حساسیت دارویی و بیماری واسکولیت – پرسش ۶۹۹۹۵

  • تصویر کاربر عباسی سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( ۲ سال پیش) تعداد بازدید: ۸۳ آنژیوپلاستی
    با سلام
    جناب آقای دکتر پدرم۵۸ سالشونه که ۱۱ خرداد سکته قلبی حاد کردند و سریع انتقال دادند برای آنژیوپلاستی انجام بشه و بعد از چند روز داخل سی سی یو بودند مرخص شدند وقتی در منزل اومد اصلا حالشون خوب نبود و تب و لرز و افت فشار و رنگ زرد ، کلافگی و بی خوابی و خستگی و … داشتند. پزشک قلبشون گفتند سکته خیلی خطرناکی کردند که مرگ را رد کردند الان هم قلبشون ۲۰ تا ۲۵ درصد کار میکنه.
    . یک رگ قلب را فنر گذاشتند و دو رگ دیگه گرفتگی داره که گفتند یکیش با فنر باید باز بشه و دیگری با دارو. حدود ۸ روز بعد از سکته لکه های قرمزی در باسن و بازو دستی که آنژیو شده بودند مشخص شد و روز بعد درروی پاها طوری که ساعتی افزایش پیدا میکرد. دکتر بودیم گفت زونا و هر ساعت بدتر بدتر میشد که از درد مفاصل و ورم پا قادر به حرکت کردن نبود. که بعد از ۳ روز که گفتند زونا و از درد بردیم بیمارستان که سریع دکتر عفونی دیدن گفتند این اصلا زونا نیست و دکتر پوست دید گفتند باید حساسیت باشه. پاهاش کامل تاول زده بود. تاول های بزرگ و قرمز بود. همه ی این قرمزی های پا و باسن تاول شد. سریع بستری کردند و رسیدگی کردند بعد از ۱۲ روز تو بیمارستان جلوی بیشتر شدن گرفته شد. نمونه برداری کردند گفتند احتمالا قرص پلویکس و کنکور و یکی دیگه از قرص هاشون حساسیت داشته و قرص دیگه دادند. در طول درمان که داخل بیمارستان بودند وضعیت قلبشون هم اصلا خوب نبود مرتب ازش اکو میگرفتند روزی ۲ بار- و آمپول های زیادی برای لخته نشدن خون بهشون میزدند.
    الان توی نمونه برداری نوشته واسکولیت لوکیستوکلیتک – میخوام بدونم دلیل این حساسیت دقیقا چی بود چون باز آنژیو داره؟ و اینکه خطری برای قلب نداشته باشه؟
    1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۱ تیر ۹۸( ۲ سال پیش)

      سلام

      واکنش حساسیتی به دارو هست

      ممکنه ریسک داشته باشه

      باید قبلش مشاوره پوست بشه و داروی ضد حساسیت تجویز بشه