سوالات شایع

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( ۱ ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام ، مادر من سال ۸۵ جراحی قلب باز و تعویض دریچه میترال شدن، از همون سال ظهرها یک آسپرین و عصرها ۲ وارفارین مصرف میکنند و inrروی۲.۵ هست، سوال من اینجاست چون در متنی در صفحه شما خواندم که اسپرین و وارفارین با هم نباید مصرف شود و تداخل دارند آیا این تجویز برای مادر من اشتباه بوده؟ تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سلام این بیماران حتما باید با هم بخورند
 • تصویر کاربر سید شنبه ۷ تیر ۹۹( ۱ ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ..حدود ۶ ماه قبل عمل قلب باز که طبق خلاصه پرونده ۴ رگ پیوند شده در انژیو گرفتگی دو رگ اصلی و یک مویرگ اعلام شده بود دکتر عزیز علت پیوند ۴ رگ چه علتی میتواند داشته باشد.پس از طی شدن دوره نقاهت و عمل به دستورات پزشکی و ۱۲ جلسه باز توانی قلب بعد از اکو طبق دستور پزشک متخصص و بازگشت به م حل کار..(فروشنده مواد غذا ) ایا احتیاج به اکو مجدد لازم است..حالت عمومی خوب است اما بندرت درد خفیف در وسط قفسه برای دقایقی احساس میکنم هفته ای یک یا دو بار.در ضمن دکتر متخصص برای سه ماه داروها را مجدد تجدید کرد.اسپرین .متورال.اتورواستاتین .لوزار ۲۵. برای ادامه درمان و مصرف دارو چه دستوری میفرمایید ..
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۷ تیر ۹۹( ۱ ماه پیش)
   سلام داروها مناسب هستند و ادامه پیدا کنه، برای اطهار نظر راجع به حراحی باید سی دی انژیو رو ببینم
 • تصویر کاربر لیل شنبه ۳ خرداد ۹۹( ۲ ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام میخواستم از خدمتتون آقای دکتر بهبودی کامل بعد از جراحی قلب باز تعویض دریچه میترال چه مدت بعد عمل هست
  و ممکن است که با گذشت ۹ماه از عمل قلب باز با وجود خوب بودن عمل هنوز تنگی نفس و گاهی در ماه ورم پا مشاهده شود و این موضوع با گذشت زمان بیشتر بهبودی کامل یابد ؟
  ممنون میشم پاسخ بنده رو بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ خرداد ۹۹( ۲ ماه پیش)
   سلام. قاعدتا پس از این مدت باید تنگی نفس و ورم خوب شده باشه، لازمه یه آزمایش جدید و یه اکو جدید انجام بدید.
 • تصویر کاربر نگار دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( ۳ ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. وقتتون بخیر. پدرم (۶۵سال) حدود ۲سال است که عمل جراحی قلب باز کرده اند. فشار ایشان همیشه حدود ۱۳/۸ است(گاهی اوقات کمتر میشود ولی بیشتر نه) ولی ضربان قلبشون قبلا حدود ۷۶-۸۵بوده ولی امروز ضربانشون ۶۸ است. قرصهای ایشان:
  لوزاتانH:نصف صبح و نصفی شب
  لوزامیکس
  آنژیوپل ۴۷.۵: ۱عدد ظهر
  آسپیرین
  متفورمین
  آیا این ضربان طبیعی است؟ البته حدود ۲هفته ای است که ورزش هوازی زیاد انجام میدهند و چاقی گلابی شکل هم دارند که بنابر توصیه پزشکشان میبایستی وزن کم کنند.
  خواهش مبکنم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹( ۳ ماه پیش)

   سلام بله ضربان بین ۵۰ تا صد تا با توجه به نوع فعالیت طبیعی است

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( ۳ ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  خواهرم ۴۶ ساله در سال ۹۲ بعلت گرفتگی عروق قلب جراحی قلب باز داشته و مرتبا وارفارین روزانه مصرف می کنه . طبق دستور پزشک از اونزمان هر ماه یکبار تست pt انجام میده. آیا این تست واقعا هر ماه یکبار باید انجام بشه ؟ الان بعلت کرئنا ۵۰ روزه از خونه نرفته بیرون و نگرانه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( ۳ ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات

 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی