پرسش از دکتر

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه از دﮐﺘﺮ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. – پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. – پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد. – از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.

سوزش و گرفتگی قفسه سینه، تنگی نفس، خستگی – پرسش ۹۴۳۶۳

 • تصویر کاربر وحید دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( ۱ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۸۹ درد قفسه سینه
  سلام و وقت بخیر . جناب دکتر، ۲۵ سالمه، از یک ماه و نیم خستگی ، درد ملایم قفسه سینه و تنگی نفس پیدا کردم، در حالی که اکسیژن خونم روی ۹۸ بودش، فشارم عادی ۱۱۰/۶۰ و در تست ورزش ۱۳۰/۸۰ چندین بار تپش قلب پیدا کردم طوری که ضربان قلب به ۱۶۰ یا ۱۸۸ هم میرسید، معمولا بعد غذای سنگین و فعالیتی که ملایم باشه.
  تیروئید کم کار هم دارم با TSH 20 که تازه ازمایش دادم
  اینها رو قبلا نداشتم، الان پیاده روی و فعالیت برام سخت تر و خسته کننده شده.
  اکو نرمال بود، تست ورزش خوب ولی نه عالی، مشکلاتی داخل اون نشون داده شد و نوار قلب هم که عادی مشکلی نداشت اما هنگام تپش قلب شدید تاکی کاردی سینوسی و Abnormal T wave رو نشون میداد. خواستم نگاهی به تست ورزش من بندازید و آیا سی تی انژیو لازمه یا نه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( ۱ سال پیش)
   اکویتان که سالم است ولی در تست ورزش تغییراتی مشکوک دیده شده که بخاطر همین سی تی انژیو خواسته اندبا توجه به اینکه به خصوص می گویید اخیرا فعالیت برایتان سخت شده به نظرم سی تی انژیو بدهید بهتر است، برای اینکه دقیق تر بشود اظهارنظر کرد
  2. تصویر کاربر وحید یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( ۱ سال پیش)
   ممنون از پاسگویی شما جناب دکتر نجفی عزیز
   من هیچکدوم از ریسک فکتور های بیماری قلبی رو ندارم. نه اضافه وزن نه، نه اعتیاد، نه سابقه خانوادگی قلبی یا هیچ چیز دیگه ای.
   احتمال فیبریلاسیون دهلیزی و یا PSVT رو چقدر میدونید؟
   تغییرات مشکوک تست ورزش از نظر شما چقدر جدی است؟ نظر تخصصی شما چی میگه؟

   ببخشید اینقدر سوال میکنم ، چون با وضیعت کرونا، منم باید برم شهر دیگه چون نزدیکم سی تی انژیو نیستش و بیماری قلبی و کرونا دیگه خیلی خطرناک میشه.
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹( ۱ سال پیش)
   در این مدارک که چیزی به نفع af یا psvt وجود ندارد ولی با توجه به اینکه می گویید موقع فعالیت خسته می شوید و تغییرات تست ورزش سی تی انژیو بدهید بهتر است، فوری نیست ولی برنامه ریزی کنید ظرف همین دو سه هفته انجامش دهید
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفا امتیاز دهید

برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

مشاوره تلفنی

با پر کردن فرم، درخواست مشاوره تلفنی بدهید.

رزرو آنلاین وقت

بصورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.