درمان صد در صد فشار خون بالا

درمان صد در صد فشار خون بالا

درمان صد در صد فشار خون بالا

هر چیزی که تاکنون در مورد درمان صد در صد فشار خون بالا چه با دارو و چه درمان  قطعی فشار خون با قرص های فشار شنیده اید را کنار بگذارید، چرا که شایعه ای بیشتر نیستند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق در پادکست صوتی زیر در این باره بیشتر توضیح می دهند:


علت بالا رفتن ناگهانی فشار خون

فشار خون نیرویی است که در طی آن خون درشریان های شما جریان می یابد. عوامل مختلفی می تواند موجب افزایش ناگهانی فشار خون شما شود و هنگامی که فشار خون به طور مرتب افزایش می یابد خطر ابتلا به پرفشاری خون مزمن را نیز افزایش می دهد که می تواند منجر به مشکلات عروقی، بیماری قلبی و سکته مغزی شود.عوامل دیگری مانند استرس و اضطراب، مصرف برخی داروها مانند قرص های ضد بارداری و مصرف نمک نیز می توانند از عوامل موثر در افزایش ناگهانی فشار خون باشند.

درمان فشار خونیکی دیگراز عوامل موثر بر افزایش ناگهانی فشار خون، مصرف سیگار است. هنگامی که شما سیگار می کشید، نیکوتین، اثر فوری بر فشار خون شما  می گذارد. نیکوتین تغییرات زیادی درعملکرد مناسب رگ های خونی ایجاد می کند و درسیستم گردش خون  التهاب ایجاد کرده و در نهایت فشار خون را بالا می برد.

مصرف کاهو در فشار خون بالا

سبزیجات می توانند در بسیاری از موارد سبب کاهش فشار خون شوند. سبزیجات اغلب حاوی سطوح بالای نیترات و نیتریت هستند که منابع خوبی از اکسید نیتریک (NO) می باشند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان هایی هستند که از سلامت و الاستیک شریانی حمایت می کنند. سبزیجات کنسرو شده نیز تقریبا مانند سبزیجات تازه از میزان شکر، چربی یا نمک پایین برخوردار بوده و همان مزیت را دارند.

کاهش فشار خون با کاهوکاهو از جمله سبزیجاتی است که برای بدن انسان سرشار از مزایای سلامتی است! یک سالاد معمولی با کاهوی ترد و تازه می تواند یک میان وعده سالم و مغذی باشد. کاهو، منبع خوب پتاسیم است و مطالعات نشان داده است که به کاهش فشار خون کمک می کند.

آیا دارچین برای فشار خون ضرر دارد؟

بر طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مکمل های حاوی دارچین می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند، به خصوص برای  افرادی که داروهای استاتین را برای کاهش کلسترول و فشار خون مصرف می کنند. اما مصرف میزان مناسبی از پودر دارچین به عنوان یکی از طعم دهنده های خوشمزه، ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد. مصرف چوب دارچین به صورت روزانه ممکن است فشار خون افراد مبتلا به دیابت را نیز کاهش دهد. برای مصرف دارچین می توانید در رژیم غذایی خود آن را بر روی غلات صبحانه، تخم مرغ و حتی قهوه اضافه کنید.

کاهش قند و فشار خون با چای ترش

تحقیقات در مورد مصرف چای مخصوصا چای ترش نشان داده است که مصرف چای ترش در طی روز به صورت دم کرده تأثیر زیادی بر کاهش فشار خون دارد.

یوگا و فشار خون

مطالعات اخیر نشان می دهد که حفظ عضلات و انعطاف پذیری آن ها، نقش موثری بر سلامت بدن دارد. به عنوان مثال از طریق تمرینات یوگا به طور منظم، انعطاف پذیری شریان ها صورت گرفته و در نتیجه به طور طبیعی، باعث کاهش فشارخون می شود.

تاثیر یوگا در درمان فشار خونمطالعه ای در مجله فیزیولوژی نشان می دهد که  فشار خون افراد ۴۰ ساله و بالاتر، با انجام تمرینات یوگا برای انعطاف پذیری شریان ها، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

رازیانه برای کنترل فشار خون

رازیانه گیاهی است که در اکثر نقاط اروپا و دریای مدیترانه رشد می کند. دانه های این گیاه در قرون وسطی برای طعم دهی و به عنوان دارو استفاده می شد. امروزه، مصرف دانه رازیانه، نقش مهمی در کاهش فشار خون داشته و گزینه مناسبی در درمان این بیماری به شمار می رود.

درمان فشار خون با دارچین و عسل

عسل حاوی حدود ۸۰ درصد قند و همچنین اثرات پروتئینی، مواد معدنی و آب است. بدن شما به راحتی می تواند عسل را جذب و استفاده کند و این باعث می شود که کربوهیدرات های مفید وارد بدن شوند. تاثیر گذاری دارچین نیز به عنوان ادویه ای بدون قند، در ترکیب با عسل سودمند است. اگر چه مطالعات اولیه نشان می دهد که عسل ممکن است نقش مهمی در کاهش فشارخون داشته باشد، اما هرگز بدون مشورت متخصص فشار خون این درمان را انجام ندهید. پیش از اضافه کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی خود برای کاهش فشار خون با پزشک خود  مشورت کنید، به خصوص اگر در حال  مصرف داروهایی برای کاهش فشار خون هستید.

بابونه و فشار خون

بابونه گیاهی با خواص فراوان است که می تواند در کاهش فشار خون مفید باشد. تاثیر مصرف آن با داروهای فشار خون بالا ، دارای اثر دهی بیشتری است.

کرفس و فشار خون

آب کرفس و فشار خونآب کرفس در درمان فشار خون بالا بسیار سودمند است. شما می توانید کمی آب به ساقه های کرفس اضافه کرده و آن را در درمان پرفشاری خون مصرف کنید.

خواص بهارنارنج بر فشار خون

بهار نارنج تلخ به صورت دم کرده و یا عصاره آن در درمان پرفشاری خون مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره بهار نارنج تلخ حاوی سونفریین است و اثرات سمپاتومیتی سینافین در این عصاره ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

تاثیر زالو درمانی بر فشار خون

تاثیر زالودرمانی بر فشار خونمطالعات مختلف نشان داده است که بزاق زالو حاوی آنزیم های مفیدی است که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنزیم های ضد انعقاد موجود در بزاق زالو سبب کاهش گرایش انعقادی خون می شود؛ بنابراین این آنزیم ها نه تنها از لخته شدن خون جلوگیری می کنند، بلکه باعث می شوند تا لخته ها ی خون از قسمت های دیگر بدن نیز حذف شده و منجر به کاهش قابل ملاحظه فشارهای سیستولیک و دیاستولیک شود.

خواص کاسنی برای کاهش فشار خون

عصاره کاسنی که حاوی فروکتان و نوعی یونولین است، اثرات مطلوبی بر بدن دارد؛ از جمله اثرات آنتی هپرگلیسمی و ضد دردی لیپیدمی و بهبود حرکت روده. مطالعات نشان داده است که  عصاره ریشه کاسنی بر گلوکز خون، متابولیسم لیپید و کاهش فشار خون تاثیر گذار است.

تاثیر مکمل منیزیم بر کاهش فشار خون

مصرف منیزیم کافی می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. توصیه می شود که افراد مبتلا به فشار خون بالا، مکمل های منیزیم را برای کاهش فشار خون خود مصرف کنند.

با توجه به ایمنی نسبی و هزینه پایین، مکمل های منیزیم می توانند گزینه مناسبی برای کاهش فشار خون در افراد با خطر بالا و یا بیماران مبتلا به فشار خون بالا در نظر گرفته شوند. محققان دریافتند که مصرف ۳۶۸ میلی گرم مکمل منیزیم روزانه به مدت سه ماه موجب کاهش فشار خون سیستولیک افراد به میزان ۲ میلی متر جیوه (mmHg) و کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

هویج و فشار خون

هویچ و فشار خونآب هویج دارای آنتی اکسیدان هایی مانند بتا کاروتن و ویتامین A و C است. آنتی اکسیدان ها درعروق خونی باعث محافظت بدن از رادیکال های آزاد می شوند. محققان اعلام کرده اند که آنتی اکسیدان ها ممکن است در درمان فشار خون بسیار موثر باشند.

سیاه دانه برای درمان فشار خون بالا

روغن سیاه دانه در درمان برخی از شایع ترین شرایط خاص، از جمله فشار خون بالا و آسم، کاربرد دارد. سیاه دانه دارای خواص قوی ضد قارچی است که در درمان انواع عفونت ها نیز استفاده می شود. ازجمله مزایای عمده روغن سیاه دانه می توان به کاهش فشار خون بالا اشاره کرد.

عدس و فشار خون

دانشمندان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که مصرف عدس می تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش سطح خطرناک فشار خون داشته باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که عدس می تواند میزان انقباض رگ های خونی را کاهش دهد. مصرف چربی و نمک بالا می تواند رگ های خونی را مسدود یا منقبض کرده و در نتیجه فشار خون افزایش پیدا کند. اضافه کردن عدس به رژیم غذایی در رفع این مشکل کمک کننده است.

میوه به و فشار خون

میوه به و فشار خونمیوه” به” یک میوه معطر و متعلق به خانواده Rosaceae است که در خانواده سیب و گلابی نیز قرار می گیرد. این میوه، بومی مناطق گرم و معتدل جنوب غربی آسیا بوده و یک میوه فصلی است که از پاییز تا زمستان در دسترس است . میوه “به”، غنی از پتاسیم بوده و پتاسیم موجود در آن در کاهش فشار خون بالا موثر است.

اسفناج و فشار خون

در مورد مصرف اسفناج به عنوان کاهش دهنده فشار خون ،نظرات مختلفی مطرح است. اما تحقیقات نشان داده است که آب اسفناج به دلیل مواد معدنی و آهن بالا می تواند از فشار خون بالا جلوگیری کند. بهتر است در مصرف برگ اسفناج و اضافه کردن آن به رژیم غذایی برای درمان فشار خون ،با پزشک مشورت شود.

زنجبیل و فشار خون

مطالعات اولیه نشان می دهد که زنجبیل ممکن است کلسترول را کاهش دهد و به جلوگیری از لخته شدن خون نیز کمک کند. مصرف زنجبیل در درمان بیماری های قلبی و انسداد رگ های خونی که به فشار خون بالا و حمله قلبی یا سکته مغزی منجر می شود، موثر و سودمند است. زنجبیل ممکن است به بهبود کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نیز کمک کند. تحقیقات بیشتری برای تعیین اثردهی زنجبیل برای بیماری های قلبی و دیابتی لازم است.

خواص عرق کاکوتی بر فشار خون

خواص عرق کاکوتیعرق کاکوتی به طور گسترده ای در طب سنتی برای درمان بیماری های پرفشاری خون در سین کیانگ، (منطقه مستقل چین) استفاده می شود.

آیا عرق آنیسون در کاهش فشار خون مفید است؟

آنیسون، بومی شرق مدیترانه و یکی از قدیمی ترین گیاهان ادویه ای شناخته شده است. عرق آنیسون در درمان دارویی و غذایی استفاده می شود. آنیسون از خانواده  Apiaceae است که شامل هویج، جعفری، کرفس، رازیانه، گشنیز، زیره سبز و سیلیس است. عرق آنیسون برای درمان پر فشاری خون استفاده می شود اما توصیه می شود که بیماران با فشار خون بالا در مصرف عرق آنیسون احتیاط کرده و یا با پزشک خود مشورت کنند.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوپلاستی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اعظم چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام من سابقه فشارخون و. رومانیسم. قلبی خفیف. دارم. لوزارتان متورال میخورم، 52سالم والان. چهارروزه مینیمم خونم. تا11/5والان به 9رسیده، وقرص لوزارتان اچ و متورال. روزی دوعدد میخورم روز اول قرص زیر زبونی خوردم.،
  همچنان. احساس لرزش قلب وسستی دارم
  چی بخورم مینیمم کم بشه فشار ماکزیمم با این دارو ها به 11و10رسیده ولی مینیمم 9بوده
  رژیم غذایی دارم، واینکه پشت زیر کتف چپم یکسال درد امانم بریده شب ها به تخت میخوره نمیتونم بخوام، چکاپ تمام اندام های بدن شدم
  ازکمر گردن شکم لگن وفیزیوتراپی،
  میتونه از قلبم. باشه؟ واینکه من سه هفته ست پیاده روی میروم ضرر داره برای تپش قلب؟ واینکه قهوه لاغری میخوردم ده روز، الان یک هفته ست نخوردم میتونه رو. مینیمم تاثیر داشنه باشه؟ وقرص a. s. aوقرص کلروپرکساید برای اضطراب. وکم. خوابی میخورم. چند مدتی است گاهی حدود 5دقیقه سرفه. و پعد. خوب میشم دیگه میره تا 24ساعت. بعد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۰( 6 روز پیش)
   به نظر منشا اصلی این علایم اضطرابی است یک بار اکوی جدید کنید و قرص املودیپین روزانه یک دوم به داروهایتان اضافه کنید
 • تصویر کاربر شاهرخ چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر. طاعاتتون قبول . ببخشید من ۸ ساله از داروی متورال ۵۰ برای فشارخون شبی یکی یا درصورت لزوم روزها هم یکی میخورم ۴۲ سالمه. مدتیه بیماری پوستی بنام لیکن پلانوس دارم دکتر پوستم میگه داروی متورال نخور از یه دسته داروی دیگه باید بخوری در صورتی که من بیش از ده ساله میگرن دارم هر وقت دارو متورال را عوض میکنم سردردهام تشدید میشه همه داروهای فشارخون حتی ترکیبی ها هم مثل والزومیکس هم امتحان کردم اما بشدت سردرد می گیرم لطفا راهنماییم کنید . سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۰( 2 هفته پیش)
   نظر دکتر پوست درست است اگر نمی توانید قطع کنید دوزش را کم کنید
 • تصویر کاربر علی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  باسلام خسته نباشید.ببخشید اقای دکتر من همسرم ۳۴سال سن داره ک تقریبا ۲سال میشه ک فشارش تا ۲۱و۲۲میره.بدون اینکه تنشی داشته باشه.فشار نرمالش هم ۱۳و۱۴ هستش.
  متخصص قلبم بردیم گفتن مشکل نداره.بنظرتون علتش چیه؟وچه کارهایی انجام بدیم ک پایین بیاد یا اینکه کنترل بشه.البته اینم بگم ک فشارخونشون ارثیه ولی نه تو این سن.لازمه ک ازمایش کلیه و تیروئیید بده؟

  فقط کرونا گرفت برج۸ ک خداروشکر چیزی نبود و زود خوب شد ک بعدبهبودیش ازمایش داد و رفتیم دکتر گفتن پلاکت خونشم اومده پایین😪
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   یک بار اکو و هولتر فشار بکنند
 • تصویر کاربر عباس جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  آیا فشار خون بالا بدون دارو قابل درمان وکنترل است
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   خیر درمان اصلی اش مصرف داروست
 • تصویر کاربر Fh سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام و خدا قوت
  پدر من 60 سال سن داره و چند سالی هست که فشار خون داره و قرص فشار مصرف میکنه
  (لوزار 25).چند روزی سرما خورده بود و سرفه میکرد که الان سرفه هاش کمی بهتره. روز شنبه فشارش رفت بالا(17 18). سرش گیج میره، ضعف بدن، بیقراری هم داره.
  دوبار رفتیم دکتر یک بار دکتر عمومی که به دستش آمپول زد و یه قرص داد گفت نصفش رو با آب بخور و نصف دیگه رو بذار زیر زبون. فایده نکرد و دیروز رفتیم دکتر متخصص داخلی،که گفت قرص لوزار 25 رو صبح بخور و یه قرص داد(لوزارتان اچ)گفت شب مصرف کن و گفت چند روز بخوری درست میشه...
  ولی هیچ فرقی نکرده و همون شکلی هستش. به نظر شما چند روز قرص ها رو مصرف کنه بهتر میشه؟؟ یا که دوباره بریم دکتر؟ شما خودتون چی تجویز میکنید؟
  خیلی هم ممنون از راهنمایی که میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   الان داروهایشان چیست؟ لیستشان رو بگویید فشارشان چند است الان
  2. تصویر کاربر Fh دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   الان صبح ها یک لوزار 25و شب ها یک لوزارتان اچ_فشارخون متغیره.صبح 18بود،قرص را که میخورد یه مدتی تا حدودی میاد پایین ولی دوباره میره بالا.
  3. تصویر کاربر Fh دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام
   الان طبق تجویز پزشک صبح یک عدد لوزار25
   و شب یک عدد لوزارتان اچ مصرف میکنند.
   فشارشون 18 بود قرص رو که مصرف میکنند کمی میاد پایین...
   بعد دوباره میره بالا...
   خیلی هم بیحال شدن...
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۷ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   قرص لوزارتان اچ صبح و شب بخورند، با املودیپین 5 ساعت ده صبح، حدود ده روز این رژیم را استفاده کنند اگر جواب نداد باید مجدد دارو تغییر کند. کاپتوپریل هم مواقع بالارفتن فشار بهشان بدهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام من قرص والزرومیکس به پدر ۶ ماه نصف قرص استفاده کردم دیگه الان فشارم خیلی پایین میاد دیگه قرص نمیخوام ولی روزی ۳ تا پراپرانول به خاطر تپش قلب استفاده میکنم الان فشارم از ۱۱ روی ۶ و نیم تا ۱۲ روی ۷و نیم متغیر هست نمیدونم دارو باید بخورم یا نه بندرت ۱۳ ونیم هم میشه ولی مینیمم زیاد تغییر نمیکنه ..ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   اگر بالاترین فشارشان از چهارده روی نه بیشتر نمی شود فعلن دارو بهشان ندهید تا پزشک خودشان ویزیتشان کنند
 • تصویر کاربر نازي جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  پدر من خرداد ماه ٢ تا از رگهاي قلبشون استنت گذاشتن و يكيو بالن.
  بعضي روزا دچار افت فشار ميشن كه قرص فشارشون حذف كرديم ( لوزارتان).
  اخرين چكاپ كه رفتيم دكتر گفتن نصف آملوديپين تجويز كردن.
  اين دو هفته اخير دوباره دچار افت فشار شدن در حدي كه چند بار تعادلشون از دست دادن و زمين خوردن و هر روز شكايت از سرگيجه دارن
  من بايد چيكار كنم دكتر با اين افت فشار؟
  طبق دستور و پاسخ شما املوديپين قطع كردم ، دكتر قرص پنتوكسي فيلين افت فشار خون مياره؟؟
  قرصهايي كه پدرم استفاده ميكنن ممانتين، ياسنال، اسپيرين، پلاويكس، روپيكسون، گلي بن كلاميد، متفورمين، فوليك اسيد ، تامسولسين، اس سيتالوپرام، متوهگزال4٧.5 ،
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱ فروردین ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام

   بله می تونه

   متوهگزال و تامسولوسین هم میتونه افت فشار بده

   تامسولوسین بعضی موقع ها باعث زمین خوردن میشه

   اگر علائم پروستات شدید نیست میتونید تامسولوسین را فعلا قطع کنید

 • تصویر کاربر Narges پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  دکتر مادرم دیابت و فشار خون داره و متفورمین و لوزاتن استفاده میکنه و برای درد زانو‌هم از دپاکین استفاده میکنه..مدتیه در گلو و انتهای زبان احساس سوزش شدید میکنه ایا احتمال کوید داره؟؟تنها همین علامتو داره..
  و سوال دیگه ای ک دارم همسرم مشکوک به کوید شد و الان ۱۴ روز بعده مصرف دارو حالش خوبه ولی ما بخور میدادیم بهش چرا بخور مضره واسه افراد کویددار؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ اسفند ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   متاسفانه نمیشه بدون معاینه نظر داد

   در مورد بخور نطالعه ای نشده بهتره استفاده تشه

 • تصویر کاربر کمال دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  بنده 50سالمه مرد هستم 5ساله فشارخون بالا دارم والسارتان 160و آملوپرس مصرف میکنم میخواستم بدونم آیا لازم است به صورت دوره ای برای پیگیری تاثیر فشارخون بر اندامهای بدن به پزشکان مربوطه مراجعه نمایم یانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۸ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بله حتما لازم است

 • تصویر کاربر سلطانی یکشنبه ۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید دو سالی میشه که فشار دارم یا 15یا16 دکتر بهم لوزرتان 25٪ داده کبدمم گرید 2 می باشد و کیست تخم. دانی دارم 32 سانتی متر بخاطر فشار بالا بهم گفتن نباید قرصی مصرف کنم برای رفع کیست ایا فشارم خیلی بالاس مادرم بر اساس فشار بالا فوت کردن سکته مغزی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۶ بهمن ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام.بله

   اگر در اکثر موارد فشار در این حد هست حتما باید با تتوجه به سنتون از نظر علل ثانویه بررسی شوید  و دارو مصرف کنید

درحال دریافت اطلاعات
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
شاید شما هم اصطلاح کاردیوورژن قلبی را شنیده باشید. اما این اصطلاح چیست؟ چه معنی داری دارد؟ در چه مواردی به کار می رود؟خطر…
یکی از سوالاتی که بسیاری از بیماران از پزشکانشان سوال می کنند، این است که منشا دردهای قفسه ی سینه کجا است؟ مهم ترین…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر