بتاهیستین قرص جدیدی با نام تجاری اکتوسرک و بتاسرک

بتاهیستین قرص جدیدی با نام تجاری اکتوسرک و بتاسرک

بتاهیستین قرص جدیدی با نام تجاری اکتوسرک و بتاسرک

سندرم منییر یک بیماری است که در گوش داخلی بروز می دهد. این بیماری سبب بروز حملات سرگیجه شده که با احساس چرخش، از دست رفتن شنوایی و صدای زنگ در گوش همراه هستند. بتاهیستین دارویی جدیدی است که در درمان برخی بیماری ها مثل سندرم منییر موثر است و در بازار با عناوین اکتوسرک و بتاسرک شناخته می شود.

سندرم منییر چیست؟

سندروم منیر از نظر شدت و تعداد دفعات بروز با یکدیگر تفاوت دارند. تصور بر این است که تجمع مایع در گوش داخلی سبب بروز این علائم می شود. درمان این بیماری می تواند به تسکین و پیشگیری از علائم کمک کند. این احساس هنگامی به وجود می آید که بخش کنترل کننده تعادل در گوش داخلی عملکرد مناسبی نداشته باشد.

علائم سندرم منیر

 • احساس سرگیجه و بیماری (حالت تهوع یا استفراغ)
 • صدای زنگ در گوش (تینیتوس)
 • از دست رفتن یا مشکل در شنوایی
 • احساس گیجی

تشریح سندرم منییر

تصور می شود که قرص بتاهیستین با افزایش جریان خون در اطراف گوش داخلی می تواند در بهبود این بیماری موثر باشد. با افزایش جریان خون این ناحیه، مقدار مایع گوش میانی کاهش یافته و از بروز علائم جلوگیری می شود.

بتاهیستین چیست؟

داروی بتاهیستین که تخت نام تجاری بتاسرک یا اکتوسرک معمولا در داروخانه ها یافت می شود، از داروهایی است که برای بهبود و درمان سرگیجه و سندرم منیر استفاده می گردد. عموما قرص ODT ۲۴ میلی گرمی بتاسرک برای بیماری منییر توسط  پزشک تجویز می گردد. ODT به انواعی از قرص های خوراکی گفته می شود که سریع در محیط دهان باز می شوند.

کاربردهای قرص بتاهیستین

این دارو با افزایش جریان خون رونده به گوش داخلی موثر واقع می شود. گوش داخلی از جمله اندام هایی است که در احساس تعادل نقش ایفا می کند. این دارو را می توان با یا بدون همراهی غذا مصرف کرد. بتاسرک می تواند سبب بروز مشکلات گوارشی خفیفی شود که مصرف آن به همراه غذا این مشکلات را کاهش خواهد داد.

بتاهیستین ۸

قرص اکتوسرک ۸ میلی گرم یا بتاسرک یا بتاهیستین ۸ نیز برای درمان سرگیجه یا وزوز گوش و یا کمبود شنوایی با تجویز پزشک، استفاه می گردد.

بتاهیستین

قبل از مصرف بتاهیستین

برخی دارو ها برای افراد مبتلا به بیماری هایی خاص مناسب نبوده و برخی دیگر نیز باید با مراقبت بیشتر مصرف شوند. به همین دلیل، قبل از مصرف داروی بتاهیستین ضروری است که پزشک خود را از موارد زیر مطلع کرد:

 • بارداری یا شیردهی
 • سابقه ابتلا به زخم معده
 • ابتلا به آسم
 • ابتلا به یک تومور در غدد آدرنال: این تومور فائوکروموسیتوما نام دارد.
 • مصرف دارو هایی دیگر: این مورد شامل دارو های بدون نسخه، تکمیلی و گیاهان دارویی می شود.
 • سابقه بروز واکنش حساسیتی به یک دارو

نحوه مصرف قرص بتاهیستین

قبل از شروع درمان دارویی باید برگه راهنمای دارو را مطالعه کرد. این برگه حاوی عوارض جانبی کامل داروی بتاهیستین و اطلاعات بیشتری درباره این دارو می باشد. این دارو باید دقیقا به گونه تجویز شده مصرف گردد. بتاهیستین معمولا در ابتدا به صورت قرص ۱۶ میلی گرمی سه بار در روز مصرف می شود.

پس از کنترل شدن علائم پزشک می تواند این مقدار را تا سه قرص ۸ میلی گرمی در روز کاهش دهد. جهت کمک به یادآوری توصیه های پزشک می توان دستورات نوشته شده بر برچسب جعبه دارویی را مطالعه کرد. در صورت امکان بهتر است این دارو را به همراه غذا یا میان وعده مصرف کرد.

قرص اکتوسرک را باید با یک لیوان آب مصرف کرد. بهتر است دارو ها در یک زمان مشخص و ثابت در هر روز مصرف شده تا یادآوری وعده مصرف آسان تر گردد. در صورت فراموشی مصرف یک وعده نیازی به نگرانی نبوده و باید مراقب زمان وعده بعدی بود. نباید جهت جبران وعده فراموش شده، مقدار وعده بعدی را دو برابر کرد. مصرف داروی بتاسرک به همراه غذا می تواند مشکلات گوارشی را کاهش دهد.

درمان سندرم منییر با بتاهیستین

کسب بهترین نتایج درمانی

پس از تشخیص ابتلا به بیماری منییر باید از رانندگی خودداری کرد. زیرا امکان دارد بدون هشدار قبلی فرد در حین رانندگی به یک حمله سرگیجه یا احساس چرخش دچار شود. سازمان راهنمایی و رانندگی پس از کنترل شدن مناسب علائم امکان رانندگی مجدد را به افراد می دهد. مصرف بتاهیستین در توانایی رانندگی اختلال ایجاد نمی کند. با اینکه مصرف روزانه بتاهیستین از بروز تمامی حملات را پیشگیری نمی کند اما می تواند تعداد و شدت آن ها را کاهش دهد.

ممکن است پزشک این دارو را به صورت امتحانی به مدت ۶ تا ۱۲ ماه برای بیمار تجویز کرده تا تاثیر آن بر کاهش علائم بیماری مشخص گردد. در صورت موثر بودن دارو مصرف آن ادامه پیدا خواهد کرد. برخی افراد مبتلا به بیماری منیر بیان دارند که علائم آن ها با رعایت رژیم غذایی کم سدیم، ورزش منظم، ترک سیگار و حذف مصرف الکل و کافئین بهبود یافته است.

الکل و کافئین ممنوع

با اینکه شواهد علمی اندکی برای حمایت از تاثیر گذاری رژیم غذایی و سبک زندگی در بیماری منیر وجود دارد اما این موارد می توانند ارزش امتحان کردن را داشته باشند. در صورت خرید هر گونه دارو باید امکان تداخل آن ها را با بتاهیستین از داروساز پرسید. در صورت مصرف بتاهیستین به همراه دارو های حاوی آنتی هیستامین امکان دارد تاثیر گذاری بتاهیستین کاهش یابد.

علل دیگر سرگیجه و راه های درمان آن را در این مقاله بخوانید درمان سرگیجه

نحوه نگه داری بتا هیستین

قرص بتاهیستین را به صورت زیر نگه داری کنید:

✅ تمامی دارو ها باید به دور از دید و دسترس کودکان نگه داری شوند.

✅ دارو را در محیطی خشک و خنک و به دور از نور و حرارت نگه داری کنید.

عوارض بتاهیستین و راه مقابله با آن

اغلب دارو ها به همراه اثرات مفیدی که دارند عوارض جانبی ناخواسته ای را نیز ایجاد می کنند. البته تمامی افراد این عوارض جانبی را تجربه نمی کنند.

عوارض جانبی احتمالی

این دارو همانند تمامی دارو های دیگر عوارض جانبی ایجاد می کند که البته همه افراد به آن ها دچار نمی شوند. از جمله این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد:

واکنش های حساسیتی

در صورت بروز واکنش حساسیتی باید مصرف این دارو را قطع کرده و فورا به پزشک یا بیمارستان مراجعه کرد. این موارد از جمله نشانه های این واکنش هستند:

 • کهیر قرمز رنگ یا برجسته
 • التهاب و خارش قسمتی از پوست
 • تورم صورت، زبان، گردن و لب ها
 • افت فشار خون
 • کاهش هوشیاری
 • تنگی نفس

عوارض بتاهیستین

دیگر عوارض جانبی بتاسرک شامل موارد زیر می شوند:

 • عوارض رایج (حداکثر تا ۱۰ درصد افراد را مبتلا می کنند): احساس بیماری (حالت تهوع)، سو هاضمه، سردرد.
 • دیگر عوارض جانبی گزارش شده در اثر مصرف این دارو شامل این موارد می شوند: مشکلات گوارشی خفیف از جمله احساس بیماری (استفراغ)، درد معده، تورم معده (نفخ شکم).
 • در صورت ابتلا به عوارضی که تصور بر ارتباط آن ها با مصرف بتاهیستین وجود دارد باید با پزشک یا داروساز خود تماس گرفت.

مقابله با عوارض بتاهیستین

جدول زیر برخی از رایج ترین عوارض جانبی مرتبط با قرص بتاهیستین را بیان کرده است. با این حال، در صورت مشکل ساز شدن یا بروز هر کدام از موارد زیر باید با پزشک یا داروساز خود مشورت کرد:

در صورت ابتلا چه اقداماتی باید انجام داد؟عوارض جانبی رایج داروی بتاهیستین (کمتر از ۱۰ درصد مبتلایان به این عوارض دچار می شوند)
این دارو را به همراه غذا مصرف کنید.احساس بیماری (حالت تهوع و سو هاضمه)
مقدار فراوانی آب نوشیده و یک داروی مسکن مناسب را از داروساز خود بخواهید. در صورت تداوم سر درد این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.سر درد
در صورت ابتلا چه اقداماتی باید انجام داد؟عوارض جانبی با شیوع کمتر
مصرف قرص ها به همراه غذا سبب کاهش بروز این عوارض می شود. در صورت تداوم یا مشکل ساز شدن این عوارض می توان با پزشک مشورت کرد.نفخ یا ناراحتی شکم
جهت تسکین پوست از یک مرطوب کننده استفاده کرده و در صورت تداوم یا شدت گرفتن عوارض با پزشک تماس بگیرید.واکنش هاس حساسیتی پوستی همانند خارش یا کهیر

 دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش از دکتر بر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پیمان چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتروقتتون بخیر مادربنده دچارسکته مغزی شده وقرص فشار مصرف میکند ولی مدام دچار سرگیجه می شود واین سرگیجه خیلی عذابش میده ایا قرص بتاهیستین دراین مورد مشکلی ندارد مصرف کنداگر مفیداست چه دوزی باشدممنونم ازشما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش)
   نه اشکالی ندارد روزی یک بار مصرف کنند
 • تصویر کاربر سربازج جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام علیکم خداقوت آقا دکتر بنده ۴۰سالمه چندروزپیش سرم گیج میرفت انگارخونه روسرم میچرخید عرق هم میکردم ضربان قلبم زیادمیزد دکتربه من سرم دادسرم وصل کردم بهتر شدم وقرص بتاهستین ۸میلی هم مصرف می کنم درروز۲عددهر۸ساعت دوروزهستش دارم بتاهیستین میخورم سرگیجه ندارم فعلا اما روزدومی که مصرف کردم دیشب حالم بهم خوردبعدخوردن بتاهیسیتین قبلش میوه خوردم بعدمیوه شام خوردم اسفناج که برای خون میگن خوبه آقای دکتر چراحالم خراب شدممنون میشم جواب دهید دکترعفونت میگه گوشت عفونت لابرینت داره منظورش را متوجه نشدم بخاطرخدا بخاطر خدا جواب دهید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   این سرگیجه ها بخاطر عفونت گوش میانی است و خطری هم ندارد و به راحتی برطرف می شود
 • تصویر کاربر نسیم سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام خدا قوت من حدود یک ماه پیش خواب بودم و حالم انگار دلشت بد میشد ک اون حالم منو از خواب بیدار کرد و همسرمو صدا زدم ک دارم از حال میرم و همون موقه سرم ب شدت سنگیییین شد و گپش هام بسته شد و انگاری داشتم از حال میرفتم ولی از حال نمیرفتم و واقعا چیز عجیبی بود احساس خفگی، و ب زور حرف میزدم و ب زور ب رو قورت میدادم انکار یکی بیخ گبوم رو گرفته، همسرم بالا سرم بود و طوری شده بود ک میخاستم واقعا اشهدمو بخونم، تمام ذسن چپم و صورتم و لبهام و پاهام گِز گِز میکرد و تا 3 روز من بکم ب زور حرف میزدم ب زور قورت میدادم و دست چپم همچنان تا 3 روز ی جوری بود و سرم و دست چپم انگاااار پُر شده بود از آب فراوان و سنگین شده بود، دوباره 3 روز بعد ک دلشت حالم بهتر میشد یه حمله ی دیگ اومد سراغم ولی این بار شداش کمتر بود و در حد اینکه گپشام کیپ میشث و سرم سنگین و سرگیجخ یعنی باید دراز میکشیدم، و دویاره تکرار شد دوباره تکرار شد.. رفتم دکتر قلب، قلبم سالم بود این عز قلبم، رفتم ثکتر عمومی گفتیم شاید از گوش میانیه ک اول بهم گفتن ک حمله های عصبیه و دکتر قلب هم اینو گفت و گفت ممکنه عز گپش میانی باشه ک اللن 5 روزه ک بتاهیستین 8 میخورم، و هنوز نرکال نیستم یه حاالتی تو سرم، سرکیحه و اومی نیستم و فکنک باید دکتر مغز و اعصاب هم برم نمیدونم، اها اینم بگم ک چندروز پیش ها ساعت 5 صبح بود ک پسرم گریه کرد ک خاستم بلند شم بذم سراغش تعادل نداشتم و افتادم.. پاهام انکار فلج شده بود، و نمیتوتستم تا 5 مین راه برم و بعدش ک اومی شد یکم لرز داشت باهام اما بعد خوب شد، اما اینم عحیب بود، اینم بگم ک من ماه هلست خاب دزستی ندارم شب تا صبح چون پسرم 18 ماهش اللن واز ساعت 10 شب ک میخابونمش خدا شاهده تا خود صبح هر یک ساعت یا هر 2 ساعت بیدار میشه حالا یا شیر میخوره یا آب یا بغل و خوابم خیلی بهم ریخاست و دکترا گفتن همینه مدل خواب پسرت همینه و اذیت دارم میشم.. گفتن شاید این حالنام برا کم خابیه.. نمیدونم واقعذ چمه.. ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   یک نوارقلب و اکو بگیرید
  2. تصویر کاربر نسیم سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   دکتر گرفتم هم نوار قلب هم اکو و هم به دستم امپول زدن ک ببینن قلبم سوراخی داره یا نه ک ممکنه لخته وارد مغزم شده باشه ک سالم بود، پیش خودتون اومدم،
  3. تصویر کاربر نسیم سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   دکتر نوار قلب و تکو گرفتم و چیزی نبوده و یه آمپولایی تو دستم زدن ک ببینن قلبم سوراخی چیزی نداره ک ممکن باشه لخته وارد مغزم شده باشه ک هیچی نبود خدارو شکر و قلبم سالم بود.
   پیش خودتون اومدم.
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر اکو و نوارساام بوده پس از نظر قلبی مشکلی نیست احتمالن اضطرابی است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اگه باردار باشیم میتونیم قرص بتاسرک رو مصرف کنیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   ما توصیه نمی کنیم
 • تصویر کاربر مونا پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  دختری هستم ۳۱ ساله مدت ۲هفته است که هنگام خوردن غذا سرگیجه دارم البته این سرگیجه اشیا اطرافم حرکت نمیکنند فقط داخل سر و بدنم حالت گهواره داره به متخصص گوش مراجعه کردم گفتن از گوش میانی است و داروی بتاهیستین برام تجویز کردند اما الان ضربان قلبم مرتب بالاست و احساس بی حسی در دست و پا دارم میشه خواهش کنم دلیلیش رو بگید؟ واینکه آیا میشه بدون دارو این مشکل گوش میانی حل کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   یک نوارقلب و اکو بگیرید. مشکل گوش میانی معمولن داروی خفیفی دارد و ارام ارام رفع می شود
 • تصویر کاربر قباد جمعه ۱۲ دی ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  باسلام محضر دکتر عزیز و بزرگوار من حدود یک سال ونیم است دربیمارستان بهارلو دو فنر گذاشتمو قرص اتواستاتین و آسپرین مرتب مصرف می کنم اما متاسفانه کتفم و عضلاتم دچار رگ به رگ شدن می شوند که از عوارض اسپرین است به نظر شما باید چه کار کنم آیا میشه آسپرین راقطع یا عوض کنگ
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 4 ماه پیش)
   اصلن این علایم از عوارض اسپرین نیستند و اسپرین را به هیچ وجه نمی توانید قطع کنید اگر دردها خفیف است مسکن بخورید اگر شدید است یک ارتوپد ببیند
 • تصویر کاربر سميرا دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام.من و همسرم حدود يكماهه كه شبي نصف اسپرين و چند روزي هست كه بك شب در ميون مصرف ميكنيم.همسرم ٤٧ ساله و با چربي ٢٢٠ هست كه با تحويز دكتر قرص چربي با دوز ٢٠ مصرف ميكنه و پدرش سابقه بيماري قلبي داشت در سن ٥٠ سالگي در اثر سكته قلبي فوت كرده ،ه و همينطور همسرم كبد چرب داره و سالهاست ترشح اسيد معده داره كه با تجويز دكتر چند ماهي امپرازول مصرف ميكرد و مدتي مشكلي نداشت ولي در حال حاضر داروي معده مصرف نميكنه ولي خيلي وقتها رفلاكس معده رو هم داره.و خودم هم ٤٤ ساله هستم چندين ساله دارم كه ريزش مو دارم و موهاي خيلي كم حجم و نازكي دارم و بابت اين مشكل ويتامينهاي مختلف مصرف كردم و با تجويز دكتر قرص اسپيرونولاكتون مصرف ميكنم و همينطور حدود ٦ ماهه بدليل اضطراب بالا با تجويز دكتر قرصهاي بوپروپيون و بوسپانكس را مصرف ميكنم و امروز كه از خواب بيدار شدم سمت راست پشتم درد ميكنه ،سوالم اينه كه ايا با اين شرح حال مصرف اسپرين براي منو همسرم ايرادي داره يا خير؟ممنون از پاسخگوييتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   واقعن ضرورتی ندارد به خصوص که دیابت هم ندارید، سر فرصت یک نوارقلب بگیرید
 • تصویر کاربر نیلا یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام دکتر مادر من سرگیجه داره معمولا سالی یبار به سراغش میاد دکتر میریم قرص دیمن هیدرینات و سرم تجویز میکنن میگن برای گوش میانیش هست معمولا هم زمان طولانی نیاز هست تا خوب بشه، چند روزی هست دوبار سرگیجش برگشته الان قرص بتاهیستین ۸ میتونه برای درمانش مناسب باشه؟ چطور باید این قرص رو مصرف کنه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   روزانه سه بار بهشان بدهید، معمولا این سرگیجه ها مورد خاصی نیستند ولی بهتر است سر فرصت نزد متخصص گوش و حلق و بینی هم ویزیت شوند
 • تصویر کاربر Bahman جمعه ۹ خرداد ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام من پارگی پرده گوش چپ عفونت و وزوز گوش دارم میتونم ازاین دارواستفاده کنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ خرداد ۹۹( 11 ماه پیش)
   سلام اسم دارویی که میگیرم ارسال نشده.
 • تصویر کاربر حسنا پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام
  اقای دکتر حدود ده روز پیش ما کل خونواده دچار کوفتگی و بدن درد و ابریزش بینی شدیم و مادرم سرفه ی خفیف الان.علائم کوفتگی بدن از بین.رفته ولی مادر من هنوز سرفه ی خشک.میکنه ولی شدید نیست و.تنگی نفسم.نداره بنظر شما لازمه که سی تی ریه بده یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بدون معاینه نمیشه نظر داد

   دمای بدن بیمار رو چک کنید و اگر تب داشتید به پزشک مراجعه کنید

درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر