سوالات شایع

قطع قرص آسپرين - پرسش 66821

 • تصویر کاربرمحمدي چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش) آنژیوپلاستی
  جناب آقاي دكتر
  با سلام و احترام
  اينجانب خانمي ٦٧ ساله هستم كه سال گذشته يك استنت گذاشتم (آنژيوپلاستيك عروق كرونر) و به مدت يكسال روزي يك عدد قرص پلاويكس و يك عدد آسپرين مصرف نمودم. چندي پيش پزشك معالج مصرف پلاويكس را قطع كرده و فقط روزي يكبار آسپرين تجويز نمودند. با توجه به اينكه در طول سال گذشته به هيچ عنوان اجازه قطع قرص ها را ندادند، انجام كليه كارهاي دندانپزشكي و جراحي لثه ام به تعويق افتاد. در حال حاضر دكتر اجازه انجام جراحي را با توصيه اكيد مبني بر عدم قطع آسپرين داده اند ولي دندانپزشكان معالج تاكيد بر قطع آسپرين ٥ روز قبل از جراحي لثه را دارند.
  موضوع را با پزشك قلب در ميان گذاشتم ايشان به هيچ عنوان اجازه قطع آسپرين را نمي دهند و مي گويند پزشكي پيدا كنيد كه با مصرف آسپرين اين كار رانجام دهد.
  سپاسگزار خواهم شد اينجانب را راهنمايي فرماييد آيا انجام اعمال جراحي مانند جراحي لثه با مصرف آسپرين امكان پذير است و اصولا بيماراني مانند اينجانب چه كاري بايد انجام دهند؟
  با تشكر از توجه شما
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیچهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام

   بله امکان داره

   اگر اسپرین رو قطع کنید باید خطر احتمالی بروز سکته روو بپذیرید

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفاٌ امتیاز دهید
4 (0%) 1 رایs

به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمدحسین نجفی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را در بخش پرسش از دکتر مطرح کنید و یا برای مشاهده پرسش دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

همچنین به راحتی از طریق تلگرام می توانید سوالات خود را از دکتر بپرسید:

تلگرام دکتر نجفی