پرسش از دکتر

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه از دﮐﺘﺮ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. – پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. – پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد. – از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.

آنژیوپلاستی قلب . دیابت – پرسش ۱۱۲۵

 • تصویر کاربر طاهر پنجشنبه ۲۱ بهمن ۹۵( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۲۷ آنژیوگرافی
  با سلام و عرض ادب
  جناب آقای دکتر نجفی ، در ابتدا لازم می دانم تا از جنابعالی به جهت پاسخگویی مسئولانه به سوالات هموطنان کمال تشکر را داشته باشم . امید آنکه خداوند باری تعالی ، خود نیت خیر شما را پاسخ دهد .
  جناب آقای دکتر مادر بنده ۵۲ ساله بوده و در حدود ۱۸ سال است که مبتلا به دیابت وابسته به انسولین و فشار خون کنترل شده می باشند . البته تا حدودی نیز درگیر چربی خون و بیماری تیروئید بوده اند که خدا رو شکر بسیار محدود و گذرا بوده است ( حدود ۳ سال پیش نیز جهت بررسی عروق قلب اسکن هسته ای انجام و نتیجه آن نرمال اعلام گردید.)
  اما متاسفانه از حدود ۶ ماه گذشته ایشان ابتدا در حین پیاده روی طولانی مدت در ساق پا احساس درد داشته و در حدود ۴ ماه پیش نیز در قسمت کناری ستون فقرات ( سمت راست بدن ) اعلام درد و سوزش نمودند ( و دردی مختصر در قسمت چپ ، بالای قلب ) که بنا به توصیه پزشک نوار قلب ، اکو و اسکن هسته ای انجام شد . که جواب اکو نرمال اما جواب نوار قلب حاکی از نقص مختصر در خون رسانی در بخش چپ قلب بود که این مسئله در اسکن هسته ای نیز تایید گردید .
  متاسفانه مادر اینجانب به جهت خاطره بسیار منفی از محیط بیمارستان ، نسبت به انجام فرآیند آنژیو که از جانب پزشک در حدود ۱ ماه پیش مطرح گردیده رضایت نمی دهند و صرفا با تاکید خود در حال حاضر از قرص های نیتروکاردین ، زیلت و نوعی قرص مرتبط با چربی خون به همراه آسپیرین ( تحت نظر پزشک ) استفاده می نمایند که بنا بر اعلام خود دردها تا حدود زیادی بهبود یافته است اما گاهی مجددا درد پشت ایجاد می شود .
  حال سوال بنده حقیر آن است که با توجه به مشکلات پیش رو می توان فعلا از روش سی تی آنژیو جهت مشاهده گرفتگی عروق استفاده نمود یا نه ( به جهت عدم نیاز به بستری شدن در بیمارستان )؟ و اگر گرفتگی عروق از طریق این روش تایید گردید ، با توجه به تاثیر منفی داروی مورد استفاده در این روش بر روی کلیه ها چه مقدار زمان لازم است تا بتوان مجددا از روش آنژیو جهت شناسایی مجدد عروق گرفته و انجام آنژیوپلاستی بدون آسیب دارویی به بدن استفاده نمود ؟ و آیا عمل آنژیوپلاستی همزمان با انجام آنژیو صورت می گیرد یا نیاز به بستری مجدد می باشد ؟و آیا در رابطه با این نوع درمان جنابعالی از بین همکاران خانم ، قادر به معرفی پزشکی حاذق هستید یا خیر ؟
  در پایان ضمن پوزش به جهت طولانی شدن متن سوال مجددا از جنابعالی و تیم همراه تشکر می نمایم .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ بهمن ۹۵( ۵ سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ بهمن ۹۵( ۵ سال پیش)
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفا امتیاز دهید

برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

مشاوره تلفنی

با پر کردن فرم، درخواست مشاوره تلفنی بدهید.

رزرو آنلاین وقت

بصورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.