جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

 • تصویر کاربر سمیرا یکشنبه ۱ آذر ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۶ مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر. ببخشید من یک پسر هشت ساله دارم .دو سال پیش به خاطر اینکه مدام میگفت نفس کم میارم موقع بازی و خودم هم متوجه دردهای خفیف توی قفسه سینه اش شدم، پسرم رو پیش متخصص قلب کودکان بردم ایشون تشخیص دادن که پسرم پرولاپس خفیف داره وباید قرص پروپرانول ۱ مصزف کنه. به خاطر حساسیت همسرم چند ماه بعد باز اونو پیش دو تا متخصص قلب کودکان بردیم اما پزشکهای جدید تشخیص دادند که پسرم کوچکترین مشکلی نداره و پرولاپس هم نیست. اما حالا باز هم پسرم مواقعی که فعالیت و بازی های تحرکی میکنه میبینم که نفس کم میاره و دایم دستش رو قلبشه میگه قلبم خیلی بلند میزنه. به نظرتون چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱ آذر ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   تنگی نفس و درد سینه در اطفال
   با توجه به اینکه دو نفر از همکاران عزیز تاکید فرمودن که مشکلی وجود ندارد پس خیالتان راحت باشد.
   اغلب در پس دردهای سینه ای اطفال اضطراب و یا رقابت وجود دارد و با در خانواده فردی مبتلا به بیماری قلبی وجود دارد و کودک برای جلب توجه از این راه استفاده میکند. اگر فرزندتان با داروی پروپرانولول که گهگاه به او میدهید کمتر سکایت دارد اینکار را بکنید اثر بخشی بیستر از طریق تلقین است.
   البته این پاسخ صرفا مربوط به فرزند عزیز شماست زیرا با توجه به فرموده شما نسبت به سالم بودن قلبش اطمینان دارم.
   اگر رقابت با اطرافیان دارد هم گاهی آلپرازولام با دوز بر اساس وزن کودک کمک کننده است.
 • تصویر کاربر فرزانه پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۵ مشاهده پرسش
  با سلام خانمی ۲۶ ساله هستم از چند سال پیش تا کنون سالی چند مرتبه دچار تپش قلب شدید می شوم. اوایل به من گفتند که افتادگی دریچه دارم. اخیرا مجددا برای چکاپ مراجعه کردم و گفتند طبق تعاریف جدید افتادگی ندارم ولی باز هم در ماه یکی دو بار تپش قلب پیدا می کنم و گاهی علاوه بر این قلبم درد می کند. لازم به ذکر است که نوار قلب و اکو من کاملا سالم بود. لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش)
   با سلام
   با توجه به اینکه افتادگی دریچه میترال وجود ندارد تنها درمان علامتی تپش قلب توصیه میشود.
   از داروی پروپرانولول به میزان ۱۰ میلیگرم صبح و شب به مدت سه روز استفاده نمایید سپس دارو را کنار گذاشته و اگر مجددا دچار تپش شدید دارو را برای مدت طولانی تر مصرف نمایید
   اگاه باشید که اضطراب و مصرف برخی خوراکی ها میتواند باعث تشدید تپش قلب گردد
 • تصویر کاربر زهرادهقانی دوشنبه ۲ آذر ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۵ مشاهده پرسش
  باسلام. خانمی ۳۶ساله هستم چند روز پیش که روز اول پریودم بود درحال استراحت درد شدیدی همراه باتیر کشیدن در قلبم داشتم که ۵ دقیقه طول کشید شدت درد حدی بود که نمیتونستم تکون بخورم..بعد که درد تموم شد بازوی چپم و نوک انگشتام درد میکرد و تیر میکشید با تکرر ادرار شدید.به متخصص قلب مراجعه کردم گفتن گرفتگی رگ قلبه .همسرم قبول نداشتن گفتن امکانش نیست تو این سن دچار گرفتگی رگ باشی.رفتم پیش متخصص دیگه اونا گفتن از قلب نیست مشکل اعصابه. اما خودم از اونروز تنگی نفس دارم گاهی درد خفیف دارم و نوک انگشتام تیر میکشه وهنوز تکرر ادرار دارم. خواستم تشخیص شما رو بدونم. باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش)
   با سلام
   اینکه گرفتگی عروق قلب در یک خانم جوان غیر ممکن باشد صحیح نیست. بارها بیماران جوان دچار گرفتگی عروق قلب را ویزیت کرده ام اما این باعث نگرانی شما نشود. اگر نوار قلب نرمال ایت توصیه به انحام تست ورزش میکنم. ممکن است از اسکن هسته ای قلب با سی تی انژیو نیز بسود استفاده کرد. با پزشک محترم قلبی که به وی اطمینان و اعتماد دارید مشورت کنید و توصیه های ایشان را بخوبی اجرا فرمایید.
   به هر خال وظیفه متخصص قلب اینست که صراحتا به شما بگوید که رگهای قلب سالم است و یا اگر سالن نیست راه حل تشخیصی و درمانی کدام است. اینکه تکلیف شما مشخص نشود بر اضطراب شما خواهد افزود.
   با تشکر
  2. تصویر کاربر زهرادهقانی پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش)
   اقای دکتر واسه تست ورزش رفتم اما تنگی نفس شدیدی داشتم نتونستم تا انتها برم. چند روزی تنگی نفسم بهتر شد ااما باز از امروز شدیده. با اینحال باز دکترم گفتن از اعصابه. شما حدستون چی میتونه باشه؟؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲ آذر ۹۴( ۵ سال پیش)
   با سلام چنانچه نتوانستید تست ورزش رو انجام بدین و هنوز دردها و تنگی نفس وجود دارد میتوان از طریق اسکن پرفیوژن میوکارد با دیپیریدامول و یا استرس اکو از سلامت قلبتان مطمئن شوید.
   نگران نباشید و به فرمایشات پزشک محترمتان اعتماد کنید.
   دکتر نجفی
  4. نمایش سایر ۲ پاسخ
 • تصویر کاربر جعفری دوشنبه ۲ آذر ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۴ مشاهده پرسش
  با سلام و تشکر از پاسخ جنابعالی به سوال قبلی اینجانب نتیجه اسکن هسته ای قلب به پیوست ارایه شده است خواهشمند است توصیه های دارویی و سایر پیگیریهای پزشکی در این خصوص را ارایه فرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲ آذر ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   جواب اسکن شما را دیدم
   فعلا با توجه با کم اکسیژنی خفیف قلب نیازمند استنت گذاری نیستید.
   داروهای مناسب را تحت نظر متخصص قلب مصرف نمایید
   از ورزش غافل نشوید.
   هر شش ناه یکبار به پزشک قلب مراجعه نمایید. اگر میزان گرفتگی به حد متوسط رسید کاندید استنت گذاری هستید.
   ارادتمند دکتر نحفی
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۳ مشاهده پرسش
  سلام.با عرض پوزش میخواستم بگم درد هایی که دارم از قلبم شروع میشه تا انگشتام و وقتی درد میکنه بعضی رگ ها برجسته و یکم داغ میشه . و یبار توی انگشتم و بازوم لکه آبی دیدم که بعد از چند ساعت از بین رفته .
  اگه میشه به سوال قبلم هم جواب بدید.تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   برای یافتن جواب به مقالات موجود در سایت بخش درد قلبی چگونه است مراجعه فرمایید.
   اگر همچنان نکته مغفولی وجود دارد مجددا مشخصات و نوع درد را بفرمایید .
 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۲۱ مشاهده پرسش
  سلام.ممنون از پاسختون
  ببخشید منظورتون از اینکه دردهای قلبم منشاشون گرفتگی عروق نیست یعنی این درد به خاطر گشادی نیست؟چون الان چند وقته گاهی تو گردنم تیر میکشه و دردام وقتی ناراحت میشم شروع میشه یا بیشتر میشه. قرص پروتد همون پروپرانولوله؟چون این ماه که رفتم همین قرصو که اگه اسمش رو اشتباه نکردم تجویز کرد دهش رو. و در ضمن گشادیش گفت خیلی کوچیکه امکان داره بیشتر شه و درچه صورت؟
  ممنون میشم اگه زودتر پاسخ بدین.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۱ آبان ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   گشادی قلب نمیتواند عاملی برای درد سینه باشد.
   دردهای هنگام اضطراب اغلب و در صورت سالم بودن رگهای قلبی بی اهمیت تلقی می شوند.
   بله
   گشادی دریچه های قلب بر اساس علت و عامل ایجاد کننده سیر متفاوتی دارند.
   سالی یکبار به متخصص قلب جهت ویزیت مراجعه نمایید و نگران پیشرفت نارسایی دریچه نباشید
 • تصویر کاربر فاطمه شنبه ۱۶ آبان ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۶ مشاهده پرسش
  با سلام.خانمی هستم ۲۱ ساله حدودسه ماه قبل درد در ناحیه قفسه سینم شروع شده است بعلاوه گاهی دست چپم بخصوص انگشت کوچک و حلقه درد میکنداین دردها هم گاهی درد پشت و احساس درد در بازو همراه است . بعضی وقت ها هم نفسم تنگ میکند و تپش های بلندی مثل تالاپ بزرگ احساس میکنم که ناخوشاینده برام.بعد از مراجعه به پزشک و انجام اکو ،گشادی دریچه میترال و سه لتی تشخیص دادند والان یک ماهه قرص پروپرانولول۱۰ مصرف میکنم ولی بازهم همین علایم را دارم دکتر گفت این دردها منشا قلبی ندارد و بخاطر گشادی نیست .نوار قلبم خوب است.لطفا اگه میشه توضیح بدید با تشکر فراوان…
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۶ آبان ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   نوع درد سینه ای رو که بیان کرده اید بعید است مرتبط با گرفتگی عروق قلبی باشد.
   در مورد ضربانهای شدید به احتمال زیاد ضربانهای نابجا با نشا بطنی هستند برای درمان اول اینه از مصرف ادویه جات و سوسیس و کالباس اجتناب کنید.
   مصرف چای با قهوه رو محدود کنید.
   میزان مصرف پروپرانولول رو به بیست میلی گرم صبح و شب افزایش بدین.
   در صورت عدم بهبود طی یک هفته با منشی بنده تماس بگیرید.
 • تصویر کاربر پیمان سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( ۵ سال پیش) تعداد بازدید: ۱۷ مشاهده پرسش
  با سلام و احترام اینجانب بدلیل ناراحتی و درد قفسه سینه مورد انژیوگرافی و پس از آن نیز مورد اسکن پرفیوژن قلبی قرار گرفتم . اسکن نتایج انژیو و تست تالیوم را ضمیمه نموده ام.نظر جنابعالی را در خصوص این نتایج موخواستم جویا شوم.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( ۵ سال پیش)
   سلام
   در گزارش آنژیوگرافی دو رگ گرفتگی هفتاد تا نود درصدی دارند. پزشک محترم توصیه به مصرف دارو کرده ولی چنانچه هنگام راه رفتن دچار علامت و درد قفسه سینه میشوید توصیه به استنت گذاری داخل رگ کرده است.
   پیشنهاد اینجانب شمامل موارد زیر است
   اگر با وجود مصرف دارو هنوز درد سینه یا تنگی نفس ایحاد میشود با مراجعه به پزشک فوق متخصص اینترونشن جهت تعبیه استنت مشورت نمایید.
   اگر بهنگام فعالیت هیچ علامتی ندارید اسکن قلبی در تصمیم گیری موثر است. یعنی اگر منطقه وسیعی از قلب تحت کم اکسیژنی است نیاز به استنت گذاری خواهید داشت و چنانچه اسکن منطقه وسیع و کم اکسیژنی شدید نشان ندهد داروهای مناسب را ادامه دهید
   با احترام
   دکتر نجفی
درحال دریافت اطلاعات