پرسش از دکتر

فشار خون بالای 14 - پرسش 77798

 • تصویر کاربر فاتح یکشنبه ۱ دی ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 184 فشار خون
  سلام استاد گر امی
  من قبلا به شما پیام دادم شما هم زحمت کشیدید و جوابش را با ایمیل فرستادید اما متاسفانه نتوانستم ایمیلم را باز کنم و آنرا بخوانم.
  تقریبا 50 سال سنم است. زمینه فشار خون بالا را پدرم و قند خون را مادرم دارد. اهل ورزش هستم نزدیک به 30 ساله مرتب ورزش رزمی را در هفته سه با در حد اعلا انجام می دهم. سال نود مقداری در قفسه سینه ام احساس درد می کردم اما بسیار خفیف. پزشک قلبی مرا معاینه کرد اکو و .... همه بسیار نرمال اما خودم برای اطمینان تست ورزش دادم که متاسفانه مثبت بود هر چند بعضی پزشکان می گفتند این از معایب دستگاه است نه قلب تو . اما مرا وادار به آنژیو کردند و الحمد لله مشکلی نبود ورزشم را هم بیشتر کردم. گفتند مشکل گوارش دارید نه قلب. خبری نبود تا پارسال مجددا از ناحیه سینه احساس درد . ازدادن نوار قلب و تست ورزش متنفرم چون پزشکان به محض دیدن فی البداهه نوار قلبم فتوا به مسدودی هشتاد درصد از رگهایم می دهند. حتی پزشک قلبی بدون دیدن نوارهای قبلی می گفت شما باید تا کنون سی بار می مردید!؟!؟!؟ اما بادیدن نوار قبلی و آنژیو پشیمان شد .متا سفانه باز هم فتوا به گرفتن سی تی آن ژیو دادند در تهران انجامش دادم باز هم از بار قبل بهتر بدون عیب تر. ورزش را هم ادامه دادم.
  چناب دکتر باز هم خبری نبود تا ماه بهمن پارسال که احساس کردم فشار خون بالا دارم لوزاتان 25 برایم نوشتند تنظیم شد تا یک ماه و نیم قبل که ناگهان روزی به بالای 17 رسید و با تزریق سه آمپول پایینش آوردند دکتر قلب برایم لوزرتن اچ 50و اسلاکتون 25 برایم نوشت هر دوازده ساعت نصف اما باز هم بالای 14 بود با شما مشورت کردم نصف را به یک قرص کامل تبدیل کردم اما بین 12 تا 14/9 در حال نوسان است سردردم زیاد است حالت تهوع دارم و بی قرارم.
  استاد آیا با مشورت پزشکم قرص ها را عوض کنم؟
  چرا نوار قلبم نوساناتش زیاد است؟
  قبلا ضربانم بین 52 تا 62 بود حالا 72 تا نزدیک نود چرا؟
  آیا من بیماری قلبی دارم؟
  آیا لازم می دانید با کل مدارک خدمت برسم. من ساکن سنندجم.
  متاسفانه جسم حساسی دارم به کوچک ترین ها فورا عکس العمل نشان می دهد به محض اینکه فشارم از 12 به 13 میرود بهم هشدار می دهد وقتی به 14 می رود سردرد و تهوع و بی قراری دارم و اذیت می شوم. آیا این طبیعیست؟
  شرمنده ام طولانی شد راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱ دی ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   این علایمتون اضطرابیه و کنترل نشدن فشار هم میتونه به علت اضطراب باشه

   در درجه اول جهت درمان اضطراب یا وسواس به روانپزشک مراجعه کنید

   احتمالا علاینم برطرف نیشه

   اگر باز هم فشار بالا بود میشه دوز دارو رو افزایش داد

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
لطفا امتیاز دهید

برای پیدا کردن پاسخ سوال خود، کد رهگیری را یادداشت نمایید.

مشاوره تلفنی

با پر کردن فرم، درخواست مشاوره تلفنی بدهید.

رزرو آنلاین وقت

بصورت آنلاین نوبت خود را دریافت کنید.

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟