نتیجه اکوکاردیوگرافی شما خوب است یا بد؟

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب یک روش گسترده و غیر تهاجمی است که در آن با استفاده از امواج صوتی بی ضرر برای انسان، تصویر اجزاء قلب و میزان سرعت جریان خون تعیین می‌شود.

دستگاه اکوکاردیوگرافی

در دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب با استفاده از امواج اولتراسوند، تصاویر متحرکی از قلب تهیه می‌شود که جزئیات بیشتری را نسبت به عکس ساده رادیولوژی نشان می‌دهد. این تصاویر متحرک، ساختار و عملکرد قلب را نشان داده و علاوه بر آن ، بیمار را در خطر مواجه با اشعه ایکس قرار نمی‌دهد.

تفسیر اکوکاردیوگرافی قلبدر اکوکاردیوگرافی به وسیله دستگاه اکوکاردیوگراف اجزاء متفاوت قلب از جمله دریچه های قلبی، حرکت ماهیچه قلب، اندازه حفره ها و اختلالات ساختاری قلب مشخص خواهد شد.

تفاوت اکو و نوار قلب

 به کمک نوار قلب می توان ضربان قلب غیر معمول سریع یا تاکی کاردی، ضربان قلب کندتر از معمول یا برادی کاردی و بی نظمی های دیگر ریتم قلب یا آریتمی های قلبی را شناسایی کرد.  چنانچه پزشک در تفسیر نوار قلب به مورد مشکوکی برخورد کند جهت بررسی بیشتر، حتما برای شما یک اکوکاردیوگرافی تجویز می نماید. با استفاده از اکوکاردیوگرافی می‌توان نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگ های بزرگ را بدست آورد.

انواع اکوی قلب

قلب و دریافت پژواک آن توسط گیرنده خاصی می باشد. امواج صوتی ساده برای تصویر برداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و هیچگونه اشعه یا موج خطرناکی به فرد انتقال پیدا نمی‌کند.

۱- اکوی دو بعدی

در اکوی دو بعدی تصویر دقیقی از آناتومی قلب ایجاد می‌ شود. این نوع اکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) بیشتر برای اندازه‌گیری اندازه قلب و اجزا و میزان کارایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر قدرت عضلانی قلب و بویژه توانایی بطن چپ در بیرون راندن خون از قلب توسط اکوی قلبی قابل ارزیابی می‌ باشد.

۲- اکوی داپلر

اکوی داپلر برای تشخیص جهت و اندازه‌گیری سرعت جریان خون در داخل قلب و عروق بزرگ استفاده می شود، در اکو داپلر رنگی، تصاویر رنگی (قرمز و آبی) ایجاد می‌شود که روش دقیقی در ارزیابی ناهنجاری های مادرزادی قلبی و اختلالات دریچه‌ای از جمله پرولاپس میترال یا تنگی و گشادی آن می باشد.

۳- اکوکاردیوگرافی از راه مری یا TEE

اکو مریاکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) از طریق مری روش دیگری است که برای تشخیص دقیق مشکلات قلبی به کار می رود. بعضی مواقع اکو از طریق مری انجام می‌ شود که با توجه به مجاورت مری و قلب، تصاویر شفافی از قلب بدست می‌آید که بخصوص در تشخیص اختلالات آئورت، اختلال عملکرد دریچه‌ های مصنوعی ، توده‌های دهلیز چپ و غیره مفید است.

امکان تصویربرداری دو بعدی و داپلر قلب از طریق مری با بلع یک گاستروسکوپ دارای کریستال فراصوت در نوک آن توسط بیمار امکان‌پذیر می‌ شود.

۴- اکوکاردیوگرافی تنشی یا اکو استرس

این نوع از اکوی قلب جزئی از تست استرس قلب (Cardiac Stress Test) محسوب می شود. در این تست، بیمار با مصرف دارو و یا ورزش زیر نظر پزشک ،ضربان قلب خود را افزایش می‌ شود و سپس به کمک دستگاه از قلب وی تصویربرداری می شود. بعضی از ناهنجاری‌ های قلبی مثل بیماری عروقی قلب در صورت افزایش ضربان قلب آسانتر تشخیص داده می‌شوند.

انجام تست ورزش بشار رسن بازیکن عراقی پرسپولیس با حضور در مطب دکتر محمد حسین نجفی

بشار رسن۵- اکوکاردیوگرافی قلب جنین

در این اکو قلب جنین امکان تشخیص نارسایی های قلب در مراحل اولیه رشد جنین فراهم می شود و به دنبال آن می توان اقدامات درمانی را سریعتر آغاز کرد. این روش معمولا برای بررسی بیماری های مادرزادی قلب و آریتمی های قلب جنین استفاده می شود. اکوکاردیوگرافی که اغلب از هفته شانزدهم بارداری به بعد انجام می شود ، برای جنین و مادر خطر و عارضه ای ندارد و انجام آن برای تمام جنین ها لازم نیست.

خواندن جواب اکو قلب

 • LVEF

کسر تخلیه‌اى بطن چپ است که میزان خون خارج شده از بطن چپ در هر ضربه را نشان می دهد.

حد نرمال این معیار ۵۵% به بالا است. مقادیر کمتر از ۴۵% نیاز به توجه ویژه دارد.

 • EF

کسر تخلیه‌اى که معمولا در آن همان LVEF مد نظر است.

 • MR

نارسایی دریچه میترال است که معمولا بصورت علامت مثبت (+ + ++ = خفیف، +++= متوسط و + = شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • MS

MS تنگی دریچه میترال می باشد و معمولا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe بیان می شود.

تفسیر اکوی قلب

 • AR

نارسایی دریچه ائورت: معمولا با علامت مثبت (++++ = خفیف، +++= متوسط و += شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • AS

تنگی دریچه ائورت است که با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • TR

مخفف دریچه تریکوسپید است.

 • PAP‌

فشار پولمونر (ریوی) را نشان می دهد.

 • RWMA

اختلال حرکت دیواره ای: ناشی از سکته قبلی یا ایسکمی قلبی است.

 • LVH

هیپرتروفی عظله قلبی که ناشی از اضافه بار فشاری ناشی از فشار خون یا ناشی از نارسایی هیپرتروفیک قلبی می تواند باشد.

 • CHF

نارسائى احتقانى قلب

 • CAD

بیمارى شریان کرونر

تفسیر جواب اکو و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

اصطلاحات اکو— نتیجه اکوی طبیعی

نتیجه طبیعی حاصل از این تست زمانی است که حفره های قلب و دریچه ها طبیعی به نظر رسیده و و درست عمل می کنند. به طور خاص، این بدان معنی است که:

# هیچ لخته خونی قابل مشاهده و یا تومور در قلب شما وجود ندارد.

# دریچه های قلب شما به درستی باز و بسته می شوند. نشتی خون در آنها وجود ندارد و یا نشانه هایی از عفونت مشاهده نمی گردد. اندازه گیری مقدار پمپاژی قلبی می تواند نشان دهد که آیا قلب می تواند خون کافی را برای اندام ها تامین نماید چرا در غیر اینصورت احتمال نارسایی قلبی بالا خواهد رفت.

# دیواره قلب و حفره ها در اندازه طبیعی می باشند و عضلات دیواره قلب به درستی حرکت می کنند.

# پوشش قلب دارای ضخامت نرمالی بوده و حاوی مایعات اضافی نمی باشد.

# کسر تخلیه ای بطن چپ درصدی از خون که در طول یک ضربان قلبی از قلب خارج می شود. کسر تخلیه بطن چپ ۶۰٪ طبیعی در نظر گرفته می شود.

# برون ده قلبی حجمی از خون است که قلب در هر دقیقه پمپاژ می کند. در حالت استراحت قلب بزرگسالان به طور متوسط ۴٫۸-۶٫۴ لیتر خون در دقیقه پمپ می کند.

شرایط دیگری که می توانند علائم مشابه ایجاد نموده و نیاز به یک اکوکاردیوگرام، در وهله اول تقویت نمایند. به عنوان مثال، کم خونی می تواند باعث شنیدن صداهای قلبی گردد، و حملات هراس می تواند باعث درد قفسه سینه شود.

اگر اکوی شما طبیعی است، پزشکتان ممکن است آزمایش های اضافی به منظور کمک به کشف منبع علائم تان درخواست نماید. پزشکتان ممکن است خواستار انجام مجدد اکو چند ماه بعد از شما گردد که برای دیدن اندازه قلب و ساختار آن در صورت ایجاد تغییر می باشد.همچنین برای مشاهده نقایص مادرزادی قلب هم می توان از تست اکوکاردیوگرام بهره برد.

— نتیجه اکوی غیر طبیعی

یک یافته غیر طبیعی در اندازه و یا ساختار قلب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

# لخته شدن خون در یکی از حفره های قلب اغلب به دلیل فیبریلاسیون دهلیزی می باشد.

# یک یا چند دریچه قلبی به درستی باز و بسته نشوند. این ممکن است نشانه ای از بیماری های دریچه قلب باشد، که می تواند به عضله قلب آسیب برساند.

# دیواره قلبی بیش از حد نازک و یا ضخیم و یا حفره های قلب بیش از حد بزرگ. این ممکن است نشان دهنده کاهش جریان خون به قلب، و یا یک برآمدگی در دیواره قلب باشد. بطور مثال، پزشک شما قادر خواهد بود که ضخامت دیواره بطن چپ شما را اندازه بگیرد و در صورتی که اندازه آن بیش از ۱٫۵ سانت باشد غیر طبیعی تلقی خواهد شد. ضخامت این دیواره یا سایر دیواره های قلبی می تواند نشان دهنده برخی علایم از قبیل، فشار خون بالا، ضعیف شدن دریچه های قلبی، دریچه های آسیب دیده باشد.

# پریکارد افیوژن تجمع مایع در پریکارد در کیسه اطراف قلب است که این حالت فشار اضافی بر روی قلب وارد می کند، که مانع از پمپاژ طبیعی آن می شود.

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب چه چیزی را نشان می دهد؟

– صداهای غیرطبیعی قلب
– دریچه‌ های مصنوعی قلب
– عملکرد پمپاژ خون توسط قلب در افراد دچار نارسایی قلبی
– آسیب عضلات قلب در بیمارانی که سابقه حمله قلبی داشته‌اند
– عفونت پرده اطراف قلب
– عفونت دریچه‌ های قلب

لخته شدن خون
– وجود لخته خون یا آمبولی ریوی پس از سکته
– بیماری‌ های قلبی مادرزادی
– فیبریلاسیون دهلیزی
– افزایش فشار ریوی

 هزینه اکوی قلب چقدر است؟

بسته به اینکه شخص بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی دارد یا خیر؟ و حتی اینکه اکوی قلب در مراکز دولتی یا خصوصی انجام می گیرد، هزینه اکوی قلب متغیر خواهد بود. اگر فردی دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا ارتش را داشته باشد در مراکز دولتی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان از آنها دریافت می شود. در همان مراکز اگر فردی بیمه نداشته باشد هزینه اکوی قلب ۱۴۰ هزار تومان خواهد بود.

در سیستم خصوصی هزینه اکوی قلب حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزارتومان تعرفه اکوی قلب بدون بیمه خواهد بود. اما اگر فرد به بیمارستان خصوصی که با بیمه او قرارداد دارد، مراجعه نماید، می بایست از کل هزینه اکوی قلب ۱۵۰ هزار تومان را پرداخت کند و مابقی به عهده بیمه خواهد بود.

در مورد اکوهایی که از طریق مری انجام می شود بالتبع هزینه ها بیشتر خواهد بود.

در این مرکز جهت راحتی خانم های محترم، اکوکاردیوگرافی توسط سرکار خانم دکتر اسماعیلی پزشک متخصص قلب و عروق فدراسیون ورزشی فیفا انجام خواهد شد.

اکوی قلب جنین نیز توسط خانم دکتر نیکوفر در کلینیک قلب و عروق دکتر نجفی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش انجام اکوی قلب جنین از طریق مادر و اطلاعات تماس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://drhsnajafi.com/8401

 

 

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هستی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من۲۶. سال هستم. رفتم دکتر اکو. دادم. گفت افتادگی. دریچه میترا ل داری. و هیچ داروی. نداد. ولی من خیلی. درد. در قفسه سینه دارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۴ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   ممکنه درد قلبی نباشه

   اگر اضطراب دارید به روانپزشک مراجعه کنید و اگر بهتر نشدید مراجعه کنید

  2. تصویر کاربر هستی دوشنبه ۶ آبان ۹۸( 1 سال پیش)
   مرسی آقای دکتر
  3. تصویر کاربر هستی دوشنبه ۶ آبان ۹۸( 1 سال پیش)
   ببخشید.افتادگی دریچه میترا ل. خطری ندارد چون دکتر فقط به من گفت ورزش کنم ولی خیلی درد میکنه
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۰ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   خیر خطری نداره

   اگر درد ادامه داشت میتونید برای اطمینان تست ورزش شوید

  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 889 مشاهده پرسش
  با سلام چند روز قبل اکو قلب انجام دادم ef قلب بنده 45 درصد بود با توجه به اینکه میزان ای اف نرمال 50 تا 70 است. ایا ای اف 45 درصد به معنای نارسایی قلبی است؟
  با توجه به اینکه دچار گرفتگی عروق هستم در صورت اسنت گذاری و بازگشایی عروق ایا ای اف به حالت نرمال برمیگردد؟
  در مجموع چه کنم که ای اف به حالت نرمال برگردد و بتوانم عمر طولانی داشته باشم؟
  تشکر از اینکه بدون چشمداشت پاسخ مردم رو میدهید ممنون میشم به هر سه سوال پاسخ بدید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   بله کمی پایینه

   ممکنه با درمان انسداد عروق به نرمال برگرده

   افت اونقدر زیاد نیست

 • تصویر کاربر ملودی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر من حدود یک ماه پیش یهو تپش قلب گرفتم رفتم بیمارستان حدودا قلبم ۱۴۰ تا میزد تست خون و ..گرفتن و گفتن برای اطمینان باید اکو بشم که اکو هم شدم...و گفتن مشکلی ندارم...البته تپش قلبم گاهی میگیره ...و اینکه دردی دارم که به پشتم میزنه ولی هیچ ربطی به فعالیت نداره معمولا زیر قفسه سینه و گاهی هم به پشتم میزنه...حس نیکنم بیشتر استخوان قفس سینم درد میکنه و احساس تنگی نفس دارم...باید تست ورزش بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۵ آبان ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   احتمالا این درد قلبی نیست

   در مورد ضربان قلب هم ممکنه یک نوع اریتمی باشه

   باید هنگام تپش نوار قلب بگیرید و با نوار مراجعه کنید

 • تصویر کاربر طاهره شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام .جواب اکوی پدرم lvef 50 %و mr + است و no RWMA است و دکترشون تشخیص انژیو گرافی دادن..سوال من این هست که انجام انژیو همان روز باید انجام شود؟خطرناکه اگه فردا یا پس فردا بعد ازاکو و نوار انجام شود؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۲۰ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   خیر خطرناک نیست

 • تصویر کاربر کیوان پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من رفتم یک اکو ازم گرفت گفت که به طور مادر زادی دریچه قلبم دریچه آئورت من داری دو برگچه هست ویکم بزرگ شده خواستم نظر شما را بدانم ممنون ميشم جواب بديد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   دریچه ایورت دولتی طی زمان ممکنه دچار تنگی یا نارسایی بشه 

   باید هر دو تا سه سال اکو شوید و تحت نطر پزشک قلب باشید

 • تصویر کاربر korosh سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 371 مشاهده پرسش
  با درود :

  من در آلمان زندگی‌ می‌کنم ،آیا شما از قرص ENTRESTO برای درمان استفاده می‌کنید ؟ من پس از مصرف این دارو ظرف چند هفته با دوز ۹۷ mg, از EF %۱۰ ، به %۲۵ تا ۳۰ رسیده است ، پرسشم این بود که آیا احتمال دارد که در تداوم مصرف به میزان %۴۰ برسد ؟ دکتر هم به من توصیه کرده که دستگاه شوک زیر پوستی‌ را استفاده کنم و احتملا تا %۱۵ به بازدهی قلبم اضافه خواهد شد ، به دلیل ارتیمی خفیفی که الان دارم.آیا احتمالش هست که با کمک دارو و دستگاه به بالای EF%۵۰ برسم ؟ با سپاس !
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۹ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلام

   در ایران کمتر استفاده میشه ولی از داروهای جدید برای نارسایی قلبی هست

   ممکنه 

 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر
  من دخترم 9 سالشه بردیمش اکو گفتن که قلبش سوراخ داره تو برگه جوابش هم نوشته
  SMALL ASD2(3mm)
  لطفا بفرمایید مشکلش چجوری حل میشه
  آیا جراحی نیاز داره یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلتم

   اگر قلب بزرگ شده یا علایم داده باید بسته بشه در غیر اینصورت نیاز به کاری تیست

  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۸ مهر ۹۸( 1 سال پیش)

   سلتم

   اگر قلب بزرگ شده یا علایم داده باید بسته بشه در غیر اینصورت نیاز به کاری تیست و باید تحت نظر باشند

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  مشکل من چیه و وضعیت استراحت مطلق یا نیاز به عمل جراحی چقدر برام جدیه؟
  دکتر با دیدن آزمایش بهم گفت برم تحت مراقبت های ویژه ولی قبول نکردم. یک ماه استراحت کامل گفته و بعد هم گفته باید قلب عمل باز روش انجام بشه و یکی از عروق که گویا از بین رفته خارج بشه.
  قبلا حرفه ای فوتبال میرفتم که چند سال میشه کمتر شده ولی یک هفته قبل از درد شدید قلبم هم رفتم سالن فوتبال و بعدش این به اصطلاح سکته خفیف یا نارسایی پیش اومد.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲ مهر ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   نکنته خاصی در مدارکتون نیست که دال بر نیاز به جراحی باشه

   باید جهت معاینه و بررسی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام دکتر محترم خسته نباشید من امروز ب دلیل ضربان قلب نامنظم به پزشک مراجعه کردم و اکو انجام دادن فشارم 11 روی 7 بود واکو رو دکتر فرمودند کاملا قلبت سالم و تمیز هستش تنها مشکل ضربان قلبم بود ک 124 تا در دقیقه بود و بعد اکو شد 114 در دقیقه به من قرص پرانول 20 دادن ک صبح و شب بخورم میخواستم نظر شما رو هم بدونم چون برام نظرتون بسیار مهمه من هیچ دردی ندارم فقط ضربان قلبم جا میفته و انگاری قلبم تو اون لحظه میریزه ممنون از لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   اکر رستم سینوسی هست همین دارو خوبه و بهتره از نطر پرکاری تیرویید بررسی شوید

   اگر ضربان نامنظمه باید هولتر ببندید

 • تصویر کاربر سید جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پسری ۲۷ ساله هستم از یک ماه پیش تا حالا قسمت بالا و پایین سینه چپ و کتف سمت چپ و پایین سینه سمت راستم یک قسمت رندوم یا بعضی قسم ها با هم درد میگیره موقع تحرک کمتر و موقع استراحت بعد از تحرک بیشتر درد را حس میکنم بعضی اوقات فقط احساس سنگینی در سمت چپ سینه دارم دو بار هم تپش قلب و حالت تهوع پیدا کردم دکتر قلب رفتم داروهای ضد استرس تجویز کردند ولی اثری نداشت اکو و نوار قلب و تست تیروئید پیوست شده است ممنون میشوم راهنمایی ام کنید تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۹ شهریور ۹۸( 2 سال پیش)

   سلام

   نوار و اکو خوبه 

   ممکنه درد غیر قلبی و اضطرابی باشه به روانپزشک مراجعه کنید و اگر بهتر نشدید جهت اطمینان تست ورزش انجام دهید

درحال دریافت اطلاعات
احتمالا شنیده اید که در بیماران مبتلا به سکته های قلبی حاد شایع ترین علت فوت زودهنگام بروز برخی آریتمی های قلبی می باشد….
لینوکین قرصی است که همراه با داروهای دیگر برای معالجه نارسایی قلبی استفاده می شود. این دارو با بهینه تر کردن پمپاژ قلب، در…
تنگی نفس، خستگی و درد قفسه سینه برخی از رایج ترین علائمی است که در مرحله بهبود کرونا مشاهده می شود. گرچه داشتن احساس…
احتمالاً هرگز به این نکته فکر نکرده باشید. اما برای اینکه غذا بخورید، باید نفس بکشید. جویدن و هضم غذا (همانند هر کار دیگری…
احتمالا شنیده اید که در بیماران مبتلا به سکته های قلبی حاد شایع ترین علت فوت زودهنگام بروز برخی آریتمی های قلبی می باشد….
لینوکین قرصی است که همراه با داروهای دیگر برای معالجه نارسایی قلبی استفاده می شود. این دارو با بهینه تر کردن پمپاژ قلب، در…
تنگی نفس، خستگی و درد قفسه سینه برخی از رایج ترین علائمی است که در مرحله بهبود کرونا مشاهده می شود. گرچه داشتن احساس…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر