دکتر محمد حسین نجفی

افزایش و کاهش فشار خون در طول روز طبیعی است اما اگر مدت زیادی بالا باقی بماند می تواند سبب مشکلات قلبی و دیگر بیماری ها شود. در این مقاله چند نرم افزار فشار خون و اپلیکیشن سلامتی برای کمک به شما در کنترل و مدیریت فشار خون معرفی شده اند.

اپلیکیشن سلامتفشار خون بالا می تواند مقدار مقدار فشاری بیش از حد طبیعی به دیواره ی شریان ها وارد کند که سبب آسیب به عروق خونی و اعضای بدن می شود. فشار خون بالای کنترل نشده همچنین ممکن است منجر به سکته قلبی یا مغزی، آنوریسم، نارسایی قلبی، ضعیف شدن عروق در کلیه ها، از دست دادن بینایی و حتی کاهش توانایی فکری شود.

ایجاد تغییرات در شیوه زندگی می تواند کمک زیادی به کنترل فشار خونتان انجام دهد. متخصص فشار خون ممکن است ورزش، دنبال کردن رژیم غذایی سالم، حفظ وزنی مناسب، مدیریت استرس و ترک سیگار را توصیه کند. اما گاهی تغییر شیوه زندگی به تنهایی کافی نیست و پزشک ممکن است داروهای کاهش فشار خون را تجویز کند. یا حتی راه هایی دیگری  برای پایین آوردن فشارخون را پیشنهاد بدهد.

نرم افزار فشار خون Blood Pressure Companion

نرم افزار فشار خون ضربان قلب، فشار خون و وزن شما را پیگیری می کند. این برنامه دارای یک رابط کاربری منظم است که برای پایش تصویری فشار خون از کارنامه، جدول و بافت نگار استفاده می کند. نرم افزار فشار خون پیگیری مستقیم فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را در یک جدول امکان پذیر می سازد. متوسط فشار شریانی در هر بار قرائت نیز می تواند محاسبه شود. اپلیکیشن فشار خون این امکان را می دهد که یادآورهایی برای اندازه گیری فشار خون و حتی ویزیت های دکتر ایجاد کنید. هنگامی که قرائت فشار خونتان غیرطبیعی است، می توانید سریعا و به طور موثری علت بالا رفتن فشار خون را بررسی و در نهایت آن را پایین آورید. علاوه بر این، امکان اشتراک اعداد نمایش داده شده با متخصص فشار خون نیز وجود دارد.

این نرم افزار فشار خون تنها برای آیفون طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود نرم افزار فشار خون برای آیفون

اپلیکیشن عادت قلب Heart Habit

اپلیکیشن سلامت Heart Habit برنامه ای هوشمند، ساده و خلاقانه در پیگیری و مدیریت فشار خون بالا، حمله قلبی و سکته مغزی است. اگر قبلا سکته قلبی یا مغزی داشته اید، این برنامه، بهترین همراه برای مدیریت و پیشگیری از خطرات آینده برای شماست.

 به واسطه ی محتوای آموزشی، توصیه ها، بینش شخصی و روند های فعالیت ها و سبک های زندگی، برنامه ی عادت قلب می تواند راهتان را برای بدست آوردن فشار خونی عالی و قلبی سالم هموار کند.

این نرم افزار فشار خون تنها برای آیفون طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن سلامت قلب برای آیفون

 اپلیکیشن قدم شمار Pacer

نرم افزار قدم زن، یک قدم شمار و ردیاب است که احساسی مانند داشتن یک مربی و یک همراه برای پیاده روی را به شما منتقل می کند. تمرینات هدایت شده و برنامه های شخصی سازی شده ی تناسب اندام نیز در این برنامه گنجانده شده است.

فعالیت فیزیکی می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. ورزش های معمول مانند پیاده روی برای نیم ساعت در اغلب روزهای هفته کاهش ۴ تا ۹ میلی متری جیوه را در فشار خون شما نشان می دهد. گوشی شما چه در دست، جیب و یا کیفتان باشد، برنامه ی قدم زن در تمام روز، قدم هایتان را ردیابی کرده و مسیر های طی شده، مدت فعالیت و کالری های سوزانده شده را ثبت می کند.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن قدم شمار برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن قدم شمار برای آیفون

اپلیکیشن لاغری My diet coach

اپلیکیشن لاغری مربی تغذیه ی من، روشی آسان و سرگرم کننده برای کاهش وزن است. این برنامه به شما کمک می کند تا کشف کنید چه چیزی شما را با انگیزه نگه می دارد، چگونه در مسیر بمانید، چگونه از امیال غذایی خود جلوگیری کنید و چگونه تغییراتی کوچک و سالم را در سبک زندگیتان ایجاد کنید. چاقی، شما را در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا قرار می دهد. همزمان که وزنتان افزایش می یابد، فشار خونتان نیز افزایش پیدا می کند. اگر اضافه وزن دارید و دارای فشار خون بالا هستید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید کاهش وزن است. حتی از دست دادن ۵ کیلو نیز می تواند به سلامت شما کمک کند.

اپلیکیشن کاهش وزن مربی تغذیه ی من، یک پایشگر وزنی تصویری دارد؛ به طوریکه کاهش وزنتان را می توانید به صورت تصویری ببینید. مربی تغذیه ی من، نکات و جملات انگیزشی ارایه می دهد و هنگامی که موفق می شوید به شما پاداش می دهد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن لاغری برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن لاغری برای آیفون

اپلیکیشن چرخه ی خواب Sleep Cycle

چرخه ی خواب یک ساعت زنگدار هوشمند است که الگوهای خوابتان را تحلیل می کند و شما را در سبکترین قسمت خواب بیدار می کند. بیدار شدن در قسمت های سبک خواب باعث می شود احساس استراحت کافی داشته باشید. به افراد بالغ پیشنهاد می شود روزانه ۷ تا ۹ ساعت بخوابند. اینگونه تصور می شود که خوابیدن کمتر از ساعات پیشنهاد شده با افزایش فشار خون مرتبط است.

عمیق ترین سطح خواب به گونه ای عمل می کند تا سلامت ذهنی و بدنی ما را بازگرداند. اختلال در خواب عمیق ممکن است اثری مغایر بر فشار خون بگذارد و با فشار خون بالا در ارتباط باشد. اپلیکیشن چرخه ی خواب، بدون مختل کردن عمیق ترین قسمت خواب، شما را بیدار خواهد کرد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن چرخه خواب برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن چرخه خواب برای آیفون

اپلیکیشن ترک سیگار Smoke free

اپلیکیشن Smoke Free بر پایه ی بیش از ۲۰ تکنیک برای کمک به شما در ترک سیگار تولید شده است. این برنامه به شما نشان می دهد چه مقدار پول با سیگار نکشیدن ذخیره کرده اید، چند سیگار نکشیده اید و از شروع برنامه، چه مدت سیگار نکشیده اید. این برنامه شرح می دهد چه مقدار از زندگیتان را دوباره بدست آورده اید و همچنین نشان می دهد که سلامتی شما چگونه در حال بهبود است.

در حالی که سیگار کشیدن یک عامل مستقیم افزایش فشار خون نیست، اما خطر داشتن سکته ی قلبی یا مغزی را افزایش می دهد. سیگار کشیدن و فشار خون بالا هر دو سبب باریک شدن عروق می شوند. بنابراین، اگر هم سیگار می کشید و هم دارای فشار خون بالا هستید، عروق شما ممکن است سریعتر تنگ شوند و خطر ابتلا به بیماری قلبی به طور چشمگیری در شما افزایش می یابد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

Calm (آسوده)

اپلیکیشن Calm برنامه ای با هدف کاهش اظطراب، استرس و مشکلات خواب از طریق برنامه های هدایت شده است.  ارتباط مستقیم بین استرس و فشار خون هنوز درحال مطالعه است، اما چیزی که میدانیم این است که شرایط استرس زا می توانند منجر به افزایش های موقتی در فشار خون شوند. افزایشات مکرر فشار خون نیز بالاخره سبب فشار خون بالا می شود و یا با آن در ارتباط است.

استفاده از برنامه Calm میتواند به شما در مدیریت سطوح استرس کمک کند. روندهای مراقبتی در ساعت های مختلف در این برنامه گنجانده شده است؛ به طوریکه می توانید بهترین روش را برای جا دادن در برنامه شخصی خود انتخاب کنید.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن آرامش برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن آرامش برای آیفون

اپلیکیشن منطقه تنفس Breathing Zone

منطقه ی تنفس، تمرین تنفسی با آگاهی ذهن برای کاهش میزان تنفس را ارایه می دهد، شما را آرام می سازد و احساس راحتی به شما می دهد. تمرین های تنفسی که در یوگا و مدیتیشن وجود دارند، برخی موفقیت ها در کمک به درمان فشار خون بالا را نشان داده اند. تحقیقات نشان داده اند که کشیدن ۶ نفس عمیق در یک بازه ی ۳۰ ثانیه، می تواند فشار خون سیستولیک را در مقایسه با هنگام آرام نشستن، کاهش می دهد.

منطقه ی تنفس، برنامه ای آسان است که چیزی بیشتر از دم و بازدم از شما نمی خواهد.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون طراحی شده است و  برای استفاده از آن می بایست هزینه پرداخت کنید.

لینک دانلود اپلیکیشن منطقه تنفس برای آیفون

اپلیکیشن Qardio

برنامه ای برای پیگیری سلامت قلب است. سازندگانش ادعا دارند که برنامه ی آنها میتواند نسبت به هر برنامه ی دیگری، معیارهای بیشتری را دنبال کند. این اپلیکیشن می تواند فشار خون، وزن و الکتروکاردیگرام شما را پیگیری کند.

همچنین شما می توانید به کمک این برنامه، امکاناتی برای ضربان قلب، ضربان قلب نامنظم، شاخص توده بدنی (BMI)، وزن، ترکیب بندی بدن، کالری ها، دمای پوست و شمارش تعداد قدم ها داشته باشید. پیشرفت سلامت قلب و وضعیت وزن شما از طریق جداول و آمار و ارقام این برنامه قابل دیدن است.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن Qardio برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن Qardio برای آیفون

اپلیکیشن ساعت سلامت Health watch 360

از میان سایر عوامل، حفظ وزنی مناسب، استفاده از رژیمی متعادل، کاهش مصرف نمک و ترک الکل می توانند به جلوگیری از فشار خون بالا کمک کنند. یکی دیگر از نرم افزار های فشار خون، ساعت سلامت ۳۶۰ یک برنامه ی تغذیه ای با طراحی چشمگیر است که می تواند به شما در رسیدن به اهداف تغذیه ای و سلامتتان کمک کند. با انتخاب یک هدف سلامتی و تندرستی مانند فشار خون شروع کنید. سپس الگوریتم این برنامه، یک برنامه غذایی شخصی سازی شده برای شما تولید می کند و گزارشات روزانه ای از وضعیت تغذیه تان را به شما می دهد. برنامه ی ساعت سلامت ۳۶۰ شما را قادر می سازد تا دریافت کالری بدنتان را ردیابی کنید؛ در حالی که مطمئن هستید تمامی مواد مغذی مورد نیاز برای بهترین عملکردتان را نیز دریافت کرده اید.

این نرم افزار فشار خون برای آیفون و اندروید طراحی شده است و استفاده از آن رایگان می باشد.

لینک دانلود اپلیکیشن ساعت سلامت برای اندروید

لینک دانلود اپلیکیشن ساعت سلامت برای آیفون

دکتر محمد حسین نجفی متخصص فشار خون و فوق تخصص آنژیوگرافی

3.7/5 - (4 امتیاز)
دکتر محمدحسین نجفی
دکتر محمدحسین نجفی

ایشان متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی هستند. دیگر تخصص های ایشان شامل: درمان فشار خون، درمان واریس، انجام هولتر مانیتورینگ قلب و غیره می شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام و عرض احترام خدمت آقای دکتر.
  به دلیل فشار خون بالا حدود سه سال هست که قرص متوپرولول 47/5 با دوزاژ روزی دو عدد مصرف میکنم متأسفانه باعث شده وضعیت خوابم بهم بریزه و دچار افسردگی و سردرد و تنگی نفس و گیجی و سبکی سر بشم. به پزشک معالج هم این مواردو گفتم ولی هنوز واسم تجویز میکنه. میخواستم بدونم چه داروی دیگه ای میتونم جایگزین کنم؟ و اینکه چجوری باید مصرفشو قطعش کنم؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   بله میتونید

   تدریجی قطع کنید و لوزار ۲۵ هر دوازده ساعت مصرف کنید

 • تصویر کاربر نرجس چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 154 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر معذرت میخوام من اینقدر سوال میپرسم ولی خواهش میکنم این یکی رو هم جواب بدید دکتر در فشار پایین نبض وضربان قلب تند میزنه یا اروم درجوانان ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   هر دو حالت ممکنه

 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۱۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 229 مشاهده پرسش
  با سلام همسرم ۴۹ ساله و حدودا چهار ماه پیش دچار حمله قلبی شدند و عمل انژیو پلاستی انجام دادند استند در یک رگ با ۷۰ درصد گرفتگی گذاشتند دیابت دارند و سیگار هم‌مصرف میکنند قرص پلاویکس اسپرین کاردیلول رزواستاتین و والساکور استفاده میکننددو روز پیش فشارشون به بیست رسید قرص لوزارتان و زیر زبونی استفاده کردند به ۱۶ میرسه و دوباره بالا میره الان سه روزه ولی خودش میگه که هیچ علایمی نداره پس خطری نداره و تا بعد از تعطیلات صبر میکنه میخواستم بپرسم باید برای پایین اوردن فشار از چه دارویی باید استفاده کنند تا روز ۱۷ به وکتر مراجعه کنند
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   دوز کارودیلول و لوزارتان را دو برابر کنید و به پزشک مراجعه کنید

 • تصویر کاربر جمیله جمعه ۱۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  سلام
  43ساله هستم
  جایی که میرفتم فشارم بالا میرفته الان تو خونه هم اینجوری میشم
  دکتر رفتم قرص فشار (مترال)صبح و شب بهم داده ولی فشارم عوض اینکه خوب بشه بالاتر میرفته
  به یک دکتر دیگر مراجعه کردم قرص فشار قطع کرده و قرص تپش قلب بهم داده
  الان حامله ام چه قرصی باید بخورم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۱۶ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   باید مراجعه کنید

   میتونید متیل دوپا مصرف کنید

 • تصویر کاربر Sina یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من بیست و دو سالمه و حدودا یک ماه پیش به دلیل احساس سوزش در سمت چپ سینه و سوزش دردست چپ به دکتر مراجعه کردم
  دکتر با گرفتن فشار خونم گفت که فشارم بالاست فشارم ۱۷ بود
  نوار قلب و اکو دادم گفتن مشکلی نیست و به جز نرمی دریچه میترال
  برای فشار دارو تجویز شد
  لوزارتان روزی یک عدد و نصف
  امولوپرس نصف قرص
  متولوپرس روزی یک
  ولی همچنان گاهی احساس سوزش در سمت چپ سینه یا زیر سینه، گاهی پشت شانه دارم
  احساس سوزش مثل داغ شدن زیاد
  بعد از این درد ها استرس از حمله قلبی میگیرم یا اضطراب از یک مشکل قلبی جدی یا فشارخیلی بالا
  میشه لطفا راهنماییم کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی یکشنبه ۱۸ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   احتمالا فشار خون ندارید و اضطراب باعث درد و فشارتون شده

   باید به روانپزشک مراجعه کنید و جهت بررسی از نظر فشار مجددا معاینه شوید

 • تصویر کاربر عطیه پنجشنبه ۸ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 158 مشاهده پرسش
  چندسال است که قرص فشارخون میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۸ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   سوالتون چیه

 • تصویر کاربر hagi دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  باسلام خدمت اقای دکترمیخواستم ازاقای دکتر سوال کنم قرص فشارآملودیپین اگه همراه قرص هیدروکلروتیازیدوقرص کارودیلول مصرف بشه تداخل ایجادنمی کنه اخه یه بارامتحانی بهش دادم اذیت شد ایااگه بافاصله ازهم بهش بدم چطوره ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی دوشنبه ۵ فروردین ۹۸( 4 سال پیش)

   سلام

   مشکلی نداره

   با فاصله نیم تا یک ساعت

 • تصویر کاربر یوکا جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 159 مشاهده پرسش
  با سلام اینجانب با اینکه املوپرس و والسار کور می خورم بازهم گاهی فشارم بالا میره مثلا 14 روی 9. و دست و پام تا صبح می سوزه. لطفا کمک کنید. واقعا نمی دونم چه اسیبی به قلب و مغز وارد میشه. چه کار کنم. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی جمعه ۲۴ اسفند ۹۷( 4 سال پیش)

   سلام

   باید دوز داروهاتون بالا بره

   برای سوزش اندام بررسی شوید

   اگر اضطراب دارید درمان کنید

 • تصویر کاربر شهرام چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلامدعرض ادب بنده فشار خون داشتم که والسارتان 80 مصرف داشتم که جواب نداد وبا پیشنهاد جنابعالی امیلودپین پنج میلی جایگزین کردم که فشارم کنترل شد اخیرا تپش قلب داشتم که پروپرانول ده میلی روزی یکی اضافه کردم بهتر شدم اخیرا ازمایش خون دادم غلظت خون کمی داشتم از طرفی اسپرین هم نمیتونم مصرف کنم به محض استفاده دچار درد شدید معده میشم فی الحال جهت کاهش غلظت از چه دارویی مناسب رو پیشنهاد میکنید سن 52 دیابت ندارم چربی رو مرز تیرویید سالم انزیم کبدی سالم
  1. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   اسپرین روی هموگلوبین اثر نداره
   نیاز به اقدام خاصی نیست
 • تصویر کاربر هاجر پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  Hajar M:
  سلام خدمت اقای دکتر
  چند سالی است هراز گاهی دوچار افت فشار و بی حالی میشم.اما چند ماهی است که این افت فشار بعضا تا 6 و 7 میرسه)و بی حالی بیشتر شده مخصوصا بعد از خوردن غذا و هنگام استرس و ناراحتی و بعضا همرا تپش قلبی(البته بعد از انجام ای وی اف که هاپیر شدم به افت فشار دوچار شدم).به متخصص قلب مراجعه کردم که بعد از اکو گفتن که توده دیده میشه برام اکو مری نوشتن.دوسال پیش هم اکو مری برام نوشته بودن که گفتن چیزی نبوده و سایه افتاده...اما اینبار دوباره برام اکو مری نوشتن.در ضمن پرولاپس دریچه میترال هم دارم.راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم واقعا نگرانم و در اقدام بارداری هستم.آیا بارداری با وجود توده امکان دارد؟و نیاز هست حتما اکو مری انجام بدم. تو جواب اکو برام نارسایی دریچه میترال تیک زدن آیا خطرناک هست واینکه من درست معنی کردم؟؟.اکو و اکو مری دوسال قبل و چند روز پیش رو براتون میفرستم..قرص گوترون2.5 بهم دادن.از قبل هم آسپرین مصرف میکنم طبق خواسته دکتر زنان.(البته اشار کنم که چندین سال به دلیل مشکلات خانوادگی دوچار استرس و افسردگی بودم.و دوسال اخیر هم بیشتر شده.)در کل ادم استرسی و زود رنجی هستم.آیا مشکل عصبی ممکن است این شرایط رو ایجاد بکند یا دلیل دیگری داردو اینکه چندین سال هست که مایع لگنی دارم که در سال اخیر بیشتر شده و بعضا کمتر و بعضا زیاد دیده شده.با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر هاجر یکشنبه ۲۳ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   سوال من هنوز جواب داده نشده؟
  2. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   سلام
   شما در دجه اول بايد به روانپزشك مراجعه كتيد مشكل شما به نظر اضطرابيه
   براي قلب به اين شكل نميشه نظر داد و بايد با مدارك مراجعه كنيد
   احتمالا اصلا مشكل قلبي نداريد
  3. تصویر کاربر هاجر چهارشنبه ۲۶ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   خیلی ممنون آقای دکتر
  4. تصویر کاربر دکتر محمد حسین نجفی پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 5 سال پیش)
   خواهش
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟

میخوای به صورت آنلاین سوالت رو از دکتر بپرسی؟