جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

چگونگی ادامە دارو – پرسش ۹۴۴۸۵

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( ۶ ماه پیش) تعداد بازدید: ۴۶ داروشناسی
  با عرض سلام خدمت جناب دکتر محمد حسن نجفی
  ۶۳ سال سن دارم. سال ۸۸ یک استنت برام گذاشتند. که در مهر ۹۶ به دلیل بسته شدن استنت، مجددا انژوگرافی شده، و پس از باز کردن آن، ۴ استنت دیگر برایم گذاشتند. در بهمن ۹۸ جهت کنترل وضعیت قلبم اسکن قلب را انجام داده ام که به همراه مدارکی دیگر پیوست می باشد. اکنون ۳سال است که دارو مصرف میکنم (آسپرین – پلاویکس- متورال- آتوراستاتین) فشارخون، دیابت، یا بیماری دیگری ندارم. ودر حال حاضر هیچ مشکل خاصی در ارتباط با بالا رفتن ضربان، و یا در حال ورزش کردن احساس نمی کنم. لطفا بفرمائید داروها را چگونه ادامه دهم.
  با تشکرقبلی
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( ۶ ماه پیش)
   اسپرین و متورال و اتورواستاتین را که تقریبن باید مادام العمر ادامه دهید، در مورد پلاویکس معمولن بعد از یکی دو سال دارو را می توان قطع کرد ولی این مورد را حتمن از پزشکی که استنت برایتان گذاشته سوال کنید، چون به خصوص در مورد شما که چند استنت دارید صلاح بدانند فعلن ادامه دهید، اگر هم قرار باشد ادامه دهید می شود نمونه ی ایرانی اش مثل اسویکس را استفاده کرد
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید