سوالات شایع

 • تصویر کاربرمیثم جمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  خفگی شدید درقسمت گلو بطوریکه شدیدا احساس خفگی میکنم.ولی فشارخونم کاملاعادی هسش.معمولانوارقلبم پیویسیمیزنه.مورمورشدن درقسمت دست وسر.بیقراری واسترس.نورمنوبیشترتحریک میکنه.این اواخر باخوردن قرص آلپرازولام 5oکمی ب ارامش میرسم.بطوریکه هفته ای دوبارب بیمارستان مراجعه میکنم.دکترقلبم اکووتست انجام داده.قرص پراپرونول40میخورم.نبضم بسیارپایین میزنه.وقرص آسپرین80شبی یکی.
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیجمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربری جمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بپرسم ورزش تاثیری بر روی غلظت خون داره یا نه چون فصد خون کردم اما میخواستم اگه بشه باورزش متعادل نگهش دارم تادیگه نیازی به فصد خون نباشه. Hb=18 rcb=6.2hct52
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیجمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربربابک جمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با درود ، مادر بنده 70 ساله با سابقه سکته ایسکمیک مغزی (4 سال پیش) اکنون دو ماه است که مدام بدلیل تجمع آب در ریه و نیز یکبار در قلب و نیز هایپوناترمی در راه بیمارستان در رفت و آمد است. در بار دوم تشخیص پریکاردیال افیوژن داده شد و حدود 600 سی سی مایع خونی رنگ از قلب تخلیه گردید که البته نمونه های فرستاده شده به آزمایشگاه هیچ علت مشخص یا عفونت یا بدخیمی را نشان ندادند. پس از تخلیه آب قلب و سپس ریه (1 لیتر) تنگی و کوتاهی شدید تنفس کاملا برطرف شد. اما با فوروزمایدی که برایشان تجویز شده بود (و نیز سابقه سدیم پایین بودن ایشان از خیلی مدتها پیش) پس از دو هفته به حالت اغما دوباره راهی بیمارستان و اینبار پس از اصلاح سدیم و منیزیم دوباره با تجویز تریامترن اچ به منزل بازگشت. اما متاسفانه پس از 20 روز باز به حالت نیمه هشیار و تب 38 درجه و دست و پای خیلی سرد باز راهی بیمارستان شده و دوباره سرم های مختلف در آی سی یو به او وصل شد. اکنون مشکلی که دارد اینست که دوباره تنگی نفس شدید او مثل زمان آب آوردن قلب و ریه بازگشته و نای حرف زدن ندارد. پرسش من اینست که آیا احتمال میرود دوباره آب در قلب جمع شده باشد آنهم به این سرعت و نیز حجمی که بتواند نفس بیمار را بگیرد؟ اکوی تخصصی از او گرفته شده و اصرار دارند چیز خاصی در آن مشاهده نمیشود. از طرفی متخصص ریه نیز ادعا میکند آب جمع شده در ریه آنقدر کم است که نمیتواند عامل تنگی نفس او باشد و از اینرو زیر بار تخلیه آب ریه نمیرود. البته دفعه پیش نیز باز در اکو تخصصی چیزی ندیدند و فقط پس از اصرار خود ما و مشاوره جراحی قلب بود که تن به عمل پریکارد افیوژن دادند و حرف ما ثابت شد. آیا توصیه میفرمایید اینبار نیز اصرار به مشاوره جراحی نماییم؟ و پرسش آخر اینکه آیا میتوان پرده پریکارد را کاری کرد که دیگر آب در آن تجمع نیابد؟
  سپاس از وقت و محبت شما.
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیجمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربرمریم جمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض تبریک سال نو
  آقای دکتر، سؤالی دارم که ممنون میشم اگه پاسخ بدید. یه روز صبح که از خواب بیدار شدم درد خیلی شدیدی در ناحیه گردن داشتم که چند ساعت بعد این درد به سمت کتف چپ و دست چپم کشیده شد. به متخصص قلب و عروق مراجعه کردم و ایشون بعد از نوشتن یکسری آزمایش و اکو و نوار قلب و دیدن نتیجه اونها گفتن که هایپرتروفی شدید قلب دارم که مادرزادی هم هست. بعد برام آسپرین و استامینوفن و آرام بخش نوشتن و گفتن ورزش های رقابتی و کار سنگین انجام نده و استرس هم نداشته باش. چند روز داروها رو مصرف کردم اما تغییر محسوسی در وضعیتم ایجاد نشد و همچنان درد شدیدی داشتم تا اینکه به توصیه یکی از دوستانم که در طب سنتی سررشته دارن رفتم چسب زفت گرفتم و روی اون کمی فلفل قرمز ریختم و چسبوندم به گردن و بازوم. گرمای شدیدی ایجاد شد و حدود نیم ساعت بعدش دردم خیلی بهتر شد و فقط کمی سوزش فلفل رو احساس میکردم که اونم بعد از یه ربع سوزشش افتاد. الآن درد دارم ولی کمتره و گاهی در ناحیه گردن هستش و گاهی به کتف و بازوی چپم کشیده میشه. دوستم توصیه کرد زعفران و عرق بیدمشک بخورم و حجامت هم انجام بدم. ضمنا من دانشجو هستم و به خاطر پروژه هایی که داشتم خیلی این مدت با لپ تاپ و گوشی کار کردم و استرس هم داشتم. میخواستم بدونم به نظر جنابعالی این درد میتونه ناشی از قلبم باشه و به خاطر هایپرتروفی مادرزادی که دارم پیش اومده باشه یا اینکه علت دیگه ای داره؟
  خیلی متشکرم از پاسخگویی تون
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیجمعه ۱۸ فروردین ۹۶( 2 سال پیش)
 • تصویر کاربرجمال چهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام ایا بیماران دیابتی نکات خاصی را قبل از عمل قلب باز باید رعایت کنند یااین نکات در کلینیک توضیح داده میشود موردی از دوستان داشته که سه هفته بیش عمل کرده وبر اثر عفونت شدید فوت کردندکه سنشون هم بالا نبودراهنمایی فرمایید تشکر
  1. تصویر کاربردکتر محمد حسین نجفیچهارشنبه ۱۶ فروردین ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام
   كنترول مناسب قند قبل و بعد از جراحي
درحال دریافت اطلاعات

به سیستم مشاوره پزشکی  دکتر محمدحسین نجفی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی خوش آمدید. شما بیمار عزیز می توانید پرسش خود را در بخش پرسش از دکتر مطرح کنید و یا برای مشاهده پرسش دیگر بیماران بر روی سوالات شایع را کلیک کنید.

همچنین به راحتی از طریق تلگرام می توانید سوالات خود را از دکتر بپرسید:

تلگرام دکتر نجفی