جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

درد دست چپ پس از استنت‌گذاری – پرسش ۹۶۵۴۷

 • تصویر کاربر سروش شنبه ۲۰ دی ۹۹( ۵ ماه پیش) تعداد بازدید: ۴۵ گرفتگی عروق
  سلام جناب دکتر
  من دیروز مزاحمتون شدم با این سوال:

  «پدر من روز جمعه دچار حمله قلبی شدن و به بیمارستان رجایی منتقل شدن. در همون روز روی Lad، آنژیو و pci انجام شد و تشخیص گرفتگی سه رگ بود.
  روز دوشنبه هم برای دو رگ دیگر همین روند انجام شد. تو این مدت ایشون تو دست چپ درد داشتن و چند بار نوار قلب گرفته شد که دکتر گفت نوار طبیعی بوده.
  دیروز ایشون مرخص شده و هنوز این درد رو توی دست چپ به شکل متناوب دارند. گاهی آرومن و دردی ندارن و گاهی از شدت درد به گریه می‌افتند.
  درد فقط در دست چپ هست و در قفسه سینه یا پشت سر دردی ندارن.

  این درد رو ایشون از همون جمعه بعد از سکته و آنژیو‌پلاستی اورژانسی نوبت اول دارن، از همون روز شنبه هست و با تغییر وضعیت بیشتر میشه. در حالت درازکش گاها دچار درد می‌شن ولی وقتی مثلا از روی تخت بلند میشن در اکثر مواقع درد رو تجربه می‌کنن. چندبار نوار ازشون گرفته شده. متوجه شدم شب قبل ترخیص در دو نوبت به دلیل درد نوار گرفتن و نوار طبیعی بوده»

  یه سوال داشتم ازتون که آقای دکتر ببخشید، احتمالش هست گرفتگی دیگه‌ای وجود داشته باشه و تو آتژیو ندیده باشن؟ یعنی احتمال خطا هست؟
  درد دست چپ با حرکت شروع میشه و با استراحت ساکت میشه و گاهی به نظرم دستشون خصوصا کف دست موقع درد پرخون و قرمز میشه ولی با فروکش کردن درد، این قرمزی رفع میشه.

  فردا ایشون رو می‌برم بیمارستان ولی خیلی نگرانم از این که اتفاقی بیوفته و این که اصلا چه احتمالی برای این وضع وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۹ دی ۹۹( ۵ ماه پیش)
   خیلی احتمالش کم است که تنگی بوده باشد و متوجه نشده باشند شاید تنگی باشد که تصمیم گرفته باشند فعلن استنت نگذارند ولی اینکه تنگی را اصلن متوجه نشده باشند بعید است
  2. تصویر کاربر سروش جمعه ۱۹ دی ۹۹( ۵ ماه پیش)
   و جسارتا مزاحمت آخر، در حال مصرف والزومیکس ۸۰ در دو نوبت هستند و امروز فشارشون از ۹ روی ۶ بالاتر نمیاد. کاری باید انجام بدم؟ نوبت شب رو نصف بدم؟

   و این که جناب دکتر گرفتگی عروق دست در آنژیو مشخص میشه یا آزمایش دیگری لازمه؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ دی ۹۹( ۵ ماه پیش)
   نوبت شب را ندهید.گرفتگی عروق دست در انژیو مشخص نمی شود مگر اینکه مستقیم عروق دست را هم بررسی کرده باشند
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید