جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

تنگی نفس – پرسش ۵۹۱۸۴

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( ۲ سال پیش) تعداد بازدید: ۲۷ گرفتگی عروق
  با سلام و وقت بخیر
  مادرم حدودا ۳ ساعت پس از جراحی یک عدد ایمپلنت دندان احساس بدن‌درد و حالات مشابه سرما خوردگی داشتند از طرفی قرص سفالکسین هم برای جراحی دندان مصرف کردند . شب هنگام خواب دچار نفس تنگی شدید شدند و همچنین نفخ شدید و‌ بیرون روی .
  صبح به اورژانس مراجعه میکنند برای درمان دل درد و اسهال به ایشان سرم میزنند و مرخص میکنند ولی عصر همچنان نفس تنگی شدت گرفت ولی اسهال و‌نفخ خوب شد که مجدد به اورژانس مراجعه شد.نوار قلب و اکو و عکس ریه و ازمایش خون گرفته شد .فشار خون و ضربان قلب نرمال بود احساس درد در قفسه سینه و هیچ جای بدن نبود.سرگیجه نداشتند. تنها کمی احساس سنگینی در دست و پا میکردند که طبق گفته ی دکتر به علت تقلا برای رساندن اکسیژن و تنفس ها پی در پی بوده. قرص های هورمونی مصرف نمیکنند ولی ۳۰ سال است که سیگار میکشند حدود روزی ۷-۸ عدد.از روز قبل از ایمپلنت به مدت ۴ روز اصلا نکشیدند که بی قرار بودن. عکس ریه مشکوک به امبولی در یکی از عروق ریه بود برای همین سی تی آنژیو انجام شد که اعلام کردند لخته ای در ریه نبود و فردای آن روز هم جهت بررسی عروق قلب تست ورزش انجام شد که باز هم گفتند مشکلی وجود نداشته و مادرم را مرخص کردند البته با این نظر که احتمالا حمله پانیک بوده و قرص ضد افسردگی و ارامبخش برای ایشان تجویز شد البته مادرم پس از فوت مادر و برادرش که به فاصله ی چند ماه از هم بود دچار افسردگی شده بود و قبلا هم سیتالوپرام مصرف میکرد. البته ایشان قبلا هم در خواب دچار تنگی نفس میشدند ولی خیلی کوتاه و گذرا و نه مداوم و هرشب.
  سوالی که از خدمتتان دارم این است که علت این تنگی نفس چه می تواند باشد و ایا ممکن است لخته خون جایی از بدن باشد که در سی تی انژیو و تست ورزش مشخص نمیگردد؟ همچنین اگر لخته ای وجود نداشته چرا d-dimer خون ۱۷۰۰ بوده؟ ایا به جراحی دندان مرتبط است؟ ایا ممکن است همه اینها حساسیت به سفالکسین بوده باشد؟ الان مادم نفس تنگی دارند ولی گذرا و کوتاه نه به شدت ۲ روز اول . ممنون میشم اگر راهنماییم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( ۲ سال پیش)
   سلام
   با توجه به این اقدامات احتمالا چیز مهمی نباشه
   ولی در کل علت تنگی نفس رو بدون معاینه نمیشه تشخیص داد
   اگر ادامه داشت ویزیت شوند
  2. تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( ۲ سال پیش)
   ممنونم از پاسخگویی سریع شما
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۴ مرداد ۹۷( ۲ سال پیش)
   ممنون
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید