نکاتی ضروری درباره قرص والسارتان ۸۰

قرص والسارتان ۸۰  برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی استفاده می شود.همچنین برای بهبود شانس زنده ماندن پس از حمله قلبی نیز استفاده می شود. در این مقاله به بررسی کامل این دارو پرداخته ایم.


 قرص والسارتان ۸۰ برای چه خوب است؟

قرص والسارتان ۸۰ برای چه خوب است؟

در افرادی که مبتلا به نارسایی قلبی هستند ممکن است احتمال بسترى شدن در بیمارستان نیز کاهش یابد. قرص والسارتان ۸۰  متعلق به یک دسته ى دارویی به نام مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین هستند. این دارو با شل کردن عروق خونى باعث مى شود تا جریان خون راحت تر جریان یابد. کاهش فشار خون بالا به جلوگیری از سکته مغزی، حملات قلبی و مشکلات کلیوى کمک می کند.

والسارتان به شکل قرص خوراکی با دوز هاى ۴۰ میلی گرم، ۸۰ میلی گرم، ۱۶۰ میلی گرم و ۳۲۰ میلی گرم در دسترس است. مواد غیر فعال این قرص ها عبارتند از سیلیکون دى اکسید کلوئیدی، کراسپوویدون، هیدروکسی پروپیل متیل سلولز، اکسید آهن (زرد، سیاه و سفید و قرمز)، منیزیم استرات،  میکروکریستال سلولز، پلی اتیلن گلیکول ۸۰۰۰ و دی اکسید تیتانیوم.

قرص والسارتان ۸۰ دوای فشار خون بالا

قرص والسارتان ۸۰ برای درمان فشار خون بالا و پایین آوردن فشار خون استفاده مى شود . کاهش فشار خون، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از سکته قلبى و انفارکتوس میوکارد را کاهش مى دهد. این دسته ى دارویی و دسته هاى دارویی دیگر آزمایش شده اند و قرص والسارتان ۸۰ مورد تائید قرار گرفته است .

کنترل فشار خون بالا باید بخشی از کنترل ریسک بیمارى هاى قلبی عروقی، از جمله، کنترل چربی، کنترل دیابت، درمان آنتی ترومبوتیک، ترک سیگار، ورزش و محدود کردن مصرف سدیم باشد.  بسیاری از بیماران برای دستیابی به اهداف فشار خون، به بیش از یک دارو نیاز دارند.

داروهای فشار خون متعددى از انواع کلاس های دارویی و با مکانیسم های مختلف در آزمایشات تصادفی برای کاهش بیماری هاى قلبی و عروقى و مرگ و میر ناشى از آن  کنترل شده اند. بزرگترین و مؤثرترین نتیجه سودمند قلبى عروقى، کاهش خطر سکته قلبی است.

سکته قلبیافزایش فشار سیستولیک یا دیاستولیک باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری هاى قلبی و عروقی می شود ،  به طوری که حتی کاهش شدید فشار خون بالا می تواند مفید باشد. کاهش خطر نسبی با پایین آوردن فشار خون در هر جمعیتى متفاوت است، بنابراین در افرادی که مستقل از فشار خونشان در معرض خطر بیشترى هستند (به عنوان مثال، بیماران مبتلا به دیابت یا هیپرلیپیدمی) بیشتر از سایرین است. این افراد از درمان هاى تهاجمی بیشتر سود مى برند.

بعضی از داروهای فشار خون دارای اثرات فشار خون کم ترى در بیماران سیاه پوست هستند و بسیاری از داروهای ضد فشار خون دارای علائم و اثرات دیگری هستند (برای مثال بر روی آنژین، نارسایی قلبی یا بیماری کلیوی و دیابت) هستند. این ملاحظات می توانند انتخاب درمان را آسان تر کنند.ضمن اینکه قرص والسارتان ۸۰ ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با سایر داروهاى فشار خون استفاده شود.

حلال مشکل نارسایی قلبی 

قرص والسارتان ۸۰ برای درمان نارسایی قلبی استفاده مى شود. در یک کارآزمایی بالینی تصادفی، قرص والسارتان ۸۰ به طور قابل توجهی نارسایی قلبی را کاهش داد. شواهدى وجود ندارد که قرص والسارتان ۸۰ در صورت استفاده با یک مهار کننده آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین مزایاى بیشترى داشته باشد .

دوز مصرفی و نحوه مصرف قرص والسارتان ۸۰

✅ پرفشاری خون در بزرگسالان

دوز مصرفی والسارتان ، ۸۰ میلی گرم یا ۱۶۰ میلی گرم یک بار در روز است که در صورت استفاده از آن به عنوان یک روش درمانى در بیمارانی که اشکال در حجم خون ندارند استفاده می شود. بیماران نیاز به کاهش بیشترى دارند ممکن است مصرف دارو را در دوز بالاتر شروع کنند.

در عرض ۲ هفته دارو، اثر خود را به طور قابل ملاحظه ای بر روى فشار خون فرد نشان می دهد و معمولا کاهش فشار خون حداکثر بعد از ۴ هفته به دست می آید. اگر نیاز به دوز اضافى در طول روز باشد، ممکن است دوز مصرفى به حداکثر ۳۲۰ میلی گرم در روز افزایش یابد و یا یک داروى دیورتیک اضافه شود. اضافه کردن دیورتیک اثر بیشتری نسبت به دوز بیش از ۸۰ میلی گرم دارد.

دوز مصرفی و نحوه مصرف قرص والسارتان ۸۰

✔ برای بیماران مسن، بیماران مبتلا به اختلال خفیف یا متوسط ​​کلیوی یا بیماران مبتلا به نارسایی کبدی خفیف یا متوسط ​​نیاز به تنظیم دوز اولیه نیست.

✔ قرص والسارتان ۸۰ ممکن است با سایر داروهای فشار خون تجویز شود.

✔ هم چنین قرص والسارتان ۸۰ ممکن است با غذا یا بدون غذا مصرف شود.

✅ پرفشاری خون کودکان ۶ تا ۱۶ ساله

برای کودکانانی که می توانند قرص بخورند، دوز اولیه ۱٫۳ میلی گرم به ازاى هر کیلوگرم یکبار در روز (تا ۴۰ میلی گرم درکل) توصیه می شود . دوز باید با توجه به پاسخ فشار خون تنظیم شود. دوزهای بالاتر از ۲٫۷ میلى گرم به ازاى هر کیلو گرم (تا ۱۶۰ میلی گرم در کل) یک بار در روز در کودکان ۶ تا ۱۶ ساله مورد مطالعه قرار نگرفته است.

✔ برای کودکان که نمی توانند قرص بخورند، استفاده از سوسپانسیون توصیه مى شود. دوز مصرفى سوسپانسیون نسبت به قرص بالاتر و حدود ۱٫۶ برابر بیشتر از قرص است.

✔ هیچ داده ای در بیمارانی که تحت دیالیز هستند یا میزان فیلتراسیون گلومرولی کمتر از ۳۰ میلی لیتر در دقیقه دارند ، وجود ندارد .

✔ مصرف والسارتان برای بیماران کمتر از ۶ سال توصیه نمی شود .

 آماده سازى سوسپانسیون (برای ۱۶۰ میلی لیتر از سوسپانسیون ۴ میلی گرم بر میلی لیتر)

۸۰ میلی لیتر از سوسپانسیون را در بطری شیشه ای که حاوی ۸ قرص والسارتان ۸۰ میلی گرم است اضافه کنید و حداقل ۲ دقیقه تکان دهید و اجازه دهید حداقل ۱ ساعت بماند. سپس مجدد آن را حداقل ۱ دقیقه تکان دهید. ۸۰ میلی لیتر شیرین کننده خوراکی به بطری اضافه کنید و آن را به مدت حداقل ۱۰ ثانیه تکان دهید تا مواد حل شوند.

سوسپانسیون همگن است و می تواند تا ۳۰ روز در دمای اتاق (کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد / ۸۶ درجه فارنهایت) یا تا ۷۵ روز در یخچال (۲-۸ درجه سانتیگراد / ۳۵-۴۶ درجه فارنهایت) در بطری شیشه ای با در بسته نگه دارى شود . قبل از نصرف بطری را به خوبی (حداقل ۱۰ ثانیه) تمان دهید .

✅ نارسایی قلبی

نارسایی قلبیدوز پیشنهادى اولیه والسارتان  ۴۰ میلی گرم دو بار در روز است. مى توان دوز را تا ۸۰ میلی گرم و ۱۶۰ میلی گرم دو بار در روز افزایش داد.

✅ پس از سکته قلبی

مصرف قرص والسارتان ممکن است ۱۲ ساعت پس از سکته قلبی شروع شود.  دوز اولیه پیشنهادب ۲۰ میلی گرم دو بار در روز است. ممکن است دوز مصرفی در عرض ۷ روز به ۴۰ میلی گرم دو بار در روز تغییر پیدا کند و سپس با دوز ۱۶۰ میلی گرم دوبار در روز به عنوان دوز نگهدارنده تغییر پیدا کندد. اگر افت فشار خون ناگهانی یا اختلال عملکرد کلیوی رخ دهد، باید به کاهش دوز فکر کرد. ممکن است  والسارتان با دیگر داروهاى  استاندارد پس از سکته قلب، از جمله ترومبولیتیک، آسپیرین، بتا بلوکرها و استاتین ها، داده شود.

دکتر محمد حسین نجفی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوگرافی

برای پرسش و پاسخ از دکتر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

 

لطفا امتیاز دهید

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر الف پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام من هشتاد سال سن دارمناگهان فشار خون به بیست رسید ولی الان ۱۵ روی ۹ هستدکتر در حالت فشار بیست اکفورج ۱۶۰ روی ۱۰ داده ایا الان که بعد از دو روز فشار خون کاهش یافته دوز ۱۶۰ روی ده فشارم راخیلی پایین نمی بره ؟وایا از همان دوز ۸۰ روی پنج روزی یک عدد طبق روال قبل با یک والساکور ۸۰ در شب استفاده کنم از راهنمایی شما متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۰( 4 هفته پیش)
   همین دوز ۱۶۰/۱۰ بهتر است چون بهتر می توانو فشارخون را کنترل کند
 • تصویر کاربر رفعتی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر مادر بنده به مدت طولانی قرص لوزار ۲۵ و آتنولول مصرف میکردند که فشارش را کنترل نمیکرد و‌معمولا فشارشان بالابود به تازگی دکتر قرصهایشان را عوض کرده و‌والزومیکس و بیزوپرولول تجویز کردندکه فشارشان تا حدودی پایین آمد مثلا ۱۴ روی رنج ۷ تا ۹ ولی مادرم دچار ورم پا گر گرفتگی صورت و سرفه شده اند حال با توجه به مشورت با پزشکشان ایشان فرمودند والزومیکس قطع شود و‌هر دوازده ساعت نصف قرص والسارتان ۱۶۰ مصرف شود آیا این دارو عوارضی ندارد و میتواند فشار را کنترل کند
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   بله داروی خوبی است و عوارض ندارد و بهتر از قبلی تحمل خواهد شد
 • تصویر کاربر مربم‌ یکشنبه ۱۳ تیر ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  با سلام من چندین سال هست قرص فشار دیووان میخورم ی هفته پیش یهو فشارم‌ شد ۱۸ رفتم دکتر نوار قلب و اون و آزمایش خون گرفتم‌ گفت خوبه فقط چربی بد قلبم‌۱۳۹هست ولی قرص فشارم عوض کرد والزومیکس اچ سی دی و بیرو کوروپول ۵ میلی داده ۵ روز می خورم حالم‌خیلی بد میشه فشارم یهو ۱۱ میشه قلبم‌ فشار میاد پاهام میلرزه ......دکتر میگه اشکال نداره ولی من خیلی نگران هستم چون واقعا حالم بد میشه میشه منو راهنمایی بفرمائید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۳ تیر ۰( 3 ماه پیش)
   اینها بخاطر افت فشار ناشی از داروست خطری ندارد ولی اگر ازارتان می دهد بیزوپرولول ۵ را نصف کنید
 • تصویر کاربر فرزانه پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام..من ۵۰ سالمه دکتر برام هولتر فشار گذاشتن وگفتن ماکسیموم ۱۸ ومینیموم فشارم ۱۵ هم ثبت شده وبهم والوسپ ۸۰/۵ شبی یکعدد بعد از شام دادن که دوروزه مصرف میکنم و۱۰ بروی ۶ فشارم پایین میاد وسرم ازپشت به جلو سمت چپ بعد از مصرف قرص خیلی تیر میکشه ویکم چشمام سیاهی میره..ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۶ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   نصف قرص استفاده کنید
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده تا 2 هفته دیگر عمل ترمیم نیچ سزارین به روش لاپاراسکوپی دارم و الان یک هفته هست که دچار کرونا شدم و تا امروز 5 تا ا+پول آنوکسا پارین 6000 هر رو تزریق کردم که امروز این آمپول تمام می شود و یک روز درمیان هم 5 آمپول زیفون به تعداد 5 تا تزریق کردم که تا 3 روز دیگر این آمپول هم تمام می شود به نظر شما برای عمل 11 روز دیگه من که جراحی ترمیم نیچ سزارین با روش لاپروسکپی هست با این دا وها که مصرف کردم به مشکلیبرخورد نمیکنم.؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۰( 4 ماه پیش)
   نه مشکلی ندارد داروهای خوبی تجویز شده است و هیچ اشکالی ندارد
 • تصویر کاربر امید شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام من 45 ساله هستم فشار خونم همیشه بالای16 و تا 18 هست و لوزارتان و کاپتوپریل و گاهی لوزارتان اچ استفاده کردم ولی مشکل حل نمیشه از وقتی وارساتان استفاده کردم فشارنرمال شده تا دوز بعدی البته 1 روزه تحت درمان با وارساتان هستم 4 سال پیش انژیو کردم و مدتی خوب بودم مجدد فشارم بالاست البته قرصها را منظم نمیخوردم غلظت خون هم دارم لطفا راهنمایی کنید قرص80 دو نوبت میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰( 5 ماه پیش)
   پیشنهاد من والزومیکس ۸۰/۵ است صبح و شب و یک نوبت هولتر ۲۴ ساعته
 • تصویر کاربر Moon پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر خسته نباشید
  آقای دکتر پدر من فشار خون دارند و با توجه به اینکه چند سال پیش مشکل قلبی داشتند دکترشان برایشان قرص پلی پیل وی را تجویز کردند مدتی استفاده میکردند و راضی بودند تا اینکه این دارو کمیاب شد سوال من این است آیا میتوانند از قرص پلی پیل ای به جای پلی پیل وی استفاده کنند؟
  خواهشمندم تفاوت دو دارو را بفرمایید با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش)
   بله اشکالی ندارد استفاده کنند ولی اساسن استفاده از دارو به صورت جداجدا گزینه ی بهتری است تا اینکه از داروهای ترکیبی این چنینی استفاده کنند
 • تصویر کاربر میرزایی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من۴۰ ساله هستم مدتی هست فشار خونم بالاست درد قفسه سینه وسردرد وسرگیجه دارم رفتم دکتر قرص والزارتان ۲۵دادند اثر نکرد بعد قرص والزارتان ۵۰باامیلوپرس ۵میلی گرم دادند بازم اثر نکرد ۲بار هم سرم با امپولfurosemide 20تزریق کردم فشارم همچنان بالاست روی ۱۷هست وهیچ تغییری نکرده الان قرص وارسالتان ۸۰دادند میخواستم از شما بپرسم که آیا مصرف این قرص سرطان زا نیست چون من شنیدم مصرف این قرص سرطان زا هست آیا درسته ؟؟؟؟؟؟
  متشکرم از شما ممنون که وقت می‌گذارید وپاسخگو هستید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام خیر سرطانزا نیست البته تا انروز😬
  2. تصویر کاربر میرزایی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر خیلی ممنون
   (البته تا آنروز)که فرمودید یعنی چی؟؟؟متوجه نشدم ممنون از راهنمایی شما
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 8 ماه پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مرضیه چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشیدمن چندسال هس پای چپم ورم زیادمیکنه رفتم دکترقلب گفتن فشارخون بالادیوارهای دورقلبت کلفت شده وپات بایدبری سونگرافی خاستم نظرشمابدونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   بله درست است یک سونوگرافی بکنید
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام،اینجانب 46ساله به مدت1ماه است جهت فشار جون قرص والزامین80 روزی 1عدد ومتورال50روزی2عدد مصرف میکنم ولی فشارخونم 14روی9 است.باید جه کاری انجام دهم؟ایا والزامین رو میتونم روزی 2عدد بخورم؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 9 ماه پیش)
   بله میشود
درحال دریافت اطلاعات
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
دیابت، یک مشکل جدی است که بر اثر کاهش ترشح هورمون انسولین از پانکراس و مقاوم شدن سلولهای عضلانی در برابر انسولین ایجاد می…
داروی ریواروکسابان که در کشور ما با نام هایی نظیر زالربان، کلات اوور و آکسابین شناخته می شود این روزها کارکردی جدیدتر و پر…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
دیابت، یک مشکل جدی است که بر اثر کاهش ترشح هورمون انسولین از پانکراس و مقاوم شدن سلولهای عضلانی در برابر انسولین ایجاد می…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر