منو

قرص پنتوپرازول برای قلب

آیا قرص پنتوپرازول ارتباطی به قلب دارد؟ داروی پنتاپرازول دارویی است از دسته ی داروهای محافظت کننده ی معده است که باعث کاهش ترشح اسید معده می گردد و در نتیجه در بیمارانی که به این بیماری مبتلا هستند و یا ناراحتی های گوارشی دارند می تواند علائم را کاهش دهد. 

ارتباط قرص پنتوپرازول با قلب چیست؟

به طور کل این قرص تاثیر مستقیمی روی قلب ندارد و بنابراین منجر به بروز مشکلی در بیماران قلبی نمی گردد و بیمار می تواند به راحتی و بدون نگرانی از این دارو استفاده کند. هم چنین در برخی بیماران که دچار درد قفسه سینه هستند ولی بررسی های قلبی نظیر اکوکاردیوگرافی و تست ورزش بیمار مورد مشکوکی را نشان نمیدهد، می توان برای رفع دردهای با منشا گوارشی از داروی پنتوپرازول استفاده کرد.

قرص پنتوپرازول و قلب

تداخل دارویی پنتوپرازول با داروهای قلبی 

در مورد تداخل دارویی این دارو با داروهای قلبی به طور کل نیازی به نگرانی نیست. اما در برخی تحقیقات آزمایشگاهی دیده شده است که ممکن است با یکی دیگر از داروهای هم خانواده ی این دارو (امپرازول) و داروی پلاویکس (زیلت/ اسویکس) تداخلاتی وجود داشته باشد. البته این موضوع در بررسی های بالینی ثابت نشده است. پس به طور کل در این باره نیز نیاز به نگرانی وجود ندارد و در صورت تجویز پزشک برای شما می توانید از این دارو استفاده کنید بدون آنکه از بابت بروز تداخلات دارویی نگرانی داشته باشید.

کلینیک قلب دکتر نجفی 

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر