واریس سطحی و نمایان شدن رگ های بدن – پرسش ۸۸۶۳۹

  • تصویر کاربر آزادی جمعه ۱۷ مرداد ۹۹( ۱ سال پیش) تعداد بازدید: ۲۰۷ گرفتگی عروق پا
    سلام و خسته نباشید حضور محترم آقای دکتر نجفی
    خانمی ۲۸ ساله هستم که دچار pco(تخمدان پلی کیستیک) میباشم و حدودا ۸ سال است که به طور مداوم قرص ضد بارداری یاسمین(دوره کوتاه این برند را مصرف کردم) و قرص یاز به همراه قرص متفورمین هگزال ۵۰۰ مصرف میکنم ,و کم کاری و گره تیروئید داشتم که قرص لووتیروکسین مصرف کردم همزمان با قرص های نامبرده بالا.
    در حال حاضر رگ های بدنم خیلی به سطح پوستم نزدیک شده و کاملا نمایانه درصورتی که قبلا اصلا به این صورت نبود و علاوه بر این مسئله درد پا دارم و رگ های ریز عنکبوتی روی پوست پاهام بوجود اومده که رفتم دکتر با سونوگرافی پا گفتن واریس سطحی دارم و برام جوراب واریس تجویز کردن و گفتن که زیاد سرپا نایستم.
    آقای دکتر سوالم این هستش که امکان داره که قرص های ضدبارداری و هورمونی این تاثیرات رو بوجود اورده باشه؟چون تو عوارض قرص یاز هستش که عروق بدن رو تحت تاثیر میگذاره, و من نگران این مسئله هستم که آیا قرص ها عروقم رو گشاد کرده و رو قلبم تاثیر گذاشته؟آیا نیاز هست که من دارو هورمونی ام رو قطع کنم و جایگزین دیگه ای براش بزارم مثلا سیپروترون استات یا پروژسترون؟ با مشورت دکتر مربوطم؟
    آیا نیاز هست که دکتر قلب و عروق قلب و عروق بدنم رو معاینه کنه و ویزیت بشم؟نگرانم
    من وزنم خیلی زیاد نیست و ورزش هم میکنم فقط ایام کرونا رو باشگاه نرفتم و تو این دوران بی تحرکی, رگ های عنکبوتی زیاد شدن روی پاهام.
    و نگران نمایان شدن رگ های بدنم هستم.
    عکس مربوط و گزارش سونوگرافی پا رو پیوست کردم.

    ممنونم از پاسخگویی و وقتی که برای بیماران میگذارید, سپاسگزارم.
    1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۷ مرداد ۹۹( ۱ سال پیش)
      سلام بله میتواند عارضه داروها باشد، قطع داروها خم عوارض خاص خودش را دارد و توصیه به قطع نمکنم ، اغلب این ضایعات پوستی با لیزر یا تزریق قابل درمان هستند