پرسش از دکتر

ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﺳﻮاﻟﺎت ﺧﻮد در زﻣﯿﻨﻪﻫﺎی واریس و بیماری‌های وریدی، بیماری‌های قلبی، اختلالات مادرزادی، فشار خون، اکوکاردیوگرافی و… را در این صفحه از دﮐﺘﺮ ﺑﭙﺮﺳﯿﺪ. – پاسخ‌های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه‌های کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی‌نیاز نمی‌کنند. – پاسخ‌ها معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت پاسخ داده خواهند شد. – از پرسیدن چندین باره سوالات خودداری کنید.

دی دایمر بالا بعد از تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا – پرسش ۱۰۸۴۲۳

 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۲۴ آبان ۰( ۶ ماه پیش) تعداد بازدید: ۹۴ سایر بیماری های قلب
  سلام و عرض ادب. دکتر، من تا بیست روز بعد از تزریق دوز اول آسترازنکا از نوزدهم شهریور دچار خونریزی شدید شدم که علیرغم مصرف آهن با دوز بالا دچار بی‌حالی شدید و اختلال حواس شدم. با ادامه خونریزی و وخامت خالم، شبانه از متخصص زنان مشاوره گرفتم و با تجویز داروی مفنامیک اسید و ترنسید خونریزی ظرف دو روز با تهوع، دل‌پیچه و سردرد شدید و خونریزی از بینی قطع شد و البته دارو رو قطع کردم. بعد ده روز خونریزی به مدت شش روز ادامه پیدا کرد. آزمایش کامل خون و هورمون دادم. فاکتور ای اس آر یک ساعته ۲۲ و بالاتر از حد مجاز و دی دایمر هم ۱۳۶۸ و خیلی‌ بالاتر از حد مجاز ۵۰۰ بود. البته سطح پلاکت ۱۸۰ و نرمال بود. چند روز قبل مجدد دو تست رو تکرار کردم. ای اس آر به عدد ۳ رسیده و دی دایمر با اندکی کاهش به ۱۲۴۰ تنزل پیدا کرده. طبق آخرین تحقیقاتی که در دانشگاه دوک با همکاری شرکت آسترازنکا و نوارتیس یک ماه قبل در مجله blood منتشر شده، عنوان شده که برای بیماری خونریزی دهنده بعد واکسن با نام vaccine-induced immune thrombotic thrombocytopenia(VITT) هنوز دلیل و درمان مشخصی نمی توان ارایه داد و داروهای ضدانعقاد خون به دلیل احتمال ادامه و تشدید خونریزی هم نمی شود تجویز کرد. آیا خطر سکته قلبی، مغزی یا ترومبوز ریوی بنده رو تهدید می کند؟ آیا نیاز به مصرف دارو هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید (نتایج آزمایشات به پیوست هست. ).
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۳ آبان ۰( ۶ ماه پیش)
   نه ما با توجه به شرایط شما و سابقه ی خونریزی تان توصیه نمیکنیم که از داروهای ضدانعقاد استفاده کنید برای شما خطر ترومبوز بسیار کمتر از خطر خونریزی است
  2. تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۳ آبان ۰( ۶ ماه پیش)
   سلام و عرض ادب
   ممنونم از پاسخ جامعی که دادید. آیا با شرایطی که ذکر شد، تزریق دوز دوم واکسن آسترازنکا که نوبتش یکماه بعد هست برای بنده ضروری هست یا خطر داره؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۴ آبان ۰( ۶ ماه پیش)
   منعی برای تجویز ندارید. می توانید تزریق کنید. مشکل اصلی شما خونریزی است و از نظر ترومبوز به نظر نمیرسد بیشتر از باقی جمعیت خطری شما را تهدید کند
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفا امتیاز دهید

برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

مشاوره تلفنی

با پر کردن فرم، درخواست مشاوره تلفنی بدهید.

رزرو آنلاین وقت

بصورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.