جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

نبض شکمی – پرسش ۸۳۴۹۶

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( ۱۰ ماه پیش) تعداد بازدید: ۶ ضربان شکمی
  سلام اقای دکتر. من یه پسر (لاغر متوسط بدون چربی) ۲۶ ساله هستم. من یک ماهی هست که تنگی نفس خفیف گرفتم. چند روز پیش همینطور که دراز کشیده بودم نبض شکمم واسه اولین بار و به صورت غیر طبیعی شروع کرد به زدن. درباره نبض شکمی و انوریسم تو اینترنت خوندم و از روی نگرانی رفتم دکتر داخلی، ایشون بعد از اینکه معاینه بالینی نرمال بود سونوگرافی نوشت و بعد که جوابو دید گفت همه چی نرماله و از استرسه همش (این اواخر اضطراب و استرس زیاد داشتم). ولی بعد از ۲ روز دوباره شروع کرد به زدن با این تفاوت که اینبار دیگه متوقف نشد. رفتم بیمارستان و دکتر نوار قلب، فشار خون، و عکس قفسه سینه انداخت و سونوگرافی من رو هم دید. ایشون هم گفت همش نرماله و از اضطرابه. ولی الان ۴ روزه که داره میزنه نبض شکمم (البته با شدت کمتر) و من هنوز نگرانم. ممکنه دکترا اشتباه کرده باشن؟ میتونه واقعا همش از استرس باشه یا عکس دقیق تری مثل ام آر ای یا سی تی اسکن لازمه؟ چون من الان ۴ ۵ روزه هیچ استرسی ندارم. در ضمن یه درد و سوزش خیلی خفیفی هم تو قفسه سینم هست.
  ببخشید طولانی شد. الان به خاطر این شرایط کرونا و تعطیلات هیچ دکتر متخصص قلبی نیست من بهش مراجعه کنم و به دکتر عمومی هم نمیتونم اعتماد کنم تو همچین موضوعی.
  و اینکه لازم به ذکر میدونم که من هیچ بیماری قلبی و زمینه ای تا الان نداشتم. خیلیییی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۳ فروردین ۹۹( ۱۰ ماه پیش)

   سلام

   این علایم میتونه به علت انقباضات عضلانی شکم باشه و معمولا ناشی از اضطراب است پروپرانولول ۱۰ هر ۸ ساعت استفاده کنید

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید