دکتر محمد حسین نجفی

افزایش و کاهش فشار خون در طول روز طبیعی است اما اگر مدت زیادی بالا باقی بماند می تواند سبب مشکلات قلبی و دیگر بیماری ها شود. در این مقاله چند نرم افزار فشار خون و اپلیکیشن سلامتی برای کمک به شما در کنترل و مدیریت فشار خون معرفی شده اند.

اپلیکیشن سلامتفشار خون بالا می تواند مقدار مقدار فشاری بیش از حد طبیعی به دیواره ی شریان ها وارد کند که سبب آسیب به عروق خونی و اعضای بدن می شود. فشار خون بالای کنترل نشده همچنین ممکن است منجر به سکته قلبی یا مغزی، آنوریسم، نارسایی قلبی، ضعیف شدن عروق در کلیه ها، از دست دادن بینایی و حتی کاهش توانایی فکری شود.

ایجاد تغییرات در شیوه زندگی می تواند کمک زیادی به کنترل فشار خونتان انجام دهد. متخصص فشار خون ممکن است ورزش، دنبال کردن رژیم غذایی سالم، حفظ وزنی مناسب، مدیریت استرس و ترک سیگار را توصیه کند. اما گاهی تغییر شیوه زندگی به تنهایی کافی نیست و پزشک ممکن است داروهای کاهش فشار خون را تجویز کند. یا حتی راه هایی دیگری  برای پایین آوردن فشارخون را پیشنهاد بدهد.

نرم افزار فشار خون Blood Pressure Companion

نرم افزار فشار خون ضربان قلب، فشار خون و وزن شما را پیگیری می کند. این برنامه دارای یک رابط کاربری منظم است که برای پایش تصویری فشار خون از کارنامه، جدول و بافت نگار استفاده می کند. نرم افزار فشار خون پیگیری مستقیم فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را در یک جدول امکان پذیر می سازد. متوسط فشار شریانی در هر بار قرائت نیز می تواند محاسبه شود. اپلیکیشن فشار خون این امکان را می دهد که یادآورهایی برای اندازه گیری فشار خون و حتی ویزیت های دکتر ایجاد کنید. هنگامی که قرائت فشار خونتان غیرطبیعی است، می توانید سریعا و به طور موثری علت بالا رفتن فشار خون را بررسی و در نهایت آن را پایین آورید. علاوه بر این، امکان اشتراک اعداد نمایش داده شده با متخصص فشار خون نیز وجود دارد.

این نرم افزار فشار خون تنها برای آیفون طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود نرم افزار فشار خون برای آیفون

اپلیکیشن عادت قلب Heart Habit

اپلیکیشن سلامت Heart Habit برنامه ای هوشمند، ساده و خلاقانه در پیگیری و مدیریت فشار خون بالا، حمله قلبی و سکته مغزی است. اگر قبلا سکته قلبی یا مغزی داشته اید، این برنامه، بهترین همراه برای مدیریت و پیشگیری از خطرات آینده برای شماست.

 به واسطه ی محتوای آموزشی، توصیه ها، بینش شخصی و روند های فعالیت ها و سبک های زندگی، برنامه ی عادت قلب می تواند راهتان را برای بدست آوردن فشار خونی عالی و قلبی سالم هموار کند.

این نرم افزار فشار خون تنها برای آیفون طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن سلامت قلب برای آیفون

 اپلیکیشن قدم شمار Pacer

نرم افزار قدم زن، یک قدم شمار و ردیاب است که احساسی مانند داشتن یک مربی و یک همراه برای پیاده روی را به شما منتقل می کند. تمرینات هدایت شده و برنامه های شخصی سازی شده ی تناسب اندام نیز در این برنامه گنجانده شده است.

فعالیت فیزیکی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. ورزش های معمول مانند پیاده روی برای نیم ساعت در اغلب روزهای هفته کاهش ۴ تا ۹ میلی متری جیوه را در فشار خون شما نشان می دهد. گوشی شما چه در دست، جیب و یا کیفتان باشد، برنامه ی قدم زن در تمام روز، قدم هایتان را ردیابی کرده و مسیر های طی شده، مدت فعالیت و کالری های سوزانده شده را ثبت می کند.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن قدم شمار برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن قدم شمار برای آیفون

اپلیکیشن لاغری My diet coach

اپلیکیشن لاغری مربی تغذیه ی من، روشی آسان و سرگرم کننده برای کاهش وزن است. این برنامه به شما کمک می کند تا کشف کنید چه چیزی شما را با انگیزه نگه می دارد، چگونه در مسیر بمانید، چگونه از امیال غذایی خود جلوگیری کنید و چگونه تغییراتی کوچک و سالم را در سبک زندگیتان ایجاد کنید. چاقی، شما را در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار می دهد. همزمان که وزنتان افزایش می یابد، فشار خونتان نیز افزایش پیدا می کند. اگر اضافه وزن دارید و دارای فشار خون بالا هستید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید کاهش وزن است. حتی از دست دادن ۵ کیلو نیز می تواند به سلامت شما کمک کند.

اپلیکیشن کاهش وزن مربی تغذیه ی من، یک پایشگر وزنی تصویری دارد؛ به طوریکه کاهش وزنتان را می توانید به صورت تصویری ببینید. مربی تغذیه ی من، نکات و جملات انگیزشی ارایه می دهد و هنگامی که موفق می شوید به شما پاداش می دهد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن لاغری برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن لاغری برای آیفون

اپلیکیشن چرخه ی خواب Sleep Cycle

چرخه ی خواب یک ساعت زنگدار هوشمند است که الگوهای خوابتان را تحلیل می کند و شما را در سبکترین قسمت خواب بیدار می کند. بیدار شدن در قسمت های سبک خواب باعث می شود احساس استراحت کافی داشته باشید. به افراد بالغ پیشنهاد می شود روزانه ۷ تا ۹ ساعت بخوابند. اینگونه تصور می شود که خوابیدن کمتر از ساعات پیشنهاد شده با افزایش فشار خون مرتبط است.

عمیق ترین سطح خواب به گونه ای عمل می کند تا سلامت ذهنی و بدنی ما را بازگرداند. اختلال در خواب عمیق ممکن است اثری مغایر بر فشار خون بگذارد و با فشار خون بالا در ارتباط باشد. اپلیکیشن چرخه ی خواب، بدون مختل کردن عمیق ترین قسمت خواب، شما را بیدار خواهد کرد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن چرخه خواب برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن چرخه خواب برای آیفون

اپلیکیشن ترک سیگار Smoke free

اپلیکیشن Smoke Free بر پایه ی بیش از ۲۰ تکنیک برای کمک به شما در ترک سیگار تولید شده است. این برنامه به شما نشان می دهد چه مقدار پول با سیگار نکشیدن ذخیره کرده اید، چند سیگار نکشیده اید و از شروع برنامه، چه مدت سیگار نکشیده اید. این برنامه شرح می دهد چه مقدار از زندگیتان را دوباره بدست آورده اید و همچنین نشان می دهد که سلامتی شما چگونه در حال بهبود است.

در حالی که سیگار کشیدن یک عامل مستقیم افزایش فشار خون نیست، اما خطر داشتن سکته ی قلبی یا مغزی را افزایش می دهد. سیگار کشیدن و فشار خون بالا هر دو سبب باریک شدن عروق می شوند. بنابراین، اگر هم سیگار می کشید و هم دارای فشار خون بالا هستید، عروق شما ممکن است سریعتر تنگ شوند و خطر ابتلا به بیماری قلبی به طور چشمگیری در شما افزایش می یابد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

Calm (آسوده)

اپلیکیشن Calm برنامه ای با هدف کاهش اظطراب، استرس و مشکلات خواب از طریق برنامه های هدایت شده است.  ارتباط مستقیم بین استرس و فشار خون هنوز درحال مطالعه است، اما چیزی که میدانیم این است که شرایط استرس زا می توانند منجر به افزایش های موقتی در فشار خون شوند. افزایشات مکرر فشار خون نیز بالاخره سبب فشار خون بالا می شود و یا با آن در ارتباط است.

استفاده از برنامه Calm میتواند به شما در مدیریت سطوح استرس کمک کند. روندهای مراقبتی در ساعت های مختلف در این برنامه گنجانده شده است؛ به طوریکه می توانید بهترین روش را برای جا دادن در برنامه شخصی خود انتخاب کنید.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن آرامش برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن آرامش برای آیفون

اپلیکیشن منطقه تنفس Breathing Zone

منطقه ی تنفس، تمرین تنفسی با آگاهی ذهن برای کاهش میزان تنفس را ارایه می دهد، شما را آرام می سازد و احساس راحتی به شما می دهد. تمرین های تنفسی که در یوگا و مدیتیشن وجود دارند، برخی موفقیت ها در کمک به درمان فشار خون بالا را نشان داده اند. تحقیقات نشان داده اند که کشیدن ۶ نفس عمیق در یک بازه ی ۳۰ ثانیه، می تواند فشار خون سیستولیک را در مقایسه با هنگام آرام نشستن، کاهش می دهد.

منطقه ی تنفس، برنامه ای آسان است که چیزی بیشتر از دم و بازدم از شما نمی خواهد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون طراحی شده است و  برای استفاده از آن می بایست هزینه پرداخت کنید.

لینک دانلود اپلیکیشن منطقه تنفس برای آیفون

اپلیکیشن Qardio

برنامه ای برای پیگیری سلامت قلب است. سازندگانش ادعا دارند که برنامه ی آنها میتواند نسبت به هر برنامه ی دیگری، معیارهای بیشتری را دنبال کند. این اپلیکیشن می تواند فشار خون، وزن و الکتروکاردیگرام شما را پیگیری کند.

همچنین شما می توانید به کمک این برنامه، امکاناتی برای ضربان قلب، ضربان قلب نامنظم، شاخص توده بدنی (BMI)، وزن، ترکیب بندی بدن، کالری ها، دمای پوست و شمارش تعداد قدم ها داشته باشید. پیشرفت سلامت قلب و وضعیت وزن شما از طریق جداول و آمار و ارقام این برنامه قابل دیدن است.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن Qardio برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن Qardio برای آیفون

اپلیکیشن ساعت سلامت Health watch 360

از میان سایر عوامل، حفظ وزنی مناسب، استفاده از رژیمی متعادل، کاهش مصرف نمک و ترک الکل می توانند به جلوگیری از فشار خون بالا کمک کنند. یکی دیگر از نرم افزار های فشار خون، ساعت سلامت ۳۶۰ یک برنامه ی تغذیه ای با طراحی چشمگیر است که می تواند به شما در رسیدن به اهداف تغذیه ای و سلامتتان کمک کند. با انتخاب یک هدف سلامتی و تندرستی مانند فشار خون شروع کنید. سپس الگوریتم این برنامه، یک برنامه غذایی شخصی سازی شده برای شما تولید می کند و گزارشات روزانه ای از وضعیت تغذیه تان را به شما می دهد. برنامه ی ساعت سلامت ۳۶۰ شما را قادر می سازد تا دریافت کالری بدنتان را ردیابی کنید؛ در حالی که مطمئن هستید تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای بهترین عملکردتان را نیز دریافت کرده اید.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن ساعت سلامت برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن ساعت سلامت برای آیفون

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوگرافی

3.7/5 - (4 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر شمیم سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من خانم 27 ساله هستم
  دو سوال داشتم :
  1. من پرولابس دارم با 60 درصد که اکو رو سه سال پیش انجام دادم میخواستم بدونم میتونم ورزش ایروبیک انجام بدم و برام ضرر نداره؟ چه ورزشی به غیر پیاده روی پیشنهاد می دهید ؟
  2. من یکبار به طور ناگهانی دچار تپش قلب پشت هم شدم انگار پشت هم به قلبم بکوبن آیا این مشکل جدی هست ؟ ( من پروپانول و آلپروزلام خوردم خودم فک میکنم از استرس باشه ) خواستم نظر شما رو جویا بشم
  متشکرم ????????
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   پرولاپس مهم نيست و زندگي عاديتون رو ادامه بديد
   احتمالا خير
 • تصویر کاربر حمیده سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 116 مشاهده پرسش
  قلبم خیلی تند میزنه نفسم اص بالا نمیاد خمیازه هم بالا نمیاد گلمو میخارونم ب زور خمیازه ام میاد بالا همش همینطوریم شبا بدترم ی سال میشه اینطوریم دکتر هم رفتم ولی هیچی ب هیچی تو رو خدا بگین چکار کنم شبا تا صبح بیدارم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   احتمالا اضطراب داريد
   بهتره اضطرابتون رو درمان كنيد و اگر بهتر نشديد جهت بررسي بيشتر مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  باسلام
  من 33ساله هستم و با قد 185حدود 110کیلوگرم وزنمه،حدود 40روز پیش دچار تپش قلب شدم که پزشکای اورژانس تشخیص دادن دچار psvtشدم،ازون روز تا الان فقط یکبار بصورت خفیف دچار اون حالت شدم که خود به خود متوقف شد،در حال حاضر هم به توصیه پزشک متخصص قلب در قزوین پرپرانول 40 مصرف میکنم روزی یک عدد،آیا با ورزش و کاهش وزن میشه از psvt جلوگیری کرد؟آیا الزاما باید ابلیشن کنم؟ ناگفته نماند که سالهاست با اضطراب و استرس زندگی میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   درمانش تنهاابليشن هست ولي اگر حملات كم باشه مميتونيد هم انجام نديد و خطري نداره
 • تصویر کاربر الميرا دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما براي تشخيص بيماري ولف پاركينسون وايت چه تست هايي لازم است آيا با تست ورزش ميتوان قبل از وقوع اتفاق و حادثه بدي به آن پي برد؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۵ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   نوار قلب بهترين گزينه هست
 • تصویر کاربر م شنبه ۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  باسلام ،در اولین بارداری که فرزندم دختربوددر ۷ ماهگی توشکمم فوت شدوعلتش را نفهمیدم وبعد1سال در دومین حاملگی که فرزند پسر بود در ماه ۸ حاملگی دچار پروتئین بالا وفشار خون بالا شدم که توسط خانم دکتر برادران در بیمارستان امام رضا مشهد بستری شدم وبعد چند روز تشنج کردم وبعد سزارین شدم وبچه زنده ماندوبعد۳سال در سومین حاملگی که دختر بود ودر سونوگرافی کلیه سمت راستش پیدا نبود ودر ۲۵ هفتگی حاملگیم وزنش ۶۰۰ گرم بود ودر ۲۵ هفتگی حاملگیم پروتئینم ۲ هزار وفشارم۱۴ به بالا با ورم زیاد داشتم که دکتر برادران بهم آمپول آنوکساپارین ۶۰۰۰ با شبی دوتا قرص آسپرین ۸۰ باید استفاده می کردم تا۳۰ شب ودکتر گفتن خون رسانی به جنین ضعیفه ووقتی سومین آمپول آنوکساپارین که دور شکمی بود زدم فشار بازم بالا بود۱۶/۵و پروتئینم ۳هزار واعزام به مشهد مشکل بود چون با کوچکترین حرکت فشارم بالا می رفت وبیمارستان شهر خودمان بهم سرم تشنج وآمپول فشار تزریق کردن ولی بازم فشارم کنترل نشد وسزارین شدم وبچه فوت شد(جناب دکتر لطفا بگید پیش چه دکتری برم وچه داروهای بخورم تا در حاملگی بعدی برام مسمومیت پیش نیاد وخودم وبچه در امان بمانی از پروتئین وفشار بالا)باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۳ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   شما بايد حضوري براي درمان تشريف بياريد
   هم دكتر قلب و هم نفرولوژيست(داخلي كليه)
 • تصویر کاربر شیما جمعه ۲ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام من هفته ۳۳ بارداری هستم در هفته ۲۶ بارداری اکو شدم و‌گفتن همه چیز عالیه و‌عیچ مشکلی وجود ندارد اما در ۳۳ هفته ضربان قلب جنین واسه اولین بار در مطب دکتر زنان دو در میان میزد و یه کم هم تو نوار افت داشت میخاستم ببینم ایا لازمه باز هم اکو بشم؟با توجه به اینکه اکو قبلی هم سن جنین کم نبوده و سالم بوده ممکنه قلب مشکل ساختاری داشته باشه؟ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   من در اين حوزه تخصص ندارم
   بايد با متخصص قلب اطفال و زنان مشورت شود
 • تصویر کاربر احسان پنجشنبه ۱ آذر ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشین مادر من ۶۵ سال سن داره و دیابتی هستن چند وقت هستش دچار فشار خون به همراه لرزش بدن میشن لوزار۲۵ صبح یک عدد و شب ۲ عدد مصرف میکنن ولی متاسفانه تغییر نکردن زمان افزایش فشار دچار داغی کف پا میشن ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۱ آذر ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   اگر اضطراب دارن به روانپزشك مراجعه كتيد
   كاروديلول هر ١٢ ساعت مصرف كنند
   اگر بهتر نشدند مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر لاله شنبه ۱۹ آبان ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  پسرم ۱۵ سال دارد و مدتیه فشارش بالا رفته البته ۱۷۹ متر قد و ۹۸ کیلو وزن داره کلیه و قلب رو کنترل کردیم و تمام ازمایشهارو دادیم از تیروئید تا اوره و کرانین و قند ووو همه سالم بوده اما فشارشم ۱۴ با ۱۵ روی ۷ با ۸ هستش اکثرا حالا قراره هولترم دکتر قلب ببنده برای اطمینان ما که این فشار خونی نیست چه باید کرد در این شرایط
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۱۹ آبان ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   همون هولتر بسته بشه تا نتيجه مشخص شه
 • تصویر کاربر پژمان چهارشنبه ۱۶ آبان ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 140 مشاهده پرسش
  با سلام و ادب دكتر جان چگونه بفهمم آريتمي دارم يا نه آيا بدون تست ميشود فهميد؟ ضربان قلب ماكسيمم چند است براي جوان ٢٥ ساله ١٧٠ كافيه؟ يا باعث بروز مسكل ميشه ضربان استراحت ٥٥ تاس كند تپش دلارم ايا ؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۶ آبان ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   بايد هولتر انجام دهيد
   ضربان ٥٠ تا ١٠٠ نرماله
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۵ آبان ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 1133 مشاهده پرسش
  خدمت جناب آقای دکتر نجفی سلام عرض میکنم - جناب دکتر بنده حدودا از یک ماه پیش با گرفتن از طریق دستگاه فشارخون فشارخونم بسیارکم بالا رانشان داد وبعد بااضطاب ودلهره چندبار پشت سرهم فشارزیاد ترشد ودچار دلهره واضطاب شدم بعدازآن همش احساس کردم فشارخونم بالاست ودچاروسواسی وحملات دلهره واضطراب یا پانیک شدم، دکترقلب مراجعه کردم داروی کنکورد5 وتریامترن اچ داد از کنکورد اول استفاده نکردم ولی بعد استفاده کردم ودکتر به همکار روانپزشک معرفی کرد شبها دچارحمله شده ونمیتونم درست بخوابم ودچاروسواسی شدم وهی بافشارم بازی میکنم قلب وتمام آزمایشاتم سالم هستند خواهشمندام جناب آقای دکتر راهنمایی ام بفرمائید /باسپاس ازشما
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی شنبه ۵ آبان ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   شما اضطراب داريد و بايد به روانپزشك مراجعه كنيد و دارو مصرف كنيد
   احتمالا با كنترل اضطراب فشارتون هم كنترل ميشه و نياز به دارو نشه
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟