درمان صد در صد فشار خون بالا

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:


علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

درمان فشار خونیکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

آیا درد و ورم معده باعث فشار خون بالا می شود؟

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

لطفا امتیاز دهید

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۳ مهر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  باعرض سلام من ۵۲سالمه وحدود سه ساله از قرص لوزا اچ۵۰صبح و شب۱عدد همراه بیزو پرانولول(۱/۵__۲/۵)والان حدود سه ماهه دز۵میلی صبح استفاده می کنم وشبها رزوواستاتین۲۰ واسپیرن ۸۰ استفاده می کنم فشارم قبلا
  کنترل بود اما الان تا غذا میخورم فشارم بالا میاره ازترسم غذا نمی‌خورم فشارم
  میفته(۹روی۶یا۵) میشه وقتی فشارم ۱۳یا۱۴میشه خیلی استرس میگیرم اکو هم سه ماهه قبل گرفتم گفتن خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ مهر ۰( 2 هفته پیش)
   داروی لوزارتان خود را قبل غذا استفاده کنید و نترسید اینها خیلیشان علایم استرسی هستند
 • تصویر کاربر سامان پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر
  من داراي فشار خون بالا هستم و داروي
  فروزمايد پوزراكس اميلو پرس و سوتالول استفاده ميكنم الان يك هفته هست كشيدن ترياك رو ترك كردم و قرص بي دو مصرف ميكنم و فشار خون ١٥روي ١٠ ميباشد موقع مصرف ترياك فشارم ١٣يا ١٢/٥ روي ٨ بود الان چيكار كنم اطفا راهنمايي بفرماييد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   باید دوز داروهایتان را بالا ببرید یک نصفه قرص به مصرف پوزارکس اضافه کنید
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲ تیر ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام دکتر.وقت بخیر.دستگاه فشارخون دارم توخونه میگیرم 11.12روی8..ولی امروزصبح رفتم جایی وتوماشین فشارم گرفتم اینکه ببینم دستگاه سالمه یانه..ولی 14روی8بودبادستگاخودم گرفتم بازم همین بود..ولی اومدم خونه گرفتم شده 12روی8یا11روی8..حتی درحالت ایستاده 12روی8بود..چراااسترس میگیرم وقتی یکی میخادفشارم بگیره؟؟ چیکارکنم که استرس نگیرم وبی خیال باشم وروفشارم دراون لحظه تاثیرنزاره؟؟آخه طب کار که میرم همین14روی8 ولی اونا نمیدونن من توخونه میگیرم11یا12.. ایجوربدمیشه برام.. ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲ تیر ۰( 4 ماه پیش)
   بهترین کار این است که اصلا فشارخون خود را اندازه نگیرید اندازه گرفتن مکرر فشارخون منشا استرس و ناراحتی شدید می تواند باشد
 • تصویر کاربر باران پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  ببخشید بنده 35 سال دارم متاسفانه موقع گرفتن فشار خون در مطب فشار روی 15 می ره و تپش قلب می گیرم ولی در خانه فشارم بین 12و 13 هست ضربان قلب 80 اکو انجام دادم گفتن خوب هست قرص مترال 50 و تریا مترن اچ گفتن بخورم بخاطر تپش قلب صبح ها الان تجویز کردن بعد یک هفته درگیر سرگیجه و بی حالی میشم گاها موقع پیاده روی نفس تنگی به نظر تون من نیاز به خوردن قرص دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۳ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   تریامترن اچ را قطع کنید به مصرف متورال ادامه بدهید
 • تصویر کاربر شیرین پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  با سلام وقت بخیر ببخشید من اکثر مواقع فشار خون پایین دارم و احساس خستگی و ضعف زیاد نمیدونم چکار کنم البته من ۵ سال پیش بای پس معده کردم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   یک بار اکو کنید و اگر خوب بود قرص فلودروکورتیزون روزانه یک عدد بخورید
 • تصویر کاربر اعظم چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام من سابقه فشارخون و. رومانیسم. قلبی خفیف. دارم. لوزارتان متورال میخورم، 52سالم والان. چهارروزه مینیمم خونم. تا11/5والان به 9رسیده، وقرص لوزارتان اچ و متورال. روزی دوعدد میخورم روز اول قرص زیر زبونی خوردم.،
  همچنان. احساس لرزش قلب وسستی دارم
  چی بخورم مینیمم کم بشه فشار ماکزیمم با این دارو ها به 11و10رسیده ولی مینیمم 9بوده
  رژیم غذایی دارم، واینکه پشت زیر کتف چپم یکسال درد امانم بریده شب ها به تخت میخوره نمیتونم بخوام، چکاپ تمام اندام های بدن شدم
  ازکمر گردن شکم لگن وفیزیوتراپی،
  میتونه از قلبم. باشه؟ واینکه من سه هفته ست پیاده روی میروم ضرر داره برای تپش قلب؟ واینکه قهوه لاغری میخوردم ده روز، الان یک هفته ست نخوردم میتونه رو. مینیمم تاثیر داشنه باشه؟ وقرص a. s. aوقرص کلروپرکساید برای اضطراب. وکم. خوابی میخورم. چند مدتی است گاهی حدود 5دقیقه سرفه. و پعد. خوب میشم دیگه میره تا 24ساعت. بعد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   به نظر منشا اصلی این علایم اضطرابی است یک بار اکوی جدید کنید و قرص املودیپین روزانه یک دوم به داروهایتان اضافه کنید
 • تصویر کاربر شاهرخ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. طاعاتتون قبول . ببخشید من ۸ ساله از داروی متورال ۵۰ برای فشارخون شبی یکی یا درصورت لزوم روزها هم یکی میخورم ۴۲ سالمه. مدتیه بیماری پوستی بنام لیکن پلانوس دارم دکتر پوستم میگه داروی متورال نخور از یه دسته داروی دیگه باید بخوری در صورتی که من بیش از ده ساله میگرن دارم هر وقت دارو متورال را عوض میکنم سردردهام تشدید میشه همه داروهای فشارخون حتی ترکیبی ها هم مثل والزومیکس هم امتحان کردم اما بشدت سردرد می گیرم لطفا راهنماییم کنید . سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   نظر دکتر پوست درست است اگر نمی توانید قطع کنید دوزش را کم کنید
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 96 مشاهده پرسش
  باسلام خسته نباشید.ببخشید اقای دکتر من همسرم ۳۴سال سن داره ک تقریبا ۲سال میشه ک فشارش تا ۲۱و۲۲میره.بدون اینکه تنشی داشته باشه.فشار نرمالش هم ۱۳و۱۴ هستش.
  متخصص قلبم بردیم گفتن مشکل نداره.بنظرتون علتش چیه؟وچه کارهایی انجام بدیم ک پایین بیاد یا اینکه کنترل بشه.البته اینم بگم ک فشارخونشون ارثیه ولی نه تو این سن.لازمه ک ازمایش کلیه و تیروئیید بده؟

  فقط کرونا گرفت برج۸ ک خداروشکر چیزی نبود و زود خوب شد ک بعدبهبودیش ازمایش داد و رفتیم دکتر گفتن پلاکت خونشم اومده پایین😪
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   یک بار اکو و هولتر فشار بکنند
 • تصویر کاربر عباس جمعه ۲۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  آیا فشار خون بالا بدون دارو قابل درمان وکنترل است
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   خیر درمان اصلی اش مصرف داروست
 • تصویر کاربر Fh سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام و خدا قوت
  پدر من 60 سال سن داره و چند سالی هست که فشار خون داره و قرص فشار مصرف میکنه
  (لوزار 25).چند روزی سرما خورده بود و سرفه میکرد که الان سرفه هاش کمی بهتره. روز شنبه فشارش رفت بالا(17 18). سرش گیج میره، ضعف بدن، بیقراری هم داره.
  دوبار رفتیم دکتر یک بار دکتر عمومی که به دستش آمپول زد و یه قرص داد گفت نصفش رو با آب بخور و نصف دیگه رو بذار زیر زبون. فایده نکرد و دیروز رفتیم دکتر متخصص داخلی،که گفت قرص لوزار 25 رو صبح بخور و یه قرص داد(لوزارتان اچ)گفت شب مصرف کن و گفت چند روز بخوری درست میشه...
  ولی هیچ فرقی نکرده و همون شکلی هستش. به نظر شما چند روز قرص ها رو مصرف کنه بهتر میشه؟؟ یا که دوباره بریم دکتر؟ شما خودتون چی تجویز میکنید؟
  خیلی هم ممنون از راهنمایی که میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   الان داروهایشان چیست؟ لیستشان رو بگویید فشارشان چند است الان
  2. تصویر کاربر Fh دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   الان صبح ها یک لوزار 25و شب ها یک لوزارتان اچ_فشارخون متغیره.صبح 18بود،قرص را که میخورد یه مدتی تا حدودی میاد پایین ولی دوباره میره بالا.
  3. تصویر کاربر Fh دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   سلام
   الان طبق تجویز پزشک صبح یک عدد لوزار25
   و شب یک عدد لوزارتان اچ مصرف میکنند.
   فشارشون 18 بود قرص رو که مصرف میکنند کمی میاد پایین...
   بعد دوباره میره بالا...
   خیلی هم بیحال شدن...
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 11 ماه پیش)
   قرص لوزارتان اچ صبح و شب بخورند، با املودیپین 5 ساعت ده صبح، حدود ده روز این رژیم را استفاده کنند اگر جواب نداد باید مجدد دارو تغییر کند. کاپتوپریل هم مواقع بالارفتن فشار بهشان بدهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر