عوارض انواع قرص فشار خون

عوارض انواع قرص فشار خون

عوارض انواع قرص فشار خون

با عوارض قرص فشار خون آمیلودیپین، قرص فشار خون لوزارتان ، قرص فشار خون بالا والزارتان و داروهای جدید فشار خون آشنا شوید.

قرص فشار خون آملودیپین

آملودیپین

آملودیپین یک از قرص های کاهش فشار خون بالا است که عروق خونی را باز کرده و جریان خون را بهبود می بخشد. قرص فشار آمیلودیپین برای درمان درد قفسه سینه (آنژین) و سایر بیماری های ناشی از عروق کرونر تجویز و استفاده می شود. آملودیپین همچنین برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. تنظیم فشار خون ممکن است خطر ابتلا به سکته مغزی یا حمله قلبی را کاهش دهد. این دارو در بزرگسالان و کودکان حداقل بالای ۶ سال تجویز می شود.

آملودیپین در بارداری

آملودیپین در دوران بارداری برای کنترل فشار خون بارداری استفاده می شود و هیچ گونه آسیبی به جنین وارد نمی کند.

برخی عوارض قرص فشار خون آملودیپین عبارتند از:

⚠ تپش قلب و یا لرزش در قفسه سینه

⚠ خواب آلودگی شدید و یا سرگیجه

قرص فشار خون لوزارتان

یکی از قرص های پایین آوردن فشار خون ، لوزارتان (Cozaar) است که متعلق به گروهی از داروهای آنتاگونیست گیرنده آنژیوتانسین II می باشد. این دارو، تنگی رگ های خونی را بهبود بخشیده و با کاهش دادن فشار خون ،جریان خون را بهبود می بخشد. لوزارتان برای درمان فشار خون بالا تجویز شده و همچنین برای کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی در برخی از افراد مبتلا به بیماری های قلبی استفاده می شود. قرص فشار لوزارتان برای کاهش آسیب های درازمدت کلیه در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که فشار خون بالا نیز دارند، استفاده می شود.

برخی عوارض قرص فشار خون لوزارتان عبارتند از:

⚠ احساس سرگیجه یا تنگی نفس

⚠ خواب آلودگی، سردرگمی، افزایش تشنگی، از دست دادن اشتها، تهوع و استفراغ

 قرص فشار خون والزارتان

قرص فشار والزارتان

قرص فشار والزارتان یا والسارتان ،مسدود کننده گیرنده ی آنژیوتانسین (ARB) است که می تواند برای درمان انواع بیماری های قلبی، از جمله فشار خون بالا، نفروپاتی دیابتی و نارسایی قلبی استفاده شود. قرص فشار خون والزارتان باعث کاهش فشار خون توسط آنتاگونیستی سیستم رنین-آنژیوتانسین-آلدوسترون (RAAS) و همچنین مانع افزایش اثرات فشار خون آنژیوتانسین II می شود.

این داروی فشار خون اثرات نامطلوب سرفه خشک را ندارند و می تواند برای درمان هیپرتروفی بطن چپ، اختلال عملکرد سیستمیک، انفارکتوس میوکارد و بیماری های عروق کرونر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

برخی عوارض قرص فشار خون والزارتان عبارتند از:

⚠ خارش پوست، قرمزی و یا تورم پوست

⚠ ضربان قلب غیر طبیعی ؛ تغییر در خلق و خو؛ احساس ضعف و سرگیجه

قرص فشارخون هیدروکلروتیازید

قرص پایین آورنده فشار خون هیدروکلروتیازید یک نوع دیورتیک است که باعث کمک به ایجاد ادرار توسط کلیه ها می شود. این دارو به تنظیم سطح مایعات در بدن کمک خواهد کرد. هیدروکلروتیازید در درمان فشار خون بالا موثر است. با کنترل فشار خون بالا، خطر سکته مغزی و حمله قلبی کاهش می یابد. این دارو ممکن است برای کاهش تجمع مایعات در بدن ناشی از نارسایی قلبی، بیماری های کبدی یا بیماری کلیوی نیز تجویز شود.

برخی عوارض قرص فشار خون هیدروکلروتیازید عبارتند از:

⚠ بی خوابی، سرگیجه و خستگی

⚠ درد معده، اسهال و یا استفراغ

– هیدروکلروتیازید در بدنسازی

قرص هیدروکلروتیازید در بدنسازیهیدروکلروتیازید برای درمان ادم و فشار خون استفاده می شود. این دارو باعث کاهش باز جذب الکترولیت ها، افزایش دفع سدیم، پتاسیم، کلراید و در نتیجه آب می شود. استفاده از دیورتیک ها در تعدادی از رشته های ورزشی به طور فزاینده ای محبوب شده است. این داروها در بین بدنسازان نوپا بسیار محبوب هستند و براى جارى شدن آب زیر پوستى قبل از مسابقه استفاده می شوند. توانایی بردن جایزه ى فیزیک بهتر مى تواند با استفاده از دیورتیک ها رخ دهد.

امروزه در بدنسازی فوق العاده سخت و تقریبا غیرممکن است که بدون استفاده از این داروها به یک هیکل ایده آل مسابقاتی برسند. بسیاری از ورزشکاران که در ورزش هایى با دسته بندى وزنى هستند نیز از دیورتیک استفاده می کنند. برای مثال، کشتی گیران و بوکسورها ممکن است از داروهای دیورتیک استفاده کنند تا بتوانند با افزایش محسوس وزن در یک مسابقه ى سنگین وزن، رقابت کنند.

با توجه به این که آن افزایش وزن معمولا در یک روز (یا چند ساعت) قبل از رقابت انجام می شود، ورزشکار می تواند وزن آب بدن خود را با دیورتیک ها کاهش دهد و زمان کافی برای بازگرداندن مایعات و وزن بدن قبل از مسابقه داشته باشد. در نتیجه می تواند باهث تغییر یک یا چند دسته ى وزنى شود که می تواند مزیت بزرگی در این ورزش ها باشد.

قرص فشار خون فوروزماید

قرص فشار خون فوروزماید

فوروزماید که نام دیگر آن قرص لازیکس در بدن شما از جذب بیش از حد نمک جلوگیری می کند. این کار سبب می شود تا نمک به ادرار منتقل شود. فوروزماید برای تخلیه مایع زیرجلدی در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، بیماری های کبدی یا اختلال کلیوی مانند سندرم نفروتیک استفاده می شود. قرص فوروزماید برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود.

برخی عوارض قرص فشار خون فوروزماید عبارتند از:

سردرگمی، خواب آلودگی، مشکلات حافظه و گفتار

⚠ خشکی دهان، درد یا ضعف عضلانی، کمبود انرژی، ضربان سریع قلب، میزان کم ادرار

قرص فشار خون کنکور یا بیزوپرولول

قرص کنکور که با نام بیزوپرولول یا بیسوپرولول نیز شناخته می شود یک بتابلاکر است که به صورت تک و یا در ترکیب با سایر داروهای پایین آورنده فشار خون، برای درمان تپش قلب شدید، کاهش فشار خون بالا و همچنین کاهش فشار قلبی تجویز می شود.

برخی عوارض قرص فشار خون کنکور عبارتند از:

⚠ خستگی، سردرد یا ضعف غیرمعمول

 اسهال و یا عفونت مجاری تنفسی فوقانی

قرص فشار خون انالاپریل

قرص فشار خون انالاپریل

انالاپریل برای درمان تنگی عروق قلب در بزرگسالان تجویز می شود. داروی انالاپریل همچنین برای درمان اختلال بطن ها (بخش هایی از قلب که اجازه می دهد خون از قلب خارج شود) نیز استفاده می شود. این اختلال می تواند توانایی قلب را برای انتقال خون به بدن کاهش دهد.

– مصرف انالاپریل در بارداری

انالاپریل در بارداری ممنوع است. آسیب های غیر قابل جبرانی را به جنین وارد می کن. اگر مادری قبل از بارداری از این دارو استفاده می کند، می بایست به متخصص قلب و عروق مراجعه کرده و از یک داروی جایگرین برای درمان فشار خون طی بارداری استفاده کند.

برخی عوارض قرص فشار خون انالاپریل عبارتند از:

احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش ودرد در دست یا پا

⚠ تهوع، ضعف، تنگی نفس، درد در قفسه سینه، ضربان قلب نامنظم

قرص فشار خون کاپتوپریل

داروی فشار خون کاپتوپریل همچنین به عنوان Capoten شناخته می شود. این دارو متعلق به گروهی از داروهای مهار کننده آنزیم های آنژیوتانسین تبدیل آنزیم است. مهار کننده های ACE باعث تولید هورمون آنژیوتانسین II می شود که باعث فشرده سازی عروق خونی می گردد، طوری که آنها آرام و مهار شده و فشار خون پایین می آید.

این دارو برای درمان فشار خون بالا و نارسایی قلبی مزمن تجویز می شود (در مواقعی که سرخرگ نمی تواند پمپ خون را به صورت مناسب انجام دهد). قرص فشار خون زیر زبانی کاپتوپریل بعنوان دارویی موثر و مطمئن برای کنترل فشارخون های بحرانی و تشدید یافته است.

برخی عوارض قرص فشار خون کاپتوپریل عبارتند از:

⚠ مشکلات خواب، سرگیجه و سردرد

⚠ خارش پوست  گاهی ریزش مو

قرص فشار خون هیدرالازین

قرص فشار خون هیدرالازین

هیدرالازین یک داروی ضد فشار خون است که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شود. این دارو،  یک واسازودیلاتور شریانی محیطی است که باعث رفع  تنگی عروق خونی می شود که خون را از قلب به سمت اندام و بافت ها هدایت می کند. مکانیسم دقیقی که هیدرالازین دارد، باعث آرامش عضلات صاف شریانی  می شود.

هیدرازین باعث حرکت کلسیم در رگ های خونی می شود. کلسیم برای انقباض عضله مورد نیاز است و بنابراین اختلالات در حرکت کلسیم ممکن است باعث آرامش عضلات صاف در عروق خونی شود. اثرات کلی درمانی این دارو، شامل کاهش فشار خون شریانی و مقاومت عروقی محیطی است.

– هیدرالازین در بارداری

هیدرالازین یکی از داروهای بسیار خوب برای کنترل فشار خون در بارداری است که عارضه ای ندارد. این دارو به صورت وریدی نیز تجویز می شود. هیدرازین تزریقی مخصوصا در افزایش ناگهانی فشار خون بارداری یا پره کلامپسی برای درمان سریع فشار خون بسیار مفید است.

برخی عوارض قرص فشار خون هیدرالازین عبارتند از:

⚠ سردرد، خواب آلودگی و سرگیجه

⚠ تورم پاها

داروی فشار خون وراپامیل

وراپامیل برای آرامش عضلات قلب و عروق خونی تجویز می شود. این دارو برای درمان فشار خون بالا ، آنژین (درد قفسه سینه) و برخی اختلالات ریتم قلب نیز بکار می رود. همچنین ممکن است اهداف درمانی دیگری در زمینه مشابه داشته باشد.

برخی عوارض قرص فشار خون وراپامیل عبارتند از:

⚠ اضطراب، عرق کردن، پوست رنگ پریده، خس خس سینه، تنگی نفس

⚠ از دست دادن اشتها، درد بیش از حد معده، خستگی، کبودی و یا خونریزی، ادرار تیره

داروی جدید فشار خون والزومیکسداروی جدید فشار خون

قرص فشار خون والزومیکس یک داروی تنظیم کننده فشار خون است که از  ترکیب دو داروی آملودیپین و والسارتان ساخته شده است. این قرص جدید فشار خون ساخت شرکت داروسازی عبیدی می باشد که از سال ۹۵ وارد بازار ایران شده است. این دارو برای استفاده در بیمارانی با سابقه دیابت و یا چاقی، قابل تجویز است.

قرص فشار خون دیلتیازم

دیلتیازم دارویی است که برای درمان درد قلب (آنژین صدری)، فشار خون بالا و ریتم های غیر طبیعی قلب استفاده می شود. قرص دیلتیازم متعلق به کلاس داروهای مسدود کننده کانال های کلسیم (CCB) است که شامل آملودیپین (Norvasc)، وراپامیل و نایفیدیپین است. قرص فشار خون دیلتیازم با مسدود کردن ورودی کلسیم،  نیروی انقباض قلب و میزان انقباض آن را کاهش می دهد. همچنین عضلات اطراف شریان ها را آرام کرده و اجازه می دهد تا شریان ها گسترش پیدا کنند.

برخی عوارض قرص فشار خون دیلتیازم عبارتند از:

⚠ درد در قفسه سینه و یا ضربان قلب سریع

⚠ درد و بی حسی، تهوع واستفراغ 

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوگرافی

برای مشاوره پزشکی بر روی لینک پرسش از دکتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر
  دکتر اورژانس بخاطر فشارخون بالا ، متورال نصف + والسارتان ۸۰ نصف صبح و هیدروکلروتیازید نصف + نصف والسارتان هم شب بخورن سوالم اینه که این داروها با هم مشکلی ندارن؟ و اینکه نصفه ها رو باهم میشه خورد یا جدا فاصله بیندازه ؟،اگر با اینها تنظیم نشد دور کدام را افزایش بدهیم ممنون قبل والسارتان ۸۰ صبح و شب میخورد که فشارش بالا میرفت ایا درد و گرفتگی گردن میتونه عوارض والسارتان باشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   هیچ اشکالی ندارد با هم مصرف کنید
  2. تصویر کاربر مریم شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   مادر هر وقت هیدرو کلروتیازید و والسارتان رو میخورد دچار ضعف شدید و لرز و بیحالی و سردرد و گردن درد میشد تازگی با گرفتن فشارشون فهمیدیم بلافاصله بعد خوردن هیدروکلروتیازید و والسارتان بجای اینکه فشار بیاد پایین در عرض یک ربع فشار یکی یکی از ۱۴ میره میرسه ۲۰ وضعف و لرز مال اون بود هر بار با کاپتوپریل پایین اوردیم ، ایا میشه شب بجای والسارتان و هیدروکلروتیازید ،قرص کاپتوپریل و صبحها متورال تنها بخورن با اینها بهترن واقعا اون حالتها و گردن درد و ضعف و لرز وبالا رفتن فشار عوارض اونا بود
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   والسارتان و هیدروکلروتیازید داروهای بهتری هستند اگر افت فشار پیدا می کنند فقط والسارتان را بدهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عاطفه‌ سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر،وقتتون بخیر ،خیلی ممنونم از شمادکتر محترم و بزرگوار ،من قبلا هم مزاحمتون شدم ولی این دفعه سوالم درموردفشارخون هست، پدرم ۸ماه پیش یزد انژیوپلاستی کردند و دوتااستنت گذاشتند ولی هنوز فشارخونشون تنظیم نشده دکتراول لوزارتان ۲۵ دادن جواب نداد لوزارتان ۵۰ بازم جواب نداد بعد والزارتان دادن که فشاررواوردپایین ولی عوارض داشت ودر قلب لرزش داشتند ودرسر احساس سنگینی وسروصدا، ودراخر لوزامیکس دادند(۲۵+۱۲/۵)که الان یکهفته هست که یکی شب میخورند و نصف صبح ولی دیشب دیدم صورتشون برافروخته هست رفتن درمونگاه فشارگرفتند،۱۴/۵ روی ۹ بود یعنی انگار بازهم دارو جواب نداده، میخواستم ازشما بپرسم به نظرشما چه کارکنیم؟ بجای نصف صبح هم ،همون یکعدد کامل بخورند یااینکه بازداروی فشاررو عوض کنند؟بابام کلیه ی سنگ ساز و کیست کلیه هم دارند که ابعادکیستشم بزرگه میتونه مشکل فشارشون بخاطر همون کیست کلیه باشه؟ازمایش خونشون هم خوب بوده
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   به جای نصف کامل بخورند. معمولن کیست کلیه فشار را بالا نمیبرد
 • تصویر کاربر زهرا شنبه ۲۰ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  با سلام.
  ۳ماه از پک ضد لک استفاده کردم و۸۰درصد کم رنگتر شدن اما بعداز ۲ ماه دوباره داره ب حالت قبل برمیگرده.
  چون ورزش میکنم از پودر کراتین استفاده میکنم آیا ممکنه ب این دلیل باشه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   باید به یک متخصص پوست نشان بدهید
 • تصویر کاربر سحر پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  باسلام خسته نباشد من ۳۰ سال سن دارم با وزن ۸۰دو ماه و نیم پیش کرونا گرفتم و برعکس همه فشارم رفت بالا ۱۷ونیم شد ک بیکباره فشارمو پایی آوردن دخدارحم کرد دچار سنکوب نشدم چون تمام حالت هاش رو داشتم و دوباره بستری شدم بعد رفتم دکتر قلب و اکو گرفتم گفت دیواره قلبت زخیم شده و تو فشار خونی هستی والزو میکس داد با بیزو پرولول ک من وقتی اینارو میخوردم ن تنها فشارم پایین نمی اومد بلکه حالم بدتر میشد بعد ی مدت رفتم دکتر داخلی تمام داروهای دکتر قلب رو رد کرد و لوزارتان ۲۵ بهم داد کمی بهتر از اون یکی داروها بود اما بازم فشارم رو سیزده تا پونزده بود و کنترل نمیشد رفتم تهران اونم لوزارتان۲۵ و متورال ۵۰ داد ک با اونام تنظیم نشدم و فشارم همون ۱۴ ۱۳ اینا رو ۹ یا ۸ میشه منم ی مدت نخوردم دیدم باز فشارم همونه الان ی ماه نمیخورم چهار پنج روزمیرم بهداشت فشارم باز رو ۱۴ و۹ یا ۱۳رو۸ میشه
  تروخدا بگید من چمه گاهی وقتا سردرد عجیبو تپش قلب دارم همون باز چیزای خونگی مثل ماست و خیار کردو دم کرده هاو اینا میارم پایین اما باز کنترل نمیشه گاهی وقتام دست و صورتم سر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   لوزارتان چندتا میخورید
 • تصویر کاربر Eli پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر خدمت شما
  اقای دکتر عزیز من قبلا هم مزاحمتون شده بودم که برای پریکاردیت بعد از کرونا ، اول ایندومتاسین و الان یه هفته است که کلشیسین استفاده میکنم.سه ماه پیش مبتلا شدم. و ازتون پرسیده بودم میتونه ویروس هنوز باشه یا نه. فرمودین از عوارض کرونا پریکاردیت هست.... راستش از امروز یه کم دچار کز کز پا و دست شدم. میخواستم بدونم که از عوارض داروی کلشیسین هست یا نه. البته فلوواکسامین هم شروع کردم. چون جدیدا خیلی مضطرب شدم..... یه کم نگران شدم از نظر واکنشهای خود ایمنی مثل رماتیسم و گلن باره. البته اکو کردم دو سه بار و تا حالا دکتر چیزی از رماتیسم نگفته. ولی خواستم از شما بپرسم پیگیری لازمه یا نه. شما خیلی پزشک با معلوماتی هستین. ممنونم واقعا از لطفتون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 4 ماه پیش)
   نه کلشیسین گزگز دست و پا نمی دهد، این علایم با مسایل اضطرابی دیده می شود به نظرم مدتی صبر کنید خودش خود به خود رفع می شود نگران نباشید
  2. تصویر کاربر Eli پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 4 ماه پیش)
   سپاس فراوان و واقعا ممنون از لطفتون 🙏🌺
  3. تصویر کاربر Eli پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 4 ماه پیش)
   بسیار ممنون و‌ متشکر از محبتتون
   من نیخوام ۵ ستاره بدم ولی هر کار میکنم نمیشه. مشکل داره یا من بلد نیستم. در هر صورت شما بهترین هستین 🙏
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ آبان ۹۹( 4 ماه پیش)
   سلامت باشید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر معصومه دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام،۴۸سال سن دارم،دو ماه ونیم قرص لوزارتان مصرف میکنم همراه باکارودیلول یک دوم قرص وقرص سیتالوپرام یکدوم،دوروز ه دکتر بهم گفت لوزارتانو قطع کنم اما بعددوروزدیدم دوباره فشارخونم بالا رفت،واحساس دردخفیفی در قفسه سینه دارم لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   فشارهایتان وقتی قرص میخوردید و نمی خوردید چند بود؟
  2. تصویر کاربر معصومه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام همیشه متغیر هست،وقتی قرص میخورم،۱۲ رو۷،بعضی مواقع ۱۰رو۷بعضی مواقع هم یدفعه۱۳/۵رو۹ قبل اینکه قرص بخورم اکثرا بالا بود درضمن دریچه میترالم یه کم شل هست

   ۱سال قرص کنکور خوردم هیچ تغییری نکرد،یه کم هم بیشتر شده،اما فشار خونم منظم بود بخاطر همون دکتربعدی قرص هایی که گفتم تجویز کرد
  3. تصویر کاربر معصومه یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   وقتی قرص میخورم متغیره۱۲رو۷یا۱۰رو۷بعضی مواقع۱۳رو۸یا۹ هستش،وقتی نمیخورم اکثرا بالاست ،درضمن شلی دریچه میترال هم دارم
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( 5 ماه پیش)
   ببینید مصرف داروی فشارخون باید بلندمدت باشد یعنی این دارویی است که باید به طور مکرر استفاده کنید، استفاده نکردنش یعنی فشار میرود بالا، با دارو هم که فشارهایتان خوب است یعنی دارو را ادامه بدهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام
  من از حدود ۶ سال قبل فشار خون بین ۱۴ و ۱۵ داشتم و قرص آنالاپریل ۵ استفاده میکردم
  متاسفانه یکماه پیش دچار کرونا شدم و از اون به بعد مبتلا به تپش قلب و درد قفسه سینه و استرس که شب ها هم خواب نداشتم.البته ریه م درگیر نشده و با چند بار اسکن هیچ مشکلی نداشت.چند روز اخیر فشار خونم تا ۱۷ روی ۱۰ و درد در ناحیه قفسه سینه و تپش قلب بالا شدم.به دکتر مراجعه کردم بیزوپرولول ۵ روزی یک عدد و هیدروکلروتیازید صبح و شب یک عدد و قرص آتورکسین ۲۰ شبی ۱ عدد و آسپرین تجویز کرده.خواستم بپرسم با توجه به جواب اکو و اینکه بنده غلظت خون و کبد چرب گرید ۲ و همچنین اسید اوریک بالا هم دارم.مشکلی برای مصرف این داروها نیست
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام سه ماه بعد مصرف این داروها بک تست کبد و پروفایل چربی بدهید
 • تصویر کاربر ارزو جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید پدرم ۷۵ سال دارد دکتر مغز و اعصاب برای تنگی کانال نخاع داروی پرگابالین ۷۵ و اکسی کدون ۵ تجویز کردن با توجه به اینکه
  قرص والستاران ۸۰ صبح یک عدد وشب هم یکی و
  املودپین ۵ روزی دو عدد و اسویکس یک عدد و الوپرینول ۱۰۰ روزی دو عدد و نیتروکاردین ۴/۶ و
  متورال ۵۰ نصف قرص برای قلب مصرف میکنن داروی پرگابالین و اکسی کدون تداخلی با این داروها ندارد ممنون میشم پاسخ بدین در ضمن کم کاری کلیه هم دارد مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام این دارو ها تداخل ندارن ولی کاهی موجب سرکیجه میشوند ، پس با احتیاط بدهید
 • تصویر کاربر خانم سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  حدود دو هفته است که فشارم بی دلیل بالا رفت الان ۵ روز قرص لوزارتان ۵۰ مصرف می کنم به شدت بی حالم و سرگیجه و سردرد و تاری دید دارم اگه نخورم دوباره می ره بالا متغیر ۱۴ رو ۱۰ یا ۱۳ رو ۹ یکبار ۱۶ رو ۱۰ بود
  قرص قطع کنم یا تغییر بدم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۸ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام لوزارتان۲۵ یک عدد به همراه املوپرس ۵ یک عدد میل کنید
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۷ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  از 30سالگی به علت فشار خون ارثی در روز دو بار قرص لوزارتان 25 یکی صبح و یکی شب مصرف میکنم الان سن من 57سال میباش و فشار خون متوسط با دستگاه خانگی امرون روی فشار پایین 8/5الی9/5 البته بعضی مواقع خیلی به ندرت به 10هم میشود و بالای 13/5الی 14/5 متغییر است بعضی مواقع 15/5 میشود نه همیشه در ضمن غده تیرویید عمل کرده ام الان تیروید ندارم و مصرف قرص تیروید در هر روز 1/5قرص تیروید مصرف میکنم ایا میتوان از قرص والزو میکس 5/160ا در روز یک عدد استفاده کنم یا با همان قرص لوزرتان ادامه بدهم . در ضمن قند خون هم به طور متوسط با دستگاه خانگی ناشتا بین 118 الی 130متغییر است متوسط 123 الی 127 است تشکر از محبت شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۷ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام دارو را تغيير ندهيد ، هر دارو به موازات اثرات خوب اثرات بد هم دارد
درحال دریافت اطلاعات
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
امروزه با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های رفت و آمد و نیز خطرات ناشی از حضور فیزیکی شما در مطب، ویزیت در…
یکی از داروهایی که در سراسر دنیا بیش ترین استفاده را دارد داروی آسپرین است که احتمالا یا خودتان از این دارو استفاده می…
حتما تا به حال در مورد سکته های قلبی شنیده اید. سکته قلبی به موردی گفته می شود که به طور ناگهانی خونرسانی در…
میزان بالای چربی خون همیشه یکی از نگرانی های بیماران بوده است. البته این نگرانی بسیار هم به جا است. چربی خون بالا از…
امروزه با توجه به شیوع کرونا و محدودیت های رفت و آمد و نیز خطرات ناشی از حضور فیزیکی شما در مطب، ویزیت در…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر