سوالات شایع

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

مصرف قرص وارفارین - پرسش ۷۷۶۰۲

 • تصویر کاربر مجتبی یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸( ۹ ماه پیش) داروشناسی
  با سلام و عرض احترام
  پدرم از سن جوانی مشکل تنگی نفس و آسم داشتن و الان که ۸۰ سال سن دارن این مشکل شدیدتر شده. ایشون ۹ سال پیش تعویض دریچه ی میترال از نوع غیرفلزی داشتن و بعد از اون از قرص های فوروزماید، پرانولول و انالاپریل برای کنترل فشار خون استفاده میکردن و رزوواستاتین و آ اس آ هم بقیهدی داروهاشون بود.. تا اینکه چندی قبل به دلیل حادشدن مشکل تنفسی، سرفه های مکرر به ویژه در شب و بررسی وضعیت قلبی به پزشکی در کرج مراجعه کردیم که متخصص داخلی- ریه و فوق تخصص قلب و عروق هستن. قبل از مراجعه به ایشون یک پزشک عمومی عکس قفسه ی سینه درخواست کرده بود و توی نتیجش مشکل خاصی دیده نمیشد غیر از اینکه نوشته بود در قوس آئورت برجستگی وجود داره ،ولی دکتر قلب وقتی دید گفت که توی این سن برای همه اینو مینویسن... ایشون گفتن با توجه به اینکه فوروزماید به بیمارتون تکرر ادرار میده و میشه فشارش رو با داروهای دیگه هم کنترل کرد بهتره قطع بشه و چون سابقه ی گرفتگی عروق ندارن نیازی به رزوواستاتین هم نیست و همینطور گفتن که پرانولول و انالاپریل خودش میتونه عامل سرفه ها باشه... حدسشون درست بود و به جای این داروها، دیلتیازم ۶۰ نصف صبح نصف شب و لوزارتان ۲۵ نصف صبح نصف شب تجویز کردن؛ فشار خون پدرم خیلی خوب و منظم شد و سرفه ها هم حدود ۹۰ درصد خوب شد. اما از طرف دیگه گفتن چون توی نوار قلب وضعیت تپش قلبشون خیلی بد هست باید از وارفارین استفاده کنن؛ الان هر ۳ هفته آزمایش pt - inr انجام میدیم و دکتر هم با توجه به نتیجش دوز وارفارین رو تعیین میکنه که آخرین بار گفت ۴ روز در هفته ۱ قرص و ۳ روز درهفته سه-چهارم قرص مصرف کنن... وضعیت تپش قلب هم خوب شد اما هنوز با وجود استفاده از اسپری فورادیل ۱۲ صبح و شب؛ تنگی نفس خوب نمیشه و مهمتر از اون اینکه چند وقته پاهای پدرم از زانو به پایین مخصوصا در ناحیه ی مچ ورم کرده... این خطرناک نیست؟ ممنون میشم اگر بفرمایید این برنامه ی درمانی که دکتر انتخاب کرده رو شما هم تایید میفرمایید؟ در مورد ورم پا هم راهنماییم کنید... سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۴ آذر ۹۸( ۹ ماه پیش)

   سلام

   حتما باید معاینه بشن

   نوار قلبشون دیده بشه و مجدد اکو بشن از نظر کارکرد قلب و وضعیت دریجه ها

   ورم و سرفه و .. میتونه در زمینه نارسایی قلب باشه

   باید با مدارک مراجعه کنید

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی