جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

افتادگی دریچه میترال – پرسش ۳۹

 • تصویر کاربر توسلی یکشنبه ۱۳ دی ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۸۳ سایر سوالات
  با سلام. خانم هستم ۲۸ ساله که پارسال به دلیل تپش قلب و درد قفسه سینه به پزشک مراجعه کردم که مشخص شد افتادگی خفیف دریچه میترال دارم. پزشک به من داروی متورال تجویز کرد و گفت باید همیشه مصرف کنم و من به خاطر پاره‌ای اعتقادات قصد نداشتم داروی مداوم مصرف کنم و قرص متورال رو استفاده نکردم. ولی اخیرا در چندماه گذشته به خاطر تپش قلب دچار اختلال خواب شدم و بعضی شبها از احساس اضطراب و تپش قلب بیدار میشم و دیگه خوابم نمیبره. می‌خواستم اگر امکانش هست روش یا دارویی به من معرفی کنید که نیاز نباشه دائم و مداوم مصرف بشه و فقط وقتی دچار تپش قلب شدم بخورم، و عوارض زیادی هم نداشته باشه. درضمن قد و وزنم ۱۶۷ و ۵۰ کیلوگرمه و فشارخون بالا هم ندارم معمولا فشارخونم پایینه. متشکرم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۳ دی ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   در هنگام اضطراب یا تپش قلب میتوانید از پروپرانولول ٢٠ میلیگرم روزانه استفاده کرده و پس از بر طرف شدن تپش با کم کردن میزان دارو طی یک هفته آنرا قطع نمایید.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید