پرسش از دکتر

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه از دﮐﺘﺮ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. – پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. – پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد. – از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.

لخته خون در پای چپ – پرسش 92783

  • تصویر کاربر امیرحسین پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 205 گرفتگی عروق پا
    باسلام و خسته نباشید
    بنده بصورت ارثی واریس دارم و حدود 7 سال قبل با درد و کبودی بخش کوچکی از ساق پا به پزشک مراجعه کردم که با سنوگرافی متوجه لخته خون شدن و با بستری در بیمارستان بمدت ۵ روز با تزریق دارو حل شد و بعد به مدت سه ماه وارفارین مصرف کردم که به کلی مشکل حل شد ولی همیشه با لمس اون بخش از پا مقداری درد حس میشد و برخی مواقع با افزایش درد واریس آسپرین مصرف میکردم و مجدد تا مدتی مشکل حل میشد. الان مجدد علائم بسیار شبیه لخته خون در همان بخش پا وجود دارد با لمس با فشار حس درد دارم کمی سرخ شده و ورم کرده است ولی با شرایط کرونایی نمی خواهم به بیمارستان بروم. لطفا راهنمایی کنید. در سایت شما با داروی ریواروکسابان آشنا شدم آیا میشود از این دارو استفاده کرد. میزان دوز چقدر باشد؟؟ ممکن است با مصرف دارو لخته کوچک شده و با جریان خون وارد ریه شود؟ برای پیشگیری از این اتفاق چکار باید کرد؟
    1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱ آبان ۹۹( 2 سال پیش)
      نه به هیچ وجه بدون تشخیص دارو استفاده نکنید، هر یک از داروها عوارض جدی خاص خود را دارد، حتما قبلش یک سونو بکنید اگر موردی بود دارو شروع شود دارو برای جلوگیری از امبولی ریه داده می شود، در وافع هدف درمان حل کردن لخته ی پا نیست بلکه جلوگیری از تشکیل لخته در نقاط دیگر بدن است
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفا امتیاز دهید

برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

مشاوره تلفنی

با پر کردن فرم، درخواست مشاوره تلفنی بدهید.

رزرو آنلاین وقت

بصورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.