سوالات شایع

 • تصویر کاربر سعيد سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض ادب و تبريك سال نو

  به استحضار ميرسانم بنده ٤٤ سالمه و مدت ده روز ميشه كه منزل بخاطر تعطيلات نشستم و هـيچگونه فعاليتى ندارم و سه كيلو وزن اضافه كردم و قبلاً هـم سابقه فشار نداشتم و دو ماه قبل عمل سيستوسكوپى بابت سنگ مثانه و پوليپ مثانه داشتم
  از سه روز قبل فشار خون بنده بين ١٤/٥ روى ١٠ تا ١٣ روى ٨/٥ در نوسان هـست
  توصيه جنابعالى بابت دارو هـست يا موارد ديگر
  تشكر از محبت شما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید
  مادر من حدود 74 سال سن داره
  دارای پرکاریتیرویید
  دیابت و کراتین خونش یکم بالاست حدود1 ونیم این موارد با داروهای دکتر غدد و کلیه تنظیم و نرمالن
  اما فشار خون بالا هم دارن حدود 5 سال هست
  داروی والسارتان 80 دوبار در روز
  املوپرس هندی یک عدد صبح
  متورال نصف صبح نصف شب مصرف میکرد
  فشارخونشم نرمال بود اکثر 12 یا 13 روی 7 یا 8

  ولی بعد مدتی ورم پا پیدا کردن شدید
  دکتر غدد گفتن برای جلوگیری از ورم قرص املوپرس و والسارتان را حدف کردن
  بجاش لوزاتن 50 نصف صبح و نصف شب تجویز کرده حدود 3 ماه هست
  ولی فشار خونشون اکثر 15 یا 16 روی 10 و 9 هست و گاها با زیرزبانی کاپتوریل کنترل میشه
  سوال این هست که اقای دکتر میشه لوازتن رو حذف کنیم و فقط وارسارتان 80 رو همون 2 بار همراه با فورزماید و متورال مصرف کنند؟و املوپرس رو حدف کنیم به خاطر ورم پا؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
  2. تصویر کاربر محسن سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
   ببخشید اقای دکتر
   الان دارن قرص والسارتان 80 2 بار در روز و فوروزماید نصف صبح
   و متورال نصف صبح و نصف شب مصرف میکنه
   اینارو ادامه بدن مصرفشو ؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۴ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده ۳۹ سال سن دارم چنیدن سال هست که دچار تپش قلب شدید هستم و پاهای سمت راستم دچار همانژیون عروقی مادرزاد می باشد که با واریس اشتباه می گیرند وقتیکه فشار م بالا می رود و ضربان قلبم افزایش پیدا می کند احساس ورم همراه با گرفتگی خاصی در ناحیه گردن و گلو دارم و یک نبض شدیدی در گلو و بالای نای ایجاد می شود که بطور کل نفسم قطع می شود دو الی سه ثانیه و نا خداگاه به سرفه تک می افتم تا نفسم برگرده دکتر به من قرص کنمور ۵ میلی داده که این حالت رخ می دهد ولی خیلی ضعیف و بدون قدرت حمله می کند تازگی ها علاوه بر این حالت احساس سنگینی و کرختی و بی جونی در دست چپ دارم و در ناحیه فک پاین و بالا صورتم و چند روزی هم هستش که احساس می کنم یک سوزن داخل دستم و در رگ هایم می باشد و بر روی سینه شانه سسمت چپ و سردرد در ناحیه پشت سر و پیشانی و چشم هم دارم که متغیر می باشد هر از گاهی جایش در سرم و قبل از سنگینی دست چپم یک توده برجسته خود بخود با اندازه یک فندق ایجاد شد در قسمت ساعد چندین دکتر رفتم ولی موفق به تشخیص نشده اند واقعا از این حالت عذاب می کشم وقتیکه فشار بالا میرود علاوه بر بی حسی دست چپ و فکم هردو اندام می لرزد و پاهایم و نوک انگشتان دستم سرد می شود با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر اکبر دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر، بنده حدود ۸ ماهه که والزومیکس مصرف میکنم. روزی یک قرص همراه قرص ناتریلیکس. از حدود یکی دو ماه بعد از مصرف، بوی بالاتنه و تنفسم تغییر کرده و موجب شکایت اطرافیانم شده. آیا والزومیکس اثرات اینچنینی داره؟ اگر قرار باشه دارو عوض بشه چی صلاح میدونید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹( 1 هفته پیش)
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من یک پسر ۲۵ ساله هستم ولی دچار وسواس فکری و اظطراب بالا هستم من تقریبا ۴ ساله هر زمان که فشار میگرفتم ۱۱.۸ تا ۱۴روی ۸.۵ ولی از وقتی که اطرافیانم بهم گفتن فشار بالا هست استرسم به اوج خودش رسیده حتی دیگه جرات گرفتن فشار خون ندارم چون هرچی فشار میگرم به جای این که بیاد پایین تر بدتر بالاتر میره ، حتی بیمارستان قلب تهران رفتم متتخص ازم اکو گرفت بعد بهم هولتر دادن ولی هولترم انقدر بالا شد که نزید ۱۶ روی ۹ بود میانگینش حتی تو حالت ورزش کردنم فشارم به ۲۰ روی ۱۱۵ رسید ،که دکتر این طور دید بهم روزی یکی وارسالتان ۳۲۰ و امدیپین ۵ داده ولی الان ۳ ماهه این قرص ها مصرف میشود اما وقتی فشار خون که میگیرم زمانی که استرس دارم بازم پایین تر از ۱۶ روی ۱۰ نیست از بچگی ترس و اظطراب زیادد بوده که هر زمان پیش دکتر میرفتم مگفت به خاطره استرس تپش قلب اضافی داری ، از استرس سردرد و چشم درد یا عرق یا سرخ میشم یک وقتایی تپشم انقدر میره بالا از ترسم ۲ عدد پراپانول ۲۰ میخورم میخواستم بدونم مشکلم جدیه از جهت فشار خون ؟ اگه مشکل فشار داشتم باشم از این سن تا اخر عمرم باید قرص فشار بخورم؟ همش باید ترس فشارخون تو وجودم داشته باشم ؟اگه بدونم یک دوره قرص فشار مصرف خوب میشم حداقل استرسم خیلی کمتر میشه ؟دو دستگاه فشارم جیوه و مچی ولی الان جیوه خراب شده با دستگاه مچی مارک فولیک میگیرم به نظر شما میشه بهش اعتماد کرد ؟هر زمان فشار خون میگرم فشار دست راستم یک عدد بیشتر طبیعی است ؟ دستگاه فشار خون مچی میشه برای دست راست گرفت چون شنیدم دستگاه مچی فقط برای دست چپ خوب میگرین چون هر زمان دست راستم با مچی گرفتم اختلاف ۲ الی ۳ بالاتر از چپ نشون داده ولی در جیوه این حالتی نبوده با اختلاف یک بالاتر نشون میده ؟ یا گاهی اوقات این اختلاف برعکعس میشه دست چپم یکی بالاتر نشون میده طبیعی است ؟
  تو اورژانش این دستگاه دیجتالی دقیق هستن چون حس میکنم هز زمان رفتم گرفتم بالاتر نشون داده ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۷ فروردین ۹۹( 2 هفته پیش)
درحال دریافت اطلاعات

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی