نتیجه اکوکاردیوگرافی شما خوب است یا بد؟

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب یک روش گسترده و غیر تهاجمی است که در آن با استفاده از امواج صوتی بی ضرر برای انسان، تصویر اجزاء قلب و میزان سرعت جریان خون تعیین می‌شود.

دستگاه اکوکاردیوگرافی

در دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب با استفاده از امواج اولتراسوند، تصاویر متحرکی از قلب تهیه می‌شود که جزئیات بیشتری را نسبت به عکس ساده رادیولوژی نشان می‌دهد. این تصاویر متحرک، ساختار و عملکرد قلب را نشان داده و علاوه بر آن ، بیمار را در خطر مواجه با اشعه ایکس قرار نمی‌دهد.

تفسیر اکوکاردیوگرافی قلبدر اکوکاردیوگرافی به وسیله دستگاه اکوکاردیوگراف اجزاء متفاوت قلب از جمله دریچه های قلبی، حرکت ماهیچه قلب، اندازه حفره ها و اختلالات ساختاری قلب مشخص خواهد شد.

تفاوت اکو و نوار قلب

 به کمک نوار قلب می توان ضربان قلب غیر معمول سریع یا تاکی کاردی، ضربان قلب کندتر از معمول یا برادی کاردی و بی نظمی های دیگر ریتم قلب یا آریتمی های قلبی را شناسایی کرد.  چنانچه پزشک در تفسیر نوار قلب به مورد مشکوکی برخورد کند جهت بررسی بیشتر، حتما برای شما یک اکوکاردیوگرافی تجویز می نماید. با استفاده از اکوکاردیوگرافی می‌توان نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگ های بزرگ را بدست آورد.

انواع اکوی قلب

قلب و دریافت پژواک آن توسط گیرنده خاصی می باشد. امواج صوتی ساده برای تصویر برداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و هیچگونه اشعه یا موج خطرناکی به فرد انتقال پیدا نمی‌کند.

۱- اکوی دو بعدی

در اکوی دو بعدی تصویر دقیقی از آناتومی قلب ایجاد می‌ شود. این نوع اکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) بیشتر برای اندازه‌گیری اندازه قلب و اجزا و میزان کارایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر قدرت عضلانی قلب و بویژه توانایی بطن چپ در بیرون راندن خون از قلب توسط اکوی قلبی قابل ارزیابی می‌ باشد.

۲- اکوی داپلر

اکوی داپلر برای تشخیص جهت و اندازه‌گیری سرعت جریان خون در داخل قلب و عروق بزرگ استفاده می شود، در اکو داپلر رنگی، تصاویر رنگی (قرمز و آبی) ایجاد می‌شود که روش دقیقی در ارزیابی ناهنجاری های مادرزادی قلبی و اختلالات دریچه‌ای از جمله پرولاپس میترال یا تنگی و گشادی آن می باشد.

۳- اکوکاردیوگرافی از راه مری یا TEE

اکو مریاکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) از طریق مری روش دیگری است که برای تشخیص دقیق مشکلات قلبی به کار می رود. بعضی مواقع اکو از طریق مری انجام می‌ شود که با توجه به مجاورت مری و قلب، تصاویر شفافی از قلب بدست می‌آید که بخصوص در تشخیص اختلالات آئورت، اختلال عملکرد دریچه‌ های مصنوعی ، توده‌های دهلیز چپ و غیره مفید است.

امکان تصویربرداری دو بعدی و داپلر قلب از طریق مری با بلع یک گاستروسکوپ دارای کریستال فراصوت در نوک آن توسط بیمار امکان‌پذیر می‌ شود.

۴- اکوکاردیوگرافی تنشی یا اکو استرس

این نوع از اکوی قلب جزئی از تست استرس قلب (Cardiac Stress Test) محسوب می شود. در این تست، بیمار با مصرف دارو و یا ورزش زیر نظر پزشک ،ضربان قلب خود را افزایش می‌ شود و سپس به کمک دستگاه از قلب وی تصویربرداری می شود. بعضی از ناهنجاری‌ های قلبی مثل بیماری عروقی قلب در صورت افزایش ضربان قلب آسانتر تشخیص داده می‌شوند.

انجام تست ورزش بشار رسن بازیکن عراقی پرسپولیس با حضور در مطب دکتر محمد حسین نجفی

بشار رسن۵- اکوکاردیوگرافی قلب جنین

در این اکو قلب جنین امکان تشخیص نارسایی های قلب در مراحل اولیه رشد جنین فراهم می شود و به دنبال آن می توان اقدامات درمانی را سریعتر آغاز کرد. این روش معمولا برای بررسی بیماری های مادرزادی قلب و آریتمی های قلب جنین استفاده می شود. اکوکاردیوگرافی که اغلب از هفته شانزدهم بارداری به بعد انجام می شود ، برای جنین و مادر خطر و عارضه ای ندارد و انجام آن برای تمام جنین ها لازم نیست.

خواندن جواب اکو قلب

 • LVEF

کسر تخلیه‌اى بطن چپ است که میزان خون خارج شده از بطن چپ در هر ضربه را نشان می دهد.

حد نرمال این معیار ۵۵% به بالا است. مقادیر کمتر از ۴۵% نیاز به توجه ویژه دارد.

 • EF

کسر تخلیه‌اى که معمولا در آن همان LVEF مد نظر است.

 • MR

نارسایی دریچه میترال است که معمولا بصورت علامت مثبت (+ + ++ = خفیف، +++= متوسط و + = شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • MS

MS تنگی دریچه میترال می باشد و معمولا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe بیان می شود.

تفسیر اکوی قلب

 • AR

نارسایی دریچه ائورت: معمولا با علامت مثبت (++++ = خفیف، +++= متوسط و += شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • AS

تنگی دریچه ائورت است که با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • TR

مخفف دریچه تریکوسپید است.

 • PAP‌

فشار پولمونر (ریوی) را نشان می دهد.

 • RWMA

اختلال حرکت دیواره ای: ناشی از سکته قبلی یا ایسکمی قلبی است.

 • LVH

هیپرتروفی عظله قلبی که ناشی از اضافه بار فشاری ناشی از فشار خون یا ناشی از نارسایی هیپرتروفیک قلبی می تواند باشد.

 • CHF

نارسائى احتقانى قلب

 • CAD

بیمارى شریان کرونر

تفسیر جواب اکو و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

اصطلاحات اکو— نتیجه اکوی طبیعی

نتیجه طبیعی حاصل از این تست زمانی است که حفره های قلب و دریچه ها طبیعی به نظر رسیده و و درست عمل می کنند. به طور خاص، این بدان معنی است که:

# هیچ لخته خونی قابل مشاهده و یا تومور در قلب شما وجود ندارد.

# دریچه های قلب شما به درستی باز و بسته می شوند. نشتی خون در آنها وجود ندارد و یا نشانه هایی از عفونت مشاهده نمی گردد. اندازه گیری مقدار پمپاژی قلبی می تواند نشان دهد که آیا قلب می تواند خون کافی را برای اندام ها تامین نماید چرا در غیر اینصورت احتمال نارسایی قلبی بالا خواهد رفت.

# دیواره قلب و حفره ها در اندازه طبیعی می باشند و عضلات دیواره قلب به درستی حرکت می کنند.

# پوشش قلب دارای ضخامت نرمالی بوده و حاوی مایعات اضافی نمی باشد.

# کسر تخلیه ای بطن چپ درصدی از خون که در طول یک ضربان قلبی از قلب خارج می شود. کسر تخلیه بطن چپ ۶۰٪ طبیعی در نظر گرفته می شود.

# برون ده قلبی حجمی از خون است که قلب در هر دقیقه پمپاژ می کند. در حالت استراحت قلب بزرگسالان به طور متوسط ۴٫۸-۶٫۴ لیتر خون در دقیقه پمپ می کند.

شرایط دیگری که می توانند علائم مشابه ایجاد نموده و نیاز به یک اکوکاردیوگرام، در وهله اول تقویت نمایند. به عنوان مثال، کم خونی می تواند باعث شنیدن صداهای قلبی گردد، و حملات هراس می تواند باعث درد قفسه سینه شود.

اگر اکوی شما طبیعی است، پزشکتان ممکن است آزمایش های اضافی به منظور کمک به کشف منبع علائم تان درخواست نماید. پزشکتان ممکن است خواستار انجام مجدد اکو چند ماه بعد از شما گردد که برای دیدن اندازه قلب و ساختار آن در صورت ایجاد تغییر می باشد.همچنین برای مشاهده نقایص مادرزادی قلب هم می توان از تست اکوکاردیوگرام بهره برد.

— نتیجه اکوی غیر طبیعی

یک یافته غیر طبیعی در اندازه و یا ساختار قلب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

# لخته شدن خون در یکی از حفره های قلب اغلب به دلیل فیبریلاسیون دهلیزی می باشد.

# یک یا چند دریچه قلبی به درستی باز و بسته نشوند. این ممکن است نشانه ای از بیماری های دریچه قلب باشد، که می تواند به عضله قلب آسیب برساند.

# دیواره قلبی بیش از حد نازک و یا ضخیم و یا حفره های قلب بیش از حد بزرگ. این ممکن است نشان دهنده کاهش جریان خون به قلب، و یا یک برآمدگی در دیواره قلب باشد. بطور مثال، پزشک شما قادر خواهد بود که ضخامت دیواره بطن چپ شما را اندازه بگیرد و در صورتی که اندازه آن بیش از ۱٫۵ سانت باشد غیر طبیعی تلقی خواهد شد. ضخامت این دیواره یا سایر دیواره های قلبی می تواند نشان دهنده برخی علایم از قبیل، فشار خون بالا، ضعیف شدن دریچه های قلبی، دریچه های آسیب دیده باشد.

# پریکارد افیوژن تجمع مایع در پریکارد در کیسه اطراف قلب است که این حالت فشار اضافی بر روی قلب وارد می کند، که مانع از پمپاژ طبیعی آن می شود.

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب چه چیزی را نشان می دهد؟

– صداهای غیرطبیعی قلب
– دریچه‌ های مصنوعی قلب
– عملکرد پمپاژ خون توسط قلب در افراد دچار نارسایی قلبی
– آسیب عضلات قلب در بیمارانی که سابقه حمله قلبی داشته‌اند
– عفونت پرده اطراف قلب
– عفونت دریچه‌ های قلب

لخته شدن خون
– وجود لخته خون یا آمبولی ریوی پس از سکته
– بیماری‌ های قلبی مادرزادی
– فیبریلاسیون دهلیزی
– افزایش فشار ریوی

 هزینه اکوی قلب چقدر است؟

بسته به اینکه شخص بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی دارد یا خیر؟ و حتی اینکه اکوی قلب در مراکز دولتی یا خصوصی انجام می گیرد، هزینه اکوی قلب متغیر خواهد بود. اگر فردی دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا ارتش را داشته باشد در مراکز دولتی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان از آنها دریافت می شود. در همان مراکز اگر فردی بیمه نداشته باشد هزینه اکوی قلب ۱۴۰ هزار تومان خواهد بود.

در سیستم خصوصی هزینه اکوی قلب حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزارتومان تعرفه اکوی قلب بدون بیمه خواهد بود. اما اگر فرد به بیمارستان خصوصی که با بیمه او قرارداد دارد، مراجعه نماید، می بایست از کل هزینه اکوی قلب ۱۵۰ هزار تومان را پرداخت کند و مابقی به عهده بیمه خواهد بود.

در مورد اکوهایی که از طریق مری انجام می شود بالتبع هزینه ها بیشتر خواهد بود.

در این مرکز جهت راحتی خانم های محترم، اکوکاردیوگرافی توسط سرکار خانم دکتر اسماعیلی پزشک متخصص قلب و عروق فدراسیون ورزشی فیفا انجام خواهد شد.

اکوی قلب جنین نیز توسط خانم دکتر نیکوفر در کلینیک قلب و عروق دکتر نجفی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش انجام اکوی قلب جنین از طریق مادر و اطلاعات تماس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://drhsnajafi.com/8401

 

 

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سهیل چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 183 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید بنده بخاطر درد قلب به دکتر مراجعه کردم اکو و نوار قلب انجام دادم نوار قلب طبیعی بوده و اکو هم گفتن افتادگی دریچه میترال داری دارو به من انژیپول فقط دادن مصرف کردم تاثیر نداشت دردم خیلی زیاد هست از وسط سینه تا شانه و گردن دوباره مراجعه کردم آزمایش تیریویید کبد چربی قند و کلسترول و.. نوشتن همه اون هام طبیعی و نرمال بودن اقا هستم سنمم 24 سال هست ولی این درد بسیار زیاد شده و غیر قابل تحمل فقط درد دارم مشکل تنگی نفس یا غیره ندارم با هیچ دارو یا مسکن‌ هم اروم نمیشه درد بسیار نگران این موضوع هستم که مشکل جدی برام ایجاد نکنه میخاستم بدونم راهکار شما پزشک محترم چیست با جواب اکو رو هم فرستادم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۶ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)
   ببینید اکوی شما کاملا سالم است و از این بابت جای نگرانی نیست. افتادگی دریچه نیز عارضه ای شایع است که اصلا جای نگرانی ندارد. در مورد درد شما چند علت ممکن است وجود داشته باشد 1. درد های عضلانی اسکلتی به خصوص اگر فعالیت بدنی و ورزش زیاد دارید 2. دردهای گوارشی. بهتر است یک بار نزد متخصص گوارش ویزیت شوید و به ایشان هم بفرمایید که پزشک قلب گفته احتمال درد قلبی بسیار کم است 3. درد قلبی. با توجه به سن شما احتمال این نوع درد بسیار بسیار کم است. ولی اگر حین فعالیت درد شما بیشتر می شود یا در فامیل نزدیک مثل پدر و مادر و برادر کسی مشکل قلبی دارد انجام تست ورزش توصیه میشود 4. منشا اضطرابی و استرس که در افراد سن شما شایع ترین دلیل درد است. توصیه ی ما این است که یک بار نزد متخصص گوارش ویزیت شوید و اگر مواردی که در علل قلبی ذکر شد را دارید درخواست کنید پزشک قلب برای شما تست ورزش انجام دهد. به طور کل این درد شما علی رغم اینکه ممکن است ازاردهنده و شدید باشد مورد خطرناکی نیست. از نظر قلبی فعلا همان انژیوپل را استفاده کنید
 • تصویر کاربر آرمان شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  با سلام شخصی که پرولاپس دریچه میترال دارد ودر اکوش زده شده ++MR نارسایی دریچه میترالش درچه حدی هست؟وآیا اگر این شخص که پرولاپس دریچه میترال دارد و++MR زده است نارسایی اش در حد متوسط هست تا چه اندازه متوسط هست چون بعضی اکوها بعضی متوسطها رو میزنند متوسط روبه شدید moderate to severe وبعضی متوسطها رو فقط متوسط و moderate میزنند شخصی که پرولاپس دریچه میترال دارد ودر اکو زده ++MR اگر نارسایی اس در حد متوسط هست فقط در حد متوسط هست یا در حد متوسط روبه شدید هست ؟ وآیا چونین شخصی میتواند پیاده روی کند؟ یا در کوتاه مدت مثلا 30 دقیقه یا 20 دقیقه ورزش دو کند؟ وآیا چونین شخصی باید دارو خاصی مصرف کند؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)
   سلام بهتر است اکو توسط فوق ماخصص اکو انجام شود، منعی از نظر انجام پیاده روی ندارید، براساس میزان نارسایی تواتر اینکه چند وقت یکبار اکو شوید مشخص میشود
  2. تصویر کاربر آرمان شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)
   سلام دکتر عزیز سپاس از پاسخ خوبتان شما فرمودید که سلام بهتر است اکو توسط فوق ماخصص اکو انجام شود، منعی از نظر انجام پیاده روی ندارید، براساس میزان نارسایی تواتر اینکه چند وقت یکبار اکو شوید مشخص میشود
   سپاس که پاسخ دادید سوال دیگری که دارم این است که دویدن کوتاه مدت مثل ده دقیقه دویدن یا 20 دقیقه دویدن یا 30 دقیقه دویدن منعی دارد یا ندارد؟ ودرست میفرمایید که نارسایی باید براساس اکوهای متعدد بررسی شود اما از نظر علائم اکو وقتی در اکویی مینوسد ++MR این چه حد نارسایی هست؟ واگر ++MR به معنای نارسایی متوسط هست به معنای نارسایی متوسط هست ویا نارسایی متوسط به سمت شدید معنی خود ++MR چی هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۲ مهر ۹۹( 11 ماه پیش)
   به پرسش شما پاسخ داده شد. برای MR متوسط هر یک تا سه سال توصیه به انجام اکو می شود. هر زمان هم احساس تنگی نفس حین فعالیت داشتید باید اکو شوید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 64 مشاهده پرسش
  سلام پدر من 72 سالش است که تست اکو را در تصویر ارایه دادم. ایشان دچار حمله قلبی شده و آنزیم های قلبی بالا رفت و دکتر MI اعلام کرد.
  اکو گرفته شد حالا دکتر گفته عمل قلب باز و تعویض دریچه لازمه، پدرم خیلی خیلی خیلی ضعیفه و دیابت داره و کیسه صفرا را برداشته.
  به نظرتان میشه با آنژیو حل کرد.
  چون MI اعلام شده باید احتمالا رگ گرفته باشع.
  همچنین سوال دیگه اینکه واقعا دریچه ها نساز به عمل دارند؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۲۶ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اول تینکه باید انژیو بشن و بعد تقمیم کرفت ایا با استنت میشود باز مرد یا خیر ، بزای مشکل دریچه خم توصیه میکنم همکار فوق متخصص اکوکاردیوگرافی مجدد اکو بکنن تا ببینیم کاری لازم هست یا خیر
 • تصویر کاربر Samira پنجشنبه ۲۳ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر.
  من احساس تپش قلب داشتم با مراجعه ب پزشک اکو و تست ورزش دادم. در ضمن جنسیت خانم و ۳۵ سالمه. اکو رو براتون ارسال کردم ک لطفا ب سوالاتم پاسخ بدین.
  ۱.ریزالت ها رو برام آنالیز بفرمایین.
  ۲. عدد مثبت یک میترال و ۱.۲ قسمت سلتی رو میفرمایین ک چی هستند و این شلی دریچه ها چقدر ممکنه در آینده پیشرفت کنه؟
  ۳.آیا در این نتایج برگشت خون ذکر شده؟
  ۴.چون در اکوی پارسالم شلی سلتی نبود ولی امسال هست.آیا تازه ایجاد شده؟
  ۵. نگرانی بیشتر من قسمت نتایج هست ک papرو ۳۵ ذکر کرده و بعد کنارش زده آپر تایم پلاس. میشه این فشار ریه رو کامل برام تشریح کنین؟ چون گویا نرمال باید کمتر از ۳۰ باشه. چقدر خطرناک و مشکل آفرین هست؟
  ۶. برای این مشکلاتی ک در قلبم وجود داره چ راهکاری رو پیشنهاد میدین؟

  ۷.در ضمن در اکو اولین کادر سمت چپ end diastole عدد ۲۸ رو نوشته ک خارج از محدوده نرماله. اون رو هم لطفا توضیح بدین

  فایل اکو پیوست شده
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۳ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام نارسایی خفیف دریچه میترال و تری کاسپید. فشار ریه کمی بالا. پیگیری یک سال بعد امو توسط فوق تخصص اکو
 • تصویر کاربر ماشالله یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  بببخشید این نتیجه اکو هست که ای سی یو الان بستریشون کردن /الان داروی ادرار اور دادن که اب ها خالی بشه از بدن /حدود 4 ماهی بود که کم کم اب اوردن از پایین تا ریه /حالا میگن قلب شدیدا ضعیف /یعنی با همون ابی که داشتن اکو گرفتن دکتر
  نظر شما چیه و چه درمانی داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام کارکرد قلب فقط ده درصد هست و خمین باعث عوارض متعدد میشه، فوق متخصصین نارسایی قلب با بستری کردن بیمار ممکنه بتونن علایم را کاهش دهند
  2. تصویر کاربر ماشالله چهارشنبه ۸ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   خب دکتر راه بهبود قطعی چی هست>؟چه نوع دارویی لازم؟با خارج کردن اب ها از بدن کارکرد بهتر میشه؟تا کی بهبودی حاصل میشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   در بهترین شرایط پیوند قلب و یا قلب مصنوعی ولی متاسفانه در ایران قابل انجام نیست و فقط درمان دارویی تحت نظر فوق متخصص نارسایی قلب
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر روح یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام. 30 سال سن دارم . تاریخ 30/5/98 اکو مری انجام دادم که به متخصص قلب بیمارستان شهید رجایی تهران مراجعه کردم و تشخیص بیماری مادر زادی LTGA و VSD و PS داده شد و اینکه دکتر گفت عمل و اینکه دارو نیاز نیست . اکسیژن خون 98 بود . EF اکو مری 50%
  تا قبل از اکو مری مرتب فوتبال بازی میکردم ولی بعد از اکو دیگه فعالیت ورزشی کمی دارم
  در ضمن شاغل در یکی از پتروشیمی های منطقه ویژه عسلويه هستم . خواهشمندم راهنماییم کنید چون از موقعی که این مسئله را فهمیدم برای ازدواج اقدام نکردم .
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۹ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام برای ازدواج مشکلی ندارین و مکران نباشین
 • تصویر کاربر آبتین دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر پسر من 6 سالشه دکتر صدای اضافه تو قلبش تشخیص دادند وهیچ علائمی نداره
  mild eccentric mr,trivial TR, ppg=23mmhg میخواستم ببینم خطرناکه؟ من باید چکار کنم خیلی نگرانم نتیجه شو براتون فرستادم لطفا راهنمایی کنید،ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲ تیر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اصلا نگران نباشین دو سال بعد اکو تکرار شود
 • تصویر کاربر موسوی پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 42 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید نتیجه اکوی مادرم رو ملاحظه می فرمایید؟ ۴ ماه پیش شکستگی فمور پا داشت الان درد داشت رفتن دکتر عکس ریه و اکو کردند. یک لخته خونی در سیاهرگ تشخیص دادند. تفسیر اکو هم نوشتم میشه نظر شما رو هم بدونیم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام داخل وريد لخته هست كه باير با دارو درمان بشه ، خيلي كار سختي نيست
 • تصویر کاربر حمید چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  مرد ۳۶ سال سن دارم.چند وقت است در گیر فشار خون هستم.اکو شدم و تشخیص گشادی دریچه میترال و هایپرتروفی شده ام.با توجه به اکو و نوار قلبی پیشنهاد شما چی هست‌.در ضمن من لوزامیکس اچ مصرف میکنم فشارم بین ۸.۵ تا ۱۳ هستش.من اکو جدید و اکو قبلی رو برایتان ارسال کردم.ایا از بزرگ شدگی جلوگیری شده است یا بیشتر شده است
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام فشار خون سیستول شما باید بین کمتر از ۱۴۰ حفظ بشه برای جلوگیری از افزایش هایپرتروفی و کاهش عملکرد قلبی
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب
  مرد ۳۶ سال سن دارم.چند وقت است در گیر فشار خون هستم.اکو شدم و تشخیص گشادی دریچه میترال و هایپرتروفی شده ام.با توجه به اکو و نوار قلبی پیشنهاد شما چی هست‌.در ضمن من لوزامیکس اچ مصرف میکنم فشارم بین ۸.۵ تا ۱۳ هستش.من اکو جدید و اکو قبلی رو برایتان ارسال کردم.ایا از بزرگ شدگی جلوگیری شده است یا بیشتر شده است
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام داروی مناسبی شروع شده و پس از یکسال از شروع درمان اکو مجدد انجام شود
درحال دریافت اطلاعات
احتمالا شنیده اید که در بیماران مبتلا به سکته های قلبی حاد شایع ترین علت فوت زودهنگام بروز برخی آریتمی های قلبی می باشد….
لینوکین قرصی است که همراه با داروهای دیگر برای معالجه نارسایی قلبی استفاده می شود. این دارو با بهینه تر کردن پمپاژ قلب، در…
تنگی نفس، خستگی و درد قفسه سینه برخی از رایج ترین علائمی است که در مرحله بهبود کرونا مشاهده می شود. گرچه داشتن احساس…
احتمالاً هرگز به این نکته فکر نکرده باشید. اما برای اینکه غذا بخورید، باید نفس بکشید. جویدن و هضم غذا (همانند هر کار دیگری…
احتمالا شنیده اید که در بیماران مبتلا به سکته های قلبی حاد شایع ترین علت فوت زودهنگام بروز برخی آریتمی های قلبی می باشد….
لینوکین قرصی است که همراه با داروهای دیگر برای معالجه نارسایی قلبی استفاده می شود. این دارو با بهینه تر کردن پمپاژ قلب، در…
تنگی نفس، خستگی و درد قفسه سینه برخی از رایج ترین علائمی است که در مرحله بهبود کرونا مشاهده می شود. گرچه داشتن احساس…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر