دکتر محمد حسین نجفی

در دنیا، تخصصی به نام فشار خون وجود ندارد و پزشکانی که در زمینه درمان و کنترل فشارخون فعالیت دارند، معمولا متخصص قلب و عروق و یا متخصص کلیه هستند. شاید در آینده بطور فوق تخصصی رشته فشار خون هم معرفی شود.

کلینیک فوق تخصصی فشار خون دکتر نجفی

کلینیک فوق تخصص فشار خون در تهران

دسته های متفاوت داروئی برای درمان فشارخون توسط دکتر محمد حسین نجفی تجویز می شود. در گذشته داروهای ضد فشارخون بسیار محدود بود ولی امروزه رده های متفاوت و جدیدی به بازار درمان فشار خون بالا معرفی شده است.

در کلینیک فوق تخصصی فشار خون علاوه بر کنترل و درمان بیماری فشار خون که در ادامه معرفی شده است، خدمات تخصصی از جمله هولتر فشار خون و تعیین رژیم غذایی و باید و نباید های مرتبط با آن به شما ارایه خواهد شد.

برای مشاوره رایگان با دکتر نجفی متخصص فشار خون می توانید روی پرسش از دکتر  و یا برای تعیین نوبت روی نوبت دهی اینترنتی کلیک کنید. برای نوبت تلفنی نیز می توانید از طریق شماره ۰۲۱۷۸۱۳۵ با کلینیک فوق تخصصی فشار خون در ارتباط باشید.

در کلینیک فوق تخصصی دکتر نجفی خدماتی چون:

بستن هولتر فشارخون:

هولتر فشار خون دستگاهی است که در کلینیک ما برای اندازه گیری دقیق فشارخون استفاده میشود. این دستگاه به مدت24 ساعت به بازوی شما متصل می شود تا سطح فشار خون شما بدون هیچ گونه خطایی اندازه گیری شود، و به این طریق بهترین درمان را برای شما ارئه می دهیم.

رژیم غذایی مختص فشار خون:

در کلینیک فوق تخصصی دکتر نجفی بهترین متخصص های تغذیه حاضر شدند، تا بهترین و مناسب ترین رژیم را با توجه به بیماری شما ارائه بدهند.  شما با رعایت نکات تغذیه ای میتوانید تا حدود زیادی بیماری خود را کنترل کنید از این رو رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دارو های فشار خون:

همانطور که میانید فشار خون یک بیماری پر خطر و پر ریسک است که میتوان آن را با دارو های مناسب کنترل کرد، در کلینیک  فوق تخصصی دکتر نجفی بهترین دارو ها برای کنترل بیماری فشار خون  برای شما تجویز می شود.

فشار خون چیست؟

فشار خون در واقع نیرویی است که خون پمپاژ شده توسط قلب به دیواره رگ ها وارد می کند. شریان ها (سرخرگ ها) خون را از قلب به سایر قسمت های بدن می رسانند. فشار خون شما به طور طبیعی در طول روز افزایش و کاهش می یابد.

عدد فشار خون به چه معناست؟

فشار خون با دو عدد اندازه گیری می شود: عدد اول که فشار خون سیستولیک نامیده می شود، فشار موجود در شریان ها را در زمان انقباض قلب نشان می دهد. عدد دوم که فشار خون دیاستولیک نامیده می شود نیز فشار موجود در شریان ها را در زمان استراحت قلب نشان می دهد. به طور مثال، اگر فشار سیستولیک 120 و فشار دیاستولیک 80 باشد، می‌گویند فشار خون 120 روی 80 (یا 80/120 میلی متر جیوه) است.

متأسفانه در ایران بسیاری از بیماران اطلاعی از بالا بودن فشار خون ندارند و زمانی آگاهی می یابند که بسیاری از عوارض فشار خون بالا در ایشان بروز نموده است و به متخصص فشار خون بالا مراجعه کرده اند. براساس بیماری های زمینه ای دیگر پزشک داروی فشار خون را تجویز و شروع می نماید.

به دلیل اینکه مغز با گذشت زمان به فشار خون بالا عادت کرده در صورت کاهش ناگهانی فشار خون، بیمار ممکن است احساس ضعف و بی حسی و سرگیجه نماید. به همین علت به عنوان یک درمانگر فشار خون بالا اغلب به تدریج و پله ای فشار خون را کاهش می دهیم.

فشار خون بالا (هایپرتنشن) چیست؟

به فشار خون بالاتر از حد طبیعی، فشار خون بالا یا هایپرتنشن گفته می شود. فشار خون در طول روز بر اساس فعالیت های شما تغییر می کند. در صورتی که فشار خون شما به طور مداوم بالاتر از حد طبیعی باشد، ممکن است پزشک تشخیص دهد که شما به فشار خون بالا (یا هایپرتنشن) مبتلا هستید. هرچه فشار خون شما بالاتر باشد، خطر ابتلا به بیماری های دیگر مانند بیماری های قلبی، حمله قلبی و سکته مغزی نیز بیشتر است.

پزشک می تواند با بررسی سطح فشار خون سیستولیک و دیاستولیک شما و مقایسه آن ها با معیار های خاصی، فشار خون بالا را تشخیص داده و اقدامات درمانی لازم را انجام دهد.معیارهای مورد استفاده پزشکان برای تشخیص فشار خون بالا ممکن است متفاوت باشد. برخی از پزشکان در صورتی که فشار خون بیمار به طور مداوم بالاتر از 90/140 میلی متر جیوه باشد، فشار خون بالا را تشخیص می دهند. اما پزشکان دیگر ممکن است فشار خون بالای 80/130 میلی متر جیوه را به عنوان فشار خون بالا در نظر بگیرند.

دکتر نجفی دکتر فشار خون

علائم فشار خون بالا چیست؟

فشار خون بالا اغلب هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای ندارد، تا زمانی که به مراحل شدید و خطرناک برسد. به همین دلیل، بسیاری از افراد نمی دانند که به این بیماری مبتلا هستند. تنها راه تشخیص فشار خون بالا، اندازه گیری فشار خون توسط متخصص فشار خون بالا است.

چگونه بفهمم که فشار خون بالا دارم؟

همانطور که قبل تر نیز گفته شد، تنها یک راه برای تشخیص فشار خون بالا وجود دارد و آن هم اندازه گیری فشار خون است. می توانید از پزشک و یا سایر متخصصان بهداشت و درمان بخواهید که فشار خون شما را اندازه گیری کنند. اندازه گیری فشار خون یک فرایند سریع و بدون درد است.

فشار خون بالا “قاتل خاموش” نامیده می شود. زیرا معمولا هیچ گونه علائم هشدار دهنده ای ندارد و بسیاری از افراد نمی دانند که به آن مبتلا هستند. در نتیجه برای کنترل فشار خون بالای خود تحت درمان قرار نمی گیرند.

هولتر فشار خون در کلینیک دکتر نجفی

برای پیشگیری و یا کنترل فشار خون بالا چه کاری می توانم انجام بدهم؟

بسیاری از افرادی که فشار خون بالا دارند، می توانند با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی، فشار خون خود کاهش دهند و آن را در محدوده سالم نگه دارند. پزشک می تواند در این باره شما را راهنمایی کند. برای پیشگیری و یا کنترل فشار خون بالا می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

علاوه بر ایجاد تغییرات مثبت در سبک زندگی، برخی از افراد مبتلا به فشار خون بالا برای کنترل فشار خون خود باید دارو مصرف کنند. اگر فکر می کنید به فشار خون بالا مبتلا شده اید و یا فشار خون بالای کنترل نشده دارید، فورا با پزشک خود صحبت کنید. با انجام اقداماتی برای کاهش و یا کنترل فشار خون، می توانید در برابر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته مغزی و بیماری قلبی عروقی (CVD)، از خود محافظت کنید.

داروی فشار خون

درمان فشار خون بالا با دارو

به گفته دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون کاپتوپریل ۲۵ می تواند در طی نیم ساعت باعث کاهش فشار خون بالا شود. سیر هم می تواند باعث کاهش فشار شود اما نه در موارد اورژانسی!

دکتر محمدحسین نجفی متخصص قلب  و عروق 

لطفا امتیاز دهید
Picture of دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید
[hamyar_qa] [hamyar_related_qa]

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر