار خون بالا یکی از رایج ترین بیماری هایی است که رابطه نزدیکی با اختلال نعوظ دارد. به همین دلیل، کاهش فشار خون تا محدوده طبیعی نه تنها برای سلامت کلی بدن مناسب است بلکه به کاهش خطر ابتلا به مشکلات نعوظ و بهبود اعتماد به نفس فرد در روابط جنسی نیز کمک می کند. فشار و جریان خون هر دو نقش بزرگی در کمک به دستیابی و حفظ نعوظ می کنند. 

فشار خون بالا بر تمامی اندام های بدن فشار وارد کرده و وضعیتی را به وجود می آورد که تمامی افراد باید به آن توجه داشته باشند. ارتباطات نزدیکی بین فشار خون بالا و مشکلات نعوظ بیان شده است. در مجموع، حدود ۳۰ درصد مردان مبتلا به فشار خون بالا به درجاتی از اختلال نعوظ نیز دچار می شوند. فشار خون اثرات مستقیم و غیر مستقیمی را بر کیفیت و ماندگاری نعوظ آلت بر جای می گذارد.

فشار خون بالا و اختلال نعوظ

ضعیف شدن نعوظ بخاطر فشار خون

آسیب دیدن عروق خونی منجر به ضعیف شدن و کاهش تدوام جریان خون در سرتاسر بدن می شود. این وضعیت، دستیابی به نعوظ را دشوار تر می سازد. هنگامی که جریان خون کافی جهت پر کردن کورپورا کاورنوسا وجود نداشته باشد دستیابی و حفظ نعوظ دشوار خواهد بود. گاهی اوقات، فشار خون بالا اختلال کامل نعوظ ایجاد نکرده و در عوض سبب ضعیف شدن نعوظ ها یا سختی در حفظ آن ها می شود.

فشار خون بالا و میل جنسی مردان

فشار خون بالا با کاهش سطح تستوسترون ارتباط دارد. تستوسترون هورمونی است که در میل جنسی مردانه نقشی کلیدی ایفا می کند. یک مطالعه در سال ۲۰۰۲ بیان داشت که مردان مبتلا به فشار خون در مقایسه با مردان دارای فشار خون طبیعی، مقادیر کمتری هورمون تستوسترون در بدن خود دارند.

فشار خون و تستوسترون

تستوسترون هورمون جنسی اولیه در مردان و عامل اصلی ارتقا عملکرد جنسی طبیعی است. با توجه به این موضوع، فشار خون بالا می تواند از دو جنبه سبب ابتلا به اختلال نعوظ شود.

این دو جنبه شامل موارد زیر است :

 • دشوار کردن دستیابی به نعوظ
 • کاهش عملکرد و میل جنسی مردانه به دنبال کاهش تستوسترون

فشار خون بالا و عملکرد جنسی

فشار خون بالا می تواند سبب سفتی دیواره عروق خونی شده و با اختلال در ورود جریان خون به آلت تناسلی حفظ یک نعوظ قوی را دشوار سازد. این موارد از اثرات منفی فشار خون بالا بر عملکرد جنسی مردان می باشند.

فشار خون بالا انجام ورزش های جسمانی را نیز با سختی بیشتری همراه می کند. چنین وضعیتی سبب کاهش تحرک افراد مبتلا شده و این افراد به دلیل قرار نداشتن در بهترین شرایط فیزیکی، بهترین عملکرد جنسی را نیز نخواهند داشت.

فشار خون و عملکرد جنسی

با اینکه رابطه جنسی چندان که تصور می شود کالری نمی سوزاند اما می تواند فعالیتی چالش برانگیز برای سیستم تنفسی و قلبی عروقی باشد. بر این اساس، برخورداری از سلامت مناسب با داشتن عملکرد جنسی بهتر ارتباط دارد. زنان و مردان در هر دقیقه از رابطه جنسی به ترتیب ۴٫۲ و ۳٫۱ کالری می سوزانند.

چگونگی کاهش فشار خون

در صورت ابتلا به فشار خون، بهترین کار، پرسیدن راهکار های کاهش ایمن و پایدار فشار خون از پزشک خود می باشد. امکان دارد پزشک انجام تغییرات در سبک زندگی یا استفاده از دارو های تنظیم کننده فشار خون را به بیمار توصیه کند.

فشار خون بالا اغلب به وسیله چندین عامل ایجاد می شود. در پایین لیستی از موثر ترین اقداماتی آورده شده که می توان جهت کاهش فشار خون و خطر ابتلا به مشکلات نعوظ مرتبط با آن انجام داد:

❇ تغییر سبک زندگی

در صورت داشتن اضافه وزن، جهت کمک به کاهش وزن و حفظ آن در محدوده ای مناسب رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهید. اضافه وزن (مخصوصا چربی اطراف شکم) ارتباط تنگاتنگی با فشار خون بالا دارد.

ورزش برای کاهش فشار خون

❇ ورزش منظم

ورزش مخصوصا ورزش هوازی همانند دویدن یا دوچرخه سواری می تواند فشار خون را به صورت طبیعی کاهش دهد. اغلب ورزشی چون ۳۰ دقیقه ورزش روزانه و مداوم برای کاهش قابل توجه سطح فشار خون کافی است.

❇ کاهش مصرف سدیم

رژیم های غذایی سرشار از سدیم می توانند فشار خون را تا ۸ میلی متر جیوه افزایش دهند. یکی از موثر ترین روش های کاهش فشار خون کاهش مصرف مواد غذایی نمکی و سرشار از سدیم است.

❇ اجتناب از مصرف الکل و سیگار

مصرف بیش از حد الکل سبب افزایش فشار خون و احتمالا کاهش اثرات داروی های کنترل فشار خون می شود. سیگار نیز می تواند سبب افزایش چشم گیر فشار خون شود.

غذای سالم برای کاهش فشار خون

❇ تغییر رژیم غذایی

 در نهایت، رژیم غذایی نیز با فشار خون ارتباط دارد. با کاهش مصرف چربی های اشباع شده و افزایش مصرف سبزیجات و غذا های کم چرب می توان فشار خون را مقداری کاهش داد.

برای مطالعه بیشتر:
درمان فشار خون بالا در طب سنتی چگونه است؟ برای خواندن بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

درمان فشار خون بالا در طب سنتی

کاهش فشار خون بالا برای داشتن سلامت بهتر

فشار خون بالا به عنوان ((قاتل خاموش)) شناخته می شود. این بیماری با گذشت زمان می تواند فشار زیادی را به اندام های بدن از جمله قلب، مغز، کبد و کلیه وارد کند. این یعنی فشار خون بالا احتمال ابتلا به انواع خطر ها از سکته مغزی تا بیماری ایسکمیک قلبی را افزایش می دهد.

در صورت ابتلا به این بیماری انجام اقدامات و تغییر سبک زندگی بسیار اهمیت دارد. انجام این اقدامات نه تنها عملکرد جنسی افراد را بهبود می بخشد بلکه به کاهش عوارض اختلال نعوظ نیز کمک می کند. با کاهش فشار خون بالا می توان عمری طولانی تر داشته و از داشتن یک زندگی با کیفیت بیشتر لذت برد.

 دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر صنم سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من شوهرم مدتی که میلی جنسیش خیلی پایین اومده .میخواستم براش مکمل تقویت نجسی بگیرم .چون فشار خون داره و قرص مصرف میکنه ایا مشکلی نداره از مکمل استفاده کنه ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   در درجه ی اول باید فشارخونشان کنترل شود چون به بهبود علایم جنسی هم کمک می کند ولی مصرف قرص سیلدنافیل مشکلی ندارد برای ایشان
 • تصویر کاربر masrourmoeini دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام.. من قرص لوزارتان صبح و شب برای فشار خون مصرف میکنم..و از ابتدای درمان با این دارو فشار خونم کنترل شده و مشگلی برام پیش نیومده... با این وجود میتونم در ماه رمضان کامل روزه بگیرم؟ باعث مشگلی نمیشه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۶ فروردین ۰( 2 ماه پیش)
   بله در وعده های افطار و سحر بخورید قرصتان را
 • تصویر کاربر سیاوش شنبه ۲۷ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام بنده متحل هستم و بعضی وقتا قرص ویاگرا و ارکتو مصرف میکنم و بعدش سرددرد شدید میگیرم ک با خوردن نوافن حل میشه.میخواستم بپرسم قرصی هست ک ب حالت نعوظ کمک کنه و سردرد نیاره؟ سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   نه متاسفانه از عوارض این داروها همین سردرد است ولی از یک متخصص اورولوژی سوال کنید شاید راه حلی داشته باشند
 • تصویر کاربر مافی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  مادرم فشارش چند وقته بالا میره .قبلا خیلی نبود ولی الان یه مدتی زیاد تکرار میشه.دکتر که رفتیم میگن قرص فشار اگه بخوره دائم باید قرص بخوره برا همین از خوردن قرص منعش کردن.نمیدونیم چکار کنیم.میخواستم راهنماییم بکنید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   اگر فشار بالا دارند اقدام درست مصرف داروست این حرف هم که چون باید دایم بخورد پس دارو ندهیم اشتباه است
 • تصویر کاربر محمودی دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  با سلام من فشار خون و تپش قلب دارم و مشکل نعوظ میل جنسیم زیاده اما تا میام سراغ مسایل جنسی استرسم زیاد میشه و تپشم بالا میره ودچار نعوظ میشم 27 سالمه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   یک متخصص اورولوژی ببیند اگر صلاح بود دارو تجویز کند
 • تصویر کاربر فرامرز دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  با سلام،،۵۸ساله هستم،،دو سال پیش بدنبال یک فشار عصبی شدید دچار آنوریسم مغزی شدم،ناگفته نماند که معتاد به سیگار هم بودم،طی دو مرحله توسط عمل آنژیو،کوئل گذاری انجام شد و برای ترک سیگار قرص ولبان و برای کنترل فشار خون متورال50 و لوزارتان اچ هر دو قرص نصف صبح و نصف شب از آن هنگام مصرف میکنم،حدود شش ماه پیش مجددا آنژیو انجام شد و پزشک معالجم نیازی به استنت گذاری ندیدند،در حال حاضر فشار خونم حدود ۱۲ روی ۸(بعلاوه و منهای یک) در ابتدای صبح میباشد،متاسفانه دچار ناتوانی جنسی شده ام که بر زندگی زناشویی ام تاثیر گذاشته و فقط در ساعات اولیه صبح ارکشن دارم ،با توجه به اینکه این مورد یکی از عوارض جانبی متورال هست آیا میتوان قرص دیگری را جایگزین متورال نمود ،در صورت صلاحدید جنابعالی خوشوقت میشوم که جهت بررسی های بیشتر حضورا خدمت برسم،،،با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۲ دی ۹۹( 5 ماه پیش)
   بهتر است یک بار حضوری ویزیت شوید ولی میشود متورال را کامل قطع کرد
 • تصویر کاربر ایمان شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  باسلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر
  وقت بخیر و خسته نباشید
  بنده 37 سالمه ، حدود یک ماه و نیم پیش احساس کردم فشار و ضربان قلبم بالاست چندروزی چک کردم و همش بین 18-12 ، 17 - 11 ، 16-10 بوده و ضربانم بین 90-100 ، دکتر قلب و عروق مراجعه کردم و تست اکو و نوار قلب و سونوگرافی کلیه و عروق و آزمایش کامل خون دادم و گفتن مدت حداقل 6 ماه هست فشارت بالاهست و مقداری جداره قلبم ضخیم شده و نشانه دیگری دیده نشده بهم مدت 2 هفته لورازتان اچ روزی یک عدد و قرصBisoprolol روزی دو عدد بهم دادن که فشارم تنظیم شده بعد از دوهفته هم دوز مصرف این قرصها رو نصف کردن
  درحال حاضر بعد از حدود یکماه و نیم مصرف قرصها فشارم تنظیمه اما مشکل شدید در نعوظ و میل جنسی پیدا کردم آیا از قرص ها هست و یا فشار خونم ؟ و آیا قرص جایگزین یا مکمل برای حل مشکلم وجود داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   داروهایتان چیست؟
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   اگر فشارتان کنترل است احتمالن عارضه ی دارویی است
  3. تصویر کاربر ایمان شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   لوزارتان اچ روزی نصف قرص و بیسوپرولول روزی یک عدد
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۸ آذر ۹۹( 6 ماه پیش)
   بیسوپرولول میتواند این عوارض را بدهد، من پیشنهادم این است به جای استفاده از داروی تقویت کنندگی جنسی روی قظع بیزوپرولول کار کنیم. مدتی نصف قرص استفاده کنید و به فشارهایتان دقت کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  تقریبا ۴ ماهی میشه که فشار خونم کنترل نیست و یک دفعه بالا میره لآخرین بار هم یک هفته پیش بود که فشار 170/120 شده بود و بعد از چند ساعت مراقت بیمارستانی فشارم شد 150/90
  حالا از اون روز به بعد هم سر درد مداوم دارم و هم مشکل نعوض و درد در قسمت پشت کمر ریه ها و کلیه دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   دارو استفاده می کنید؟ اکو کرده اید؟
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   دارو لوزارتان مصرف میکنم
   اکو انجام ندادم
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   چقدر لوزارتان می خورید؟ فشارتان هر روز بالای 15 است؟
  4. تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   روزانه ۲ تا قرص لوزارتان
   معمولا فشارم در ۸۰ درصد شرایط ۱۵ هست
  5. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   به جای لوزارتان از قرص لوزارتان اچ نصف قرص هر 12 ساعت استفاده کنید و ببینید در دو هفته ی اینده فشارهایتان چگونه است
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر H-Hb شنبه ۱۰ آبان ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  من انژیوپلاستی کردم واستنت دارم فشار خونم با مصرف قرص تقریبا کنترل شده است والزامیکس مصرف میکنم برای بهبود نعوظ وپایداری ان چه اقدامی باید بکنم.
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   لیست داروهابتان را بفرمایید و اینکه ایا در ابن داروها نیتروگلیسرین دارید یا نه؟
  2. تصویر کاربر H-Hb جمعه ۹ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   پلاویکس-والزامیکس۵-۱۶۰-رزوکسین-اسپیرین ۸۰
  3. تصویر کاربر H-Hb جمعه ۹ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   پلاویکس-
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۰ آبان ۹۹( 7 ماه پیش)
   چند وقت از تعبیه ی استنت شما می گذرد؟ ایا به علت سکته تعبیه شده بود؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب و سپاس از انسان دوستی و سخاوت شما:
  مادرم پاییز پارسال تحت لاپاراسکوپی کولن و متعاقبا شش ماه شیمی درمانی قرار گرفت. عوارض شیمی درمانی باعث بیحالی، خستگی سریع و گزگز در نوک انگشتان دست و پا شده و همچنان مطابق سالهای گذشته داروی فشار خونش رو ادامه میده (مادرش هم سابقه نارسایی کلیوی داشت و توفامیلشون افراد با بیماری فشار خون بالا زیادن). انکولوژیست بدلیل تشخیص سندرم لینچ در کولن پیشنهاد داده شهریور ماه کلکتومی انجام بشه.
  - خیلی نگرانم بعلت بیحالی و احساس ضعف و عوارض شیمی درمانی و فشار خون، تحمل این عمل رو نداشته باشه. جراحش در عمل قبلی گفت دکتر بیهوشی به زور حین عمل فشارش رو پایین نگه داشته بود.
  - یکی از آشنایان با بیماری مشابه بعد از کلکتومی بعلت امبولی ریه از دنیا رفت و این مسئله خیلی باعث استرس ما شده.
  - هر روز تو خونه راه میره ولی احساس ضعف و گزگز هنوز برطرف نشده. از طرفی هم گاهی انگار که چیزی تو گلوش مونده باشه سرفه خشک شدید میکنه و حتما باید یه لیوان آب بدیم تا حالش خوب شه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۷ مرداد ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام عمل انجام بشه و پروتكلهاي پيشگيري از لخته وريدي الزامي است. نگران نباشيد
درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم در مورد داروی آمیودارون شنیده باشید، در این مقاله قصد داریم ببینم دارو برای چه بیماری هایی مصرف داشته و عوارض…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
مشکلات قلبی یکی از رایج ترین عارضه ها در افراد (خصوصا افراد سالمند) به شمار می آید. بنابراین اهمیت فراوان رسیدگی به این مشکلات…
شاید شما هم در مورد داروی آمیودارون شنیده باشید، در این مقاله قصد داریم ببینم دارو برای چه بیماری هایی مصرف داشته و عوارض…
همیشه برخی بیماران این سوال را می پرسند که آیا ناراحتی های معده، می تواند منجر به افزایش فشارخون شود؟ آیا ممکن است منشا…
به طور کلی تعداد سالمندان بالای ۶۵ سال در کشورمان رو به افزایش است و به زودی بخش قابل توجه و مهمی از جمعیت…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر