درد و سوزش در وسط قفسه سینه – پرسش ۸۷۴۵۴

 • تصویر کاربر روشا دوشنبه ۲۳ تیر ۹۹( ۱ سال پیش) تعداد بازدید: ۵۰ سوزش و تیرکشیدن قلب
  عرض ادب و احترام
  چند روز است که احساس خاصی در قفسه سینه وسط و بالا دارم، قبلاً به صورت یک احساس فشار یا درد مبهم که البته به صورت پیوسته و شدید نبود و امروز احساس سوزش و نمیدانم اسمش را درد میشود گذاشت یا نه، بیشتر سوزش و شاید مقداری فشار، در وسط قفسه سینه بالا. چند شب پیش، حدود یک هفته پیش سمت راست قفسه سینه درد کمی احساس می کردم که قرینه اش در پشت هم تیر میکشید،بیشتر از جلو،صبح روز بعد دیگه دردی حس نکردم، به جز در حالت های خاصی که احساس میکنم در آنها به وسط قفسه سینه ام شاید قلبم فشار وارد میشود، مثل نشستن متمایل به سمت چپ یعنی حالتی که وزن بدن بیشتر روی سمت چپ بدن باشد، حالا هم به جز سوزش در همین وسط، و یک احساس خاص که نمیدانم اسمش فشار است یا یک جور تیر کشیدن، بیشتر انگار احساس یک فشار که خیلی هم نیست… علامت دیگری ندارم
  ۳۴سال دارم و پدر و خانواده پدری مشکل قلبی دارند، نمیدانم میتواند این احساس ناراحتی به دلیل کرونا باشد؛ با توجه به اینکه هیچ علامته دیگری ندارم!
  و اینکه شنیدم درد قلبی که به فک یا گردن سرایت میکند،منظور را متوجه نمیشوم،چه اتفاقی می افتد و چگونه است؟
  من خیلی از سکته و ایست قلبی میترسم و بخاطر شرایط قرنطینه هم ترس از مراجعه به بیمارستان دارم، واقعاً مستأصل شدم و نمیدانم چه زمانی باید نگران اوضاع قلب و سلامتی باشم، ممکن است یک عفونت باعث ایجاد این علائم شود؟ یا یک عفونت قدیمی در بدن؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۳ تیر ۹۹( ۱ سال پیش)
   سلام بهتره توار قلب بگیرین و اگر لازم شد تست ورزش انجام بدین
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید