نتیجه اکوکاردیوگرافی شما خوب است یا بد؟

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب یک روش گسترده و غیر تهاجمی است که در آن با استفاده از امواج صوتی بی ضرر برای انسان، تصویر اجزاء قلب و میزان سرعت جریان خون تعیین می‌شود.

دستگاه اکوکاردیوگرافی

در دستگاه اکوکاردیوگرافی قلب با استفاده از امواج اولتراسوند، تصاویر متحرکی از قلب تهیه می‌شود که جزئیات بیشتری را نسبت به عکس ساده رادیولوژی نشان می‌دهد. این تصاویر متحرک، ساختار و عملکرد قلب را نشان داده و علاوه بر آن ، بیمار را در خطر مواجه با اشعه ایکس قرار نمی‌دهد.

تفسیر اکوکاردیوگرافی قلبدر اکوکاردیوگرافی به وسیله دستگاه اکوکاردیوگراف اجزاء متفاوت قلب از جمله دریچه های قلبی، حرکت ماهیچه قلب، اندازه حفره ها و اختلالات ساختاری قلب مشخص خواهد شد.

تفاوت اکو و نوار قلب

 به کمک نوار قلب می توان ضربان قلب غیر معمول سریع یا تاکی کاردی، ضربان قلب کندتر از معمول یا برادی کاردی و بی نظمی های دیگر ریتم قلب یا آریتمی های قلبی را شناسایی کرد.  چنانچه پزشک در تفسیر نوار قلب به مورد مشکوکی برخورد کند جهت بررسی بیشتر، حتما برای شما یک اکوکاردیوگرافی تجویز می نماید. با استفاده از اکوکاردیوگرافی می‌توان نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگ های بزرگ را بدست آورد.

انواع اکوی قلب

قلب و دریافت پژواک آن توسط گیرنده خاصی می باشد. امواج صوتی ساده برای تصویر برداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و هیچگونه اشعه یا موج خطرناکی به فرد انتقال پیدا نمی‌کند.

۱- اکوی دو بعدی

در اکوی دو بعدی تصویر دقیقی از آناتومی قلب ایجاد می‌ شود. این نوع اکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) بیشتر برای اندازه‌گیری اندازه قلب و اجزا و میزان کارایی آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر قدرت عضلانی قلب و بویژه توانایی بطن چپ در بیرون راندن خون از قلب توسط اکوی قلبی قابل ارزیابی می‌ باشد.

۲- اکوی داپلر

اکوی داپلر برای تشخیص جهت و اندازه‌گیری سرعت جریان خون در داخل قلب و عروق بزرگ استفاده می شود، در اکو داپلر رنگی، تصاویر رنگی (قرمز و آبی) ایجاد می‌شود که روش دقیقی در ارزیابی ناهنجاری های مادرزادی قلبی و اختلالات دریچه‌ای از جمله پرولاپس میترال یا تنگی و گشادی آن می باشد.

۳- اکوکاردیوگرافی از راه مری یا TEE

اکو مریاکوکاردیوگرافی (اکوی قلب) از طریق مری روش دیگری است که برای تشخیص دقیق مشکلات قلبی به کار می رود. بعضی مواقع اکو از طریق مری انجام می‌ شود که با توجه به مجاورت مری و قلب، تصاویر شفافی از قلب بدست می‌آید که بخصوص در تشخیص اختلالات آئورت، اختلال عملکرد دریچه‌ های مصنوعی ، توده‌های دهلیز چپ و غیره مفید است.

امکان تصویربرداری دو بعدی و داپلر قلب از طریق مری با بلع یک گاستروسکوپ دارای کریستال فراصوت در نوک آن توسط بیمار امکان‌پذیر می‌ شود.

۴- اکوکاردیوگرافی تنشی یا اکو استرس

این نوع از اکوی قلب جزئی از تست استرس قلب (Cardiac Stress Test) محسوب می شود. در این تست، بیمار با مصرف دارو و یا ورزش زیر نظر پزشک ،ضربان قلب خود را افزایش می‌ شود و سپس به کمک دستگاه از قلب وی تصویربرداری می شود. بعضی از ناهنجاری‌ های قلبی مثل بیماری عروقی قلب در صورت افزایش ضربان قلب آسانتر تشخیص داده می‌شوند.

انجام تست ورزش بشار رسن بازیکن عراقی پرسپولیس با حضور در مطب دکتر محمد حسین نجفی

بشار رسن۵- اکوکاردیوگرافی قلب جنین

در این اکو قلب جنین امکان تشخیص نارسایی های قلب در مراحل اولیه رشد جنین فراهم می شود و به دنبال آن می توان اقدامات درمانی را سریعتر آغاز کرد. این روش معمولا برای بررسی بیماری های مادرزادی قلب و آریتمی های قلب جنین استفاده می شود. اکوکاردیوگرافی که اغلب از هفته شانزدهم بارداری به بعد انجام می شود ، برای جنین و مادر خطر و عارضه ای ندارد و انجام آن برای تمام جنین ها لازم نیست.

خواندن جواب اکو قلب

 • LVEF

کسر تخلیه‌اى بطن چپ است که میزان خون خارج شده از بطن چپ در هر ضربه را نشان می دهد.

حد نرمال این معیار ۵۵% به بالا است. مقادیر کمتر از ۴۵% نیاز به توجه ویژه دارد.

 • EF

کسر تخلیه‌اى که معمولا در آن همان LVEF مد نظر است.

 • MR

نارسایی دریچه میترال است که معمولا بصورت علامت مثبت (+ + ++ = خفیف، +++= متوسط و + = شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • MS

MS تنگی دریچه میترال می باشد و معمولا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe بیان می شود.

تفسیر اکوی قلب

 • AR

نارسایی دریچه ائورت: معمولا با علامت مثبت (++++ = خفیف، +++= متوسط و += شدید) و یا با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • AS

تنگی دریچه ائورت است که با شدت خفیف=Mild ، متوسط = moderat و شدید= severe نشان داده می شود.

 • TR

مخفف دریچه تریکوسپید است.

 • PAP‌

فشار پولمونر (ریوی) را نشان می دهد.

 • RWMA

اختلال حرکت دیواره ای: ناشی از سکته قبلی یا ایسکمی قلبی است.

 • LVH

هیپرتروفی عظله قلبی که ناشی از اضافه بار فشاری ناشی از فشار خون یا ناشی از نارسایی هیپرتروفیک قلبی می تواند باشد.

 • CHF

نارسائى احتقانى قلب

 • CAD

بیمارى شریان کرونر

تفسیر جواب اکو و خواندن گزارش اکوکاردیوگرافی

اصطلاحات اکو— نتیجه اکوی طبیعی

نتیجه طبیعی حاصل از این تست زمانی است که حفره های قلب و دریچه ها طبیعی به نظر رسیده و و درست عمل می کنند. به طور خاص، این بدان معنی است که:

# هیچ لخته خونی قابل مشاهده و یا تومور در قلب شما وجود ندارد.

# دریچه های قلب شما به درستی باز و بسته می شوند. نشتی خون در آنها وجود ندارد و یا نشانه هایی از عفونت مشاهده نمی گردد. اندازه گیری مقدار پمپاژی قلبی می تواند نشان دهد که آیا قلب می تواند خون کافی را برای اندام ها تامین نماید چرا در غیر اینصورت احتمال نارسایی قلبی بالا خواهد رفت.

# دیواره قلب و حفره ها در اندازه طبیعی می باشند و عضلات دیواره قلب به درستی حرکت می کنند.

# پوشش قلب دارای ضخامت نرمالی بوده و حاوی مایعات اضافی نمی باشد.

# کسر تخلیه ای بطن چپ درصدی از خون که در طول یک ضربان قلبی از قلب خارج می شود. کسر تخلیه بطن چپ ۶۰٪ طبیعی در نظر گرفته می شود.

# برون ده قلبی حجمی از خون است که قلب در هر دقیقه پمپاژ می کند. در حالت استراحت قلب بزرگسالان به طور متوسط ۴٫۸-۶٫۴ لیتر خون در دقیقه پمپ می کند.

شرایط دیگری که می توانند علائم مشابه ایجاد نموده و نیاز به یک اکوکاردیوگرام، در وهله اول تقویت نمایند. به عنوان مثال، کم خونی می تواند باعث شنیدن صداهای قلبی گردد، و حملات هراس می تواند باعث درد قفسه سینه شود.

اگر اکوی شما طبیعی است، پزشکتان ممکن است آزمایش های اضافی به منظور کمک به کشف منبع علائم تان درخواست نماید. پزشکتان ممکن است خواستار انجام مجدد اکو چند ماه بعد از شما گردد که برای دیدن اندازه قلب و ساختار آن در صورت ایجاد تغییر می باشد.همچنین برای مشاهده نقایص مادرزادی قلب هم می توان از تست اکوکاردیوگرام بهره برد.

— نتیجه اکوی غیر طبیعی

یک یافته غیر طبیعی در اندازه و یا ساختار قلب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

# لخته شدن خون در یکی از حفره های قلب اغلب به دلیل فیبریلاسیون دهلیزی می باشد.

# یک یا چند دریچه قلبی به درستی باز و بسته نشوند. این ممکن است نشانه ای از بیماری های دریچه قلب باشد، که می تواند به عضله قلب آسیب برساند.

# دیواره قلبی بیش از حد نازک و یا ضخیم و یا حفره های قلب بیش از حد بزرگ. این ممکن است نشان دهنده کاهش جریان خون به قلب، و یا یک برآمدگی در دیواره قلب باشد. بطور مثال، پزشک شما قادر خواهد بود که ضخامت دیواره بطن چپ شما را اندازه بگیرد و در صورتی که اندازه آن بیش از ۱٫۵ سانت باشد غیر طبیعی تلقی خواهد شد. ضخامت این دیواره یا سایر دیواره های قلبی می تواند نشان دهنده برخی علایم از قبیل، فشار خون بالا، ضعیف شدن دریچه های قلبی، دریچه های آسیب دیده باشد.

# پریکارد افیوژن تجمع مایع در پریکارد در کیسه اطراف قلب است که این حالت فشار اضافی بر روی قلب وارد می کند، که مانع از پمپاژ طبیعی آن می شود.

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب چه چیزی را نشان می دهد؟

– صداهای غیرطبیعی قلب
– دریچه‌ های مصنوعی قلب
– عملکرد پمپاژ خون توسط قلب در افراد دچار نارسایی قلبی
– آسیب عضلات قلب در بیمارانی که سابقه حمله قلبی داشته‌اند
– عفونت پرده اطراف قلب
– عفونت دریچه‌ های قلب

لخته شدن خون
– وجود لخته خون یا آمبولی ریوی پس از سکته
– بیماری‌ های قلبی مادرزادی
– فیبریلاسیون دهلیزی
– افزایش فشار ریوی

 هزینه اکوی قلب چقدر است؟

بسته به اینکه شخص بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی دارد یا خیر؟ و حتی اینکه اکوی قلب در مراکز دولتی یا خصوصی انجام می گیرد، هزینه اکوی قلب متغیر خواهد بود. اگر فردی دفترچه بیمه تامین اجتماعی یا ارتش را داشته باشد در مراکز دولتی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان از آنها دریافت می شود. در همان مراکز اگر فردی بیمه نداشته باشد هزینه اکوی قلب ۱۴۰ هزار تومان خواهد بود.

در سیستم خصوصی هزینه اکوی قلب حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزارتومان تعرفه اکوی قلب بدون بیمه خواهد بود. اما اگر فرد به بیمارستان خصوصی که با بیمه او قرارداد دارد، مراجعه نماید، می بایست از کل هزینه اکوی قلب ۱۵۰ هزار تومان را پرداخت کند و مابقی به عهده بیمه خواهد بود.

در مورد اکوهایی که از طریق مری انجام می شود بالتبع هزینه ها بیشتر خواهد بود.

در این مرکز جهت راحتی خانم های محترم، اکوکاردیوگرافی توسط سرکار خانم دکتر اسماعیلی پزشک متخصص قلب و عروق فدراسیون ورزشی فیفا انجام خواهد شد.

اکوی قلب جنین نیز توسط خانم دکتر نیکوفر در کلینیک قلب و عروق دکتر نجفی انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش انجام اکوی قلب جنین از طریق مادر و اطلاعات تماس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://drhsnajafi.com/8401

 

 

[avg] ([per]) [total] رای[s]

با توجه به شرایط کرونا چنانچه امکان مراجعه حضوری به مطب و یا کلینیک پزشک های متخصص برای شما امکان پذیر نیست، می توانید در هر کجای ایران که هستید از طریق لینک زیر درخواست ویزیت در منزل را داشته باشید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فاطمهرضائی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت دکتر عزیز و باتشکر از این امکانی که در اختیار ما قرار دادید. بنده 26ساله هستم و 4سال پیش به علت کبود شدن ناخن های دست و پا به دکتر عمومی مراجعه کردم، ایشون بعد از گوش دادن به صدای قلب متوجه صدای اضافی در قلبم شدند که با گرفتن نوار قلب، آریتمی مشاهده کردند و منو به فوق تخصص قلب ارجاع دادند و بعد از اکو با نشان دادن جواب به دو فوق تخصص قلب هردو گفتند که باید سریعا فنر بذارم با توجه به وجود حفره در قلبم، با اصرار خودم در یک بیمارستان فوق تخصصی قلب لوله ای از دهان وارد کردند و قلب را مشاهده کردند ولی مشکلی متوجه نشدند و من هم پیگیر نشدم، بعد 4سال هنوز با کم شدن اکسیژن و سردشدن هوا ناخن هایم بسیار کبود می شوند و گاها از پشت و قفسه سینه درد قلب و احساس سنگینی قفسه سینه دارم به علاوه ی مورمور قلبی. نظر شما چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر جرجکان پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  نحوه تشخیص سندرم های قلبی چگونه میباشد باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
   منظورتون از سندروم رو نفهميدم
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ مهر ۹۶( 4 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر داريوش یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام
  ٢4 كيلو كاهش وزن دارم با توجه به اشتهاي خوب تو هشت ماه همش ورم معده نفخ و درد قلب و پشت كتف چپ و بازو و دست چپ دارم كاهش وزنم همينطور ادامه داره دست و پاهام سرد ميشن پاهام وقتي سردن از داخل انگار سوزش دارن يا داغن حمله بهم دست ميده ضربان قلب نفس تنگي و فشار خون اكو دادم سالمه يكي ميگه از كليته يكي ميگه قلبه يكي ميگه گوارشه دكتر تورو خدا كمكم كنيد ٢٧ سالمه ٨٣ كيلو بودم تو شيش ماه سدم 5٩ سه بار هم تهران اومدم تشخيص ندادن
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر جباری جمعه ۱۶ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  با سلام. آقای دکتر پدر من ۴ تا از رگهای قلبش به تشخیص پزشک دچار گرفتگی شده و آنژیو جواب نداده‌. به تشخیص پزشک نیاز به عمل قلب باز هست. من و خانواده ام بسیار نگران هستیم که درصد موفقیت این عمل با توجه به اینکه سن پدرم ۵۶ سال هست و با امکانات شهرمون تبریز چند درصد هست. لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام
   حتما سود جراحي بيش از انحام ندادن ان است ولي در انتخاب جراح دقت منيد
 • تصویر کاربر اعظم جمعه ۹ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر پسرم هشت سالشه و تالاسمی مینور بردمش پیش متخصص کودکان گوشی که گذاشت روی قلبش گفت باید ببری پیش دکتر بهجتی متخصص قلب کودکان در یزدنوار قلب بگیری توی نامش نوشته از نظر فلوس قلبی بررسی شود ببخشین فلوس قلبی یعنی چه؟ پسرم مشکلی داره که دکتر اینجورگفت ؟ میشه این صداهابخاطرکم خونی باشه خواهش مسکنم جوابم بدین باتشکر وزنشم 21کیلو هست ازنظرفعالیت خیلی شرو شوره همش داره بازی میکنه هیچ وقتم نگفته که نفسم داره میگیره یا چیز دیگه ای بگه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام
   سوفل قلبي
   بعني صداي اضافه
   بهتر است معاينه شود و نگران نباشيد
 • تصویر کاربر شهره جمعه ۹ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  گز گز شدن دست چپ
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۹ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام
   مراجعه به سايت بخش درد دست
 • تصویر کاربر رویا سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  من خانمی هستم 30 ساله و مدت پنج روزه که دست چپم قسمت بازو بین آرنج و شانه درد داره اکثرا درد در یه قسمت هست و گاهی با تکان درد شدیدی در حد چند ثانیه می گیره.
  گاهی هم درد از اونجا آغاز و تا انگشتانم هم ادامه داره و گاهی همون مرکز درد احساس میکنم داغ شده و حالت سنگینی داره
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۶ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام اگرچه بعيد است دردتان قلبي باشد
   ولي معاينه و شرح خال لازم است
 • تصویر کاربر نازنين یکشنبه ۷ خرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد.
  مريض ما بعد از عمل دريچه قلب دچار ضعف بسيار شديد و اسهال و تهوع است.هر چيزي حتي آب هم بالا مياره و قرص وارفارين مصرف مي كنه.ما خيلي نگرانيم .لطفا راهنمايي كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۷ خرداد ۹۶( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام دکتر یه سوال داشتم ازتون من سنم 22 ساله چکاپ کامل دادم راستش چربی خونم 237 ایا این خطرناکه؟ برای پایین اوردنش باید دارو مصرف کنم یا خیر ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
  2. تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام دکتر ch:237. Tg:206. Hdl:48. Ldl:148 chd risk:3.08

   یه چیز دیگه هم هست توی قسمت cbc این lym و pct بالا هستن راستش نمیدونم چیه

   دکتر یه دنیا ازت ممنونم واقعا خدا اجرت بده مثل شما نیست توی جامعه
  3. تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام دکتر ch:237. Tg:206. Hdl:48. Ldl:148 chd risk:3.08

   یه چیز دیگه هم هست توی قسمت cbc این lym و pct بالا هستن راستش نمیدونم چیه

   دکتر یه دنیا ازت ممنونم واقعا خدا اجرت بده مثل شما نیست توی جامعه
  4. تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام دکتر ch:237. Tg:206. Hdl:48. Ldl:148 chd risk:3.08

   یه چیز دیگه هم هست توی قسمت cbc این lym و pct بالا هستن راستش نمیدونم چیه

   دکتر یه دنیا ازت ممنونم واقعا خدا اجرت بده مثل شما نیست توی جامعه
  5. تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام دکتر ch:237. Tg:206. Hdl:48. Ldl:148 chd risk:3.08

   یه چیز دیگه هم هست توی قسمت cbc این lym و pct بالا هستن راستش نمیدونم چیه

   دکتر یه دنیا ازت ممنونم واقعا خدا اجرت بده مثل شما نیست توی جامعه
  6. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۸ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشی پدر من هشتاد سال سن داره یهویی فشار میاد پایین به اورژانس منتقل میشه و بعد با نوار و قلب و انژیوگرافی تشخصیص دکتر اینه که شاهرگ های قلب التهاب داره و گشاد شده و هر لحضه امکان پارگی شاهرگ اورت هس و بیشتر شاهرگ ها داری التهاب دکتر قصد عمل داشت و تعویض کلیه شاهرگ ها ولی الان میگه ساعت عمل بالا هس و امکان زنده بیرون اومدن مریض نیست و گفته عمل نمیتونه بکنه و نه اجازه انتقال مریض و میده میگه هر ان امکان پارگی شاهرگ هس حتی اجازه دستشویی رفتن نداره دکتر گفته صبر کنیم دارو تجویز کنه شاید التهاب شاهرگ ها با دارو برطرف بشه
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۸ اردیبهشت ۹۶( 4 سال پیش)
   احتمالا آنوريسم وسيع آئورت اتفاق افتاده
درحال دریافت اطلاعات
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
اکثر زنان باردار از جمله زنان چاق نوزادان سالمی را به دنیا می آورند، اما درجات بالای چاقی احتمال بروز خطر را بهمراه دارد….
تری گلیسرید یکی از اجزای چربی خون است که به شکل ذراتی ریز در عروق و گردش خون انسان دیده می شود. در کنار…
شروع روز با یک صبحانه ی مقوی و سالم می تواند به کنترل فشار خون کمک کند. یک صبحانه سالم همچنین می تواند انرژی…
بدن چربی را جهت تامین انرژی و محافظت در بسیاری از مناطق از جمله کبد ذخیره می کند. اگر بر اساس سونوگرافی یا نمونه…
قبلی
بعدی

آدرس مطب

خیابان پاسداران، گلستان ششم ، پلاک۴۱

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

پرسش از دکتر