جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

پرولاپس دریچه میترال همراه با MR – پرسش ۹۳۹۱۵

 • تصویر کاربر مرضیه چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( ۸ ماه پیش) تعداد بازدید: ۵۷ افتادگی دریچه میترال
  با سلام و عرض ادب خدمت شما،
  آقای دکتر من و خواهرم دوقلو هستیم و ۲۳ سال سن داریم. و حدود دو ماهی هست که خواهرم احساس سنگینی در قفسه سینه و سردرد داشت که طی این دو هفته ی آخر؛ دردش شدید تر شد و درد قفسه سینه، درد پشت شانه و دست چپ، حالت تهوع و احساس خفگی حتی در حالت خوابیده به علایمش اضافه شد. ما چون نمی دونستیم که علت اصلی درد چی هست؛ هم ام ار ای از سرش گرفتیم؛ هم سی تی اسکن ریه و نوار قلب و همگی خدارو شکر سالم بودن. به ما گفتن باید اکو چهار بعدی بده تا معلوم بشه مشکل اصلیش چی هست. در اکو معلوم شد که پرولاپس دریچه میترال همراه با نارسائی دریچه میترال ( MR ) داره و گفتن درجه بیماریش متوسط هست.
  هشت روز پیش حالش خیلی بد شد و درد خیلی شدید همراه با بی حسی تمام اندام ها و احساس سردی در دست ها و پاها داشت و مجبور شدیم ببریمش بیمارستان.
  چند تا دارو براش نوشتن که از ۱۴ آبان مصرف اونها رو شروع کرده. ( ۱- بیزوپرولول ۵ که هر روز صبح؛ یک عدد میخوره، ۲_ لگزاتال۱۰؛ که شبی یک دوم مصرف می کنه و ۳- آلپرازولام ۰/۵ ؛که هر شب یک دوم مصرف میکنه. ولی متاسفانه تاثیر چندانی نداشته و به گفته ی خودش؛ به بهبود و تنظیم خوابش کمکی نکرده.
  جناب آقای دکتر، ازتون خواهشمندم منو راهنمایی کنید تا بدونم علت اصلی بیماری خواهرم چیه؟ و درمان قطعی بیماریش چی هست؟ آیا لازمه که قرصاشو عوض کنه؟ نیاز به عمل جراحی داره یا نه؟ و اینکه تا آخر عمر باید دارو مصرف کنه یا نه؟ و چه پرهیز غذایی و حرکتی باید داشته باشه؟ ممکنه بیماریش شدید تر بشه؟ و اینکه ممکنه چون ما دوقلو هستیم من هم این بیماری رو داشته باشم؟
  در ضمن من و خواهرم در کودکی عمل جراحی لوزه انجام دادیم. و به همین خاطر خیلی زود سرما می خوریم ؛ مخصوصا خواهرم که خیلی اوقات دچار عفونت در زیر گلو میشه که با مصرف آنتی بیوتیک خوب میشه.

  از شما سپاس گزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( ۸ ماه پیش)
   ببینید بیماری ایشان در مرحله ی متوسط رو به پایین است یعنی در حال حاضر جز پیگیری های دوره ای و اکو هر یک تاسه سال هیچ کار دیگری نمیخواهد. الزاما شما هم قرار نیست مبتلا باشید. به نظر منشا علایم ایشان در حال حاضر بیشتر اضطرابی است. واقعا از نظر قلبی نیاز به هیچ اقدام خاصی در ایشان در حال حاضر نیست و اصلا نگران نباشید. اگر نگرانی و اضطراب زیاد دارند با یک متخصص روانپزشکی مشورت کنید
  2. تصویر کاربر مرضیه سه شنبه ۲۰ آبان ۹۹( ۸ ماه پیش)
   ممنون از شما آقای دکتر، فقط میتونه از قرص پرانول استفاده کنه؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۱ آبان ۹۹( ۸ ماه پیش)
   بله مشکلی نیست
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید